کد خبر : 284
تاریخ انتشار : جمعه 1 می 2020 - 22:38
8,051 views بازدید

اجاق گاز خوب چی بخرم؟ بهترین مارک اجاق گاز های فردار ایرانی و خارجی

بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی وجود تنوع بسیار در بین اجاق گازهای ایرانی و خارجی باعث شده که انتخاب بهترین اجاق گاز از بین آن ها کار چندان ساده ای نباشد. از این رو ما در این مقاله قصد داشته به معرفی انواع اجاق گازها پرداخته و نکات قابل توجه در زمان خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی را عنوان نماییم پس چنانچه […]

بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی

وجود تنوع بسیار در بین اجاق گازهای ایرانی و خارجی باعث شده که انتخاب بهترین اجاق گاز از بین آن ها کار چندان ساده ای نباشد. از این رو ما در این مقاله قصد داشته به معرفی انواع اجاق گازها پرداخته و نکات قابل توجه در زمان خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی را عنوان نماییم پس چنانچه قصد خرید اجاق گاز داشته حتما این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید، بدون شک پس از خواندن این مقاله دیگر نیازی به گشتن کل فروشگاه ها برای انتخاب بهترین مارک اجاق گاز نخواهید داشت و به راحتی می توانید بهترین انتخاب و خرید را در این زمینه داشته باشید:

بهترین مارک اجاق گاز

همان طور که می دانید اجاق گازها یکی از اصلی ترین لوازم یک آشپزخانه به شمار آمده و در واقع یک آشپزخانه ی بدون اجاق گاز را می توان عملا بدون استفاده دانست.

نکاتی که در زمان خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی بایستی به آن ها توجه نمود:

پاسخ صحیح دادن به سوال اجاق گاز خوب چی بخرم؟ با در نظر گرفتن همه جنبه ها

بودجه مورد نیاز

اول از همه بایستی نگاهی به جیب خود بیندازید بدون شک با این کار و پی بردن به این که تا چه اندازه قادر بوده برای این وسیله هزینه کنید گزینه های انتخابی کمتری داشته و در نتیجه از بین گزینه های باقی مانده خیلی راحت تر می توانید اجاق گاز مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

ارزان قیمت ترین اجاق گازها اجاق گازهای ساده ای بوده که فاقد فر می باشند. پس از آن نیز اجاق هایی که تنها دارای یک فر با شعله مرکزی بوده مناسب ترین قیمت را دارند. قابلیت هایی چون فرهایی با قابلیت های مختلف مانند جوجه گردان، سیستم سلف کلینر یا شستشوی خودکار، دارا بودن ترموکوبل، جنس گاز و دیگر امکانات این چنینی در قیمت نهایی یک اجاق گاز تاثیر خواهند داشت.

نوع اجاق گاز

در خرید اجاق گاز از دیگر مواردی که بایستی به آن توجه نمود تعداد افراد خانوادتان می باشد. به طور معمول برای خانواده های پرجمعیت اجاق گازهایی که دارای 5 تا 6 شعله بوده مناسب می باشد و اگر دارای خانواده کم جمعیت و یا متوسط هستید بهتر بوده به سراغ اجاق گازهایی با 4 شعله یا کمتر بروید. البته علاوه بر تعداد شعله ها بایستی ظرفیت فر نیز مورد توجه قرار گیرد تا کالا خریداری شده جوابگوی تعداد افراد خانوادتان باشد.

طرح اجاق گاز

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید بهترین اجاق گاز ایرانی و خارجی مورد اهمیت بوده طرح و رنگ اجاق گاز می باشد. این روزها تنوع اجاق گازها و به ویژه اجاق های صفحه ای موجود در بازار بسیار زیاد می باشد.

بسته به نوع دکوراسیون خانه و نیز سلیقه خود می توانید از اجاق گازهایی با شعله های ردیفی، مربعی و یا شعله های با طرح های هندسی استفاده نمایید. ترکیب های جدیدی که در حال حاضر در بازار موجود بوده باعث شده آشپزخانه ظاهر مدرن و جذابی را به خود بگیرد.

نوع فر در اجاق گاز

این روزها فرهای سلف کلینر یا خودشور جدیدترین فرهای موجود در بازار می باشند. اگر چه این فرها در مقایسه با سایر فرها دارای ظرفیت کمتری بوده اما بدون شک با خرید آن ها دیگر نیازی به مرتب تمیز کردن فر نخواهد بود.

بهتر بوده در زمان خرید اجاق گازهای فرد دار و یا دستگاه های فر مجزا بهتر بوده به سراغ محصولاتی رفته که درب آن ها شیشه ای بوده زیرا این درهای شیشه ای علاوه بر شستشوی راحت به شما این امکان را داده تا به خوبی روند پخت غذا را مشاهده نمایید.

سیستم هوشمند

این روزها جدیدترین اجاق گازهای موجود در بازار از قابلیت سیستم هوشمند برخوردار بوده و به طور کلی خیال شما را از بابت غذای در حال پخت راحت نموده و به شما این امکان را داده تا بدون ترس از سوختن غذا به دیگر کارهای خود مشغول گردید. این اجاق گازها از قابلیت برنامه ریزی برخوردار بوده و بر اساس برنامه تعیین شده اجاق گاز به طور خودکار در زمان مشخص شده خاموش خواهد شد.

ایمنی در اجاق گاز

یکی از اصلی ترین پارامترها در انتخاب اجاق گاز بحث ایمنی آن می باشد. خیلی از اجاق گازها مجهز به ترموکوبل و فندک بوده و به طور معمول قیمت آن ها به نسبت اجاق گازهایی که از این ویژگی بی بهره بوده بالاتر می باشد. اجاق گازهای دارای ترموکوبل ایمن تر خواهند بود زیرا ترموکوبل باعث شده تا با خاموش شدن شعله گاز، گاز نیز اتوماتیک وار خاموش شده از این رو مانع از بروز حوادث خطرناک خواهد شد. بهتر بوده پیش از توجه به قیمت و ظاهر اجاق گاز به نشان استاندارد و خدمات پس از فروش آن توجه نمایید. علاوه بر آن در کنار ایمنی بالا به دنبال دستگاهی رفته که قطعات آن از دوام بالایی برخوردار بوده و تا مدت ها نیازی به تعویض آن ها نباشد.

اجاق گاز صفحه ای یا مبله؟

از دیگر نمونه های جدیدی اجاق گازهای موجود در بازار می توان به اجاق گازهای توکار یا صفحه ای اشاره نمود. انتخاب نوع اجاق گاز همان طور که پیش از این نیز گفتیم کاملا سلیقه ای بوده و البته این را نیز باید یادآور گردیم که در صورت انتخاب اجاق گازهای صفحه ای بایستی فر را نیز به صورت جداگانه خریداری نمایید. این اجاق گاز با وجود برخورداری از قیمتی بالاتر طی سال های گذشته بیشترین طرفدار را داشته زیرا دیگر در زمان اسباب کشی نیازی به جابه جایی آن نخواهد بود. تنوع طرح های اجاق های صفحه ای بسیار زیاد بوده و علاوه بر طرح های مستطیلی که رایج ترین نوع بوده در اجاق گازهای توکار یا صفحه ای طرح هایی نظیر دیگر اشکال هندسی  نیز مشاهده خواهد شد. این اجاق ها به طور معمول بر روی کابینت نصب شده و در انتخاب تعداد شعله های آن بایستی نیاز خانواده را در نظر داشته باشید. در ساخت این اجاق گازهای صفحه ای نیز از ترموکوبل استفاده شده است.

جنس صفحه اجاق های صفحه ای

جنس صفحه نیز از دیگر موارد قابل توجه در زمان خرید اجاق گازهای صفحه ای می باشد. در بین اجاق گازهای صفحه ای اجاق هایی که دارای صفحه استیلی بوده پرطرفدارتر می باشند. ظاهر این اجاق ها بسیار جذاب بوده و هر نوع بیننده ای را به خود مجذوب می نماید. البته این تنها یک بخش از مزایای این اجاق گازها بوده و به عنوان دیگر ویژگی های مثبت آن می توان به قابلیت تمیز نمودن راحت اشاره نمود و این ویژگی باعث شده به راحتی غذاهای چسبیده به اجاق را بتوان پاک نمود. البته در کنار این مزایا باید بگوییم که این نوع از اجاق گازها خیلی زود دچار خط و خش می گردند. با وجود آن که زیبایی نمونه های شیشه ای و سرامیکی نیز در حد مطلوبی بوده و به راحتی نیز می توان آن ها را تمیز نمود اما زیبایی مدل های فلزی خاص بوده و از این رو در مقایسه با سایرین پرطرفدارتر می باشند.

اجاق های برقی یا گازی؟

اگر چه خیلی از افراد هنوز هم اجاق های گازی را به نوع برقی آن ها ترجیح داده اما کمی توضیح بیشتر در رابطه با اجاق های برقی نیز خالی از لطف نخواهد بود.

ظاهر اجاق های برقی بسیار جذاب بوده و باعث شده آشپزخانه شما سبک مدرن و امروزی به خود بگیرد. این اجاق ها برای کار کردن به نیروی برق احتیاج داشته و به طور معمول صفحه آن ها به صورت لمسی می باشد. این اجاق ها به نسبت اجاق های گازی ایمن تر بوده اما این را در نظر داشته باشید که با خرید اجاق برقی از الآن باید به فکر افزایش هزینه های قبض برق خود نیز باشید.

بهترین برند تولیدکننده اجاق گاز ایرانی و خارجی در بازار ایران

این روزها در زمینه تولید لوازم خانگی کمپانی های ایرانی کاملا هم پای برندهای خارجی پیش می روند. محصولات ایرانی علاوه بر کیفیت بالا از گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوبی برخوردار بوده و در هر زمان امکان استفاده از آن ها برای شما وجود خواهد داشت. و علاوه بر آن در صورت خرابی یکی از قطعات خیلی راحت می توان نمونه نو آن را مجدد خریداری نمود.

از بین کمپانی های تولید کننده اجاق گازهای ایرانی می توان به کمپانی هایی نظیر اخوان، استیل البرز، داتیس، تابان، رزگاز و … اشاره نمود.

البته با این وجود خیلی از افراد به سراغ برندهای خارجی رفته و کیفیت آن ها را بیشتر می دانند. از برندهای خارجی در این زمینه نیز می توان بوش، سامسونگ، مکث و … را نام برد. این برندها در کل ایران دارای نمایندگان فعالی جهت ارائه خدمات پس از فروش می باشند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes2Dislikes1
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 4 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات