شماره : 185
۲۷ / ۱۲ / ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

خرید بهترین مارک ریمل و معرفی پر فروش ترین ریمل ها در ایران

یک ریمل خوب همواره یکی از علاقه مندی های خانم ها در لوازم آرایشی به حساب می آید. امروزه هنر آرایش کردن در بین خانم ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای انجام یک آرایش خوب نیز به وسایلی مناسب  احتیاج است. یکی از این لوازم که در یک آرایش زیبا بسیار موثر بوده ریمل می باشد که سبب جلوه هر چه بیشتر چشم […]

بهترین ریمل

یک ریمل خوب همواره یکی از علاقه مندی های خانم ها در لوازم آرایشی به حساب می آید. امروزه هنر آرایش کردن در بین خانم ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای انجام یک آرایش خوب نیز به وسایلی مناسب  احتیاج است. یکی از این لوازم که در یک آرایش زیبا بسیار موثر بوده ریمل می باشد که سبب جلوه هر چه بیشتر چشم ها می گردد. اما انتخاب و خرید یک ریمل مناسب و نحوه استفاده از آن نیز تکنیک های مختص به خود را داشته و همچنین در این انتخاب باید این نکته را نیز در نظر داشت که فرم چشم و نوع مژه ها باید در نظر گرفته شده و بر اساس آن ها ریمل مناسب را انتخاب نمود. یکی دیگر از مواردی که در انتخاب ریمل موثر می باشد نوع برس و فرمول ریمل می باشد. لذا در هنگام خرید برای داشتن بهترین انتخاب باید تمام این موارد در نظر گرفته شوند.

ریمل ها به طور کلی به دو دسته مایع و پودری تقسیم می گردند.

ریمل های پودری:

ظاهر این ریمل ها کمی متفاوت می باشد و لازم بوده که قبل از استفاده از این ریمل ها، کمی آب به آن ها اضافه نمایید.

ریمل های مایع:

 به طور کلی این ریمل ها بر پایه آب و روغن ساخته می شوند.

ریمل هایی که بر مبنای آب هستند خیلی راحت پاک شده این در صورتی بوده که ریمل های بر پایه روغن از قابلیت ضدآب برخوردار بوده و ماندگاری آن ها بسیار بیشتر می باشد. پاک شدن این ریمل ها چندان راحت نبوده و حتما باید برای این کار از مواد شوینده استفاده نمود.

خرید ریمل

انواع بهترین ریمل:

ریمل های بلند کننده:

این ریمیل به آن دسته از افراد که عاشق مژه های بلند هستند پیشنهاد می شود. در ساخت این دسته از ریمل ها موادی مانند الیاف به کار رفته که سبب چسبیدن مژه ها به یکدیگر شده و از این رو مژه ها بلند تر به نظر می آیند. در نتیجه این دسته از ریمل ها برای مژه های کوتاه بسیار عالی خواهند بود. برای آن که این نوع ریمل بر روی مژه های شما بهتر بنشیند باید اول یک دور ریمیل را روی مژه های خود کشیده و بعد از آن که خشک شده مجددا بار دیگر این کار را تکرار نمایید. این کار سبب شده مژهای شما جلوه ای دو چندان پیدا نمایند.

ریمل های ضخیم کننده یا حجم دهنده:

این ریمل ها از آن جایی که دارای فرمول غلیظ تری می باشند قادر بوده حجم مژه های شما را بیشتر نمایند. به طور معمول این دسته از ریمل ها از سیلیکون و یا موم تشکیل شده لذا مژه ها را حجم بخشیده و آن ها را پر تر نشان می دهند. قبل از زدن این ریمل بر مژه ها پیشنهاد می شود برس آن را با دستمال پاک نموده و لایه های اضافی آن را بگیرید تا سبب پایین آمدن کیفیت کار شما نگردند. برای ضخیم تر جلوه کردن مژه ها بهتر است دفعات بیشتری برس را روی مژه های خود بکشید. در صورت استفاده از ریملی بیشتر برای  قسمت میانی مژه ها چشم ها درشت تر جلوه خواهند کرد.

ریمل های فر کننده:

مواد تشکیل دهنده این دسته از ریمل ها معمولا رزین و پلیمر بوده که این مواد به فر شدن موقتی مژه ها کمک شایانی می نمایند. سر این ریمل ها به طور معمول به صورت هلالی می باشد. پیشنهاد می شود برای دستیابی به نتایج بهتر قبل از کشیدن ریمل بر روی مژه ها از فر مژه برای حالت دادن مژه ها استفاده نموده و بعد از آن برس ریمل را از سمت ریشه به طرف نوک بکشید.

ریمل های دوسر:

این مدل از ریمل ها دارای دو سر می باشند. یک سر این ریمل از موادی بی رنگ برخوردار بوده که مژه ها را تقویت نموده و و مانع از ایجاد خشک و شکننده شدن مژه ها می گردد. سر دیگر این ریمل نیز همان ریمل های معمولی می باشد. نمونه ای از این ریمل ها نیزدر هر سمت دارای دو سری متفاوت هستند.

فرم برس در ریمل ها:

نحوه استفاده از ریمل و چگونگی برخورد برس با مژه به شکل و فرم برس بستگی دارد.

هر چه سر برس ها پر تر و ضخیم تر باشد و به اصطلاحا سر آن ها تپل باشد در افزایش ضخامت و حجم مژه ها تاثیر بیشتری خواهند داشت. سر ریمل های بلند کننده به صورت باریک و مستقیم بوده و شانه مانند هستند. ریمل های فرکننده و حجم دهنده از سری منحنی شکل و هلالی برخوردار هستند که سبب حالت دادن به مژه می گردند. چنانچه فضای بین موهای برس بیشتر باشد مژه ها نیز خیلی بهتر از یکدیگر تفکیک می گردند.

انتخاب ریملی با رنگ مناسب

تنوع رنگی در میان ریمل ها بالا بوده و دارای رنگ هایی چون قهوه ای، مشکی، سبز، آبی و… هستند. استفاده از ریمل های با رنگ مشکی برای تمامی خانم ها مناسب بوده و می توان از آن در تمامی آرایش ها استفاده  نمود. به هنگام خریدن ریمل مشکی حتما از مشکی بوده آن مطمئن گردید، برای این کار تنها کافی است سر برس آن را روی دستمالی کشیده و رنگ آن را مشاهده نمایید. در صورت خاکستری بودن رنگ آن، از خرید این ریمل خودداری نمایید چرا که این رنگ از ریمل باعث شده مژه های شما کمرنگ به نظر آیند.

بهترین انتخاب برای افرادی که دارای مژه هایی به رنگ قهوه ای و یا نارنجی هستند ریمل قهوه ای می باشد. زیرا این ریمل حالت چشم ها و مژه ها را خیلی طبیعی تر جلوه خواهد داد.

خانم های جوان نیز می توانند گاهی اوقات برای تنوع و خاص بودن از ریمل های رنگ روشن مانند آبی و سبز استفاده کنند.

ریمل های مناسب برای مژه های کوتاه:

ریمل مشکی برای مژه های کوتاه بهترین انتخاب می باشد. افرادی که دارای مژه های کوتاه هستند بهتر بوده علاوه بر رنگ مشکی از ریملی استفاده کنند که قابلیت بلند کنندگی نیز داشته باشد. برای مژه های نازک و کوتاه نیز بهتر بوده ریمل حجم دهنده و بلنده کننده به کار برده شود.

ریمل های مناسب برای افرادی که مژه های بلند دارند:

افرادی که از مژه هایی بلند برخوردار هستند بهتر بوده به سراغ ریمل های حجم دهنده بروند. چرا که دیگر احتیاجی به بلند تر شدن مژه نخواهند داشت. ریمل های حجم دهنده کمک می کنند که مژه ها پر تر و حجیم تر به نظر آیند.

ریمل های مناسب برای مژه های بی حالت:

این مژه ها بهتر بوده قبل از ریمل خوردن کمی با فر مژه حالت داده شوند و بعد روی آن ها ریمل حالت دهنده و بلند کننده کشیده شود. برای چنین مژه هایی ریمل حجم دهنده توصیه نمی شود زیرا سبب سنگینی مژه ها شده و آن ها را از شکل طبیعی خود خارج می سازد.

چگونه ریمل اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

ریمل های اصل از بویی مطبوع برخوردار هستند و درصورت استشمام بوی نه چندان جالب از خریداری آن ریمل خودداری نمایید. پاک کردن ریمل های بلند کننده و حجم دهنده تقلبی از روی مژه ها کار مشکلی می باشد. بر روی ریمل های اصل تاریخ تولید و انقضا درج شده است. در صورت خرید این محصول از فروشگاه های معتبر به راحتی می توانید به اصل بودن آن اعتماد داشته باشید.

پر فروش ترین ریمل ها در ایران

 1. ریمل ایزادورا مدل

قبلا نیز گفتیم که ریمل مناسب برای مژه های کم پشت و کوتاه دارای موادی جهت پر پشت شدن مژه بوده و همچنین سر آن ها نیز بزرگ می باشد تا به پر پشت تر شدن مژه ها کمک نماید. ریمل ایزادورا نیز از این قابلیت ها برخوردار می باشد. این ریمل اگر چه در ابتدا زیاد شناخته شده نبود اما به طور ناگهانی بعد از مدتی موفق شد طرفداران بسیاری پیدا نماید. این استقبال به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب این ریمل صورت گرفت. این استقبال در حدی بوده که در ایران این ریمل رتبه اول پر فروش ترین ریمل ها را از آن خود نموده است. هر فرد بعد از اولین استفاده از این ریمل به خوبی تغییرات حاصله را حس نموده و دچار شگفتی خواهد شد. این ریمل مشکی بوده و باعث شده جلوه و شکوه چشم ها دو چندان گردد. این ریمل ضد آب می باشد به هیچ عنوان در زیر چشم پخش نشده و به آسانی پاک نشده و از دوام بالایی برخوردار هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های این ریمل خشک شدن سریع آن بر روی مژه ها می باشد، این موضوع از سیاه شدن پلک ها جلوگیری می نماید. برس این ریمل بزرگ بوده و در  پر شدن و ضخیم تر شدن مژه ها بسیار موثر می باشد.

۲٫    ریمل حجم دهنده بی یو مدل  Double Identity Ultra Black

برند بی یو در میان تولید کنندگان محصولات آرایشی یک برند کاملا شناخته شده می باشد که لوازم آرایشی گوناگونی را ساخته و به بازار عرضه نموده است. این برند توانسته با ارائه محصولاتی با کیفیت طرفداران بسیاری را به سوی خود جلب نماید. ریمل این برند نیز توانسته به دومین ریمل پر فروش تبدیل گردد. این ریمل حجم دهنده بوده و مشکی می باشد، از این رو زیبایی چشم ها را دو چندان خواهد نمود. این ریمل دارای ترکیبی خاص بوده که به هنگام قرار گیری این ترکیبات روی مژه ها به راحتی سبکی و نرمی آن ها حس شده  و همچنین زیبایی چشم و مژه ها را افزون می نمایند. این ترکیبات علاوه بر آن، دوام و ماندگاری این ریمل را بیشتر می کنند.

۳٫    ریمل بورژوا مدل  Push Up Volume Glamour

این ریمل برای آن دسته از افراد که خواهان ریملی چند قابلیتی هستند بسیار مناسب می باشد. این ریمل از تولیدات  کمپانی بورژا می باشد. این برند در واقع یک برند کاملا معتبر بوده که استقبال بی نظیری از محصولات آن به ویژه در اروپا شده است. این برند موفق شده است در زمینه تولید محصولات آرایشی پیشرفت زیادی نماید. ریمل پر فروش این برند از قابلیت  پر کنندگی، حالت دهندگی و بلند کنندگی برخوردار می باشد. این ریمل دارای برسی بوده که از چسبیدن مژه ها به یکدیگر جلوگیری نموده؛ این قابلیت در ریمل ها بسیار مهم می باشد زیرا در صورت چسبیدن مژه ها به یکدیگر چشمان شما چندان زیبا به نظر نخواهند آمد. این ریمل دارای فرمولی بوده که نرمی و انعطاف را برای مژه ها به ارمغان خواهد آورد؛این قابلیت حالت مژه ها را بسیار زیبا می نماید.

این ریمل همچنین از دوام بالایی برخوردار بوده و کاملا برای مصرف روزانه مناسب می باشد  و این قابلیت سبب افزایش کارایی این ریمل شده است.

۴٫    ریمل اسنس مدل  I Love Extreme Volume

از برند های پر فروش اروپا در زمینه تولید محصولات آرایشی می توان به برند اسنس اشاره نمود. این برند موفق شده در کمترین زمان به دلیل کیفیت بالای محصولات خود  طرفداران بسیاری را به سوی خود جلب نماید. ریمل این برند نیز در لیست ریمل های پر فروش قرار گرفته است. این ریمل حجم دهنده بوده و برس به کار رفته در آن سبب حجیم تر شدن مژه ها می گردد. این ریمل اگر چه دوام بسیار بالایی داشته اما با این حال خیلی راحت می توان آن را به کمک آرایش پاک کن ها و صابون از روی مژه ها پاک نمود.

۵٫    ریمل دوسه مدل Punk

برند امریکایی دوسه روز به روز طرفداران بیشتری پیدا نموده و بر اعتبار آن افزوده می گردد. ریمل این برند نیز بسیار فروش گشت. این ریمل حجم دهنده بوده و مژه ها را به صورت بی نظیری حجیم ساخته و  مانع از ایجاد چسبندگی بین مژه ها می گردد. فرمول ساخت این ریمل به گونه ای بوده که عملکردی دو گانه برای آن به ارمغان آورده است و سبب شده این ریمل علاوه بر قابلیت حجم دهندگی، بلند کننده نیز باشد.

۶٫    ریمل رومانس مدل  DR-01

برند فرانسوی رومانس یا رومنس، برندی معتبر در زمینه تولید لوازم آرایشی بوده که همواره در ساخت محصولات خود  از موادی مرغوب استفاده نموده است. ریمل این برند با استقبال افراد بسیاری مواجه گشت. این ریمل حجم دهنده بوده و با برخورداری از ۱۳ میلی متر تا مدت ها برای شما قابل استفاده می باشد.

این ریمل حجم دهنده ای بی نظیر بوده و برس به کار رفته در این ریمل نیز از جدید ترین فرجه های  روز بوده که تاثیر بسیاری در زیبا تر شدن چشم ها خواهند داشت. ساخت این ریمل به شکلی بوده که خیلی راحت می توان آن را شسته و به کمک صابون و آرایش پاک کن ها از روی مژه ها پاک نمود.

۷٫    ریمل حجم دهنده کاپریس مدل فاتال بلک

کاپریس نیز از برند های شناخته شده اروپایی بوده که در زمینه تولید محصولات آرایشی بسیار موفق عمل کرده است. ریمل این برند نیز فروش بسیار بالایی داشته است.  این ریمل حجم دهنده بوده و در صورت استفاده از آن خیلی راحت اثرات مثبت آن حس خواهد شد. ساختار این ریمل به شکلی بوده که کاملا مناسب چشمان حساس می باشد. چرا که مویی آن ساخته شده از موهای طبیعی می باشد. این ریمل دوام بسیار بالایی داشته و به هیچ عنوان در زیر چشم شما پخش نخواهد شد. اما با وجود ماندگاری بالای این ریمل، به هنگام نیاز  خیلی راحت می توان به کمک صابون و پاک کننده آرایش آن را از روی مژه ها پاک نمود. در ساخت این ریمل به هیچ عنوان از پارابن استفاده نشده و کاملا یک ریمل باکیفیت و منحصر به فرد می باشد.

۸٫    ریمل حجم دهنده میبلین مدل  Volum Express Colossal 100 Percent Black

میبلین نیز یک برند امریکایی بوده که همواره در زمینه تولید محصولات آرایشی کیفیت محصولات را در اولویت قرار داده است. یکی از ریمل های این برند که فروش بسیار بالایی داشته است ریمل Volum Express Colossal 100 Percent Black می باشد. این ریمل به رنگ مشکی بوده و برای مژه های نازک بسیار کارامد می باشد. این ریمل دارای برسی نسبتا بزرگ بوده که مژه ها را ضخیم نموده و از چسبیدن مژه ها به یکدیگر جلوگیری می نماید و مژه ها را حالت دار خواهد ساخت. دوام این ریمل در سطح مطلوبی بوده و در ترکیبات این ریمل از کلاژن استفاده شده است تا مژه ها تقویت شده و مژه ها سیاه تر به نظر آیند. این ریمل کاملا مناسب چشمان حساس  و چشمانی که دارای لنز های تماسی هستند، می باشد. این محصول دارای حجمی ۱۰ میلی لیتری می باشد.

۹٫    ریمل بلور مدل MIRACLE VOLUME

برند بلور اگر چه چندان شناخته شده نیست اما فروش ریمل آن بسیار زیاد می باشد. ریمل این برنده ریملی حالت دهنده بوده که مژه ها را جذاب  تر ساخته و آن ها را فر تر می نماید. این ریمل کمی نیز از قابلیت حجم دهندگی برخوردار می باشد. این ریمل دارای ویژگی ضد آب بوده اما با این وجود به راحتی می توان در صورت نیاز آن را به کمک صابون و آرایش پاک کن ها پاک نمود. این ریمل دارای موادی چون موم و ویتامین E بوده که مانع از خشک شدن مژه ها می گردد و از خشک شدن تار های مژه جلوگیری نموده و آن ها را مرطوب نگه می دارد. مواد نرم کننده موجود در این محصول نیز مژه ها را ترمیم نموده و به خوبی از آن ها محافظت می نماید.

۱۰٫    ریمل بل مدل  Full Lash

برند بل نیز توانسته ریمل خود را در لیست پر فروش ترین ریمل ها قرار دهد. این ریمل دارای قابلیت حجم دهندگی بی نظیری می باشد. این ریمل دارای برسی بوده که ضخامت مژه ها را افزایش داده و باعث پر پشت تر شدن مژه ها شده و مژه ها را به خوبی تفکیک می نماید. مواد به کار رفته در این ریمل مژه ها را تقویت نموده و مانع از ریزش مژه ها می گردد.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 185 توسط iranreply و در روز سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۳۱
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 169
۲۱ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۷:۳۲

خرید بهترین تقویت کننده ناخن و قیمت محلول تقویت ناخن

همان طور که می دانید این روزها افراد زیادی به سمت کاشت ناخن رفته و یا این که برای استحکام بیشتر ناخن های خود به دنبال بهترین تقویت کننده ناخن هستند. اما آیا واقعا تقویت ناخن ها با این مواد ممکن است؟ این سوالی است که تقریبا تمامی افرادی که به دنبال راهکاری برای داشتن ناخن های بلند و مقاوم هستند شنیده می شود. از […]

خرید بهترین تقویت کننده ناخن

همان طور که می دانید این روزها افراد زیادی به سمت کاشت ناخن رفته و یا این که برای استحکام بیشتر ناخن های خود به دنبال بهترین تقویت کننده ناخن هستند. اما آیا واقعا تقویت ناخن ها با این مواد ممکن است؟ این سوالی است که تقریبا تمامی افرادی که به دنبال راهکاری برای داشتن ناخن های بلند و مقاوم هستند شنیده می شود.

از این رو ما در این مقاله قصد داشته راهکاری سریع، مطمئن و مناسب را برای مستحکم نمودن ناخن ها که همان بهترین تقویت کننده ناخن بوده به شما عزیزان ارائه دهیم. شما با استفاده از یک تقویت کننده ناخن مناسب می توانید فکر خود را از شکستگی و ضعیف بودن ناخن ها آسوده سازید. البته گفتنی است که مواد به کار رفته در ساخت تقویت کننده های ناخن بوده که کارایی و کیفیت آن ها را مشخص خواهد نمود. به طور معمول تقویت کننده های ناخن بایستی دارای موادی بوده که باعث سلامت، عدم شیار شیار شدن و لکه دار شدن ناخن ها گردند.

پر فروش ترین تقویت کننده های ناخن در ایران

قیمت تقویت کننده ناخن

طبیعی است که قیمت هر محصولی با توجه به ویژگی ها و تعداد قابلیت هایی که داشته تعیین می گردد. لذا شما برای آن که بدانید چه میزان بودجه ای را بایستی برای خرید تقویت کننده ناخن کنار گذاشته ابتدا باید انتظارات خود از این محصول را مشخص کنید. هر چند که به طور معمول برند های معروف گران تر از سایر برندها خواهند بود. اما با این حال محصولاتی نیز بوده که با وجود معروف نبودن از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشند. به همین دلیل نمی توان مشخص کرد که دقیقا کدام محصول مناسب تر بوده و یا این که تقویت کننده را باید حتما با فلان قیمت خرید. فقط در این بین ما توانسته با معرفی پرفروش ترین تقویت کننده های ناخن این امکان را برای شما فراهم نموده تا با توجه به بودجه ای که داشته یکی از این تقویت کننده ها را انتخاب و خریداری نمایید.

تقویت کننده های ناخن

تقویت کننده های ناخن به چند دسته تقسیم می گردند؟

این روزها تنوع تقویت کننده های ناخن در بازار بسیار زیاد بوده و شما این امکان را داشته تا با توجه به سلیقه خود از بین آن ها تقویت کننده مناسبی را برای ناخن های خود انتخاب نمایید.

تقویت کننده های روغنی:

این نمونه از تقویت کننده ها همان طور که از اسمشان مشخص بوده به شکل روغن بوده و بایستی برای تقویت ناخن ها آن ها را درون این روغن بزنید. ماهیت این تقویت کننده ها روغنی و چرب بوده و احتمال داشته برای عده ای خوشایند نباشد. هر چند که این تقویت کننده ها از سرعت جذب بسیار بالایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان دستان شما را چرب نگه نخواهند داشت.

محلول های تقویت کننده:

محلول های تقویت کننده شبیه به تقویت کننده های معمولی بوده و به نسبت تقویت کننده های روغنی از چربی کمتری برخوردار می باشند.

تقویت کننده های کرمی:

کاربرد این تقویت کننده ها خیلی راحت تر بوده و می توان از آن ها همچون کرم های مرطوب کننده استفاده نمود. این تقویت کننده ها نیز جذب بالایی داشته به هیچ عنوان باعث چرب شدن دستان شما نخواهند شد.

تقویت کننده های لاکی:

این تقویت کننده های محبوب مثل لاک های معمولی بوده و مانند لاک روی ناخن ها زده خواهند شد. این نمونه از تقویت کننده ها همچنین دوام لاک را بر روی ناخن شما بیشتر خواهند نمود.

در تقویت کننده های ناخن از چه موادی استفاده می شود؟

تقویت کننده های ناخن به طور معمول از مواد مختلفی تشکیل شده که هر یک از آن ها خواصی را برای ناخن ها به همراه دارند.

پر فروش ترین تقویت کننده های ناخن در ایران

 1. محلول سفت کننده ناخن لکسیون مدل ۱۸۳

اولین محصول در لیست پرفروش ترین تقویت کننده ناخن از برند معتبر لکسیون بوده که در زمینه تولید محصولات آرایشی فعالیت دارد. این تقویت کننده هیچ گونه ضرری به همراه نداشته و استفاده مداوم از آن به ترمیم و سفت شدن ناخن ها کمک خواهد نمود. این محصول از برند لکسیون نیز مانند دیگر تولیدات آن از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با ترکیباتی که داشته به تقویت ناخن های شما کمک شایانی خواهد نمود. با چند بار استفاده از این محصول به خوبی متوجه تقویت ناخن های خود خواهید شد. از آن جایی که این محصول تمامی موادی که برای یک ناخن نیاز بوده را دارا است می تواند بهترین گزینه برای ناخن های شما به شمار آید.

۲. روغن تقویت کننده ناخن هیدرودرم:

این محصول یک تقویت کننده کاملا گیاهی جهت تقویت ناخن ها بوده که باعث نرمی و مرطوب ماندن ناخن ها شده و با استفاده مداوم از آن قطعا از تاثیر بی نظیری که به جای خواهد گذاشت شگفت زده خواهید شد. از آن جایی که در ترکیبات این تقویت کننده از موادی چون روغن بادام شیرین، گل گاو زبان، جوجوبا و دانه انگور و نیز ویتامین های A و E استفاده شده لذا بهترین محصول برای تقویت ناخن ها محسوب می شود. این روغن در بسته بندی ۸ میلی لیتری عرضه شده و می توان از آن به صورت روزانه استفاده نمود.

۳. محلول استحکام بخش ماوالا مدل ساینتی

این تقویت کننده از کمپانی ماوالا یک محصول سوئیسی نسبتا گران قیمت می باشد. این کمپانی طی ۵۰ سال فعالیتی که داشته توانسته در زمینه تولید محصولات آرایشی به واسطه کیفیت محصولاتش افراد بسیاری را به سوی خود بکشاند. محصول تقویت کننده ناخن این برند در بسته بندی های ۵ میلی لیتری بوده و تاثیر بسیاری در استحکام و تقویت ناخن ها از خود نشان خواهد داد. طبق تجربه مصرف کنندگان برای مشاهده تاثیر این محصول بایستی در هفته دوبار از آن استفاده شود. این تقویت کننده اگر چه ویتامینه نبوده اما به خوبی با مواد دیگری که داشته باعث مستحکم تر شدن ناخن های شما خواهد شد.

۴. کرم تقویت کننده ناخن ماوالا مدل نیل اکتان:

این محصول از نوع تقویت کننده های کرمی بوده و ساخته شده توسط برند معروف آرایشی و بهداشتی ماوالا می باشد. این محصول دارای مواد مغذی برای ناخن های شما بوده و مانع از مشکلاتی چون شکستگی و یا ضعیف شدن ناخن ها خواهد شد. در واقع این تقویت کننده با ترکیبات خود به نرم شدن ناخن ها و در نتیجه استحکام آن ها کمک نموده و برای آن که تاثیر آن را خیلی زود به چشم ببینید نیاز است که این محلول را هر شب استفاده نمایید. این کرم تقویت کننده ناخن در بسته بندی های ۱۵ میلی لیتری عرضه می گردد.

۵. تقویت کننده ناخن ماوالا مدل Nail Shield:

این تقویت کننده در واقع یک محلول دو فاز بوده که به شما ناخن هایی زیبا و مقاوم خواهد بخشید. این محصول باعث صاف شدن سطح ناخن شما شده و در صورت لزوم نیز ناخن های شما را ترمیم خواهد نمود. این محلول برای افرادی که دارای ناخن های شکننده و پوسته پوسته بوده انتخاب بسیار مناسبی به شمار خواهد آمد؛ زیرا این تقویت کننده باعث تقویت و نرمی ناخن ها می گردد. در ترکیبات این محصول همه مواد مغذی ناخن استفاده شده و برای ناخن ها یک غذای کامل به شمار می آید. این تقویت کننده در بسته بندی های ۱۰ میلی لیتری و به شکل دو محلول عرضه می گردد.

۶. کرم تقویت کننده ناخن ماوالا مدل Cuticle Cream:

یکی دیگر از پرفروش ترین تقویت کننده های ناخن محصولی از کمپانی ماوالا بوده که به خوبی باعث نرمی و ترمیم ناخن های شما خواهد شد. این محلول به کمک لانولین به کار رفته در ترکیبات خود مانع از ریشه ریشه شدن ناخن های شما می گردد. علاوه بر آن نرم کننده موجود در آن باعث نرم و مرطوب شدن سطح ناخن های شما شده و به خوبی مشکل شکنندگی و لایه لایه شدن ناخن ها را از بین خواهد برد.

این تقویت کننده به صورت یک کرم دست بوده و کاربری بسیار راحتی دارد و تنها کافی بوده همچون یک کرم روی ناخن های دست خود زده و کمی ماساژ دهید.

۷. لاک تقویت کننده ناخن کوزارت مدل ۵۱۰۵:

این محصول که از برند کوزارت بوده مثل یک لاک بی رنگ بوده و به راحتی می توان از آن استفاده نمود. این تقویت کننده روغنی بوده و همچون لاک به کمک فرچه کوچکی که داشته روی ناخن زده می شود. فرچه به کار رفته برای این محصول تمامی سطح ناخن شما را پوشش خواهد داد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به برخورداری از مواد مغذی برای ناخن و خاصیت نرم کنندگی آن اشاره نمود. علاوه بر آن باعث استحکام و رشد سریع تر ناخن ها می گردد. این محصول به واسطه ویتامین A  و  E که داشته مانع از خشک شدن ناخن های شما خواهد شد.

این تقویت کننده از برند آلمانی کوزارت بوده و لازم به ذکر است که این برند همواره دست به تولید محصولاتی باکیفیت و با مجوز خواهد زد و این سبب شده مشتری همیشه با اطمینان و آسودگی خاطر از این برند خرید نماید.

۸. محلول محافظ ناخن ماوالا مدل باریربیس:

تقویت کننده ناخن موالا مدل باریربیس نیز یکی از تقویت کننده های پرفروش بوده که در بسته بندی های ۱۰ میلی لیتری به بازار عرضه می گردد. این محصول سوئیسی به صورت لاک ناخن بوده در نتیجه به راحتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این تقویت کننده ماندگاری لاک ناخن را نیز افزایش داده لذا گزینه خوبی جهت تثبیت لاک ناخن شما نیز خواهد شد. وجود کلسیم در ترکیبات این محلول سبب شده ناخن ها خیلی سریع تر رشد نموده و استحکام بیشتری پیدا کنند. اگر به دنبال یک تقویت کننده و تثبیت کننده برای ناخن های خود هستید قطعا این محلول انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

۹. روغن نرم کننده ماوالا مدل روغن کوتیکول:

مواد به کار رفته در ترکیبات این محصول باعث شده خاصیت ترمیم کنندگی و نرم کنندگی ناخن را داشته باشد. لانولین موجود در این تقویت کننده نیز از ریشه ریشه شدن ناخن ها جلوگیری خواهد نمود. و همچنین این محصول با ویژگی نرم کنندگی که داشته به خوبی ناخن ها را نرم نموده و از خشک شدن و ترک خوردن آن ها جلوگیری خواهد نمود. این محصول ۱۰ میلی لیتر حجم داشته و گزینه مناسبی برای تقویت و نرم شدن ناخن ها خواهد بود.

۱۰. لاک تقویت کننده ناخن میسلین مدل ۵ در ۱

آخرین محصول نیز از برند میسلین بوده که در بسته بندی های ۱۰ میلی لیتری عرضه شده و برای استفاده روزانه گزینه مناسبی به شمار می آید. این تقویت کننده مانع از شکستگی ناخن ها شده و علاوه بر آن نرمی و استحکام را برای ناخن های شما به ارمغان خواهد آورد. این محصول همچنین دوام لاک ناخن های شما را نیز افزایش خواهد داد.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 169 توسط iranreply و در روز یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۲:۳۸
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 164
۱۸ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳

خرید بهترین مارک غذاساز و قیمت انواع غذا ساز فیلیپس، بوش، براون، تفال

اگر شما نیز قصد خرید یک غذا ساز مناسب را دارید ما به شما خواندن ادامه این مطالب را توصیه می کنیم چرا که ما قصد داریم در ادامه نکاتی را عنوان کنیم که قطعا به شما کمک نموده تا راحت تر انتخاب کنید. انتخاب یک غذا ساز خوب بشر هر روزه به دنبال راهی برای آسان تر شدن کار های روزمره بوده که آشپزی […]

بهترین مارک غذا ساز

اگر شما نیز قصد خرید یک غذا ساز مناسب را دارید ما به شما خواندن ادامه این مطالب را توصیه می کنیم چرا که ما قصد داریم در ادامه نکاتی را عنوان کنیم که قطعا به شما کمک نموده تا راحت تر انتخاب کنید.

انتخاب یک غذا ساز خوب

بشر هر روزه به دنبال راهی برای آسان تر شدن کار های روزمره بوده که آشپزی نیز از این قائده مستثنی نیست. یکی از ابزار ها جهت راحتی آشپزی غذاساز می باشد. این ابزار سرعت آشپزی شما را بالا تر برده و سبب راحتی هر چه بیشتر در انجام کارها می گردد. این دستگاه قادر بوده کار هایی چون خرد کردن، تکه کردن، برش زدن، ریز کردن، رشته کردن، پوره کردن و یا مخلوط کردن مواد غذایی را به کاری لذت بخش و آسان تبدیل نماید. با این دستگاه می توان یک سالاد زیبا و سالم درست نمود، کیکی لذیذ پخت، سیب زمینی را به صورت چیپسی حلقه حلقه کرد و یا مواد را برای درست کردن سوپ ریز نمود و بسیاری از کار هایی دیگر که این دستگاه قادر به انجام آن ها می باشد. خرد کردن مواد در صورتی که چاقوی مناسبی نداشته و یا این که از فضای مطلوبی برای خرد کردن مواد برخوردار نباشید کار چندان راحتی نخواهد بود و یا حتی این احتمال وجود داشته که به هنگام خرد کردن مواد دست شما زخمی شود.

راهنمای انتخاب یک غذاساز مناسب و کاربردی

یکی از مهم ترین مواردی که به هنگام خرید یک غذاساز مناسب باید به آن توجه نمود قیمت آن می باشد که باید با بودجه در نظر گرفته از سوی شما همخوانی داشته باشد. شما همچنین باید لیستی از انتظارات خود از یک دستگاه غذاساز تهیه نمایید. زیرا برخی از غذاسازها دارای قابلیت هایی هستند که ممکن است شما به آن ها نیازی نداشته باشید. یکی دیگر از موارد مهم که شاید به هنگام خرید چندان مورد توجه قرار نگیرد قابلیت شست و شو قطعات و تیغه ها می باشد که حتما بعد از استفاده پی به اهمیت این ویژگی خواهید برد. پیش از خرید باید در آشپزخانه فضای مناسبی را برای این دستگاه و اکسسوری های آن در نظر بگیرید و با توجه به فضای در نظر گرفته سایز دستگاه را انتخاب نمایید. از دیگر مسائل قابل توجه می توان به ظرفیت غذاساز و میزان صدای دستگاه به هنگام عملکرد می باشد. خدمات پس از فروش نیز از مواردی است که حتما باید در نظر گرفته شود.

خرید غذا ساز خوب

نکات مهم به هنگام خرید یک غذاساز مناسب

شما برای خرید یک دستگاه غذاساز مناسب ابتدا باید تعداد افراد خانواده خود را در نظر بگیرید و این که شما در آینده قصد دارید با این دستگاه برای چند نفر غذا درست کنید. لذا باید با توجه به تعداد افراد خانواده خود گنجایش حجم خردکن و مخلوط کن را انتخاب نمایید. مثلا یک خانواده ۴ نفره باید به سراغ غذاسازی با ظرفیتی ۲ لیتری بروند. بعد از آن نیاز است که وسایل برقی موجود در خانه را بررسی نمایید.

اگر شما در خانه آب میوه گیر و یا آب مرکبات گیر دارید باید ببینید هر چند مدت یک بار به آن نیاز پیدا می کنید و اگر ندارید به نظر خودتان چقدر به این وسیله احتیاج خواهید داشت؟

آسیاب و مخلوط کن چطور؟ اگر مخلوط کن دارید تا به حال چند بار با این دستگاه برای خانواده شیرموز درست کرده اید؟

شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که مرتب رژیم غذایی خود را تغییر می دهند؟ اگر شما نیز اهل رژیم هستید از چه دستگاهی برای گرفتن آب کرفس استفاده می کنید؟

شما یک خانم شاغل هستید که زمان زیاد و یا حتی حوصله کافی برای آشپزی ندارید؟

کودک شما حتی فرصت سر خاراندن را هم از شما گرفته است؟

شاید شما یک کدبانو هستید که دوست دارید در پخت غذاها سنگ تمام بگذارید، برای فرزندان خود چیپس ها خانگی پخته و هر روز غذایی جدید درست کرده و حتی انواع سس و رب و کیک ها را نیز خود تهیه نمایید.

اگر شما هر یک از شرایط ذکر شده در بالا را دارید ما به شما خرید یک دستگاه غذا ساز را توصیه می نماییم.

شما باید در خرید این دستگاه تمام جوانب را در نظر گرفته و بی گذار به آب نزنید. باید خوب بررسی نموده و محصولی را انتخاب کنید که از هر لحاظ برای شما مناسب باشد.

به هنگام خرید این محصول، تنها زیبایی و یا برند بودن آن را فاکتور قرار ندهید و به این نکته توجه کنید که به چه چیز هایی احتیاج دارید و این که توان مالی شما در چه حد می باشد؟

مثلا چنانچه شما خود در خانه همزن دارید غذاسازی را انتخاب کنید که بتوان از همزن آن فاکتور گرفت و یا اگر آبمیوه گیری یا آب مرکبات گیری را از قبل تهیه نموده اید برای خرید غذاساز به سراغ گزینه های ساده تر بروید.

ولی اگر لوازم برقی آشپزخانه شما ناقص بوده و از وسایلی چون خمیرزن، همزن، آسیاب و… بی بهره هستید و یا این که مدت زیادی از خرید آن ها گذشته و دیگر از کار افتاده اند برندی را برای خرید غذاساز انتخاب کنید که قابلیت های زیادی را به شما ارائه دهد.

پر فروش ترین غذا ساز های معروف

حال که متوجه شدیم چه نکاتی را برای خرید این محصول مد نظر قرار دهیم، در ادامه به معرفی چند غذا ساز معروف پرداخته تا شما با آشنایی با نمونه های مختلف انتخاب مناسب تری داشته باشید:

 بوش MCM3401M : غذا ساز بوش قادر بوده آشپزی را برای شما به کاری راحت و مفرح تبدیل نماید. این دستگاه دارای بدنه ای از پلاستیک و استیل برس خورده بوده و موتور آن نیز در درون بدنه تعبیه گشته است. ظرف خرد کن این محصول از جنس پلاستیک بوده و ۲٫۳ لیتر حجم دارد. امکان شست و شوی اکسسوری های این دستگاه در ماشین ظرف شویی به راحتی وجود داشته و همچنین مجهز به پایه ضد لغزش می باشد.این دستگاه به کمک رنده چیپس ساز خود این امکان را به شما داده تا چیپس هایی به دو ضخامت نازک و ضخیم داشته باشید.

این غذاساز از امکاناتی چون خرد کن اصلی، رنده ریز، رنده درشت، آسیاب، دیسک امولسیون ساز، رنده چیپس ساز و خمیر زن برخوردار می باشد.

ساپر SFP-980 : این دستگاه غذاساز، قابلیت های متعددی داشته و از قیمتی مناسب برخوردار می باشد. این دستگاه قادر بوده همچون یک سرآشپز شما را در امر آشپزی یاری نماید. با استفاده از پره خمیر زن این دستگاه می توان سس ها و شیرینی های مختلف تهیه نمود. آسیاب این غذاساز انواع مغزها و سبزیجات خشک را به راحتی آسیاب می نماید. این محصول مجهز به عملیات پالس بوده و ظرف خرد کن آن نیز دارای حجمی دو لیتری و ظرف مخلوط کن آن نیز ۱٫۸ لیتر حجم دارد. امکان شست و شو قطعات این محصول در ماشین ظرف شویی وجود نخواهد داشت و از پایه ضد لغزش نیز بی بهره می باشد.

این دستگاه دارای امکاناتی چون خرد کن اصلی، آب مرکبات گیری، مخلوط کن، رنده ریز، رنده درشت، آسیاب، خمیر زن، رنده چیپس ساز و دیسک امولسیون ساز می باشد.

کنوود FDP613 : طراحی این دستگاه بسیار ساده بوده و توان آن نیز بالا می باشد. برق مصرفی این دستگاه نیز بسیار پایین می باشد. ظرف خرد کن این محصول ۳ لیتر گنجایش داشته و ظرف مخلوط کن نیز حجمی ۱٫۵ لیتری دارد. امکان شست و شو اکسسوری های این دستگاه در ماشین ظرف شویی وجود خواهد داشت. کمپانی ژاپنی و نام آشنا کنوود که محصولات آن در تمام دنیا طرفداران بسیاری دارند سازنده این غذاساز می باشد. این دستگاه از عملکردی لحظه ای برخوردار بوده و برای جلوگیری از ریختن مواد به بیرون دستگاه دارای یک کاردک و درپوش محافظ می باشد. این دستگاه از پایه ضد لغزش نیز برخوردار می باشد.

قطعات این دستگاه شامل همزن (دو قلو)، خمیر زن، رنده ریز، رنده درشت، رنده چیپس ساز، خرد کن کوچک، آب مرکبات گیری، مخلوط کن و نیز خرد کن اصلی می باشد.

آرزوم AR1003 : کمپانی آرزوم یک کمپانی ترکیه ای معتبر بوده و غذا ساز این برند نیز دارای لوازمی بسیار کاربردی می باشد. طراحی این دستگاه بسیار جذاب بوده و قطعا زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را دو چندان خواهد ساخت. این دستگاه از کارکرد توربو و لحظه ای  که در کمترین دستگاهی وجود داشته برخوردار می باشد. ظرف خرد کن این محصول ۱٫۵ لیتر گنجایش داشته و مخلوط کن آن نیز دارای حجم ۱ لیتری می باشد. این دستگاه انتخاب بسیار مناسبی برای جهیزیه و خانواده های کم جمعیت به شمار می آید. امکان شست و شو اکسسوری های این دستگاه به راحتی در ماشین ظرف شویی وجود داشته و همچنین این دستگاه از قفل ایمنی برخوردار بوده و دارای کلید چرخش معکوس نیز می باشد. جنس تیغه های این دستگاه از فولاد ضد زنگ بوده و مقاومت بسیار بالایی نیز در قابل حرارت دارد.

این دستگاه دارای امکاناتی چون همزن، خمیر زن، رنده خلا کن، رنده درشت، خرد کن اصلی، خرد کن کوچک، آب میوه گیری، آب مرکبات گیری، مخلوط کن و نیز یخ خرد کن می باشد.

لارنزا :TH-600  این دستگاه ۱۸ کاره بوده و از ۵ سرعت متفاوت برخوردار می باشد. این غذاساز قادر بوده کار های محول شده به آن را به بهترین نحو انجام دهد. اگر چه شرکت سازنده این محصول به هیچ عنوان شناخته شده نیست اما با این حال کیفیت این دستگاه در سطح مطلوبی بوده و به خوبی در ساخت آن نیاز های کاربران در نظر گرفته شده است. این دستگاه کارکرد پالسی یا لحظه ای داشته و دارای ظرف خرد کنی با گنجایش ۱٫۵ لیتری و مخلوط کنی با حجم ۱ لیتری می باشد. این دستگاه همچنین مجهز به پایه های ضد لغزش می باشد.

این دستگاه مجهز به قطعاتی چون خرد کن اصلی، مخلوط کن، آب میوه گیری، آب مرکبات گیری، آسیاب، رنده ریز، رنده درشت، رنده نگینی، رنده چیپسی و همزن می باشد.

مایدیا MJ-FP60E1: برند مایدیا در واقع برندی بسیار بزرگ از کشور چین بوده که اولین تولیدات آن لوازم منزل می باشد. غذاساز این برند دارای بدنه ای از جنس فلز و پلاستیک بوده که تیغه های آن از استیل ساخته شده اند. لوازم جانبی این دستگاه را به راحتی می توان در ماشین ظرف شویی شست و شو  داد. پارچ در نظر گرفته برای مخلوط کن این غذاساز امکان تهیه هر نوع اسموتی و آب میوه را به شما خواهد داد. ظرف خرد کن این محصول ۲ لیتر گنجایش داشته و مخلوط کن آن نیز دارای حجم ۱٫۲ لیتری می باشد. که این میزان کاملا برای ۲ تا ۴ نفر کفایت می کند. این دستگاه نیز مجهز به پایه های ضد لغزش می باشد.

این دستگاه دارای قطعات متعددی نظیر خردکن اصلی، مخلوط کن، آسیاب، رنده ریز، رنده درشت، رنده چیپس ساز، دیسک امولسیون ساز، خمیر زن است.

براون :FP3020  برند براون یک برند کاملا معتبر در زمینه تولید لوازم خانگی و دیگر محصولات می باشد. غذاساز این برند از ظرف خرد کنی با حجم ۱٫۲ لیتری برخوردار بوده و دارای ۱۵ سرعت می باشد که این موضوع سبب شده این دستگاه در مقایسه با دستگاه های مشابه خود یک پله بالاتر قرار گیرد. طراحی این دستگاه کاملا کاربردی و ساده بوده و از عملکردی لحظه ای برخوردار می باشد. قطعات این دستکاه قابلیت شست و شو در ماشین ظرف شویی را دارا بوده و برای این دستگاه پایه ضد لغزش  و محفظه جمع آوری سیم برق نیز در نظر گرفته شده است. از دیگر ویژگی ها که سبب برتری این دستگاه بر سایر دستگاه شده است می توان به بهره مندی از موتوری بی صدا اشاره نمود که واقعا برای این دستگاه یک نقطه قوت به شمار می آید.

اما این دستگاه از تنوع رنگی و نیز قابلیت کنترل الکترونیکی سیستم سرعت بی بهره می باشد.

این دستگاه دارای امکاناتی چون خردکن اصلی، آب مرکبات گیری، رنده ریز، رنده درشت، رنده چیپس ساز، رنده خلال کن، خمیر زن می باشد.

تکنو Te-850 : این غذاسازی واقعا یک محصول کاربردی بوده که از امکانات متعددی برخوردار می باشد. این دستگاه از قدرت بالایی برخوردار بوده و همچون یک کمک آشپز در کار ها شما را یاری خواهد داد. از قابلیت های این دستگاه می توان به قابلیت تنظیم سرعت به صورت پیوسته از طریق دکمه ولومی موجود بر روی بدنه اشاره نمود. این دستگاه به کمک پایه های ضد لغزشی که داشته کار را راحت تر از پیش ساخته است. ظرف خرد کن این دستگاه ۱٫۲ لیتر گنجایش داشته و مخلوط کن آن نیزحجمی  ۱٫۵ لیتری دارد. این دستگاه به همراه خود دارای یک لیسه بوده و اکسسوری های آن نیز قابلیت شست و شو در ماشین ظرف شویی را دارند.

امکانات این دستگاه شامل خردکن اصلی، مخلوط کن، یخ خرد کن، آسیاب، رنده ریز، رنده درشت، رنده چیپس ساز، رنده خلال کن، دیسک امولسیون ساز، خمیر زن می باشد.

کاربرد دیسک امولسیون ساز

از این ابزار به هنگام پخت خوراکی هایی همچون حلیم و یا انوع سس ها برای ترکیب کردن مواد استفاده شده تا پخت غذا بهتر انجام شود زیرا در این شرایط امکان استفاده از همزن و نیز گوشت کوب برقی وجود نخواهد داشت.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 164 توسط iranreply و در روز پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳:۰۵
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 157
۱۲ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳

راهنمای خرید عینک واقعیت مجازی و هدست واقعیت مجازی

با پیشرفت روزافزون فناوری محصولات بیشتری نیز برای داشتن یک سرگرمی مهیج و لذت بخش فراهم شده که در این بین می توان به هدست های واقعیت مجازی اشاره نمود. این محصول را می توان در بین فناوری های روز دنیا یکی از مهیج ترین و جذاب ترین ابزار ها دانست. هدست های واقعیت مجازی که به تازگی روی کار آمده با استقبال بی نظیری […]

بهترین عینک واقعیت مجازی

با پیشرفت روزافزون فناوری محصولات بیشتری نیز برای داشتن یک سرگرمی مهیج و لذت بخش فراهم شده که در این بین می توان به هدست های واقعیت مجازی اشاره نمود. این محصول را می توان در بین فناوری های روز دنیا یکی از مهیج ترین و جذاب ترین ابزار ها دانست. هدست های واقعیت مجازی که به تازگی روی کار آمده با استقبال بی نظیری از سوی جوانان رو به رو شده است. طراحی و کارکرد جذاب این محصول نه تنها مورد توجه بسیار زیاد  فعالان صنایع مختلف نظیر فضانوردی، نظامی، آموزشی، خودروسازی و … قرار گرفته بلکه توانسته نظر علاقه مندان فناوری را نیز به خود جلب نماید. استقبال بی نظیر از این محصولات باعث شده ابر کمپانی هایی نظیر گوگل، سامسونگ، سونی، اچ تی سی، و واکولوس نیز حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه گردند. علاوه بر آن در سال ۲۰۱۴  معرفی یک پلتفرم از سوی گوگل سبب شد کمپانی های کوچکتر نیز راحت تر به این زمینه ورود داشته باشند و در نتیجه این روزها شاهد هدست های واقعیت مجازی بسیاری از برندهای مختلف در بازار هستیم. تا پیش از آن که در دنیای تصویر، فناوری واقعیت مجازی جایی داشته باشد کلیه محتویات ویدئوهای انتشار یافته در صفحات مختلف نظیر گوشی، تلویزیون های معمولی و تلویزیون های ۳D  دقیقا مقابل چشمان شما قرار می گرفت ولی هدست های واقعیت مجازی باعث شده تصاویر مشاهده شده از روی این صفحات کاملا شبیه به مشاهدات شما با چشم باشد.

ما در این مقاله قصد داشته اطلاعات بیشتری در خصوص این نمونه از هدست ها خدمت شما عزیزان اراده دهیم تا در این زمینه انتخاب و خرید مناسب تری را داشته باشید.

راهنمای خرید هدست واقعیت مجازی

آشنایی با عینک و هدست های واقعیت مجازی و کاربرد آن ها

به طور کلی هدست های واقعیت مجازی به دو دسته تقسیم می گردند:

 • هدست های واقعیت مجازی که راه اندازی آن ها به کمک نمایشگر گوشی های هوشمند انجام می گردد.
 • هدست های واقعیت مجازی با نمایشگر مجزا

هدست های واقعیت مجازی این قابلیت را داشته تا تصویر را بسیار شبیه به مشاهدات چشمی انسان به نمایش در آورند، هر چه کارکرد هدست واقعیت مجازی بیشتر بوده تصویری که به نمایش گذاشته به تصاویر واقعی بسیار نزدیک تر خواهد بود. هدست های واقعیت مجازی دارای زاویه دید ۸۰ تا ۱۲۰ درجه بوده و به طور معمول بهترین هدست ها از زاویه دید ۹۰ درجه برخوردار می باشند؛ زیرا تنها با یک بار چرخش سر می توان در این دسته (۹۰ درجه) با چرخش ۳۶۰ درجه ای سر محیط سه بعدی در حال نمایش را کاملا مشاهده نمود.  یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب یک هدست واقعیت مجازی زاویه دید آن می باشد.

انسان در دنیای واقعی برای تعاملات بیشتر با محیط اقدام به استفاده از ورودی هایی نظیر دیدن، شنیدن و لمس کردن می نماید و از این رو هدست های واقعیت مجازی نیز  برای فراهم نمودن این وروی ها از سخت افزارهای مختلفی کمک گرفته اند. هر چند که بعضی از هدست ها از سخت افزار پیشرفته بی بهره بوده و تنها از طریق نرم افزارهای مرتبط راه اندازی می گردند.

کمپانی گوگل از طریق طراحی پلتفرمی متشکل از یک محفظه ساده و دو لنز این اجازه را به کاربران داده تا تنها به کمک یک گوشی هوشمند ویدئوهای ۳۶۰ درجه ای تماشا نموده و یا به انجام بازی های سه بعدی مشغول گردند، این در حالی است که هدست های پیشرفته با طراحی سخت افزارها و ورودی های جدید از قابلیت های بسیاری برخوردار بوده و باعث شده مرز بین دنیای واقعی و مجازی بسیار باریک گردد، به گونه ای که حتی احتمال داشته طی استفاده های طولانی مدت از این هدست ها به طور کلی از یاد ببرید که در حال استفاده از یک شبیه ساز هستید.

خرید هدست واقعیت مجازی

ورودی های عینک و هدست های واقعیت مجازی:

به طور معمول از ورودی هایی نظیر حسگر لمسی، دسته های بازی، صدا، دکمه ها، ردگیری حرکات دست، سر و چشم برای هدست های واقعیت مجازی استفاده می شود. در رابطه با هدست های پیشرفته تر نیز از ورودی  ردگیری حرکت سر و چشم و یا دکمه های مرتبط با تماشای ویدیو که روی آن ها تعبیه شده است به کار برده می شود، علاوه بر آن این نوع از هدست ها از یک طراحی خاص برخوردار بوده و دارای نمایشگری مجزا می باشند. به طور معمول به همراه هدست های پیشرفته دسته های بازی نیز ارائه خواهد شد.

هدست های واقعیت مجازی رده پایین:

این نمونه از هدست های واقعیت مجازی دارای طراحی و سخت افزار بسیار معمولی بوده و راه اندازی آن ها به طور معمول به کمک پلتفرم کاردبرد (google-cardboard)  انجام خواهد شد. بدنه این هدست ها پلاستیکی بوده و برای کار کردن بایستی به صفحه گوشی های هوشمند اتصال داده شوند. پلتفرم گوگل کاردبرد کاملا مناسب و قابل استفاده برای هر سه سیستم عامل اندروید،  ios و ویندوزفون خواهد بود. از این رو شما برای استفاده از این هدست ها تنها به یک گوشی هوشمند احتیاج خواهید داشت. به عنوان نقاط ضعف این نمونه از هدست ها می توان به کیفیت پایین خروجی صدا و عدم وجود دکمه کنترل بر روی هدست اشاره نموده چرا که احتمال داشته این موارد تماشای بدون دغدغه فیلم را با مشکلاتی رو به رو سازند.

هدست های واقعیت مجازی میان رده:

این نمونه از هدست ها برای راه اندازی و کار کردن به اپلیکیشن های ارائه شده توسط کمپانی سازنده که بر روی گوشی های همراه خاص اعلام شده از سوی کمپانی نصب شده، احتیاج خواهند داشت. این دستگاه ها از اپ استور های مخصوص به خود برخوردار می باشند.

برخی دیگر از این نمونه از هدست ها دارای نمایشگری مجزا بوده که وضوح تصویر را افزایش داده و با یک کابل یو اس بی به گوشی اتصال داده خواهند شد. اگر چه این دستگاه هنوز به گوشی همراه وابسته بوده اما با این حال حتی با اضافه شدن اتصالات نیز این هدست ها دارای وزن کمتری بوده که این خود یک ویژگی مثبت برای این هدست ها به شمار خواهد آمد.

این هدست ها با هدست های رده پایین تفاوت هایی دارند. به عنوان نمونه به طور معمول این محصولات دارای دکمه و حسگر لمسی بوده و این موضوع سبب شده که خیلی راحت تر بتوان ویدئوهای ۳۶۰ درجه را تماشا نمود. در کل از نظر کمیت این دو دسته از هدست ها با هم چندان فرقی نخواهند داشت. اما از نظر کیفیت هدست های میان رده بسیار بهتر از هدست های قبلی می باشند. به عنوان نمونه کمپانی های سازنده این هدست ها سازگاری این محصولات را با برخی از گوشی های هوشمند اعلام می نمایند. چنانچه به قصد تماشای فیلم های ۳۶۰ درجه ای به دنبال یک هدست واقعیت مجازی هستید بی شک هدست های میان رده شما را راضی خواهند نمود.

هدست های واقعیت مجازی رده بالا:

این نمونه از هدست با برخورداری از سخت افزار های مختلف و نیز امکانات گوناگون بسیار حرفه ای و باکیفیت بوده و دارای تفاوت های بسیاری با نمونه های قبلی می باشند. این هدست ها مناسب سیستم های خانگی و کنسول های بازی بوده و هدست های رده بالا را می توان بهترین محصول برای کامپیوتر و کنسول های بازی نظیر ps4 به شمار آورد. این هدست ها در کنار قابلیت پشتیبانی از دسته بازی و جوی استیک ها از امکان ردگیری حرکتی نیز برخوردار بوده که به راحتی به وسیله حرکات ۳۶۰ درجه قابل شناسایی هستند. Refresh Rate یا همان نرخ جاروب یکی از مهم ترین پارامترها در کیفیت تصاویر واقعیت مجازی بوده و این هدست های رده بالا نیز دارای نرخ جاروب ۹۰ هرتزی می باشند. علاوه بر آن این هدست ها با برخورداری از یک میکروفن جهت به کار گیری برای درک دستورات صوتی و نیز خروجی صدایی باکیفیت این اجازه را به کاربر داده تا واقعیت مجازی را خیلی بیشتر لمس نمایند.

اگر شما نیز یک گیم باز حرفه ای هستید قطعا هدست های رده بالا که کاملا برای کنسول های بازی ایده آل بوده نظر شما را به خود جلب خواهند نمود.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 157 توسط iranreply و در روز جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳:۰۷
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 147
۵ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱

راهنمای خرید و قیمت بهترین مارک دستگاه فر کننده مو

اگر چه ممکن است در وهله اول انتخاب یک دستگاه فر کننده مو کار چندان مشکلی به نظر نیاید اما با مراجعه به فروشگاه ها و مشاهده انواع دستگاه های فر کننده قطعا انتخاب برای شما سخت شده و در انتخاب دچار تردید خواهید شد. لذا ما در این مطلب سعی داشته نکات لازم را به شما یادآور شده تا بتوانید خیلی راحت دستگاه فر […]

بهترین مارک دستگاه فر کننده مو

اگر چه ممکن است در وهله اول انتخاب یک دستگاه فر کننده مو کار چندان مشکلی به نظر نیاید اما با مراجعه به فروشگاه ها و مشاهده انواع دستگاه های فر کننده قطعا انتخاب برای شما سخت شده و در انتخاب دچار تردید خواهید شد. لذا ما در این مطلب سعی داشته نکات لازم را به شما یادآور شده تا بتوانید خیلی راحت دستگاه فر کننده مناسب خود را خریداری نمایید.

 هزینه خرید یک دستگاه فر کننده

خب برای این که بدانید چه مقدار باید برای خرید یک فر کننده مو هزینه کنید ابتدا باید این موضوع را بررسی نمایید که از یک دستگاه فر کننده چه انتظاراتی دارید. در کنار قابلیت های مورد نیاز یک دستگاه فر کننده، میزان بودجه در نظر گرفته شما برای خرید این محصول نیز در انتخاب شما بسیار مهم می باشد.

تنوع قیمت در میان دستگاه های فر کننده مو بسیار بالا بوده و شما می توانید در بازار فر کننده هایی با قیمت های مختلف مشاهده نمایید.

به طور معمول فر کننده هایی که ارزان تر هستند دارای یک سری بوده و تنها از پس فر کردن مو ها برخواهند آمد؛ در صورتی که برخی از فر کننده ها سری های گوناگونی داشته و یا این که مو ها را در اندازه های مختلف فر می نمایند.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت یک دستگاه فر کننده جنس آن می باشد که در ادامه  بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

جنس روکش فر کننده:

جنس روکش فر کننده ها نیز مانند اتو مو ها بسیار مهم بوده و به هنگام انتخاب باید حتما مورد بررسی قرار گیرد.

به طور معمول برای فر کننده ها روکش سرامیکی و یا فلزی در نظر گرفته می شود. جنس سرامیکی این دستگاه با استقبال بیشتری مواجه گشته است. در ساخت برخی از فر کننده ها در کنار سرامیک از تورمالین نیز بهره گرفته شده است که این قابلیت از وزن شدن مو ها بعد از فر کردن آن ها جلوگیری می نماید. در برخی دیگر از فر کننده ها نیز در کنار سرامیک از تیتانیوم و یا ابریشم بهره گرفته می شود.

تمامی پوشش ها از جمله سرامیک وظیفه مواظبت از مو ها را بر عهده داشته که به خوبی از عهده آن بر خواهند امد.

قیمت دستگاه فر جادویی

قابلیت تنظیم درجه حرارت فر کننده:

به طور معمول جنس و نوع مو در بین تمامی افراد یک خانواده یکسان نمی باشد. درجه حرارت پایین دستگاه فر کننده برای موهای نازک مناسب می باشد و برای موهای ضخیم و پر پشت بهتر بوده از درجه حرارت های بالا تر برای فر کردن مو ها استفاده شود. لذا بهتر بوده دستگاه فر کننده انتخابی، امکان تنظیم درجه حرارت را به شما بدهد تا تمامی افراد خانواده بتوانند به خوبی از آن استفاده کنند. این قابلیت سبب شده هر یک از افراد متناسب با نوع موی خود درجه حرارت را تنظیم نموده و مانع از آسیب دیدن مو های خود گردند. میزان درجه تنظیم شده از طریق نمایشگر تعبیه شده بر روی دستگاه قابل مشاهده می باشد.

سیستم خاموشی خودکار:

خیلی از افراد بعد از استفاده از دستگاه فر کننده یادشان رفته که دستگاه را خاموش نمایند که این موضوع ممکن است طبعاتی چون آتش سوزی را به همراه داشته باشد. لذا برخی از دستگاه های امروزی این امکان را داشته که بعد از مدتی که به طور معمول ۶۰ دقیقه بوده خود به صورت اتوماتیک خاموش می گردد. این ویژگی امنیت استفاده از این دستگاه را بالا خواهد برد.

 ویژگی آیونیک در فر کننده:

در مبحث پوشش اشاره کوچکی به تورمالین نمودیم، این که تورمالین مانع از وز شدن موها می گردد؛ که این در واقع قابلیت آیونیک می باشد.

این قابلیت به جز آن که مانع از وز شدن مو ها شده، از آسیب دیدن مو ها نیز ممانعت کرده و حالت پذیری و درخشش مو ها را افزایش می دهد.

بهترین مارک دستگاه فر جادویی

انواع فر کننده های موجود در بازار:

فر کننده های مخروطی:

این دسته از فر کننده ها دارای سری مخروطی شکل می باشند. سر این دسته از فر کننده ها مناسب برای ایجاد فر های ریز بوده و با انتهای آن ها نیز می توان مو ها را به صورت فر درشت در آورد. به طور معمول این فر کننده ها مو ها را به حالت S مانند در آورده هر چند که نتیجه نهایی کاملا به چگونگی پیچش مو ها دور دستگاه توسط شما خواهد داشت.

فر کننده لوله‌ای یا استوانه ای:

این مدل از فر کننده ها بیشتر برای آن دسته از افراد مناسب بوده که به دنبال داشتن مو هایی با فر منظم و طبیعی هستند. این دستگاه در تمامی بخش های خود قطر یکسانی داشته و در سایز های گوناگون به بازار عرضه می گردد:

فر کننده های با قطر ۱.۵ سانتی متر:  این فر کننده ها برای ایجاد فر هایی ریز و یک دست مناسب می باشند.

فر کننده های با قطر ۲.۵ سانتی متر:  این فر کننده ها برای مو های کوتاه و یا متوسط کاربرد داشته و می توان با این نوع از دستگاه ها فر هایی زیبا در مو ایجاد نمود.

فر کننده های با قطر ۳ سانتی متر:  این فر کننده ها برای مو های متوسط کاربرد داشته و قادر بوده فر های ملایمی در مو های شما به وجود آورند.

فر کننده های با قطر ۳.۵ سانتی متر:  این فر کننده ها حجم دهند مو می باشند. این دستگاه فر کننده با ایجاد فر های درشت سبب شده مو های بلند و کم پشت حجیم به نظر آیند.

فر کننده های با قطر ۴.۵ سانتی متر:  کاربرد این دستگاه برای ایجاد فر در مو های بلند می باشد.

فر کننده برقی:

فر کننده های برقی عملکردی بی نظیر داشته، این دسته از فر کننده ها قادر بوده مو های شما را به صورت سیم تلفنی فر نمایند. فر کننده های برقی به لحاظ ظاهری شبیه فر کننده های میله ای بوده و وجه تمایز میان این دو برقی بودن و عملکرد سریع فر کننده ها برقی بوده و این که فر کننده های برقی قادر می باشند فر های خیلی ریز تری به وجود آورند.

فر کننده های برقی اتوماتیک:

این فر کننده ها جدید بوده و کار با آن های خیلی سریع و آسان می باشد. برای فر کردن مو ها با این دستگاه تنها نیاز بوده بخشی از مو را روی محل تعیین شده گذاشته و دکمه مورد نظر را فشار دهید. بعد از آن این فر کننده خود مو را به درون کشیده و با حرارت و میله چرخشی که داشته مو ها را به صورت زیبایی فر می نماید.

به هنگام استفاده از این دستگاه بسیار باید مواظب بود چرا که استفاده ناصحیح سبب شده مو ها کنده شوند.

فر کننده های موپیچ:

این دستگاه به لحاظ ظاهری و طراحی با دیگر فر کننده ها فرق داشته و فر های ایجاد شده توسط این دستگاه به علت برجستگی که داشته به شکل S هستند.

بیگودی:

استفاده از بیگودی نیز به سال ها قبل باز می گردد. تا چند سال پیش موها به وسیله بیگودی و با پیچاندن و حرارت دیدن مو ها توسط سشوار فر می شد ولی امروزه دیگر دستگاه های بسیار به روز تری وجود داشته که جایگزین بیگودی شده اند. بیگودی ها دارای مدل های مختلف از جمله مسافرتی، غیر مسافرتی، معمولی، آبی و برقی بوده که همگی تنها برای فر کردن مو ها به کار رفته و شما می توانید بسته به سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

چند نکته قابل توجه:

 • بهتر بوده پیش از آن که از وسایل حرارتی مو استفاده کرده مو ها را خوب خشک نمایید.
 • آسیب دیدن مو ها به کمک اسپری های محافظت کننده مو به حداقل خواهند رسید.
 • بهتر بوده دستگاه انتخابی شما دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت بوده تا امکان تنظیم حرارت با توجه نوع و جنس موی شما وجود داشته باشد.

پر فروش ترین فر کننده ها ی مو در ایران

۱. فر کننده موی فیلیپس مدل  HP8619

برند فیلیپس یکی از برند های نام آشنا در زمینه تولید محصولات برقی آرایشی و پیرایشی می باشد. فر کننده این برند نیز یک دستگاه بسیار پر فروش می باشد و طرفداران زیادی را به سوی خود جلب نموده است. این دستگاه از ویژگی تنظیم حرارت برخوردار بوده و بسته به نوع مو می توان حرارت آن را ما بین رنج ۲۰۰ تا ۲۲۰ تنظیم نمود تا مو ها صدمه ای نبینند. درجه حرارت انتخاب شده از روی نمایشگر این دستگاه قابل مشاهده می باشد. این دستگاه از نوع فر کننده های مخروطی بوده و قطر آن ۱۳ تا ۲۵ میلی متر می باشد که به کمک آن می توان فر های ریز و درشت در مو به وجود آورد.

از نقاط قوت این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مجهز به سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از یک ساعت
 • برخورداری از چراغ نشانگر آماده کار بودن
 • بالا رفتن سریع حرارت بدنه دستگاه
 • برخورداری از سیمی با طول ۱٫۸ متر

۲. فر کننده موی بابلیس مدل  C20E

این دستگاه مدل مخروطی بوده که امکان ایجاد فر هایی با اندازه های مختلف به شما خواهد داد. این دستگاه در قسمت سر خود دارای قطر ۱۳ و در انتها از قطری ۲۵ میلی برخوردار بوده و سبب شده مو ها به بهترین حالت فر داده شوند. جنس این دستگاه سرامیک تیتانیوم بوده و مانع از صدمه دیدن مو ها می گردد. این دستگاه همچنین دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت بوده که امکان تنظیم حرارت بر اساس نوع مو برای شما فراهم خواهد داد. این دستگاه از سیمی به طول ۲٫۵ متر برخوردار بوده و به هنگام استفاده از آن مشکلی با دور بودن پریز نخواهید داشت. این دستگاه در بخش سر خود دارای قطعه ای پلاستیکی بوده که این اجازه را به شما داده تا به صورت دو دستی از این دستگاه استفاده نمایید.

نقاط مثبت:

 • مجهز به سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از ۷۲ دقیقه
 • برخورداری از سیمی به طول ۲٫۵ متر

نقاط ضعف:

عدم برخورداری از نمایشگر

۳. فر کننده موی رمینگتون مدل CI96W1

فرکننده موی رمینگتون نیز یکی از  دستگاه های فر کننده پر فروش محسوب می گردد. این دستگاه از نوع مخروطی بوده و دارای قطر ۱۳ تا ۲۵ میلی است، از این رو این امکان برای شما فراهم شده که فر های ریز و درشت در مو های خود ایجاد نمایید. این دستگاه با جنس سرامیکی خود مانع از صدمه دیدن مو ها گشته و آن ها را خیلی بهتر و با سرعت بالا تر حالت خواهد داد. این دستگاه همچنین از قابلیت تنظیم دما برخوردار بوده لذا شما توانسته بر اساس نوع موی خود دمای آن را تنظیم نمایید. نمایشگر این فر کننده نیز میزان دمای تنظیم شده را نمایش می دهد.

نقاط قوت:

 • برخورداری از سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از ۶۰ دقیقه
 • بالا رفتن سریع حرارت بدنه این دستگاه
 • مجهز به کیف نگهدارنده
 • برخورداری از سیمی به طول ۳ متر

۴. فر کننده موی پرومکس مدل ۸۵۳۰EZ

برند پرومکس نیز یک برند کاملا شناخته شده بوده که فرکننده آن طرفداران  بسیاری دارد. این فر کننده مدل چرخشی بوده لذا کار کردن با آن بسیار راحت می باشد. به هنگام کار با این دستگاه تنها کافی بوده دسته ای از مو ها را دو آن پیچیده و بعد آن ها را به کمک گیره روی دستگاه محکم کرده تا بیرون نیایند و بعد از آن دکمه مورد نظر را فشرده تا دستگاه مو ها را پیچانده و بعد از حالت دادن و فر کردن آن ها رها نماید.

این دستگاه سرامیکی بوده و از قابلیت تنظیم درجه حرارت برخوردار می باشد. این قابلیت سبب شده مو ها کمترین آسیب را به خود ببینند. نمایشگر این دستگاه میزان درجه حرارت تنظیم شده را به شما نشان خواهد داد.

این اتو مو مخروطی بوده لذا این امکان برای شما فراهم آمده تا مو های خود را به صوورت فر درشت و ریز درآورید.

نقاط قوت:

 • برخورداری از دکمه چرخش در دو جهت
 • سرعت بالای این دستگاه در داغ شدن
 • مجهز به سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از ۶۰ دقیقه
 • دارای سیمی به طول ۲٫۴ متر

۵. اتو موی پروویو مدل PW-4112

این اتو مو مدل استوانه ای بوده و دارای قطری ۲۵ میلی متری می باشد. جنس این دستگاه سرامیکی بوده و حرارت در آن خیلی سریع و یکنواخت توزیع می گردد. قبلا نیز این مسئله را عنوان نمودیم که جنس سرامیکی لوازم حالت دهنده مو سبب شده مو ها کم ترین آسیب را به خود ببینند. در بخش انتهایی این دستگاه پوششی پلاستیکی در نظر گرفته شده تا این امکان برای شما فراهم آید که به صورت دو دستی کار خود را انجام داده و تمرکز بیشتری داشته باشید. این دستگاه همچنین دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت بوده و به راحتی می توان با آن با توجه به نوع موی خود درجه حرارت را بر روی میزان دلخواه تنظیم نمود.

نقاط قوت:

 • سرعت بالای این دستگاه در افزایش حرارت
 • مجهز به سیم گردان
 • برخورداری از گیره موی چرخان
 • دارای سیمی به طول ۲٫۵ متر

نقاط ضعف:

 • عدم برخورداری از سیستم خاموشی اتوماتیک
 • بی بهره بودن از نمایشگر

۶. فر کننده موی پرینسلی مدل  PR134AT

این دستگاه فر کننده انتخاب بسیار مناسبی برای فر کردن مو ها می باشد. این دستگاه از نوع استوانه ای بوده و با قطر ۲۵ میلی متری خود به شما این امکان را داده تا روی مو های خود فر هایی متوسط ایجاد نمایید. جنس این فر کننده از سرامیک بوده از این رو  از مو های شما به خوبی محافظت خواهد شد. این دستگاه همچنین دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت بوده و شما قادر بوده بر اساس نوع موی خود درجه را تنظیم نمایید. نمایشگر این دستگاه درجه حرارت انتخاب شده را به شما نشان خواهد داد.

نقاط قوت:

 • برخورداری از سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از یک ساعت
 • مجهز به دستکش و پد عایق حرارت
 • دارای سیمی به طول ۲٫۵ متر

۷. فر کننده موی مک استایلر مدل  MC-3325

جنس این دستگاه فر کننده از سرامیک تیتانیوم بوده لذا مو های ما به هیچ عنوان صدمه ای نخواهند دید. این دستگاه از رنج حرارت ۲۲۰ تا ۲۴۰ برخوردار بوده و شما می توانید با در نظر گیری نوع موی خود حرارت متناسب با آن را انتخاب و تنظیم نمایید. نمایشگر موجود بر روی دسته این دستگاه درجه حرارت انتخاب شده را به شما نشان خواهد داد.

این فر کننده استوانه ای بوده و از قطری ۲۵ میلی متری برخوردار می باشد. با این دستگاه شما توانسته بر روی مو های خود فر هایی متوسط ایجاد نمایید.

نقاط قوت:

 • برخورداری از چراغ نشان گر
 • مجهز به کیف نگهدارنده
 • دارای سیمی به طول ۱٫۹ متر

۸. فر کننده موی سورکر مدل HB-746F

این دستگاه به شما این امکان را داده که بر روی مو های خود فر هایی در اندازه های مختلف ایجاد نمایید چرا که این فر کننده از نوع مخروطی می باشد. مخروطی این دستگاه از قطر ۱۳ تا ۲۵ میلی برخوردار بوده و قادر بوده فر هایی ریز و درشت ایجاد نماید.

از دیگر قابلیت های این دستگاه می توان به قابلیت تنظیم درجه حرارت اشاره نمود. رنج حرارت در این دستگاه بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ بوده و شما توانسته با توجه به نوع موی خود حرارت مناسب را انتخاب نموده و مانع از آسیب دیدن مو های خود گردید. جنس این دستگاه نیز سرامیکی بوده و اجازه وارد شدن کوچک ترین صدمه ای به مو های شما نخواهد شد.

این دستگاه در قسمت سر خود دارای یک قطعه عایقی بوده تا امکان کار کردن به صورت دو دستی برای شما فراهم گردد.

نقاط قوت:

 • برخورداری از سیم گردان
 • مجهز به سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از یک ساعت
 • بر خورداری از عایق حرارتی در قسمت سر دستگاه
 • دارای سیمی به طول ۸ متر

نقاط ضعف:

عدم برخورداری از نمایشگر

۹. فر کننده موی بیورر مدل HTE30

یکی از محصولات برند بیورر فر کننده موی HTE30 بوده که در ساخت آن به کیفیت، توجه ویژه ای شده است. جنس این دستگاه از سرامیک می باشد و از رنج حرارتی ۹۰ تا ۱۶۰ برخوردار بوده که خیلی راحت می توان دمای متناسب با موی خود را انتخاب نمود.

نقاط قوت:

 • برخورداری از سیم گردان
 • مجهز به سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از یک ساعت
 • سرعت بالا در حرارت یافتن
 • دارای سیمی به طول ۱٫۸ متر

نقاط ضعف:

عدم برخورداری از نمایشگر

۱۰.  فر کننده والرا مدل  Conix

این دستگاه فر کننده مدل مخروطی بوده که سر این دستگاه برای  ایجاد فر های ریز و انتهای آن نیز برای ایجاد فر های درشت مناسب می باشد.

جنس این دستگاه از سرامیک تورمالین بوده تا کمترین آسیب به مو ها وارد گردد و دچار سوختگی نگردند. همچنین به دلیل آزاد شدن یون های منفی توسط تورمالین مو ها به هیچ عنوان وز نخواهند شد.

نقاط قوت:

 • برخورداری از سیم چرخان
 • مجهز به سیستم خاموشی اتوماتیک بعد از یک ساعت
 • سرعت بالای دستگاه در داغ شدن
 • برخورداری از سری عایق حرارت
 • مجهز به کیف نگهدارنده و نیز پد نسوز
 • مجهز به دستکش سه انگشتی
 • دارای سیمی به طول ۳ متر

نقاط ضعف:

عدم برخورداری از نمایشگر  و قابلیت تنظیم درجه حرات

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 147 توسط iranreply و در روز جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱:۰۸
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 142
۵ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴

بهترین کارواش خانگی و راهنمای خرید پرفروش ترین کارواش خانگی

احتمالا شما نیز تا اکنون این موضوع برایتان پیش آمده که برای شستن ماشین خود مجبور شده به کارواش بروید و شاید به دلیل تلف شدن وقت خود در این رفت و آمد ها، دوست داشته که با در اختیار داشتن یک کارواش خانگی، خود را از مراجعه مرتب به کارواش معاف نمایید. در کارواش ها برای شستن ماشین ها از آبی پرفشار استفاده شده […]

بهترین کارواش خانگی

احتمالا شما نیز تا اکنون این موضوع برایتان پیش آمده که برای شستن ماشین خود مجبور شده به کارواش بروید و شاید به دلیل تلف شدن وقت خود در این رفت و آمد ها، دوست داشته که با در اختیار داشتن یک کارواش خانگی، خود را از مراجعه مرتب به کارواش معاف نمایید. در کارواش ها برای شستن ماشین ها از آبی پرفشار استفاده شده و پس از آن نیز با انجام یکسری از اعمال تکمیلی ماشین به صورت کاملا تمیز به شما تحویل داده خواهد شد. اما این روزها پیشرفت فناوری باعث روی کار آمدن دستگاه هایی شده که شما را از رفتن به کارواش معاف نموده و همچنین باعث شده در هزینه ها و وقت شما نیز به میزان قابل توجهی صرفه جویی شود. کارواش های خانگی با پاشیدن آبی بسیار پرفشار بر روی سطح ماشین منجر به از بین رفتن آلودگی های موجود بر روی سطح ماشین خواهند شد.

کارواش های موجود در بازار کاربرد های مختلفی داشته و تنها به شستن ماشین محدود نمی گردند. از بین کاربرد های کارواش های خانگی می توان به شستشوی دیوارها، حیاط، پیاده رو ها و … اشاره نمود.

به طور معمول تمامی کارواش های خانگی دارای عملکرد مشابهی بوده و آب فشار پایینی را که دریافت نموده به کمک موتور خود به صورت پرفشار به سطح مورد نظر خواهند پاشید.

پرفروش ترین کارواش خانگی

پرفروش ترین کارواش های خانگی در ایران

نکات مهم در زمان خرید بهترین کارواش خانگی

 • تعیین انتظارات خود از یک کارواش خانگی

به طور کلی کارواش های خانگی به دو دسته بهترین کارواش خانگی با فشار قوی آب گرم و بهترین کارواش خانگی با فشار قوی آب سرد تقسیم می گردند. جهت پاک نمودن سطوح روغنی کارواش های آب گرم بسیار مناسب بوده و چنانچه تنها قصد داشته خاک و گل نشسته بر روی سطح ماشین و نیز سطوح دیگر را پاک کنید کارواش آب سرد قادر بوده شما را راضی نگه دارد. هر چند که برخی از کارواش ها مجهز به گرم کننده آب بوده که البته وجود این قابلیت باعث افزایش قیمت این دستگاه نیز خواهد شد.

اکثریت کارواش های موجود در بازار از نوع کارواش آب سرد بوده زیرا افراد نسبت به خرید این نمونه از کارواش ها تمایل بیشتری از خود نشان می دهند. کارواش های آب سرد این امکان را داشته تا به کمک مواد شوینده به طور کامل آلودگی ها را از روی سطح ماشین پاک نمایند.

 • تعیین محل استفاده از کارواش خانگی

بعد از آن که مشخص نمودید که کارواش خانگی را برای چه مصارفی احتیاج دارید حال باید این موضوع را تعیین کنید که آیا این کارواش را برای استفاده در خانه و یا این که خارج از خانه می خواهید. چرا که برای هر یک از این محیط ها کارواش های متفاوتی وجود دارد؛ کارواش های مناسب درون خانه در مقایسه با سایر کارواش ها وزن کمتری داشته و به طور معمول جهت سهولت در حمل و جا به جایی از چرخ هایی برخوردار می باشند. علاوه بر آن کارواش های خانگی انرژی مورد نیاز خود را از برق گرفته و در عین سبک بودن صدای کمتری نیز در زمان استفاده از خود تولید می کنند. این نمونه از دستگاه ها تنها با فشردن دکمه روشن شدن، آماده تمیزکاری سطوح مورد نظر شما خواهند شد. این در حالی است که کارواش های سنگین و قدرتمند برای کار کردن به بنزین احتیاج خواهند داشت. قدرت این کارواش ها در مقایسه با کارواش های برقی بیشتر بوده و به شما این امکان را داده تا برای مدت طولانی تری به نظافت و تمیزکاری سطوح مورد نظر خود بپردازید. این نمونه از کارواش ها در زمان کار کردن از لحاظ وابستگی به پریز برق محدویت کارواش های برقی را نداشته و شما می توانید آن ها را با خیال راحت به هر جایی برده و نگران وجود و یا عدم وجود پریز در آن محیط نباشید. این دستگاه ها به دلیل قیمت بالایی که داشته چندان مورد استفاده قرار نخواهند گرفت.

بی شک شما با در نظر گیری این موارد در زمان خرید کارواش خانگی، انتخاب مناسب تری را در این زمینه خواهید داشت.

 • میزان استفاده شما از کارواش خانگی

چنانچه موارد استفاده شما از این دستگاه محدود بوده و کمتر از کارواش خانگی استفاده می کنید بهتر است به سراغ دستگاه های مجهز به سیستم Direct Drive بروید. این دستگاه ها دارای پمپ های فشرده ای بوده و وزن و هزینه آن ها نیز بسیار مناسب می باشد. ولی در صورت بالا بودن میزان استفاده شما از این دستگاه بهترین کار انتخاب دستگاه های مجهز به پمپ تسمه ای است. سرعت چرخش پمپ این نمونه از کارواش ها پایین تر بوده و شما این امکان را داشته تا از آن ها استفاده طولانی تری نمایید.

 • قدرت دستگاه کارواش خانگی

جهت نمایش قدرت کارواش ها از واحد بار یا پوند بر اینچ مربع استفاده می شود. منظور از قدرت دستگاه در واقع همان فشار آب درون دستگاه می باشد. دستگاه هایی که دارای فشار زیر ۱۰۰ بار بوده بیشتر برای کارهای سبکی چون شستشوی خودرو، حیاط، دوچرخه و … کاربرد دارند. کارواش های نیمه صنعتی از توانی برابر با ۱۰۰ تا ۱۷۰ بار برخوردار بوده و در کنار کارهایی که کارواش های معمولی انجام داده قادر به شست و شوی دیوار، پیاده رو و جرم گیری و … نیز می باشند. کارواش صنعتی نیز دارای قدرتی بالغ بر ۱۷۰ بار بوده و جهت مصارف صنعتی کاربرد دارند.

قیمت کارواش خانگی

 • میزان حداکثری جریان آب خروجی در کارواش ها

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید کارواش خانگی بایستی مورد توجه قرار گیرد میزان جریان آب خروجی دستگاه است. واحد محاسبه جریان آب خروجی بر حسب لیتر بر دقیقه اندازه گیری می گردد. حتما در نظر داشته باشید که دستگاه کارواش خانگی انتخابی شما دارای فشار آب بالا و نیز جریان آب خروجی بالاتر باشد.

 • توان کارواش

یکی دیگر از موارد مورد توجه، میزان توان دستگاه بوده که برای محاسبه توان از وات استفاده می شود. هر چه توان از عدد بالاتری برخوردار بوده دستگاه کارواش نیز دارای قدرت بیشتری می باشد.

موارد ذکر شده به شما کمک نموده تا انتخاب بسیار ایده آلی را در زمینه خرید کارواش خانگی داشته باشید. از دیگر موارد موثر در این انتخاب وزن دستگاه، چرخ دار بودن یا نبودن، طول کابل و شلنگ آن می باشد.

برخی از کارواش های خانگی علاوه بر آن دارای وسایل جانبی دیگری نظیر تفنگ آب پاش، لانس و نازل آب، مخزن مواد شوینده و … نیز می باشند.

پر فروش ترین کارواش های خانگی در ایران

 1. کارواش کرشر مدل K2 Compact

این دستگاه یکی از محصولات برند کرشر بوده و با قابلیت هایی که داشته به شما در انجام بسیاری از امور خانه نظیر شست و شوی وسایل نقلیه، حیاط، پارکینگ و سطوح مختلف دیگر کمک خواهد نمود. این دستگاه با فشار آبی که داشته به راحتی تمامی سطوح مورد نظر شما را از آلودگی ها پاکیزه می نماید. این دستگاه قدرتمند از فشار آب ۱۱۰ باری و توان ۱۴۰۰ واتی برخوردار می باشد. یکی دیگر از ویژگی های مهم این دستگاه وزن مناسب آن بوده که حمل و جابجایی آن را بسیار آسان نموده است. دمای آب در این دستگاه بین ۵ تا ۴۰ درجه متغیر بوده و شما توانسته برحسب آلودگی سطح مورد نظر دمای متناسب با آن را انتخاب نمایید.

این دستگاه قطعا برای نظافت کاری راحت و سریع و نیز به صرفه بسیار کاربردی خواهد بود.

 1. کارواش اکتیو مدل AC20100

یکی دیگر از کارواش های خانگی پرفروش کارواش اکتیو مدل AC20100 بوده که قدرت بالای آن به شما اجازه تمیزکاری و نظافت سطوح مختلف را خواهد داد و علاوه بر آن از آن جایی که سبک بوده به راحتی می توان آن را حمل و جابجا نمود. این دستگاه با برخورداری از توانی ۱۴۰۰ واتی و نیز فشار خروجی آبی ۱۰۰ باری انتخابی ایده آل برای مصارف خانگی به شمار می آید. محافظ در نظر گرفته شده برای بخش داخلی این دستگاه به خوبی در مقابل گرما، موتور این کارواش را حفظ نموده و باعث دوام و ماندگاری بیشتر این دستگاه خواهد شد.

این دستگاه انرژی خود را از برق گرفته و با وجود سیم ۵ متری که داشته جای نگرانی از بابت نزدیک نبودن پریز برق در محل مورد نظر باقی نخواهد گذاشت.

یکی دیگر از موارد قابل ذکر در مورد این کارواش خانگی میزان مصرف پایین آب در آن می باشد. این دستگاه به طور متوسط در هر دقیقه ۵٫۵ لیتر آب مصرف می نماید که این مسئله کمک زیادی به کاهش مصرف آب خواهد نمود.

 1. کارواش هیوندای مدل HP2056-PW

چنانچه خواستار کارواش خانگی با توان بالا بوده بی شک این دستگاه نظر شما را به خود جلب خواهد نمود. این دستگاه با برخورداری از توان ۲۰۰۰ واتی قادر بوده با فشاری بالا آب را بر روی سطح مورد نظر بپاشد. اگر چه این دستگاه دارای فشار آبی برابر با ۱۵۰ بار بوده اما لنسی به کار رفته در سر شلنگ این دستگاه، به شما امکان کنترل شدت این آب خروجی را خواهد داد.

این دستگاه کاربری ساده ای داشته و برای استفاده از آن تنها نیاز بوده که اقدام به اتصال دستگاه به جریان آبی نموده و پس از آن به کمک آن سطح مورد نظر را تمیز نمایید. البته گفتنی است که آب ورودی نباید گرم تر از ۴۰ درجه بوده زیرا احتمال خرابی دستگاه با این کار بسیار زیاد خواهد بود.

این دستگاه دارای بخشی جهت ریختن مواد شوینده بوده که باعث شده نظافت سطوح مختلف با کیفیت بسیار بیشتری انجام شده و علاوه بر آن شلنگ و کابل ۵ متری این دستگاه تقریبا محدودیت جابه جایی این دستگاه در زمان شستشوی سطوح را از بین برده و به شما امکان حرکت آزادانه ای را در محیط مورد نظر خواهد داد.

 1. کارواش رونیکس مدل RP-U100

این دستگاه کارواش نیز توانسته مشتریان بسیاری را در کشورهای مختلف نظیر آلمان، چین و … به دست آورد. این کارواش دارای توان ۱۴۰۰۰ واتی و فشار تقریبی ۱۰۰ بار بوده و فشار آب خروجی از این دستگاه کاملا برای پاک کردن سطوح مختلف نظیر حیاط منزل و اتومبیل مناسب می باشد. این دستگاه نیز جهت استفاده آسان تر دارای یک شلنگ ۵ متری بوده که به کمک آن امکان حرکت آزادانه در محیط را خواهید داشت. چرخ های تعبیه شده در زیر این دستگاه نیز به سهولت در حمل و جابجایی این دستگاه کمک شایانی نموده است.

 1. کارواش ام پی تی مدل MHPW1403

این کارواش توانسته با قدرت بالا و نیز قیمت مناسب در لیست پرفروش ترین کارواش های خانگی رتبه پنجم را از آن خود نماید. این دستگاه به نسبت قیمتی که داشته بسیار قدرتمند عمل نموده و همین موضوع سبب شده افراد بسیاری اقدام به خرید این دستگاه نمایند. توان این دستگاه ۱۴۰۰ وات بوده که این قدرت برای مصارف خانگی بسیار مطلوب می باشد. فشار آب خروجی این دستگاه ۱۲۵ بار بوده و به راحتی از پس تمیز نمودن سطوح مختلف برخواهد آمد. شلنگ ۵ متری این کارواش به شما اجازه داده تا به راحتی از آن در محیط های مختلف استفاده نموده و نگرانی از بابت دور شدن از پریز برق نیز نداشته باشید.

 1. کارواش لاور مدل One Plus 130

قطعا این کارواش به خوبی توانسته انتظارات شما را از یک کارواش جهت شست و شوی حیاط و یا ماشین برآروده سازد. انرژی این دستگاه از برق شهری تامین شده و برای استفاده از آن تنها کافی است آن را به برق زده و استفاده نمایید. توان ۱۸۰۰ واتی این دستگاه سبب شده که این دستگاه آب را با فشاری حدود ۱۳۰ بار پرتاب نماید که این میزان فشار به خوبی سطوح را از آلودگی های موجود پاک خواهد نمود. این دستگاه اگر چه ممکن بوده کمی سنگین به نظر برسد اما با شلنگ ۴ متری و یک کابل ۵ متری که داشته به راحتی می توان در محیط مورد نظر مانور داد و احتیاجی به بلند نمودن بدنه آن نخواهد بود.

این دستگاه به شما در صرفه جویی هزینه ها و وقت کمک نموده و مصرف آب را نیز به حداقل خواهد رساند.

 1. کارواش دوو مدل DAX120-1600

این کارواش یک کارواش کوچک و قابل حمل بوده که از موتور ذغالی برخوردار می باشد. این دستگاه با توانی که داشته توانسته آب را با فشار ۱۲۰ بار بر روی سطح مورد نظر پرتاب نماید. اگر چه ممکن بوده توان این دستگاه به نسب دیگر کارواش ها چندان به چشم نیاید اما این دستگاه قطعا با وزن پایین و نیز قیمت مناسبی که داشته توانسته افراد بسیاری را از خود راضی نگه دارد. آب وارد شده به این دستگاه نباید داغ تر از ۶۰ درجه باشد چرا که باعث شده دستگاه دوام کمتری را برای شما داشته باشد.

این دستگاه از یک شلنگ چند متری و وزن ۶ کیلویی برخوردار بوده و به همین دلیل شما توانسته به راحتی آن را در محیط مورد نظر جابه جا نموده و از بابت دور شدن از پریز برق نیز نگرانی نداشته باشید.

تفنگ در نظر گرفته برای این دستگاه سبب شده خروج آب به شکل های مختلفی انجام شده و امکان تنظیم حالت خروج آب برای شما وجود خواهد داشت.

 1. کارواش آنووی ریوربری مدل Easy

این کارواش دارای وزنی پایین بوده و از این رو حمل و جابجایی آن به آسانی امکان پذیر می باشد. این دستگاه از طراحی قابل حمل برخوردار بوده و به آسانی می توان آن را با خود به هر جایی برد. چرخ هایی که در زیر این دستگاه نیز تعبیه شده است حمل آن را ساده تر از پیش نموده است. این کارواش با قدرت فشار بالای خود سبب شده آب با فشاری برابر با ۱۱۰ بار خارج گردد. دمای آب ورودی به این دستگاه نباید از ۵۰ درجه تجاوز نماید چرا که احتمال داشته دستگاه صدمه ببیند و دوام کمتری نیز داشته باشد.

این دستگاه نیز دارای مخزنی جهت ریختن مواد شوینده درون آن بوده و شما می توانید با پر نمودن این مخزن به تمیزی بیشتر سطوح کمک نمایید. از بین دیگر قابلیت های این دستگاه می توان به مواردی چون شیر اطمینان قطع کن خودکار، فیلتر صافی آب، دسته بلند و نازل دورانی جرم گیر اشاره نمود.

 1. کارواش سوباشی مدل SUB-100

این کارواش علاوه بر شستشو و نظافت اتومبیل در مواردی چون شست و شوی دوچرخه، حیاط و سطوحی از این قبیل نیز کاربردی می باشد.

این دستگاه دارای توان ۱۴۰۰ واتی بوده و فشار آب آن نیز برابر با ۱۰۰ بار می باشد. یکی از قابلیت های برجسته این دستگاه این بوده که به شما این اجازه را داده تا آب مورد نیاز را حتی از آب درون استخر و یا مخزن آب نیز تهیه نمایید. آب از طریق مکش این دستگاه به درون مخزن منتقل خواهد شد. طراحی منحصر به فرد و سهولت کاربری این دستگاه نیز سبب محبوبیت بیشتر این دستگاه شده است. شلنگ ۵ متری این دستگاه باعث شده شما بتوانید در زمان استفاده از این کارواش  در محیط مورد نظر آزادانه حرکت داشته باشید.

 • کارواش هوم لایت مدل HPW120E

این دستگاه آلمانی نیز یکی دیگر از پرفروش ترین کارواش های خانگی بوده که البته قیمت بالای آن سبب شده به جایگاه دیگر کارواش های پرفروش نرسد. این دستگاه از بدنه ای کوچک و نیز کاربری ساده برخوردار بوده و اگر چه تنها ۸ کیلوگرم وزن آن بوده اما با این حال باز هم برای حمل ساده تر آن دستگیره ای نیز در بالای آن تعبیه شده است. موتور این دستگاه از قدرت ۱۶۰۰ واتی برخوردار بوده و فشار آب آن نیز بیشتر از ۱۲۰ بار می باشد و در نتیجه سطوح مختلف به کمک این دستگاه خیلی بهتر تمیز خواهند شد. آب ورودی این دستگاه نبایستی از مرز ۵۰ درجه سانتی گراد تجاوز نماید چرا که این موضوع باعث کاهش عمر دستگاه خواهد شد. از دیگر امکانات این دستگاه می توان به برخورداری از شلنگ ۵ متری و نیز به طبع قابلیت حمل به نقاط مختلف اشاره نمود.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 142 توسط iranreply و در روز ساعت ۱۶:۳۴:۱۵
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 132
۵ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

راهنمای خرید بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای انواع پوست

تابش نور مستقیم خورشید بر روی پوست احتمال بروز بیماری های پوستی مختلفی از قبیل لکه های قهوه ای و یا سرطان پوست را در انسان افزایش خواهد داد، لذا نیاز بوده که حتما از کرم ضد آفتاب مناسبی به هنگام بیرون رفتن استفاده نمود تا پوست از آسیب های احتمالی مصون بماند. نیاز است که تمامی افراد در هر سنی که هستند از کرم […]

بهترین کرم ضد آفتاب

تابش نور مستقیم خورشید بر روی پوست احتمال بروز بیماری های پوستی مختلفی از قبیل لکه های قهوه ای و یا سرطان پوست را در انسان افزایش خواهد داد، لذا نیاز بوده که حتما از کرم ضد آفتاب مناسبی به هنگام بیرون رفتن استفاده نمود تا پوست از آسیب های احتمالی مصون بماند. نیاز است که تمامی افراد در هر سنی که هستند از کرم ضد آفتاب استفاده نموده تا پوست سالمی داشته باشند. تا قبل از تولید کرم های ضد آفتاب امروزی، مردم سعی داشتند از پوست خود در برابر اشعه خورشید  به کمک موادی از جمله عصاره برنج، روغن یاس و روغن زیتون و یا کرم زینک اکساید محافظت نمایند. برای اولین بار این کرم در فرانسه تولید شده و به فروش رفت. امروزه تنوع کرم های ضد آفتاب موجود در بازار بسیار زیاد می باشد و لذا لازم بوده که قبل از خرید، ضد آفتاب مناسب پوست خود را پیدا نموده و بعد اقدام به خرید نمایید. در ادامه مواردی را یاد آور خواهیم شد تا انتخاب مناسب تری در این زمینه داشته باشید.

بهترین زمان برای استفاده از کرم ضد آفتاب:

اشعه آفتاب حتی در روز های سرد سال نیز تاثیراتی منفی به جای خواهد گذاشت لذا در تمامی فصول سال باید به هنگام قرار گرفتن در زیر نور خورشید از ضد آفتابی مناسب استفاده نمایید. اما به هر حال در روز های تابستانی احتیاط بیشتری لازم بوده و به هیج عنوان نباید بدون ضد آفتاب بیرون رفت.

 SUN PROTECTION FACTOR یا  SPF :

منظور از SPF در واقع حفاظت در مقابل نور آفتاب می باشد. این SPF ها تقریبا دارای رنجی مابین ۲۵ تا ۱۰۰ می باشند. نیاز بوده برای آن که این کرم ها تاثیر واقعی خود را نشان دهند طی روز چندین بار روی پوست تمدید گردند. اثر گذاری یک کرم ضد آفتاب تنها ۳ تا ۴ ساعت بوده و بعد از باید تکرار گردد.

طیف گسترده  BROAD SPECTRUM   :

SPF ها به تنهایی فاکتور مناسبی برای تعیین یک ضد آفتاب مناسب نمی باشند. نور خورشید به طور کلی دارای دو دسته اشعه به نام های   UVA و  UVBمی باشد.
 UVA(فرابنفش :(A این نوع اشعه باعث سوختگی پوست نخواهد شد ولی نفوذ پیدا کردن این اشعه به درون پوست چین و چروک، لک شدن و افتادگی را برای پوست به بار می آورد.
 UVB (فرابنفش : (B این اشعه پوست را سوزانده و سبب برنزه شدن می گردد. و حتی بیماری هایی چون سرطان پوست را به بار خواهد آورد.

به هر حال هر دو اشعه مضرات خاص خود را دارند و باید پوست را در برابر آن ها ایمن نمود. از این رو بهتر بوده برای سلامت پوست به دنبال ضد آفتابی باشیم که دارای قابلیت  SPECTRUM یا  BROAD SPECTRUM UVA/UVB باشد.

خرید کرم ضد

ضد آفتاب مناسب پوست شما

ضد آفتاب هایی که دارای پایه ژل و الکل هستند برای پوست های چرب مناسب تر بوده و برای پوست های خشک نیز باید به سراغ ضد آفتاب هایی رفته که پایه چربی داشته باشند رفت. برای آن دسته از افراد نیز که دارای پوستی حساس هستند ضد آفتاب های مختص به پوست حساس موجود می باشد. طی سال های گذشته تنوع کرم های ضد آفتاب بسیار بیشتر شده و هر فرد می تواند متناسب با پوست خود، انتخاب نماید.

ضد آفتاب فاقد چربی یا :OIL FREE

اگر چه این نوع از محافظت کننده ها نیز کاملا بدون چربی نبوده اما باز هم با توجه به این که دارای چربی کمی هستند انتخاب مناسبی برای پوست های چرب هستند. در پوست های چرب منافذ پوست باز بوده و کرم های دارای چربی زیاد، در این پوست ها باعث به وجود آمدن جوش های سر سیاه شده، از این رو برای پوست های چرب باید از کرمی استفاده نمود که درصد چربی آن بسیار ناچیز باشد. تولید این دسته از کرم ها باعث شده که افراد دارای پوست چرب نیز به راحتی از ضد آفتاب مناسب خود استفاده نمایند و از سلامت پوست برخوردار باشند. این دسته از افراد همچنین می توانند از فلوئید ضد آفتاب ها نیز استفاده نمایند.

ضد آفتاب مخصوص پوست خشک FOR DRY SKIN :

این ضد آفتاب ها مناسب پوست های چرب می باشد. این کرم ها دارای پایه چرب و مرطوب بوده و از این رو به مرطوب شدن پوست کمک زیادی نموده و در عین حفاظت از پوست مانع از خشک شدن زیاد از حد پوست می گردند. لوسیون های ضد آفتاب نیز برای پوست های خشک مناسب می باشند.

ضدآفتاب مخصوص پوست حساس  FOR SENSETIVE SKIN:

به هیچ عنوان پوست های حساس نباید بدون کرم محافظت کننده در معرض آفتاب قرار گیرند. افراد دارای پوست حساس می توانند کرم ضد آفتاب متناسب پوست خود را خریداری نموده و با استفاده از آن، سلامت پوست خود را تضمین کنند. این دسته از کرم ها همچنین دارای قابلیت مرطوب کنندگی بوده و مانع از ایجاد حساسیت در پوست می گردند. برای پوست های حساس لوسیون ضد افتاب انتخاب مناسبی می باشد.

ضد آفتاب های مخصوص کودکان:

ضد آفتاب فقط مختص افراد بزرگ سال نبوده و نیاز است که برای کودکان نیز از ۶ ماهگی از ضد افتاب مناسب استفاده گردد. برای کودکان نیز کرم های ضد آفتاب مخصوصی عرضه شده و در بازار موجود هستند. رنج SPF در این ضد آفتاب ها ما بین ۱۵ تا ۳۰ می باشد و از طیف گسترده ای برخوردار هستند. ضد آفتاب روی پوست کودکان باید حداقل دو ساعت یک بار تمدید گردد.

بهترین کرم ضد آفتاب کودک

ضد آفتاب مخصوص آقایان:

برای آقایان نیز ضد آفتابی مخصوص، طراحی و عرضه گشته است. جذب این کرم ها خیلی سریع صورت گرفته و از این رو فرد به هیچ عنوان بر روی پوست خود احساس سنگینی نخواهد کرد. این کرم ها سفید کننده نبوده و کاملا بر روی پوست بی رنگ می باشند. این کرم های سبک بوده و صورت را چرب و براق نخواهند کرد. از اثرات مخرب اشعه های خورشید از جمله لک و التهاب و سوختگی بر روی پوست، به خوبی توسط این کرم ممانعت خواهد شد.

خرید کرم ضد آقایان

ضدآفتاب WATER PROOF  یا ضد آب:

برای افرادی که مدام به استخر می روند و یا تعریق زیادی دارند پیشنهاد می شود از ضد آفتاب هایی استفاده شود که از قابلیت ضد آب برخوردار باشد.

اما لازم به ذکر است که این دسته از ضد آفتاب ها در آب زمان ۴۰ تا ۸۰ دقیقه ماندگاری داشته و بعد از آن نیاز بوده که مجددا تجدید گردند.

ضد آفتاب های رنگی:

این دسته از کرم های ضد آفتاب مانند کرم پودر های آرایشی بوده و رنگی هستند و  افراد می توانند بسته به سلیقه خود این نوع کرم ها را نیز انتخاب نمایند.

یکی دیگر از مواردی که باید به هنگام انتخاب ضد آفتاب خوب به آن توجه گردد ترکیبات این کرم می باشد. پیشنهاد می شود کرم ضد آفتابی را انتخاب نموده که موادی مانند زینک اکساید، دی اکسید تیتانیوم و مکسوریول را در ترکیبات خود داشته باشد.

پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب در ایران

پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب در ایران

۱٫     کرم ضد آفتاب نیوآ سری  UV Gesicht

این ضد آفتاب از برند نیوآ توانسته در بین کرم های ضد آفتاب پر فروش جای گیرد. SPF این ضد آفتاب ۵۰ بوده و به هیچ عنوان بر روی پوست سنگینی نخواهد کرد از این روی می توان هر روز  از آن استفاده نمود. این ضد آفتاب برای آن دسته از افراد که دارای پوست خشک هستند توصیه نمی شود زیرا این کرم مقدار بسیار کمی مرطوب کننده داشته لذا قادر به مرطوب نگه داشتن پوست نمی باشد. ولی برای پوست های چرب کاملا ایده آل خواهد بود.

این کرم بی رنگ بوده و مهم ترین قابلیت این کرم ضد آفتاب برخورداری از قابلیت ضد چروک می باشد چرا که  به خوبی مانع  از چروک شدن پوست می گردد.

۲٫    کرم ضدآفتاب پرایم مدل  Acnex Beige

برند پرایم یک برند کاملا شناخته شده در زمینه تولید محصولات آرایشی به شمار می آید. ضد آفتاب این برند نیز توانسته در بین ضد آفتاب های پر فروش رتبه دوم را از آن خود نماید. SPF این کرم ۶۰ بوده و به خوبی قادر می باشد پوست را در برابر اشعه خورشید محافظت نموده و سلامت پوست را تضمین می نماید. ترکیبات خاص این کرم ضد آفتاب از آسیب دیدن پوست توسط اشعه های  UVB، UVA  و  IR جلوگیری می نماید. این کرم همچنین دارای خاصیت ضد آکنه نیز می باشد. این کرم رنگی بوده لذا می توان از آن به جای کرم پودر نیز در آرایش استفاده نمود چرا که به خوبی پوست را پوشش خواهد داد.

۳٫    کرم ضد آفتاب بایودرما مدل  Photoderm max

برند آرایشی بایودرما نیز در زمینه تولید محصولات مراقبتی پوست بسیار موفق عمل نموده است. ضد آفتاب این برند نیز یکی از ضد آفتاب های پر فروش می باشد. این ضد آفتاب از۱۰۰ SPF برخوردار بوده لذا به خوبی از پوست در مقابل اشعه های خورشید محافظت می نماید.

این کرم از خاصیت ضد UVB  و UVA  نیز برخوردار می باشد. این ضد آفتاب کاملا سبک بوده و سبب نرم و لطیف شدن پوست می گردد. این کرم کاملا مناسب برای انواع پوست ها بوده و بی رنگ می  باشد.

۴٫    کرم ضدآفتاب سیگل مدل SUNPRO

برند ایرانی سیگل اولین بار توسط دکتر نصر ا… اخوی در سال ۱۳۶۹ عرضه گشته و موفقیت زیادی در زمینه تولید محصولات آرایشی به دست آورده است. ضد آفتاب Sun Pro نیز از این برند بوده و یک ضد آفتاب بی رنگ می باشد. SPF این کرم ۶۰ بوده و مانع از آسیب رساندن اشعه های مضر به پوست می گردد. این کرم از عصاره هایی چون جوانه گندم، ویتامین و آلوئه ورا برخوردار می باشد. از این رو این کرم در کنار محافظت از پوست، آن را تغذیه نیز می نماید. در صورت چندین بار استفاده از این کرم به خوبی اثراتی مثبتی که بر روی پوست خواهد گذاشت حس می گردد. این کرم سبب بالا رفتن قدرت دفاعی پوست شده و بعد از مدتی لطافت و نرمی را به پوست هدیه خواهد داد.

۵٫    کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل  Hyseac

محصولات برند فرانسوی اوریاژ از قدرت نرم کنندگی بسیاری برخوردار می باشند. این برند توانسته همواره به واسطه کیفیت بالای محصولات خود طرفداران زیادی داشته باشد. ضد آفتاب این برند نیز در بین ضد آفتاب های پر فروش جای داشته و خواهان بسیاری دارد. این ضد آفتاب برای پوست های معمولی و چرب کاملا ایده آل می باشد. چرا که ترکیبات به کار رفته در این کرم مانع از براق شدن پوست شده و چربی پوست را در سطحی مطلوب تنظیم می نماید و لذا در صورت استفاده مداوم از این کرم بعد از مدتی از جوش های پوستی راحت خواهید شد.

۶٫    کرم ضدآفتاب نئودرم مدل  Highly Protective

نئودرم نیز یک برند شناخته شده در ایران بوده که در زمینه تولید محصولات مراقبتی بسیار موفق عمل نموده است. ضد آفتاب این برند نیز طرفداران بسیاری دارد. از این کرم می توان برای پوست های گوناگون استفاده نمود. با توجه به این که SPF در این کرم ۵۰ بوده و دارای موادی چون سبوماین بوده که از ایحاد حساسیت جلوگیری نموده و چربی پوست را متعادل می سازد به خوبی قادر به کنترل نمودن چربی پوست خواهد بود. این کرم کاملا پوست را در مقابل اشعه های خورشید مصون نگه خواهد داشت. این ضد آفتاب رنگی بوده و می توان از ان به جای کرم پودر های آرایشی استفاده نمود چرا که به خوبی پوست را پوشش خواهند داد.

۷٫    کرم ضد آفتاب سان سیف مدل Acneic

یکی دیگر از برند های موفق در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی برند سان سیف می باشد کیفیت بالای محصولات آن همیشه توانسته طرفداران را راضی نگه دارد. این ضد آفتاب دارای۵۰ SPF بوده لذا به خوبی از پوست در مقابل اشعه آفتاب و اشعه های چون  UAV و  UVBمراقبت می نماید.

این ضد آفتاب برای پوست های چرب کاملا ایده آل بوده و به کمک ترکیبات خود قادر به کنترل نمودن چربی پوست می باشد و بعد از چند بار استفاده دیگر خبری از جوش های پوستی نخواهد بود.

 

۸٫    کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل  Matex Colorless SPF50

این ضد افتاب با برخورداری از SPF 50  به خوبی پوست را در برابر اشعه های مضر ایمن می سازد.  بعد از مدتی استفاده از این ضد آفتاب شاهد اثرات مثبتی چون جوان و روشن تر شدن پوست و رفع چین و چروک پوست خواهید بود. در ترکیبات این کرم از عصاره تاک نیز استفاده شده است. عصاره تاک در واقع ماده ای شفاف کننده بوده که به واسطه مکانسیم شبه رتینوئیدی و شبه بوتاکس به جوان تر شدن پوست نیز کمک می نماید. در ساخت این محصول همچنین از مرطوب کننده و ویتامین E که دارای خاصیت آنتی اکسیدان و مرطوب کنندگی بوده بهره گرفته شده است.

این کرم با توجه به این که دارای ویتامین E می باشد در صورت استفاده مداوم پوست را نیز ترمیم می سازد.

 

۹٫    کرم ضد آفتاب اوسرین مدل  Sun Protection

برند اوسرین نیز یک برند نام آشنا در بین تولید کنندگان محصولات آرایشی و مراقبتی می باشد. کرم ضد آفتاب این برند نیز ضد آفتابی پر فروش و پر طرفدار می باشد. SPF این کرم ۵۰ بوده و به خوبی مانع از آن شده که اشعه هایی چون  UVA و  UVBA به پوست ضرر برسانند. این کرم کاملا مناسب برای پوست های مختلف خشک و معمولی بوده و نرمی و لطافت را برای پوست ها به ارمغان خواهد آورد. این کرم در کنار حفاظت از پوست مانع از چروک شدن آن نیز می گردد.

 

۱۰٫  کرم ضد آفتاب هیدرودرم مدل  Phisical Tinted

برند هیدوردرم نیز یک برند تولید کننده محصولات آرایشی و مراقبتی بوده که در ساخت محصولات مراقبتی پوست، ناخن، مو و لب بسیار موفق ظاهر گشته است. ضد آفتاب این برند نیز یک ضد آفتاب بسیار پر فروش می باشد. SPF در این کرم ۶۰ بوده و به خوبی پوست را در برابر اشعه هایی چون اشعه های فرابنفش و UVA و UVB حفظ می نماید. این ضد آفتاب برای پوست های خشک کاملا ایده آل بوده چرا که چین و چروک در پوست های خشک خیلی سریع تر رخ داده به همین دلیل این کرم با توجه به ترکیباتی که داشته به خوبی پوست را مرطوب و نرم می نماید. این کرم رنگی بوده و می توان آن را جایگزین کرم پودر های آرایشی نمود چرا که به خوبی پوست را پوشش می دهد.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 132 توسط iranreply و در روز ساعت ۱۶:۱۸:۱۳
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 123
۵ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

راهنمای خرید ترازو دیجیتال مارک خوب و قیمت بهترین ترازوی دیجیتال

در اختیار داشتن یک ترازوی دیجیتال باعث شده شما با محاسبه وزن خود به صورت روزانه و یا هفته ای تناسب اندام خود را حفظ نمایید، چرا که بلافاصله با بالا رفتن وزن متوجه این موضوع شده و به راحتی می توانید با کمی رعایت رژیم غذایی و ورزش مانع از بر هم خوردن تناسب اندام خود گردید. این روز ها با توجه به ماشینی […]

ترازو دیجیتال مارک خوب

در اختیار داشتن یک ترازوی دیجیتال باعث شده شما با محاسبه وزن خود به صورت روزانه و یا هفته ای تناسب اندام خود را حفظ نمایید، چرا که بلافاصله با بالا رفتن وزن متوجه این موضوع شده و به راحتی می توانید با کمی رعایت رژیم غذایی و ورزش مانع از بر هم خوردن تناسب اندام خود گردید. این روز ها با توجه به ماشینی شدن زندگی ها خوردن غذاهای فست فودی نیز بسیار بیشتر شده و این موضوع باعث شیوع افزایش وزن در بین افراد شده وهمان گونه که می دانید با بالا رفتن وزن بیماری های بسیاری مانند مشکلات قلبی و عروقی نیزدر افراد بیشتر دیده می شود. از همین رو خیلی از افراد برای آن که همواره وزن ایده آل خود را حفظ نموده به فکر خرید ترازوی دیجیتال خواهند افتاد.

ما در این مقاله قصد داشته انواع ترازوها  را معرفی نموده تا چنانچه قصد خرید ترازوی دیجیتال را دارید به راحتی متناسب با نیاز خود ترازوی مناسبی را انتخاب نمایید.

انواع ترازوهای موجود در بازار

ترازوی عقربه ای:

این نمونه از ترازوها دارای عقربه هایی همچون عقربه ساعت بوده و پس از ایستادن فرد بر روی آن ها، عقربه ها حرکت نموده و وزن فرد به نمایش در خواهد آمد. دقت این ترازوها به طور معمول کمتر می باشد.

بهترین برند ترازوی دیجیتال وزن کشی

ترازو دیجیتال

این ترازوها نیز از یک صفحه دیجیتال برخوردار بوده که با ایستادن فرد بر روی آن ها، وزن او به صورت دیجیتال نشان داده خواهد شد. این ترازوها برای راه اندازی به یک منبع انرژی نیاز داشته که به طور معمول این انرژی را از باطری یا برق تامین خواهند نمود. این نمونه از ترازوها انتخاب مناسب تری خواهند بود.

بهترین ترازوی دیجیتال

فاکتورهای مهم در انتخاب یک ترازوی دیجیتال مناسب

بهتر بوده در زمان انتخاب ترازوی دیجیتال برای آن که ترازوی انتخابی برای شما کارایی لازم را داشته و به خوبی نیاز شما برآورده سازد نکات زیر را در رابطه با آن مدنظر قرار دهید:

دقت ترازو

یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب یک ترازوی دیجیتال دقت آن می باشد. به طور معمول برای محاسبه دقت یک ترازو از واحد گرم استفاده شده که این میزان نشان دهده انحراف صورت گرفته از وزن واقعی شما می باشد. برای درک بهتر این موضوع مثلا در نظر بگیرید که اگر یک ترازو دارای دقت ۵۰ گرم باشد ممکن بوده وزن ۲۰ کیلویی فرد را بین اعداد ۲۰ کیلو و ۵۰ گرم و یا ۱۹ کیلو ۹۵۰ گرم به نمایش در آورد. به همین دلیل هر چه دقت یک ترازو بیشتر بوده وزن نشان داده شده نیز واقعی تر خواهد بود.

محدوده اندازه گیری

منظور از محدوده اندازه گیری حداکثر وزن قابل نمایش توسط ترازو می باشد. به طور معمول محدوده اندازه گیری ترازوهای وزن کشی مابین ۱۵۰ تا ۱۸۰ کیلوگرم می باشد.

قابلیت های یک ترازوی دیجیتال

قابلیت اتصال به کامپیوتر  : برخی از ترازوهای دیجیتال از قابلیت اتصال به کامپیوتر برخوردار بوده و این ویژگی سبب شده شما بتوانید به راحتی با انتقال اطلاعات ذخیره شده به نرم افزارهای مربوطه اطلاعات خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

حافظه: یکی دیگر از قابلیت هایی که در برخی از ترازوهای دیجیتال مشاهده می شود برخورداری از حافظه ذخیره سازی می باشد. ترازوهایی که این قابلیت را داشته به راحتی می توانند وزن های اندازه گیری شده طی روزهای مختلف را ذخیره نموده و در نتیجه شما امکان مقایسه وزن خود در روزهای مختلف با یکدیگر را خواهید داشت.

روشن و خاموش شدن اتومات: به طور معمول بیشتر ترازوهای دیجیتال ار طریق لمس شما روشن شده و چنانچه برای مدت کوتاهی بلااستفاده مانده خود به خود خاموش خواهند شد.

نشانگر وزن بیشتر از ظرفیت ترازو: این قابلیت سبب شده در صورت بیشتر بودن وزن شما از محدوده مجاز دستگاه، به شما اخطار داده شود.

اندازه نمایشگر ترازو:  بدون شک با بزرگ تر شدن نمایشگر ترازو امکان خواندن اطلاعات به نمایش در آمده نیز کار راحت تری خواهد بود.

قابلیت BMI: شاخص توده بدنی هر فرد براساس BMI مشخص خواهد شد و نحوه محاسبه آن برحسب قد و وزن شما و تناسب میان این دو می باشد. برخی از ترازوهای دیجیتال قادر به نمایش این شاخص بوده و شما به کمک آن خیلی راحت تر می توانید با شناخت شاخص توده بدنی خود هدف خود را دنبال نمایید.

سخنگو بودن: در برخی از ترازوها وزن شما به صورت شفاهی اعلام خواهد شد. این قابلیت باعث شده دیگر نیازی به پایین آوردن سر نبوده و در نتیجه وزن شما خیلی دقیق تر محاسبه خواهد شد.

جنس بدنه: به طور معمول ترازوها از شیشه نشکن و یا پلاستیک و آلومنیوم ساخته شده و از نظر طرح و رنگ نیز بسیار متنوع می باشند.

توانایی اندازه گیری شاخص های سلامتی نیز از دیگر قابلیت هایی بوده که یک ترازوی دیجیتال باکیفیت بایستی از آن برخوردار باشد. این قابلیت سبب شده ترازو قادر به اندازه گیری مواردی چون میزان چربی بدن، توده عضلانی، توده استخوانی، درصد آب بدن، کالری مورد نیاز بدن، دمای بدن و فشار خون نیز باشد. علاوه بر آن برخی از ترازوهای موجود در بازار این قابلیت را داشته تا از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند وصل شده و شما می توانید پس از برقراری اتصال، اقدام به انتقال اطلاعات ذخیره شده در ترازو، به گوشی همراه خود نمایید.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 123 توسط iranreply و در روز ساعت ۱۵:۴۴:۲۵
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 118
۵ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

راهنمای خرید تردمیل بهترین مارک و قیمت تردمیل

برخی از افراد با توجه به مشغله و حجم بالای تایم کاری که داشته هیچ فرصتی برای رفتن به باشگاه و یا پیاده روی در پارک نخواهند داشت و به دلیل کم تحرکی و پشت میز نشینی زیاد با مشکلاتی چون اضافه وزن رو به رو می گردند، از این رو داشتن یک دستگاه تردمیل در خانه برای چنین افرادی می تواند بسیار کاربردی باشد. […]

راهنمای خرید تردمیل

برخی از افراد با توجه به مشغله و حجم بالای تایم کاری که داشته هیچ فرصتی برای رفتن به باشگاه و یا پیاده روی در پارک نخواهند داشت و به دلیل کم تحرکی و پشت میز نشینی زیاد با مشکلاتی چون اضافه وزن رو به رو می گردند، از این رو داشتن یک دستگاه تردمیل در خانه برای چنین افرادی می تواند بسیار کاربردی باشد.

این روزها در هر باشگاهی در کنار سایر وسایل ورزشی دستگاه تردمیل نیز به چشم می خورد، و طی چند سال گذشته استفاده از تردمیل جهت ورزش در خانه و رسیدن به وزن و اندام دلخواه در خانه بسیار رایج شده است و از این رو خیلی از افراد توانسته به کمک این دستگاه مشکل کم تحرکی خود را حل نمایند.

این دستگاه بر خلاف دویدن بر روی زمین به راحتی به شما این امکان را داده تا سرعت دلخواه خود را انتخاب نموده و به این طریق کمتر دچار خستگی گشته و بیشتر ورزش کنید.

دستگاه تردمیل انتخابی شما بایستی با وزن شما هماهنگ بوده و بهتر بوده دستگاهی را انتخاب نمایید که قادر به تحمل وزن بیشتری بوده و چنانچه دارای جثه و اندام درشتی هستید حتما در زمان خرید عرض تسمه را نیز بررسی نمایید.

فضای در نظر گرفته برای تردمیل بایستی حتما از هر سو یک تا دو متر جای خالی داشته تا اگر خدایی ناکرده تعادل شما در زمان دویدن برهم خورد با اجسام سخت برخورد نکنید، علاوه بر آن برای برخورداری دونده از هوای سالم و کافی بایستی ترمیل را در مسیر جریان هوا بگذارید.

حتما در نظر داشته باشید که دستگاه تردمیل انتخابی شما به کلید ایمنی مجهز بوده تا در زمان برهم خوردن تعادل خیلی سریع امکان قطع دستگاه را داشته باشید.

قیمت تردمیل

پر فروش ترین تردمیل ها در ایران

نکات قابل توجه در زمان خرید تردمیل:

 • بدنه: به طور معمول بهتر بوده بدنه تردمیل از فولاد فشرده که مقاومت و وزن بالاتری به نسبت آلومینیوم داشته ساخته شود و نیز پوششی از مواد ضد زنگ برای آن در نظر گرفته شده باشد. هر چند که کیفیت و مقاومت بدنه های پلاستیکی نیز در سطح مطلوبی قرار دارند. علاوه بر آن اتصالات تردمیل بایستی به یکدیگر جوش داده شده و اتصالات پیچ و مهره ای به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که احتمال داشته پس از مدتی شل شده و دیگر دستگاه کارایی مطلوب خود را نداشته باشد.
 • دسته: به طور معمول محل قرار گیری دسته های تردمیل در جلو و یا در دو طرف دستگاه بوده و حتما در زمان انتخاب در نظر داشته باشید که دسته ها محکم بوده و در زمان حرکت به بازوها و یا صورت برخورد نخواهند نمود. بهتر بوده تردمیل انتخابی شما از دکمه های قابل تنظیم بر روی دسته خود برخوردار باشد.

 

 • موتور:  جریان برق وجه تمایز میان موتورهای تردمیل های خانگی با موتورهای تردمیل های باشگاهی بوده و در حقیقت تردمیل های خانگی دارای جریان برق مستقیم بوده و جریان برق در تردمیل های باشگاهی متناوب می باشد. سر وصدای حاصل از تردمیل های باشگاهی بسیار بیشتر از تردمیل های خانگی بوده و برای استفاده از تردمیل های باشگاهی به جریان برق اختصاصی احتیاج می باشد.
 • قدرت موتور: به طور معمول واحد سنجش قدرت موتور تردمیل ها بر حسب اسب بخار بوده و در زمان خرید دستگاه تردمیل بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که قدرت آن بالای ۱٫۵ اسب بخار باشد زیرا قدرت پایین تر از این مقدار خیلی زود خراب شده و بایستی نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.
 • سرعت: دستگاه تردمیل انتخابی شما بایستی قابلیت هماهنگ شدن با راه رفتن شما را داشته باشد. به طور معمول میانگین سرعت مورد استفاده در تردمیل ما بین ۳ تا ۷ کیلومتر بر ساعت بوده و جهت دویدن نیز چیزی حدود ۶ تا ۱۰ کیلومتر می باشد. به طور معمول سرعت های بیشتر برای دونده های حرفه کارایی خواهد داشت.
 • تسمه: تردمیل انتخابی شما بایستی دارای طول تسمه ای بوده که بلندترین قدم شما را نیز پوشش داده و همچنین عرض تسمه بایستی به اندازه ای بوده که شما به راحتی توانسته دست خود را بر روی دسته های تردمیل بگذارید. توجه به این دو نکته باعث شده شما خیلی راحت تر از این دستگاه استفاده نمایید.
 • تحمل وزن: آستانه تحمل هر دستگاه تردمیلی تا وزن مشخص شده ای می باشد و به همین دلیل شما بایستی با توجه به وزن خود دستگاه مناسبی را برای خود انتخاب نمایید تا فشار وارده از سوی شما در زمان دویدن باعث آسیب دیدگی دستگاه نگردد و این نکته را نیز در نظر داشته باشید که فشار حاصل از دویدن شما از میزان وزنتان در حالت نرمال بیشتر خواهد بود.
 • ایمنی در حرکت: برخی از دستگاه های تردمیل در بخش کلید ایمنی خود از گیره ای برخوردار بوده که به کمک یک نخ یا طناب پارچه ای به کلید ایمنی اتصال داده شده است. طرف دیگر این گیره این امکان را به شما داده تا در صورت عدم تعادل در زمان دویدن آن را به خود وصل نمایید. این قابلیت سبب شده به محض بهم خوردن تعادل دستگاه خیلی سریع قطع گردد.
 • SDS  یا ضربه گیر: در تردمیل های جدید قابلیتی در نظر گرفته شده که مانع از وارد شدن فشار به زانو، کمر و مفاصل شده و نیز بیشتر تردمیل ها دارای ضربه گیرهایی بوده که در زیر تخته تردمیل و به شکل لاستیک منعطف قرار گرفته، ولی بعضی از دستگاه های تردمیل مجهز به سیستم SDS بوده که در کنار به حداقل رساندن فشار وارده بر روی مفاصل، در زمان پیاده روی با ایجاد حالتی منعطف گونه باعث به حداقل رسیدن فشار بر روی کمر، زانو و مفاصل خواهد شد. به طور معمول تردمیل هایی که شیب برقی داشته از این سیستم برخوردار می باشند.
 • تنظیم شیب: جهت تنظیم شیب روش های مختلفی وجود داشته و شما این امکان را خواهید داشت تا شیب را به شکل دستی، اتوماتیک و نیز هماهنگ با ضربان قلب خود تنظیم نمایید. در نظر داشته باشید که تردمیل انتخابی شما بدون سر و صدا و لرزش اقدام به تنظیم شیب نماید.
 • صفحه کنترل: به طور معمول بر روی دسته های جلویی دستگاه های تردمیل صفحه کنترلی در نظر گرفته شده که ممکن است از نوع پیچیده یا ساده باشد. معمولا در صفحه کنترل سیستم هایی مانند خاموش و روشن کردن، تعداد ضربان قلب، تنظیم سرعت دویدن و… به چشم می خورد. این را به خاطر داشته باشید که کارایی موجود در این صفحه کنترل تعیین کننده قیمت نهایی تردمیل بوده و بایستی حتما دقت داشته باشید که کارایی صفحه کنترل دستگاه انتخابی شما دائمی باشد.
 • امکانات اضافی تردمیل: برخی از تردمیل ها علاوه بر قابلیت های ذکر شده دارای قابلیت های افزون دیگری بوده که بی شک در قیمت نهایی تردمیل تاثیر گذار خواهند بود. در ادامه برخی از امکانات اضافه تردمیل ها ذکر شده است:
 • درجه شیب
 • برنامه های از پیش تعریف شده
 • اندازه دقیق چربی
 • سیستم خنک کننده
 • ورودی صدا جهت گوش دادن به موسیقی
 • سیستم تاشو برای مواردی که با کمبود فضا مواجه هستید.

مرکز خرید تردمیل در تهران

 • کشور سازنده: به طور معمول برای بیشتر افراد این که دستگاه انتخابی آن ها ساخت کدام کشور بوده بسیار مهم می باشد این در حالی است که نوع کشور سازنده به هیچ عنوان نشان دهنده کیفیت دستگاه مورد نظر به شمار نخواهد رفت و تنها باعث تغییر قیمت خواهد شد. از بین کشور های سازنده ای که دارای نمایندگی فروش در ایران بوده می توان به کشورهایی چون چین، تایوان، کره، اسپانیا و فلاند اشاره نمود. مهم ترین فاکتور های شما در زمان خرید یک دستگاه تردمیل بایستی گارانتی و خدمات پس از فروش آن باشد.

پر فروش ترین تردمیل ها در ایران

 1. تردمیل توربوفیتنس مدل TF2400

این تردمیل قطعا انتظارات افراد را از یک تردمیل باکیفیت و با قابلیت های ویژه بر آورده خواهد ساخت. این دستگاه شما را از رفتن به باشگاه های بدنسازی بی نیاز ساخته و با توجه به قابلیت های بی نظیری که داشته به یک دستگاه کاملا حرفه ای تبدیل شده است.

از بین قابلیت های این دستگاه تردمیل می توان حالت شیب قابل تنظیم از ۰ تا ۱۵ درجه، ویبراتور لاغری پهلو، مسگری، تخته شنا، کش حرکات ورزشی و استفاده جهت انجام دراز و نشست را نام برد و در واقع این دستگاه از تمامی امکاناتی که در یک جلسه ورزش بدنسازی مورد نیاز است برخوردار می باشد.

یکی دیگر از قابلیت های برجسته این تردمیل نمایشگر آن بوده که به کمک آن می توان از میزان سرعت، مسافت، کالری، مدت زمان ورزش و ضربان قلب خود مطمئن شد. علاوه بر آن، این صفحه نمایش دارای ۹ برنامه از پیش تعیین شده بوده که می توان از آن ها بهره برد.

این دستگاه به شما این امکان را داده تا کاملا ایمن به ورزش پرداخته و از آسیب های احتمالی در امان باشید. از بین موارد ایمنی این دستگاه می توان به وجود مگنت اضطراری برای قطع عملیات تردمیل و ضربه گیر برای جلوگیری از انتقال فشار به زانو و کمر اشاره نمود.

 1. تردمیل توربوفیتنس مدل TF1900

این تردمیل نیز از قابلیت هایی نظیر تنظیم ارتفاع، سرعت و شیب برخوردار بوده و همچنین امکان مشاهده این قابلیت ها بر روی مانتیور این دستگاه برای شما امکان پذیر می باشد. در نمایشگر این دستگاه قابلیت های دیگری نظیر میزان ضربان قلب و مصرف کالری نیز در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از ویژگی های برجسته این دستگاه چرخ هایی بوده که حمل و جابجایی ساده تر این دستگاه را ممکن ساخته اند.

این دستگاه کاملا حرفه ای بوده و در صفحه مخصوص دویدن و راه رفتن، از یک دستگاه ویبراتور، مسگری، کش ایروبیک، تخته شنا و دراز نشست نیز برخوردار می باشد.

 1. تردمیل جک اکسر مدل Fitlux 585

این دستگاه تردمیل از کمپانی جک اکسر دارای موتوری با قدرت ۳ تا ۳.۵ اسب بخار بوده و صفحه آن از امکان حرکت با سرعت حداکثری ۵.۵۵ متر بر ثانیه برخوردار می باشد. جنس این دستگاه از فلز بوده و از دوام و ماندگاری بالایی بهره مند است. یکی از قابلیت های اصلی این دستگاه قابلیت تنظیم ارتفاع برقی آن می باشد. این دستگاه دارای یک مانیتور بوده که به کمک آن مواردی چون ارتفاع، میزان ضربان قلب، سرعت و میزان کالری را می توان بررسی نمود. دسته این تردمیل مجهز به دکمه هایی بوده که به کمک آن ها می توان تنظیمات ویژگی های دلخواه خود را اعمال نمود. علاوه بر آن شما امکان پخش موسیقی مورد علاقه خود را در زمان ورزش به کمک کابل  AUX این دستگاه خواهید داشت.

 1. تردمیل پروتئوس مدل PRO master T12

این دستگاه تردمیل موتور دار از قدرت ۵ اسب بخار برخوردار بوده و آستانه تحمل وزن آن تا ۱۸۰ کیلوگرم می باشد. این دستگاه پاسخگوی محدوده سرعتی ۰ تا ۶.۱۱ متر بر ثانیه بوده و جنس آلومینیومی بدنه آن سبب شده به یک محصول کاملا کاربردی و با کیفیت تبدیل گردد. قابلیت هایی چون تنظیم ارتفاع به صورت برقی، نمایش سرعت و ارتفاع و میزان ضربان قلب بر روی صفحه نمایش نیز از دیگر قابلیت های مهم این دستگاه محسوب می گردند. تنظیم شیب برقی این دستگاه تنها به کمک یک کلید و به شکل اتوماتیک انجام شده و دونده تا ۲۲ کیلومتر در ساعت امکان افزایش سرعت خواهد داشت. دسته این دستگاه تردمیل نیز برای دسترسی راحت تر به دکمه های تنظیم سرعت و تنظیم شیب و کلید stop و start مجهز شده است. بر روی نمایشگر این دستگاه اطلاعاتی نظیر سرعت، تایم، کالری سوزانده شده، فاصله طی شده و ضربان قلب دونده قابل مشاهده می باشد.

 1. تردمیل توربو فیتنس مدل TF150

این که سه مدل مختلف از یک برند توانسته خود را در لیست پرفروش ترین ها قرار دهند گواه روشنی بر کیفیت بالای آن برند می باشد.

کمپانی توربوفیتنس نیز با کیفیت بالای محصولات ورزشی خود توانسته افراد بسیاری را جذب محصولات خود نماید. یکی دیگر از محصولات پرطرفدار این کمپانی تردمیل مدل  TF150 می باشد. به کمک این تردمیل شما توانسته با سرعت ۱۶ کیلومتر بر ساعت بدوید و از طریق قابلیت تنظیم شیب برقی این دستگاه توانسته تا ۱۵ درجه شیب ایجاد نمایید.

این دستگاه دارای ۹ برنامه از پیش تعریف شده بوده که امکان تنظیم آن ها برای شما وجود خواهد داشت. چرخ در نظر گرفته برای این تردمیل حمل و جابجایی آن را نیز بسیار آسان نموده است.

 1. تردمیل آذیموس مدل AZ 6090-43

این تردمیل به کمک صفحه نمایشی که داشته شما را از اطلاعاتی نظیر میزان ضربان قلب و مصرف کالری آگاه نموده و از قدرت زیر ۲ اسب بخار و نیز قابلیت تغییر شیب به صورت چند درجه برخوردار می باشد. آستانه تحمل وزن این دستگاه ۱۰۰ کیلوگرم بوده و استفاده از این دستگاه با وزنی بالاتر از این مقدار ممکن بوده به دستگاه صدمه بزند. این دستگاه به شما این امکان را داده تا در خانه با سرعت ۰ تا ۴.۴ متر بر ثانیه بدوید. این دستگاه همچنین به ۱۱ برنامه ورزشی نیز مجهز می باشد.

 1. تردمیل ویژن فیتنس مدل ۱۶۰۱A

قدرت موتور این دستگاه ۳ تا ۳٫۵ اسب بخار بوده و تا وزن ۱۲۰ کیلوگرم را تحمل می کند. این دستگاه به شما این امکان را داده تا در خانه و بدون نیاز به بیرون رفتن با سرعتی معادل بر ۲۰ کیلومتر بر ساعت دویدن را تجربه نمایید. و همچنین کلیدهای تنظیم در نظر گرفته برای این تردمیل باعث شده به راحتی در زمان دویدن اقدام به تغییر سرعت، شیب و ارتفاع نمایید. برای تغییر شیب تردمیل شما در ۱۶ درجه مختلف امکان ایجاد تغییر خواهید داشت. این دستگاه تردمیل همچنین دارای محلی برای نگهداری قمقمه آب بوده و نیز به کمک ۵ برنامه اتوماتیکی که داشته بهترین شرایط را برای کاهش وزن اصولی برای شما فراهم نموده است. از دیگر قابلیت های این دستگاه می توان به برخورداری از اسپیکر و نیز کابل AUX جهت پخش موسیقی اشاره نمود.

 1. تردمیل پاور لند مدل YK-ET 5814

این تردمیل موتوردار از آستانه تحمل وزنی برابر با ۱۲۰ کیلوگرم برخوردار بوده و بین سرعت ۰.۲۷ تا ۵.۵۵ متر بر ثانیه به شما امکان دویدن را خواهد داد. این دستگاه دارای بدنه ای فلزی بوده و ماندگاری و دوام بسیار بالایی نیز دارد. این دستگاه از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار بوده و شما این امکان را داشته تا به کمک نمایشگر میزان ارتفاع را مشاهده نمایید. بر روی نمایشگر اطلاعات دیگری نظیر ضربان قلب، مصرف کالری و سرعت نیز قابل مشاهده می باشد.

جهت ورزش با این دستگاه شما این امکان را داشته تا با سرعت پایین شروع نموده و کم کم به کمک دکمه های تنظیم کننده تعبیه شده بر روی دسته های آن اقدام به تغییر سرعت و دیگر امکانات آن نمایید.

 1. تردمیل تیونر فیتنس مدل M2 PLUS

این دستگاه تردمیل یک محصول چندمنظوره بوده و در مقایسه با دیگر نمونه ها از قدرت بالایی برخوردار می باشد و به مراتب قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. این دستگاه دارای قدرت موتور بالغ بر ۲ اسب بخار بوده و تحمل وزن آن تا ۱۱۰ کیلوگرم می باشد. حداکثر سرعت این دستگاه ۱۶ کیلومتر بر ساعت بوده و همچنین مجهز به ضربه گیر  SDS و SPRING نیز می باشد. usp player این دستگاه نیز قابلیت پخش موزیک را به شما خواهد داد.

این محصول دارای بدنه ای از آلومینیوم بوده و بسیار باکفیت و بادوام می باشد. نمایشگر این دستگاه شما را از مواردی چون میزان سرعت، ضربان قلب و کالری مصرف شده مطلع ساخته و کلیدهای تنظیم موجود بر روی دسته امکان اعمال تنظیمات دلخواه را برای شما فراهم نموده است.

۱۰. تردمیل پاورلند مدل YK – ET 1401

از قابلیت های کاربردی این دستگاه تردمیل می توان به قابلیت تنظیم شیب و ارتفاع و سرعت اشاره نمود. این دستگاه در کنار برخورداری از ویژگی های فنی از ظاهر مدرنی برخوردار بوده و برای جلوگیری از صدا برای آن ضربه گیرهایی در نظر گرفته شده است. نمایشگر این دستگاه بزرگ بوده و به راحتی امکان مشاهده اطلاعات روی آن برای شما در زمان ورزش میسر شده است. در نظر گیری کابل AUX برای این دستگاه نیز سبب شده شما در زمان ورزش موسیقی مورد علاقه خود را نیز گوش دهید.

این دستگاه دارای ۸ برنامه خودکار بوده که به راحتی برای شما قابل تنظیم بوده و امکان دستی نمودن این تنظیمات نیز برای شما وجود خواهد داشت.  DC کم مصرف ،این محصول آن را به انتخابی ایده آل برای استفاده در خانه تبدیل نموده است.

سخن پایانی:

همان گونه که دیدیم کارکرد تمامی دستگاه های تردمیل به یک شکل بوده و تنها برخی از قابلیت ها در آن ها متفاوت بود که البته وجود برخی از قابلیت ها سبب بالاتر رفتن قیمت این دستگاه ها نیز شده است. بیشتر دستگاه های تردمیل از قابلیت هایی نظیر تنظیم ارتفاع، تنظیم شیب، تنظیم سرعت و وجود مانیتور برخوردار می باشند. از این رو چنانچه خواهان محصولی بوده که تنها امکان راه رفتن و دویدن را بر روی آن داشته باشید بهتر بوده کمتر هزینه نموده و به یک تردمیل ساده بسنده نمایید.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 118 توسط iranreply و در روز ساعت ۱۵:۳۱:۱۵
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 114
۳ / ۷ / ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶

راهنمای خرید بهترین مارک پنکه و قیمت انواع پنکه

نوع شکل پنکه ها با توجه استفاده و کاربردی که داشته با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه با توجه به عواملی چون اندازه محیط مورد نظر، میزان گرما یا سرمای اتاق، نوع پنکه مورد نیاز نیز متفاوت می باشد. پنکه ها به طور کلی به سه نوع ایستاده، سقفی و رومیزی تقسیم می گردند. قیمت پنکه ها مناسب بوده و در هر مغازه […]

قیمت پنکه

نوع شکل پنکه ها با توجه استفاده و کاربردی که داشته با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه با توجه به عواملی چون اندازه محیط مورد نظر، میزان گرما یا سرمای اتاق، نوع پنکه مورد نیاز نیز متفاوت می باشد. پنکه ها به طور کلی به سه نوع ایستاده، سقفی و رومیزی تقسیم می گردند. قیمت پنکه ها مناسب بوده و در هر مغازه لوازم خانگی به راحتی می توان آن ها را تهیه نمود. بدون شک یکی از راه های موثر و ارزان برای خنک نمودن هوای درون اتاق های کوچک و نیز خانه های آپارتمانی خرید پنکه می باشد.

پنکه ها با توجه به سایز کوچکی که داشته به نسب سایر وسایل سرمایشی برق کمتری را مصرف خواهند نمود و به طور میانگین برق مصرفی یک پنکه ۵۵ وات خواهد بود. البته احتمال آن نیز وجود داشته که جهت خنک شدن محیط مورد نظر شما، این محصول کفایت نکند. برای بالا بردن میزان کارایی پنکه ها بهترین کار این بوده در شب و یا اول صبح که هوای بیرون خنک بود با گذاشتن پنکه در نزدیکی پنجره به جریان پیدا نمودن هوا کمک نموده و هوای خنک بیرون که به داخل آمده را در هوای داخل اتاق به چرخش در آورد.

بهترین برندهای پنکه موجود در بازار ایران

از دیگر قابلیت های پنکه ها می توان به حمل و جا به جایی آسان آن ها اشاره نمود. این قابلیت سبب شده شما خیل راحت توانسته در هر اتاقی که به پنکه نیاز داشته آن را با خود برده و به برق بزنید. حتما در زمان خرید پنکه توجه داشته که دستگیره آن به شما امکان حمل آسان را داده و خود پنکه نیز سبک بوده و قابل حمل باشد. تنوع رنگ و طرح پنکه های موجود در بازار سبب شده شما به آسانی پنکه ای را انتخاب نموده که با دکوراسیون داخلی خانه شما در تناسب باشد.

استفاده از پنکه ها برای محیط هایی نظیر خوابگاه ها بسیار مطلوب بوده و به راحتی می توان در چنین محیط هایی بدون نیاز به کولر و با هزینه ای کم فضاهای کوچک را خنک نمود. پنکه ها علاوه بر خنک نمودن فضا، در موارد دیگری نظیر خارج نمودن دود از محیط، خشک کردن تابلوهای نقاشی و عوض شدن هوای اتاق نیز بسیار کاربردی خواهند بود.

نکات قابل توجه در زمان خرید پنکه مناسب

کارایی مطلوب

پرتاب باد پنکه ها بر حسب مترمکعب در دقیقه محاسبه خواهد شد و ما بایستی با توجه به متراژ فضای مورد نظر به سراغ پنکه ای رفته که پرتاب باد آن کاملا متناسب با فضا باشد. پنکه هایی که دارای پره های فلزی بوده در مقایسه با پره های پلاستیکی هوای بیشتری را به اطراف پرتاب خواهند نمود. البته در این قدرت پرتاب، عواملی چون توان و دیگر ویژگی های طراحی تاثیرگذار خواهند بود لذا بهتر بوده پیش از خرید پنکه از تجربه دیگران نیز در رابطه با استفاده از پنکه مورد نظر استفاده نموده تا در نهایت کیفیت و کارایی محصول کاملا برای شما راضی کننده باشد.

سهولت در استفاده

امروزه پنکه های پیشرفته تر از ریموت کنترل و تایمر برخوردار بوده و این قابلیت ها باعث شده که استفاده از آن ها بیش از پیش ساده تر شده و علاوه بر آن در استفاده راحت تر از پنکه مواردی چون دکمه های لمسی خوب و نمایشگر دیجیتالی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

میزان صدای معقول و کم

برخی از پنکه ها صدایی بسیار زیادی را در زمان چرخیدن ایجاد نموده که این موضوع به هیچ عنوان برای افراد خوشایند نبوده و باعث شده فرد در زمان انجام کارهای خود تمرکز نداشته باشد. لذا بهتر بوده در زمان خرید پنکه به صدای آن نیز توجه داشته باشید؛ البته این را باید یادآور گردیم که اگر به دنبال یک پنکه قدرتمند بوده بایستی با صدای نسبتا کمی که داشته کنار بیایید. علاوه بر آن صدای کم پنکه توانسته به عنوان نویز سفید و صدای بک گراند فضا به خنثی شدن صداهای بیرون از اتاق کمک کند.

طراحی پایدار و مستحکم

یکی از اصلی ترین ویژگی های پنکه ها که در زمان خرید بایستی مدنظر قرار گیرد استحکام و پایداری طراحی آن هاست. چرا که در صورت مستحکم بودن پنکه چنانچه در خانه کودک خردسال و یا حیوان خانگی داشته خیالتان آسوده خواهد بود که پنکه با ضربات کوچک نخواهد افتاد و از این رو کودک و یا حیوان خانگی شما در امان خواهند بود.

 ویژگی‌های ایمنی

پنکه های بدون فن که به کمک فناوری مکش و پخش هوا کار نموده اگر چه به نسبت پنکه های پره دار قدرتمند نبوده اما در عوض از ایمنی بسیار بیشتری برخوردار می باشند. در زمان خرید پنکه ها توجه داشته باشید که از صفحه ای مشبک برخوردار بوده، حتی در صورت استفاده مداوم نیز داغ نشده و امکان حمل آسان آن ها نیز وجود داشته باشد.

نظافت آسان

پنکه ها همچنین بایستی به راحتی تمیز شده و به گونه ای بوده که به راحتی بتوان گرد و غبار را از روی آن ها پاک نمود چرا که پنکه از وسایلی بوده که در معرض دید قرار گرفته و از این رو بایستی این امکان را به شما داده تا به کمک دستمالی مرطوب آن را نظافت نموده و همواره تمیز نگه دارید.

گارانتی

این روزها بیشتر کمپانی های تولید کننده وسایل برقی گارنتی های متنوعی را برای محصولات خود در نظر خواهند گرفت. در زمان خرید پنکه توجه داشته باشید که پنکه انتخابی شما از از گارانتی مناسبی برخوردار باشد تا نسبت به خرید خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

شکل ظاهری

از آن جایی که پنکه نیز مانند هر وسیله دیگری در طراحی خانه تاثیرگذار بوده لذا بایستی طرح و رنگ آن به گونه ای بوده که کاملا با دیگر اجزای خانه شما در تناسب بوده و به دکوراسیون داخلی شما رنگ و لعابی دو چندان ببخشد.

بهترین مارک پنکه

پیش از اقدام به خرید پنکه ابتدا مسائل زیر را بررسی نمایید:

محل استفاده از پنکه

شما ابتدا بایستی مشخص نمایید که پنکه را برای چه فضایی نیاز دارید تا بتوانید با توجه به بزرگی و یا کوچکی فضا پنکه را در اندازه و نوع مناسبی انتخاب نموده تا به خوبی از پس خنک نمودن فضای مورد نظر برآید. در صورتی که به یک پنکه ثابت نیاز داشته و کسی نتواند آن را جا به جا نماید بهتر بوده به سراغ پنکه های دیواری بروید. به عنوان نمونه استفاده از پنکه های دیواری برای محیط هایی چون خوابگاه، هتل و مغازه ها مناسب بوده و در صورتی که قصد داشته پنکه را برحسب نیاز با خود به اتاق های دیگر نیز ببرید پیشنهاد می کنیم یک پنکه رومیزی بخرید.

مشخص نمودن مصارف پنکه

چنانچه قصد داشته از این پنکه برای اتاق های مختلف استفاده نموده و بایستی مرتب آن را از این اتاق به اتاق دیگر بروید بهتر بوده مواردی چون وزن و طراحی دستگیره و قابلیت حمل آسان را مدنظر قرار دهید. علاوه بر آن کابل برق پنکه بایستی دارای طولی بوده که به راحتی به پریز برق مورد نظر شما برسد. برخی از پنکه ها نیز در سایز کوچک ارائه شده تا به راحتی بتوان آن ها را بر روی میز قرار داد و یا با خود به سفر برد.

وجود کودک خردسال در خانه

در صورتی که در خانه فرزند خردسال داشته به سراغ پنکه هایی رفته که مشبک محافظ پره های آن ها آن قدر نزدیک به هم بوده که امکان رد شدن انگشت کودک به داخل پنکه وجود نداشته باشد.  علاوه بر آن پنکه های بدون پره نیز در این شرایط بسیار مناسب خواهند بود.

وجود حیوان خانگی در خانه

برای آن که با کوچکترین ضربات که از سوی حیوان خانگی شما به پنکه وارد شده پنکه به زمین نیفتد بایستی به سراغ پنکه ای رفته که از طراحی پایدار و مستحکمی برخوردار باشد. علاوه بر آن این را در نظر داشته باشید که اگر این پنکه را برای حیوان خانگی خود می خواهید بایستی صدای آن بسیار کم باشد چرا که با توجه به قوی تر بودن حس شنوایی حیوانات این صدا ممکن بوده برای آن ها آزاد دهنده باشد. در این شرایط بهترین گزینه ها پنکه های ایستاده و دیواری می باشند.

زمان استفاده از پنکه

در شب با توجه به خنک تر بودن هوای بیرون شما توانسته پنکه را در کنار پنجره گذاشته تا هوای خنک بیرون نیز به داخل خانه آورده شود. اما این کار در طی روز شدنی نبوده چرا که در روز هوای بیرون گرم خواهد بود. در هر صورت چنانچه قصد استفاده از پنکه را در شب داشته بهتر بوده پنکه ای را انتخاب نموده که به راحتی بتوانید آن را کنار پنجره بگذارید.

جریان هوای بیشتر یا میزان صدای کمتر

تمامی پنکه ها با هدف جابجایی هوا ساخته خواهند شد و به طور معمول در راستای انجام این کار صدایی نیز خواه و ناخواه تولید خواهند نمود. اما با این حال در ساخت پنکه های جدید سعی شده علاوه بر افزایش کارایی این محصول صدای آن نیز به حداقل برسد. حتما برای آن که نسبت به کارایی مناسب و صدایی پایین پنکه مطمئن شوید در مغازه آن را تست نموده و کارکرد و میزان صدای آن را بسنجید.

اگر چه پنکه ها در خنک نمودن فضا به پای کولرها نرسیده اما به هر حال یک وسیله خنک سازی محسوب شده و قیمت آن ها نیز به نسبت کولرها بسیار پایین تر خواهد بود. اکثر پنکه ها این امکان را به شما داده تا به طور مداوم آن ها را روشن نگه دارید.

ویژگی هایی که یک پنکه خوب بایستی دارا باشد:

هر چه قابلیت های یک پنکه بیشتر بوده کار با آن راحت تر بوده و امکاناتی که در اختیار ما گذاشته شده نیز بیشتر خواهد بود در ادامه برخی از این قابلیت های کاربردی آورده شده اند:

قابلیت تغییر ارتفاع  

در صورتی که مایل بوده با توجه به نقطه ای از اتاق که حضور داشته وزش باد پنکه را نیز در همان ارتفاع تنظیم نموده بهترین کار این بوده که به سراغ پنکه های ایستاده با پایه بلند بروید.

قابلیت تنظیم زاویه و ارتفاع

به کمک این قابلیت شما توانسته جهت و تنظیم وزش باد را خیلی بهتر تنظیم نمایید. البته در صورت انتخاب پنکه ای با این قابلیت حتما مطمئن گردید که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده تا اجزای متحرک آن مشکلی پیدا نکنند.

حالت‌های مختلف پنکه

این روزها پنکه های پیشرفته تر برای کارکرد خود دارای گزینه های مختلفی نظیر وزش باد طبیعی و یا حالت خواب و کم صدا یا حرکت سینوسی و … یا کاهش سرعت پنکه پس از ۳۰ دقیقه به صورت خودکار بوده که استفاده از پنکه را بیش از پیش راحت تر خواهند نمود.

ریموت کنترل

در صورت برخورداری پنکه انتخابی شما از ریموت کنترل شما به راحتی توانسته از فاصله دور نیز اقدام به تنظیم آن نمایید.

تایمر

این روزها اکثر پنکه ها مجهز به تایمر بوده و این قابلیت باعث شده تنظیم کنید که پنکه در چه زمانی خاموش گردد.

نمایشگر دیجیتالی

برخی از پنکه های جدید برای نمایش میزان سرعت و دیگر تنظیمات پنکه از یک نمایشگر دیجیتالی برخوردار می باشند.

Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ثبت شده در سایت ایران پاسخ طی شماره 114 توسط iranreply و در روز چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶:۲۰
© Copyright 2020 http://iranreply.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر