کد خبر : 241
تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آوریل 2020 - 9:18
14,241 views بازدید

بهترین سماور گازی موجود در بازار و لیست قیمت سماور گازی راهنمای خرید

راهنمای خرید سماور گازی و پرفروش ترین سماورها در ایران همواره چای در میان ایرانیان یک نوشیدنی دلچسب و سنتی محسوب می گردد. و سماور گازی نیز یکی ازاصلی ترین لوازم در هر آشپزخانه ایرانی به شمار می آید. حتی با گذشت زمان و مدرن شدن وسایل و سبک زندگی هنوز هم ایرانیان برای درست کردن چایی لب دوز و لبریز از سماور استفاده می […]

راهنمای خرید سماور گازی و پرفروش ترین سماورها در ایران

همواره چای در میان ایرانیان یک نوشیدنی دلچسب و سنتی محسوب می گردد. و سماور گازی نیز یکی ازاصلی ترین لوازم در هر آشپزخانه ایرانی به شمار می آید. حتی با گذشت زمان و مدرن شدن وسایل و سبک زندگی هنوز هم ایرانیان برای درست کردن چایی لب دوز و لبریز از سماور استفاده می کنند. از این رو تصور آشپزخانه ایرانیان بدون سماور کار سختی است. با رشد فناوری تنوع سماور ها نیز بیشتر شده و امروزه دیگر خرید یک سماور گازی کار چندان آسانی نمی باشد.

بهترین سماور گازی

پس اگر شما نیز علاقمند به نوشیدن چای دم کشیده و با طعم مطلوب هستید ما به شما توصیه می کنیم ادامه مطلب را خوانده تا با فاکتور های مهم به هنگام خرید بهترین سماور گازی موجود در بازار آشنا شوید.

انواع سماور

سماور ها به هیچ وجه ساختار پیچیده ای نداشته و شامل یک بخش مخزنی برای نگهداری آب و نیز بخش تحت عنوان آتشدان جهت ایجاد حرارت و رساندن گرما به آب می باشند. اما به هر حال این دو بخش نیز با پیشرفت فناوری دستخوش تغییر گشته اند و به لحاظ ظاهری، کارکرد و نیز ایمنی ارتقا یافته اند.

امروزه تا حرف از سماور می شود سماور گازی و یا سماور های برقی در ذهن نقش می بندند. اگر چه نمونه های دیگری از سماور مانند سماور های هیزمی، نفتی و ذغالی نیز وجود داشته اما این روز ها دیگر استفاده از آن ها رایج نبوده و بیشتر جنبه تزئینی داشته و یا در قهوه خانه ها از آن بهره برده می شود. این روز ها سماور های گازی و برقی پر کاربرد ترین سماور ها هستند.

سماور گازی

از آن جایی که گاز یک سوخت ارزان و قابل دسترس بوده سماور های گازی می توانند انتخاب مناسبی باشند. یک سماور گازی از بخش هایی چون  مخزن نگهداری آب، قسمت تولید حرارت و گرما برای گرم کردن آب، سرپوش گازی، ولوم تنظیم درجه حرارت و دما و فندک و ترموکوبل تشکیل شده است.

ترموکوپل در واقع ابزاری بوده که در صورت خاموشی احتمالی سماور سریعا اقدام به قطع گاز می نماید.

نکات مهم به هنگام  خرید سماور گازی

 • دارا بودن برچسب انرژی
 • برخورداری از ترموکوپل

در صورتی که جریان گاز سماور به دلیل وزش باد و یا قطع شدن موقتی گاز، قطع گردد، ترموکوپل وارد عمل شده و از توزیع گاز در محیط خانه جلوگیری می نماید. از این رو بهتر بوده به هنگام خرید به دنبال سماوری مجهز به ترموکوپل بروید تا از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید.

 • برخورداری از نشان استاندارد
 • بررسی ظاهرو بدنه (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.)
 • بهره مندی از گارانتی
 • قیمت مناسب
مزایا و معایب سماور های گازی

سماور های گازی به دلیل فراوانی گاز، مصرف پایین و نیز قیمت مناسب انتخاب مناسبی محسوب می گردند. یکی دیگر از مزیت های سماور های گازی دوام بالای آن ها می باشد. اما به هر حال این دستگاه نیز دارای معایبی چون تولید گاز های دی اکسید کربن و گاهی خطرات ناشی از گاز بوده که البته به کار گیری ترموکوپل در این سماور ها توانسته این مشکلات را به میزان قابل توجهی حل نماید.

سماور های برقی

این دستگاه ها دارای قیمت بالایی بوده و با توجه به این که این روز ها با کمبود انرژی برق مواجه هستیم زیاد از آن ها استقبال نمی گردد. این مدل از سماور ها در انواع بدون قوری و با قوری موجود بوده و برای مناطقی که از گاز بی بهره هستند انتخاب مناسبی می باشند. یک سماور برقی تشکیل شده از یک مخزن، عایق مخصوص سرامیکی، لوله های عایق نسوز و… می باشد. این سماور ها از قابلیت شست و شو راحت برخوردار بوده و بیشتر آن ها را می توان با ماشین ظرف شویی شست.

نکات مهم به هنگام خرید سماور برقی
 • برخورداری از برچسب انرژی
 • دارا بودن نشان استاندارد
 • بررسی ظاهرو بدنه
 • بهره مندی از گارانتی
 • قیمت مناسب
بررسی سماور های برقی

قابلیت های سماور های برقی با توجه به نوع و برند متفاوت می باشد. بعضی از سماور های برقی این قابلیت را داشته که با تمام شدن آب درون سماور به طور اتوماتیک خاموش می گردند. براساس المنت های موجود در این دستگاه ها قیمت آن ها نیز با هم متفاوت است و با بالا رفتن تعداد المنت ها، قیمت آن ها نیز سیری صعودی خواهند داشت چرا که این نمونه از سماور ها به کمک المنت کار می کنند. قدرت این دستگاه ها در افزایش دمای آب، براساس وات محاسبه شده و هر چه وات این دستگاه ها بالاتر باشد به منزله قدرت بالای آن ها می باشد.

مزایا و معایب سماور های برقی

برای آن دسته از افراد که به طور مداوم سماور را روشن می گذارند سماور های برقی انتخاب مناسبی نمی باشد چرا که این دستگاه ها برق زیادی مصرف می کنند. اما این موضوع سبب نشده که مردم از خرید این نمونه از سماور ها امتناع کنند. در عوض این دسته از سماور ها دی اکسید کربن تولید نکرده و باعث خطر ها و آسیب های جدی نخواهند شد و این موضوع باعث شده افراد تمایل زیادی به این سماور ها نشان دهند. در این دستگاه ها احتمال خطر برق گرفتگی وجود خواهد داشت که این مسئله نیز یک عیب محسوب می گردد. یکی از مزایای سماور های برقی این بوده که  قادر هستند در زمانی کوتاه آب را گرم نمایند. قیمت سماور های برقی بالا بوده و اما با این حال بی شک قابلیت های این دسته از سماور ها ارزش این هزینه ها را خواهد داشت.

سماور گازی یا سماور برقی؟

از آن جایی که امروزه تنوع سماور ها بسیار زیاد می باشد انتخاب بین سماور برقی و گازی کار چندان راحتی نخواهد بود. در حال حاضر سماور های کاربردی موجود در بازار به دو دسته کلی گازی و برقی تقسیم خواهند شد که در این بین برای کسانی که از سماور به صورت مداوم استفاده می کنند سماور های برقی به علت برق مصرفی بالا انتخاب هوشمندانه ای نبوده و چنانچه فقط تمایل به خرید سماور برقی دارند پیشنهاد می شود به دنبال سماوری رفته که از برچسب انرژی برخوردار بوده و برق مصرفی آن مشخص شده باشد.

اما اگر به دنبال یک سماور گازی هستید باید بگوییم که این نوع از سماور ها در مقایسه با سماور های برقی هزینه خرید و هزینه مصرف پایین تری داشته و این موضوع سبب شده افراد بسیار به خرید این دسته از سماور ها تمایل نشان بدهند.

یک سماور مناسب باید دارای چه ظرفیتی داشته باشد؟

نکات مهم به هنگام خرید سماور گازی و نیز انتخاب ظرفیت آن

یکی از نکاتی که باید در این زمینه در نظر گرفته شود تعداد افراد خانواده و میزان مصرف چای در خانواده می باشد. در صورتی که در خانواده کسی زیاد اهل نوشیدن مداوم چای نیست یک سماور با ظرفیت پایین کاملا برای شما مناسب بوده و حتی اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد هم باشد باز این سماور برای شما کفایت می کند.

یکی دیگر از موارد مهم فضای آشپزخانه است؛ برای آشپزخانه های کوچک باید به سراغ سماور هایی با ظرفیت کم و جمع و جور بروید.

جنس سماور

جنس سماور ها متنوع بوده و در انواع برنجی، نقره، استیل و نیکلی موجود هستند. اما در این میان سماور های استیل پرکاربرد تر بوده و باقی جنس ها بیشتر برای دکور مناسب هستند.

در گاهی اوقات با استفاده از رنگ های گوناگونی سماور های استیل را رنگ نموده و به آن ها ظاهر جذاب تری خواهند بخشید که تنها فرق این سماور ها رنگ آن ها بوده و به لحاظ جنس با هم یکسان می باشند اما این تفاوت به وجود آمده در ظاهر آن ها سبب شده جنس آن ها درست مشخص نشود. این نکته را باید یادآور شد که مقاومت سماور های برنجی کم تر بوده و در مقایسه با سماور های استیل سنگین تر هستد.

حتما به هنگام خرید به جنس سماور خوب دقت نمایید.

برخی از سماور های امروزی را نیز از استیل معمولی و یا آهن لعاب دار می سازند که این سماور ها در مقایسه با دیگر نمونه ها کیفیت چندان مطلوبی نخواهند داشت.

نکات مهم در انتخاب ظاهر یک سماور

سماور استیل با رنگ طلایی نخرید.

اگر چه برخی از این سماور ها از گارانتی  برخوردار بوده و کیفیت بالا و ثابت بودن رنگ آن ها تضمین شده است و حتی زیبایی بسیاری نیز دارند اما با این حال این احتمال وجود داشته که این نوع از سماور ها بعد از مدتی تغییر رنگ داده و این موضوع سبب شده دیگر سماور شما جذابیت اولیه خود را نداشته باشد.

سماور گازی انتخابی شما باید دارای دفترچه راهنما باشد.

حتما دفترچه راهنمای همراه  این دستگاه را با دقت مطالعه نموده تا به خوبی در مورد آن اطلاع داشته باشید.

حتما کف سماور را بررسی کنید.

یکی از مهم ترین فاکتور ها در خرید یک سماور گازی بررسی کف آن می باشد، یک سماور خوب باید کفی با ضخامت و نیز مقاومت بالا باشد. دارا بودن این ویژگی سبب می شود این دستگاه دوام بیشتری داشته و بیشتر عمر کند.

از خرید سماور هایی که دستگیره های پلاستیکی داشته خودداری نمایید.

اگر چه که این پلاستیک ها، پلاستیک نسوز نام دارند اما با گذشت زمان این احتمال وجود داشته که بسوزند و در صورت سوخته شدن دسته  نیز ظاهر زیبای سماور شما تحت الاشعاع قرار خواهد گرفت و شما ناچار به تعمیر و یا حتی تعویض سماور می گردید. برای دستگیره درب نیز جنس چوبی را انتخاب نمایید تا به هنگام بلند کردن آن دستتان دچار سوختگی نشود.

سمت سماور هایی با قیمت ارزان و تقلبی نروید.

شما قرار است از این سماور به طور روزانه استفاده نموده و باید به دنبالی جنسی باشید که دست کم برای شما چند سال دوام داشته باشد. لذا بهتر بوده به جای خریدن سماوری ارزان قیمت هزینه بیشتری پرداخت نموده و یک سماور مناسب و با دوام انتتخاب کنید. همان طور که بی شک شما نیز این را شنیده اید که از قدیم گفته اند که اگر به دنبال یک جنس خوب هستید باید در قبال آن هزینه بیشتری را نیز متقبل گردید.

به جنس بدنه سماور توجه کنید.

به هنگام بحث بر سر دوام بالای سماور حتما این را خواهید شنید که از خرید سماوری از جنس برنج خودداری کنید. چرا که این نوع از سماور ها در مقایسه با سماور های استیل از مقاومت و نیز دوام کمتری برخوردار هستند. با این وجود خیلی از افراد به این دلیل که این دسته از سماور ها برای بدن مفید می باشند از آن ها استقبال نموده و آن ها را بر دیگر نمونه ها ترجیح می دهند. و همواره این جنس از سماور ها طرفداران خاص خود را دارند. لذا این مسئله کاملا به سلیقه و نظر شما برمی گردد.

حال که نکات مهم به هنگام خرید سماور های گازی را آموختید بد  نیست با 10 مدل از پرفروش ترین سماور ها نیز آشنا گردید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

پرفروش ترین سماورها در ایران

1.    سماور گاز سوز عالی نسب مدل Sahand ظرفیت ۸ لیتر

کمپانی عالی نسب یک کمپانی معتبر در زمینه تولید محصولات آشپزخانه مخصوصا لوازم تهیه چای و دمنوش می باشد که طرفداران بسیاری را به سمت خود کشانده است.

سماور گازی کمپانی نیز مجهز به ترموکوپل و نیز برنر استاندارد بوده که به واسطه آن ها ایمنی و محبوبیت افزون تری را برای خود رقم زده است. این دستگاه  همچنین دارای ترموسوئیچ خودکار بوده و با تمام شدن آب سماور به صورت اتوماتیک خاموش می گردد. این موضوع سبب شده صرفه جویی و نیز امنیت در این دستگاه به نسبت سایر سماور ها بیشتر گردد.

این سماور با گنجایش 8 لیتر بوده و جنس بدنه آن از آلیاژ برنج می باشد. آلیاژ برنج سبب شده این سماور کمتر رسوب نموده و نیز مقاومت بیشتر در مقابل خوردگی و زنگ زدگی از خود نشان دهد.

این سماور دارای دسته هایی از جنس باکالیت بوده که  مقاومت بسیار بالایی دارند.

این سماور گازی از خدمات پس از فروش و نیز گارانتی معتبر یک ساله ای برخوردار می باشد.

2.    سماور گازسوز مدل Mahsan ظرفیت ۶ لیتر

سماور گازی پارس یک محصول با کیفیت با گارانتی یک ساله می باشد. این کمپانی توانسته با بهره گیری از تجربه 50 ساله خود بهترین کیفیت را به وجود آورده و از این رو شما می توانید از محصولات آن با خیالی آسوده استفاده نمایید.

3.    سماور گازسوز اکبربرادران مدل ممتاز

این سماور از کمپانی اکبر برادران قادر بوده با ظاهر شیک و زیبایی که داشته به آشپزخانه شما رنگ ببخشد. این سماور گازی با آینه های دورچینی که در آن استفاده شده ظاهر بسیار زیبایی پیدا کرده است. برای این سماور بدنه و پوششی از آلیاژ برنج در نظر گرفته شده است. این دستگاه دارای ظرفیت 6 لیتری بوده و مجهز به ترموسوئیچ خودکار می باشد.

4.    سماور گازسوز صدف مدل تخم مرغی کد ۵۰۳۳

 این سماور گازی با برخورداری از گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی توانسته مورد استقبال بسیاری قرار گرفته و رضایت 80 درصد مشتریان خود را جلب نماید. این سماور دارای بدنه ای از برنج بوده و با وجود ظرفیت بالایی که داشته کاملا جمع و جور بوده و فضای چندانی را به خود اختصاص نخواهد داد.

5.    سماور گاز سوز پلان کد ۱۵۱۱ ظرفیت ۵ لیتر

این کمپانی توانسته با تولید سماور های بسیار به روز و نیز با ایمنی بالا و زیبایی خیره کننده در داخل و حتی بیرون کشور بسیار مطرح گردد. ظاهر زیبای این سماور قطعا به آشپزخانه شما رنگ بخشیده و بی شک با خرید این محصول رضایت خاطر خواهید داشت.

6.    سرویس سماور گازی آریان طرح ساده کد ۱۷۰۲۰۰۰۲ ظرفیت ۸ لیتر

کمپانی آریان از دیرباز به تولید سماور هایی برنجی در دو نوع قلم و ساده پرداخته و توانسته با ارائه محصولاتی باکیفیت مورد استقبال افراد بسیاری  قرار گیرد. سماور های این کمپانی در دو نوع ساده و قلم کاری شده عرضه می گردند که هر یک از جذابیت خاصی برخوردار هستند.

سماور کد ۱۷۰۲۰۰۰۲ از سماور های ساده این کمپانی بوده که از ظرفیتی 8 لیتری برخوردار می باشد. این سماور همچنین از ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی یک ساله برخوردار می باشد. این محصول دارای بدنه ای از آلیاژ برنج بوده و دارای لوازم جانبی از قبیل سینی و قوری و پارچ نیز می باشد.

7.    سماور ذغالی قلم زنی مدل نیکسانا ظرفیت ۶ لیتر

این کمپانی توانسته با بهینه سازی و افزایش کارایی در محصولات خود مصرف انرژی را در آن ها به حداقل برساند. سماور نیکسانا از این کمپانی از گارانتی و سلامت فیزیکی کالا بهره مند بوده و المنت آن دارای توانی 1000 واتی می باشد. این محصول با طراحی جذاب و نیز قلم زنی هایی که داشته قطعا زیبایی دو چندانی به آشپزخانه شما خواهد بخشید.

8.    سماور گازی آپولون مدل پولوتون ظرفیت ۶ لیتر

کارخانه صنعتی آپولون در واقع اولین کارخانه ای بوده که موفق به کسب گواهی نامه های بین المللی Iso 9001) مدیریت کیفیت) ، گواهی نامه رضایت مشتری و گواهینامه بین المللی CE اروپا شده است.

این سماور در عین برخورداری از ظاهری جذاب، جمع و جور بوده و فضای کمی را به خود اختصاص خواهد داد. این سماور دارای دو قوری چینی و استیل بوده و قطعا شما در صورت انتخاب این سماور زیبا، کاملا رضایت خاطر خواهید داشت.

9.    سماور رو اجاقی عالی نسب مدل Venous ظرفیت ۵ لیتر

این سماور نیز یکی دیگر از محصولات کمپانی معتبر عالی نسب می باشد. این سماور دارای بدنه ای یکپارچه بوده و از ورق هایی با ضخامت 0/7 میلیمتر در ساخت آن بهره گرفته شده است. بدنه این سماور از بهترین جنس استیل بوده که در برابر اسید مقاومت بسیار بالایی دارد. این سماور در مقایسه با نمونه های دیگر دوام بالاتری دارد.

10. سماور گازی مدل sadaf ظرفیت ۶ لیتر

این سماور نیز با ابعاد کوچک و جمع و جوری که داشته مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. در ساخت بدنه این دستگاه از آلیاژ برنج درجه یک بهره گرفته شده است. این موضوع سبب شده این محصول زیاد رسوب نداشته و دچار زنگ زدگی و خوردگی نیز نگردد.

10 سماوری که در بالا به معرفی آن ها پرداختیم از پرفروش ترین سماور ها بوده که استقبال بالایی از آن ها صورت گرفته است. حال شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید. گر چه برند های نامبرده تنها محصولات ذکر شده را نداشته و هر یک محصولات با کیفیت دیگری را نیز دارند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes1Dislikes1
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات