کد خبر : 248
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 آوریل 2020 - 14:30
1,307 views بازدید

خرید بهترین عینک آفتابی مردانه و زنانه و قیمت عینک آفتابی مارک دار

راهنمای خرید عینک آفتابی همان گونه که همه ما به آن واقف هستیم این روزها فرهنگ استفاده از عینک آفتابی برای مراقبت از چشم ها در مقابل اشعه های مضر آفتاب بسیار جا افتاده و به نوعی می توان در بین اولویت های زندگی هر فرد خرید عینک آفتابی را نیز جای داد. با توجه به این که لایه اوزون روز به روز نازک تر […]

راهنمای خرید عینک آفتابی

همان گونه که همه ما به آن واقف هستیم این روزها فرهنگ استفاده از عینک آفتابی برای مراقبت از چشم ها در مقابل اشعه های مضر آفتاب بسیار جا افتاده و به نوعی می توان در بین اولویت های زندگی هر فرد خرید عینک آفتابی را نیز جای داد. با توجه به این که لایه اوزون روز به روز نازک تر شده پوست و چشم انسان نیز بیشتر از گذشته در خطر بوده و بایستی با رعایت نکات ایمنی این اثرات مخرب را به حداقل رساند. با استفاده مرتب و روزانه از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب می توان مانع از ایجاد آسیب های احتمالی شد.

ما در این مقاله قصد داشته نکاتی را برای داشتن انتخابی مناسب تر در زمینه خرید عینک آفتابی خدمت شما عزیزان عنوان نموده تا چنانچه قصد خرید عینک آفتابی داشته با خریدی نامناسب بدتر موجبات آسیب بیشتر به چشم خود را فراهم ننمایید. خیلی از افراد تنها در زمان خرید عینک آفتابی به شکل ظاهری آن توجه داشته و به دنبال عینکی هستند که اصطلاحا به آن ها بیاید این در حالی است که نکات مهم تری نیز وجود داشته که حتما بایستی مورد توجه قرار گیرند. بهترین عینک آفتابی بایستی به خوبی قادر به محافظت از چشمان شما در مقابل اشعه خورشید بوده و در غیر این صورت هیچ فایده ای نخواهد داشت.

بهترین مارک عینک آفتابی

نکات قابل توجه در زمان خرید عینک آفتابی

بودجه موردنیاز

قیمت معیار مناسبی برای تعیین کیفیت یک عینک آفتابی نبوده و خیلی وقت ها ممکن بوده یک عینک ارزان و یک عینک گران قیمت تر از نظر ویژگی هایی که داشته کاملا با یکدیگر یکسان بوده و حتی عینک ارزان قیمت، دوام بیشتری نیز داشته باشد. از آن جایی که این روزها استفاده از وسایل برند بسیار باب شده است خیلی از افراد حاضر بوده هزینه های زیادی را بابت عینک های برند پرداخت نموده و البته در این بین ممکن بوده سرشان کلاه رفته و عینک تقلبی به اسم برند به آن ها قالب گردد، از این رو در صورتی که قصد خرید عینک آفتابی از برندی معروف را داشته توصیه می کنیم صرفا به توجه به قیمت اکتفا ننموده و از مراکز معتبر اقدام به خرید نمایید.

محافظت از چشم در مقابل اشعه ماورابنفش یا UV

یک عینک آفتابی خوب بایستی به خوبی بتواند از چشم در مقابل اشعه UV محافظت نماید. شیشه عینک آفتابی بایستی این امکان را داشته تا مانع از ورود 99 درصد از اشعه های مضر به چشم گردد. مثلا شیشه های عینک آفتابی که از UV400 برخوردار بوده بایستی قادر بوده تا 400 نانومتر از چشمان شما در مقابل اشعه های مضر محافظت نمایند که البته این سطح از محافظت بسیار عالی می باشد.

رنگ شیشه عینک های آفتابی

این که شیشه عینک آفتابی خود را چه رنگی انتخاب نمایید در رسیدن و یا عدم رسیدن اشعه های مضر به چشم چندان موثر نبوده و تنها مسئله ای که در این بین وجود داشته تشخیص رنگ محیط اطراف در صورت استفاده از عینک آفتابی با شیشه رنگی می باشد. مثلا اگر شیشه عینک آفتابی شما زرد یا صورتی بوده ممکن است تشخیص چراغ های راهنما برای شما کمی دشوار گردد از این رو بهتر بوده برای جلوگیری از چنین مشکلاتی رنگی برای شیشه عینک خود انتخاب نمایید که چنین دردسرهایی را نداشته باشد. برای مثال شیشه های سبز، قهوه ای و خاکستری انتخاب مناسبی می باشند. شیشه های دودی و مشکی نیز که پرطرفدارترین رنگ برای عینک های آفتابی بوده جزو رنگ های خنثی در تفکیک رنگ محیط اطراف به شمار می آیند.

شیشه عینک آفتابی

یکی از مهم ترین بخش های یک عینک آفتابی شیشه آن بوده و در زمان انتخاب عینک در نظر داشته باشید که در تراش دادن شیشه عینک مورد نظر دقت و ظرافت لازم به کار رفته باشد. برای اطمینان از این موضوع در زمان خرید عینک را با کمی فاصله در مقابل چشمان خود قرار داده و سر خود را عقب و جلو ببرید. در صورت مشاهده شکستگی در تصویر پشت عینک آفتابی، شیشه عینک مورد نظر غیر استاندارد می باشد.

عینک آفتابی های پلاریزه

یکی دیگر از ویژگی های مهم یک عینک آفتابی خوب علی الخصوص اگر اهل رفتن به استخر و یا اسکی کردن هستید پلاریزه بودن آن می باشد. پلاریزه بودن شیشه های عینک آفتابی سبب شده نورهای منعکس شده از سطوح مختلف به چشم نرسیده و با جذب آن ها توسط خود شیشه عینک چشم ها هیچ ناراحتی را احساس نخواهند نمود.

خرید عینک آفتابی دیجی کالا

اندازه عینک آفتابی

عینک آفتابی بایستی این قابلیت را داشته که محافظت از چشمان شما را به بهترین نحو انجام داده و از این رو هر چه سایز عینک آفتابی بزرگ تر بوده و به خوبی چشمان شما را پوشش دهد محافظت بیشتری از چشم ها به عمل خواهد آمد. از این رو بهتر بوده عینک انتخابی شما تا روی استخوان های گونه شما را در برگیرد.

خرید بهترین عینک آفتابی

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

همه ما به خوبی این را می دانیم که به هر حال با صرف هزینه ای برای خرید عینک آفتابی بایستی در کنار ویژگی های فنی، به سراغ عینکی رفته که با فرم صورت ما نیز همخوانی داشته باشد. از این رو برای خرید عینک آفتابی متناسب با فرم صورت بهتر بوده ابتدا اقدام به شناسایی فرم صورت خود نمایید:

صورت های بیضی:

اگر شما نیز جزو افرادی بوده که دارای صورتی بیضی شکل هستند باید این مژده را به شما بدهیم که صاحب ایده آل ترین فرم صورت می باشید. عینک هایی که فریم آن ها عریض بوده برای صورت های بیضی بسیار مناسب می باشد. برای این فرم صورت عینک های ویفرر، خلبانی، چند ضلعی، پروانه ای، مستطیل و مربع نیز ایده آل می باشند.

صورت های گرد:

افرادی که صورتی گرد دارند بهتر بوده به سراغ عینک هایی رفته که به باریک و کشیده تر شدن صورتشان کمک نماید. عینک هایی با فریم زاویه دار و باریک نظیر عینک های خلبانی، پروانه ای، مربع و مستطیل برای این دسته از افراد مطلوب خواهد بود.

صورت های مربعی:

افرادی که چهره مربعی داشته نیز بهتر بوده عینکی را انتخاب نمایند که صورت را باریک و کشیده تر جلوه دهد. در واقع عینک هایی که دارای فریم باریک و عریض بوده و نیز عینک های منحنی برای این دسته از افراد مناسب خواهد بود.  برای مثال عینک های خلبانی، ویفرر، کلاب مستر، گرد، بیضی، گربه ای و پروانه ای جزو این دسته از عینک ها می باشند. این عینک ها باعث کمتر نشان داده شدن زاویه صورت می گردند.

صورت های مستطیل:

بهترین انتخاب برای افراد دارای صورت های مستطیلی نیز عینک هایی با فریم عمیق می باشد. این دسته از افراد بهتر بوده به سراغ عینک هایی با دسته های تزئین شده و پل کوتاه بروند چرا که به طور معمول صورت این افراد کشیده بوده لذا به کمک این نمونه از عینک ها می توان کشیدگی صورت را کم نمود. به عنوان مثال عینک های خلبانی، ویفرر، کلاب مستر، گرد، چند ضلعی، گربه ای، بیضی و پروانه ای برای این افراد ایده آل خواهند بود.

صورت های لوزی یا الماسی:

یکی دیگر از فرم های صورت فرم لوزی شکل یا الماسی بوده که به طور معمول افرادی که دارای این فرم صورت بوده از گونه هایی برجسته برخوردار می باشند. برای این فرم صورت بایستی عینک هایی با فریم بدون لبه و عینک های گربه ای، خلبانی، بیضی و گرد انتخاب شود و در واقع بایستی عینکی استفاده شود که کمی از برجستگی گونه ها کم نماید.

صورت های مثلثی:

معمولا افرادی که که صورت آن ها مثلثی شکل بوده پیشانی آن ها در مقایسه با بخش پایینی کم عرض تر بوده و بایستی از عینک هایی استفاده نمایند که پیشانی آن ها عریض تر نشان دهد. این افراد بهتر بوده از عینک های تزئین شده و یا عینک های که در بخش بالایی خود جزئیاتی داشته استفاده نمایند. عینک های خلبانی، گربه ای، کلاب مستر، بیضی، چند ضلعی و مستطیل برای این دسته از افراد انتخابی ایده آل خواهد بود.

صورت های قلبی:

پیشانی افرادی که دارای صورت قلبی بوده دارای عرض بیشتری بوده و چانه آن ها نیز زاویه دار می باشد. عینک هایی با فریم رنگ روشن و یا بدون فریم برای این فرم صورت مناسب بوده که به عنوان عینک هایی از این قبیل می توان به عینک هایی با فریم های خلبانی، چند ضلعی، گرد، مربع، پروانه، ویفرر و مستطیل اشاره نمود.

با استفاده از نکات ذکر شده در این مقاله شما این امکان را داشته تا خود به تنهایی یک عینک بسیار باکیفیت و نیز متناسب با فرم صورت خود خریداری نموده و به کمک آن به خوبی از چشمان خود مراقبت به عمل آورید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات