کد خبر : 591
تاریخ انتشار : شنبه 25 جولای 2020 - 11:42
999 views بازدید

پرفروش ترین هود آشپزخانه هود چی بخرم ارزانترین قیمت هود اشپزخانه

راهنمای خرید هود آشپزخانه هود چه مارکی خوبه ؟ پرفروش ترین هود آشپزخانه ، بدون شک یکی از لازمه های داشتن یک آشپزخانه مجهز، هود آشپزخانه می باشد. از آن جایی که خانم ها زمان زیادی از روز را در آشپزخانه گذرانده بیشتر در معرض انواع بوها، آلاینده ها و میکروب ها می باشند. در زمان پخت غذا دود و ذرات جدا شده از آن […]

راهنمای خرید هود آشپزخانه هود چه مارکی خوبه ؟

پرفروش ترین هود آشپزخانه ، بدون شک یکی از لازمه های داشتن یک آشپزخانه مجهز، هود آشپزخانه می باشد. از آن جایی که خانم ها زمان زیادی از روز را در آشپزخانه گذرانده بیشتر در معرض انواع بوها، آلاینده ها و میکروب ها می باشند. در زمان پخت غذا دود و ذرات جدا شده از آن به هوا ورود نموده و کل آشپزخانه از این دود و ذرات اشباح خواهند شد که بدون شک باعث ناراحتی شما و خانواده خواهد شد. از این رو وجود یک هود در آشپزخانه می تواند برای حل این مشکل بسیار کاربردی باشد. اما با توجه به تنوع بالای برندهای سازنده هود آشپزخانه انتخاب یک هود مناسب کار چندان راحتی نخواهد بود. از بین برندهای موفق تولید کننده هود آشپزخانه می توان به بیمکث، اخوان، درسا،  کن، الیکا و … اشاره نمود.

پرفروش ترین هود آشپزخانه

انتخاب بهترین هود آشپزخانه

هود چی بخرم ؟ یک هود آشپزخانه مناسب در خارج نمودن آلاینده ها و بوهای مختلف از آشپزخانه به شما کمک زیادی نموده و علاوه بر کارایی مطلوبی که از خود نشان داده در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما نیز بسیار موثر خواهد بود. از این رو در زمان ساخت و یا بازسازی آشپزخانه یکی از وسایلی که بایستی حتما به آن توجه ویژه ای گردد هود آشپزخانه می باشد. برای داشتن انتخابی مناسب در این زمینه اول از همه بایستی مدل مورد نظر خود را انتخاب نموده و جایی را در آشپزخانه برای هود در نظر بگیرید. همان طور که گفتیم هودها علاوه بر زیباتر شدن آشپزخانه شما به خوبی دود و ذرات ناشی از پخت غذا را جذب می نماید. همچنین علاوه بر این موارد، هودها مزایای دیگری نیز با خود به همراه داشته که در ادامه آن ها را عنوان خواهیم نمود.

مزایای هود آشپزخانه

  • به طور معمول تمامی هودهای آشپزخانه از چراغ های روشنایی برخوردار بوده تا در زمان آشپزی نور بیشتری در اختیار داشته و با ایمنی بیشتر به پخت غذاهای خود مشغول گردید.
  • هود آشپزخانه به تمیزتر بودن محیط آشپزخانه کمک نموده و عدم وجود هود در آشپزخانه باعث شده در زمان پخت غذا روغن، دود و ذرات آن بر روی کابینت و اجاق گاز نشسته و به سختی می توان آن ها را تمیز نمود.
  • هود آشپزخانه در صورت برخورداری از تهویه مناسب، خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را کاهش خواهد داد.
  • مانع از ایجاد حرارت بیش از حد در آشپزخانه خواهد شد.
  • حتی چنانچه زیاد اهل آشپزی نیستید وجود یک هود در آشپزخانه به نوعی یک سرمایه گذاری بوده و ارزش خانه را بالاتر خواهد برد.

ممکن است تنوع بالای هودهای آشپزخانه انتخاب را کمی برای شما سخت نماید اما بهتر بوده با توجه به دکوراسیون آشپزخانه خود هود مناسبی را انتخاب نمایید. ما نیز در این مطلب قصد داشته شما را با انواع هودها آشنا نموده و قابلیت های آن ها را نیز عنوان نماییم. بدون شک پس از خواندن این مقاله انتخاب هود آشپزخانه ای مناسب برای شما بسیار راحت تر از پیش خواهد بود.

هود آشپزخانه با تخفیف

انواع مدل های هود آشپزخانه

هود های زیر کابینتی:

یکی از رایج ترین هودهای آشپزخانه هودهای زیر کابینتی بوده که به نسبت سایرین ارزان تر بوده و به راحتی می توان آن ها را با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ نمود. این نمونه از هودها در بالای اجاق گاز و زیر کابینت نصب خواهند شد. نصب و راه اندازی این مدل از هودهای آشپزخانه چندان هزینه بر نبوده و تنها نمونه های گران قیمت آن ها بوده که به هزینه نصب بیشتری احتیاج خواهند داشت، چرا که این نمونه از هودها دارای کانال های خروج هوا بوده و از کارایی بیشتری برخوردار می باشند. هودهای زیر کابینتی اگر چه صدای بیشتری داشته اما قدرت مکش آن ها چندان مطلوب نمی باشد.

هود های دیواری

برخی مواقع دکوراسیون داخلی آشپزخانه به گونه ای بوده که بایستی حتما هود در بخشی گذاشته شده که کابینت در آن جا کار نشده باشد. در چنین شرایطی بهترین گزینه استفاده از هودهای دیواری که به آن ها هودهای شومینه یا شیب دار نیز گفته شده می باشد. این نوع از هودها شبیه به دودکش بوده و از آن جایی که دارای محفظه ای مانند دودکش بوده ذرات و بوی غذا را به خوبی از این بخش به بیرون منتقل می نمایند. هودهای دیواری به نسبت هودهای زیرکابینتی دارای هزینه بیشتری بوده، اما در عوض کارآمدتر بوده و از صدا کم و مکش بالا برخوردار می باشند.

هود های جزیره‌ای

این نمونه از هودهای برای محیط هایی کاربردی بوده که دیوار و کابینتی وجود نداشته باشد. در واقع این هودها از سقف آویزان بوده و از طریق یک فیلتر، اقدام به تمیز نمودن هوا می نمایند. قیمت این هودها گران تر بوده و برای آشپزخانه های جدید و مدرن انتخابی ایده آل محسوب می گردند. اما قدرت و مکش این هودها چندان بالا نمی باشد.

هود های مخفی

از این هودها در طراحی آشپزخانه به راحتی استفاده شده و طراحی آن ها به شکلی بوده که در معرض دید و بزرگ نمی باشند. هودهای مخفی بسیار منعطف بوده و با پایین ترین هزینه و متناسب با هر نوع طراحی می توان آن ها را خریداری نمود. این هودها اما اگر چه قدرت چندان بالایی نداشته اما نصب و راه اندازی آن ها هزینه بر می باشد.

هود های آسانسوری

این نوع از هودها که هودهای تلسکوپی نیز نامیده شده به صورت توکار بوده و برای افرادی که دوست نداشته هود در آشپزخانه در معرض دید باشد گزینه مناسبی خواهند بود. این هودها در زیر صفحه کابینت اجاق گاز نصب شده و صفحه هود نیز پس از روشن شدن از بخشی که روی صفحه مخصوص آن بوده اتوماتیک وار بالا آمده و شروع به جذب هوای سطح اتاق خواهد نمود.

شما بایستی در زمان خرید هود آشپزخانه طراحی آشپزخانه و نیاز خود را در نظر داشته باشید. در ادامه معیارهای خرید هود آشپزخانه را عنوان خواهیم نمود تا به کمک آن ها بهترین هود آشپزخانه را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید.

نکات قابل توجه در زمان خرید هود آشپزخانه

بودجه

ارزانترین قیمت هود اشپزخانه ؟ قیمت هودها با توجه به نوع طراحی و نیز قابلیت هایی که داشته با یکدیگر متفاوت خواهد بود. هر چه هود ظاهر جذاب تری داشته و از ویژگی هایی بیشتری نیز برخوردار باشد و صدای آن نیز در زمان عملکرد کمتر بوده دارای قیمت بالاتری خواهد بود. البته نصب و راه اندازی هود نیز هزینه بر بوده و برای نمونه هودهایی که از خروجی هوا برخوردار بوده بایستی برای خروجی گازهای سمی و گرد و غبار از آشپزخانه دارای کانال درستی بوده و بدون شک این کانال ها برای راه اندازی به هزینه بالایی احتیاج خواهند داشت.

سایز ابعاد هود آشپزخانه

در زمان خرید هود آشپزخانه یکی از مواردی که بایستی مد نظر قرار گرفته شود ابعاد آن خواهد بود چرا که بایستی میان ابعاد هود و اجاق گاز هماهنگی وجود داشته باشد. انتخاب هودی متناسب با اجاق گاز، باعث شده که به خوبی تمامی ذرات و دود مواد غذایی جذب گردد. علاوه بر آن ابعاد هود بایستی با فضای آشپزخانه نیز در تناسب باشد.

توان هود آشپزخانه

در صورت مصرف زیاد روغن در آشپزخانه و یا علاقمندی به پخت غذاهای جدید و نیز صرف وقت نسبتا زیادی در آشپزخانه بهتر بوده به سراغ هودهایی رفته که توان و قدرت مطلوبی را داشته باشند. در نظر داشته باشید محفظه خروجی هوا در سایز بزرگ باشد.

طراحی زیبا

بعضی از هودهای معمولی به هیچ عنوان با آشپزخانه های مدرن و امروز جور در نیامده و ظاهر نامناسبی را به آن خواهند بخشید. بیشتر هودهای جزیره ای،  شومینه ای و دیواری از طراحی مدرنی برخوردار بوده و زیبایی آشپزخانه را دو چندان خواهند نمود. چنانچه مایل بوده هود آشپزخانه تان جلوه داشته و جلوی چشم باشد بهتر بوده به سراغ هود های شومینه ای، شیب دار و جزیره ای بروید.

صدا

بیشتر هودها در زمان کار کردن صدای نسبتا زیادی را ایجاد خواهند نمود، یکی از اصلی ترین نارضایتی مردم از هودهای آشپزخانه صدای بلند و ناراحت کننده آن ها می باشد. خیلی از هودها اما به نسبت از صدای کمتری برخوردار بوده اما هنوز مدلی که کاملا بی صدا بوده به بازار نیامده است.

نوع تهویه

برخی از هودها از طریق کانال هایی که داشته هوا را به بیرون فرستاده و بعضی از آن ها نیز پس از جذب هوا به درون خود آن ها را پاکسازی نموده و دوباره به داخل محیط برخواهند گرداند. هودهای کانال دار از کارایی بیشتری برخوردار بوده و مکش بیشتری را نیز خواهند داشت، اما در عوض راه اندازی آن ها کار دشوارتر و هزینه بر تری خواهد بود. در آپارتمان هایی که امکان استفاده از هودهای کانال دار وجود نداشته تنها راه باقی مانده استفاده از هودهای تصفیه ای می باشد. در صورت استفاده از هودهای تصفیه بایستی نسبت به نظافت آن ها مرتب اقدام نمایید.

سرعت فن هود آشپزخانه

 

به طور معمول هودها از سرعت فن متفاوتی برخوردار بوده و به شما این امکان را داده تا با توجه به نوع غذا و میزان دود و حرارت سرعت مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. هودهایی که از این قابلیت برخوردار بوده اغلب دارای کارایی بیشتری می باشند. وجود 5 تا 6 درجه جهت تغییر سرعت فن کفایت نموده و در واقع با تغییر درجه، مکش هود نیز کمتر یا بیشتر خواهد شد اما این را نیز بایستی یادآور گردیم که با بیشتر نمودن درجه سرعت فن صدای هود نیز بیشتر خواهد شد.

قابلیت نصب آسان

به طور معمول هودهایی که دارای کانال جداگانه برای هوا بوده نصب دشوار تری داشته و راه اندازی آن ها بایستی توسط یک فرد حرفه ای انجام شود. اما در عوض برخی از هودها به راحتی نصب و راه اندازی شده و نیازی به آوردن نصاب نخواهد بود. البته این را در نظر داشته باشید که یک هود باکیفیت ارزش پرداخت هزینه بیشتر برای نصب را خواهد داشت.

از  دیگر ویژگی های هود آشپزخانه

چراغ  ها: اکثر هودهای آشپزخانه دارای چراغ هایی در محدوده خود می باشند، لذا در زمان خرید به نوع و تعداد این چراغ ها توجه داشته باشید.

حسگر های حرارتی: در صورت بالا رفتن بیش از حد  دمای هود حسگرهای حرارتی روشن خواهند شد.

خاموش شدن خودکار: برخی هودها این امکان را داشته تا با دادن زمانی مشخص به آن سر موعد مقرر خاموش گردند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات