کد خبر : 3548
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 فوریه 2023 - 12:43
26 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین تصفیه کننده هوا برای منزل سامسونگ دیجی کالا

این روزها با ماشینی شدن زندگی ها و نیز گسترش شهرنشینی تنفس هوای پاک در شهرهای بزرگی چون تهران تقریبا به یک رویا تبدیل شده و در این بین شاید بتوان گفت تهیه یک دستگاه تصفیه کننده هوا بهترین گزینه برای بهره مندی هوایی سالم در محیط های سربسته شد تا دست کم ساعاتی که در خانه یا محل کار هستید بتوان هوای سالم را […]

این روزها با ماشینی شدن زندگی ها و نیز گسترش شهرنشینی تنفس هوای پاک در شهرهای بزرگی چون تهران تقریبا به یک رویا تبدیل شده و در این بین شاید بتوان گفت تهیه یک دستگاه تصفیه کننده هوا بهترین گزینه برای بهره مندی هوایی سالم در محیط های سربسته شد تا دست کم ساعاتی که در خانه یا محل کار هستید بتوان هوای سالم را به ریه های خود فرستاد.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین تصفیه کننده هوا برای منزل سامسونگ دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین تصفیه کننده هوا

از این رو در این مطلب ما سعی کرده ایم نکاتی را برای تهیه یک تصفیه کننده هوا عنوان نموده تا با در نظرگیری آن ها انتخاب مناسبی در این زمینه داشته باشید.

نکات قابل توجه در زمان خرید تصفیه کننده هوا

 • توجه به فضای تحت پوشش دستگاه

به عنوان اولین قدم در زمینه خرید دستگاه تصفیه کننده هوا توجه به میزان فضایی است که دستگاه قادر به پوشش دهی می باشد. این میزان در واقع برحسب متر مکعب محاسبه می شود و برای انتخاب دستگاهی متناسب با فضای بایستی طول و عرض و ارتفاع فضای مورد نظر را با هم ضرب کنید. توصیه می شود در این زمینه دستگاهی را انتخاب کنید که در زمینه تامین هوای پاک اتاق از توان بیشتری برخوردار باشد فضای بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهد.

 • میزان تهویه در ساعت (ACH)

از دیگر موارد قابل توجه در زمینه خرید دستگاه تصفیه کننده هوا می توان به میزان تهویه در ساعت اشاره نمود. به نوعی این فاکتور بیانگر آن است که دستگاه مورد نظر در طی یک ساعت تا چه اندازه قادر به تصفیه کامل هوا می باشد. طبیعی است که با افزایش این عدد دستگاه انتخابی شما نیز از کارایی مطلوب تری برخوردار خواهد بود. در صورتی که در شهرهای آلوده ای چون تهران زندگی می کنید بهتر است به سراغ دستگاه هایی بروید که در هر ساعت 4 بار هوا را تصفیه نماید و به نوعی هر 15 دقیقه یک بار به تصفیه هوا بپردازد.

 • نرخ تحویل دستگاه تصفیه کننده هوا

به منظور اطلاع از میزان خروج هوای تصفیه شده از درون فیلتراسیون دستگاه بایستی به نرخ تحویل یا CADR آن توجه نمود. به طبع هر چه دستگاه مورد نظر از نرخ تحویل بالاتری برخوردار باشد بسیار قدرتمندتر عمل نموده و ظرفیت استفاده بیشتری خواهد داشت و از سویی نیز قیمت آن نیز بیشتر می باشد.

 • فناوری مورد استفاده در ساخت دستگاه تصفیه کننده هوا

در زمان خرید دستگاه تصفیه کننده هوا همچنین باید ببینید که در طراحی و ساخت آن از چه نوع فناوری استفاده شده است. در کل فناوری های مورد استفاده در ساخت دستگاه های تصفیه کننده هوا به صورت اکتیو و پسیو می باشد که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند، اما به طور کلی برای مصارف خانگی دستگاه های مجهز به فناوری پسیو انتخاب مناسب تری به شمار می روند.

 • قابلیت جابجایی دستگاه تصفیه کننده هوا

بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که به راحتی قابل حمل باشد و به آسانی بتوانید آن را جابجا کنید. این نکته را در نظر داشته باشید لزوما بزرگی و سنگینی ابعاد یک دستگاه تصفیه کننده هوا به معنای کیفیت کار آن نخواهد بود و گاهی ممکن است یک دستگاه کوچک عملکرد مطلوب تری را از خود نشان دهد.

 • نوع و کیفیت فیلترهای دستگاه تصفیه کننده هوا

فیلترهای دستگاه های تصفیه کننده هوا را می توان مهم ترین بخش آن ها به شمار آورد و نیاز است که از نوع و کیفیت آن ها اطمینان پیدا نمایید. به نوعی می توان گفت هر چه فیلترهای دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار باشند و دارای مدل پیشرفته تری باشند دستگاه مورد نظر کیفیت به مراتب بیشتری خواهد داشت. مطمئن گردید که دستگاه انتخابی شما قابلیت تعویض فیلتر داشته و همچنین فیلترهای آن از دوام مطلوبی برخوردار باشند. علاوه بر آن توصیه می شود دستگاهی را انتخاب کنید که دارای پیش فیلتری به  منظور جذب مو و آلاینده های درشت درون هوا باشد و از ورود آن ها به بخش های داخلی جلوگیری شود.

 • صدای تولید شده توسط دستگاه

از آن جایی که به طور معمول دستگاه های تصفیه هوا به صورت شبانه روزی در حالت فعالیت هستند چنانچه در زمان کار  کردن صدای بالایی داشته باشند طبیعتا باعث برهم خوردن آرامش شما خواهند شد. از این رو حتما مطمئن گردید که صدای دستگاه مورد نظر کاملا قابل تحمل باشد و به منظور اطلاع از این موضوع از روی جعبه و یا دفترچه راهنمای آن میزان و شدت دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

 • سطح انرژی دستگاه تصفیه کننده هوا

از دیگر فاکتورهای قابل توجه در زمان خرید این محصول می توان به میزان انرژی مصرفی آن اشاره نمود. برای آن که آخر ماه با مبلغ هنگفت قبض برق غافلگیر نشوید توصیه می شود دستگاهی با مصرف انرژی مناسب تهیه کنید.

 • قیمت محصول

در قیمت یک دستگاه تصفیه کننده هوا عوامل مختلفی موثر خواهند بود که در این مطلب ما برخی از آن ها را معرفی نمودیم. اما با توجه به این که این دستگاه در رابطه با سلامتی شماست بهتر است در این زمینه حدالامکان بودجه بیشتری را کنار گذاشته و دستگاه باکیفیتی را انتخاب و خریداری نمایید.

در ادامه برخی از بهترین دستگاه های تصفیه کننده هوا معرفی شده اند که از نظر قیمت و کیفیت در سطح مطلوبی قرار داشته و شما می توانید با خیالی آسوده از بین آن ها دست به انتخاب گزینه مناسبی بزنید.

معرفی برخی از بهترین دستگاه های تصفیه کننده هوا موجود در بازار

 1. تصفیه کننده هوا ایستکول مدل TM-TW209

این دستگاه تصفیه کننده هوا در ابعاد 350*160*480 میلی متر به بازار عرضه می گردد. محدوده تحت پوشش این دستگاه چیزی بین 48.1 تا 56 متر مربع می باشد. هوای خروجی از این دستگاه 209 متر مکعب در ساعت حجم داشته و از 3 فیلتر برخوردار است. فیلترهای این دستگاه در انواع پیش فیلتر، هپا، کربن و یونیزه می باشند. توان این دستگاه 45 وات است و از دیگر قابلیت های این دستگاه می توان به برخورداری از تایمر، سیستم یون ساز، فیلتراسیون 4 مرحله ای، فیلتر هپا و فیلتر کربن، نمایشگر، امکان تنظیم سرعت فن در سه حالت، دارای حالت سایلنت، نمایشگر وضعیت، حسگر گرد و غبار و… اشاره نمود. این دستگاه همچنین دارای توانایی جذب بو و گازهای مضر است و از قابلیت دفع باکتری های مضر و مواد حساسیت زا و یونیزاسیون هوا و تولید هوای پاکستانی برخوردار می باشد. بدنه این دستگاه از جنس پلاستیک است.

 1. دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل Mi Air Purifier 3C

این دستگاه در ابعاد 520*240*240 میلی متر عرضه شده و تا بالغ بر 64 متر مکعب بر ساعت را به خوبی پوشش خواهد داد. هوای خروجی این دستگاه دارای حجم 320 متر مکعب بر ساعت است و همچنین این دستگاه از توان 29 واتی برخوردار می باشد. از دیگر قابلیت های این دستگاه می توان برخورداری از 3 عدد فیلتر(فیلتر اولیه، فیلتر هپا و کربن فعال)، حسگر بو، کنترل از راه دور، تایمر، سیستم یون ساز، مراحل فیلتراسیون 3 مرحله ای، حسگر گرد وغبار، نمایشگر وضعیت اشاره نمود. این دستگاه دارای صدای حداقلی و حداکثری 30.5 تا 61 دسیبل می باشد.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات