کد خبر : 3881
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فوریه 2023 - 11:52
25 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه هوا ارزان خانگی ویروس کش دیجی کالا

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط دانشمندان این روزها آلودگی هوا به آن جایی رسیده که حتی هوای درون نیز ممکن بوده به آلودگی هوای خارج از منزل باشد، از این رو دیگر وجود یک دستگاه تصفیه هوا برای هر خانه ای می تواند کاربردی و ضروری به شمار آید و به هیچ عنوان نمی توان آن را یک وسیله تجملاتی دانست. در واقع دستگاه تصفیه […]

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط دانشمندان این روزها آلودگی هوا به آن جایی رسیده که حتی هوای درون نیز ممکن بوده به آلودگی هوای خارج از منزل باشد، از این رو دیگر وجود یک دستگاه تصفیه هوا برای هر خانه ای می تواند کاربردی و ضروری به شمار آید و به هیچ عنوان نمی توان آن را یک وسیله تجملاتی دانست. در واقع دستگاه تصفیه هوا در شهرهای بزرگ توانسته از قلب و دستگاه تنفس افراد مراقبت نماید.

قیمت و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه هوا ارزان خانگی ویروس کش دیجی کالا

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

با گذشت زمان جمعیت مردم شهرها نیز بسیار زیاد شده و به طبع شاهد افزایش استفاده از وسایل نقلیه نیز هستیم؛ هان طور که می دانید با بیشتر شدن میزان استفاده از وسایل نقلیه مصرف سوخت های فسیلی نیز بیشتر شده و به دنبال آن هوا بسیار آلوده خواهد شد. از این رو آلودگی هوا و میکروب ها همه جا با ما بوده و حتی به درون خانه ها نیز نفوذ پیدا کرده اند. تمام افراد ساعاتی از روز را در خانه بوده و به استراحت مشغول خواهند بود، پس اگر همین چند ساعت را که درون خانه بوده نیز هوای آلوده تنفس کنیم بدون شک دیگر ریه ای برای ما باقی نخواهد ماند. این را به خوبی می توان از افزایش بسیار زیاد مشکلات تنفسی، حساسیت و آسم در بین مردم متوجه شد.

اگر چه استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه یکی از روش های ساده و کم خرج برای تصفیه هوای درون خانه بوده اما این گیاهان عمل تصفیه هوا را خیلی دیرتر انجام خواهند داد.

از سوی دیگر شما توانسته با خرید یک دستگاه تصفیه هوا به خوبی محیط خانه و یا محل کار خود را تصفیه نموده و مانع از ایجاد حساسیت ها، آلودگی ها و سایر مشکلات تنفسی گردید.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا

تحقیقات انجام شده توسط نهاد بهداشت جهانی نشان دهنده این بوده که تنها 4500 نفر در سال 92 در تهران فقط به خاطر آلودگی هوا جان باخته اند، از این رو آلودگی هوا خیلی خطرناک تر از تصور ما بوده و حتی این آلودگی در فصل پاییز و زمستان به اوج خود خواهد رسید.

در واقع این تحقیقات نشان دهنده این موضوع بوده که به طور متوسط هر روزه 12 نفر در تهران تنها به دلیل تنفس هوای آلوده جان خود را از دست خواهند داد.

از این رو بدون شک جان ما و اعضای خانواده ما ارزش پرداخت هزینه برای خرید یک دستگاه تصفیه هوا را خواهد داشت.

در زمان خرید دستگاه تصفیه هوا اولین مسئله ای که بایستی مورد ارزیابی قرار گیرد سطح کیفی هوای درون منزل می باشد. اگر دارای حساسیت و آلرژی بوده و این موضوع زمان هایی که در خانه بوده بیشتر خود را نشان خواهد بود بهتر بوده به سراغ دستگاه تصفیه کننده هوایی رفته که مجهز به قابلیت حذف آلرژی ها باشد. در واقع دستگاه تصفیه هوای انتخابی شما بایستی دارای فیلتر هپا باشد.

فیلتر هپا در واقع این قابلیت را داشته تا با کارایی بسیار بالایی ذرات معلق در هوا را از بین ببرد. این فیلتر قادر به تصفیه ۹۹.۹۷ درصد ذرات ریز در سطح ۰.۳ میکرون و بزرگ‌تر می باشد. در واقع این ذرات از گردوخاک، پرزها، ذرات گیاهان و پرز و موی بدن حیوانات خانگی و غیره تشکیل شده اند. وجود فیلتر هپا در دستگاه های تصفیه هوا باعث شده این دستگاه ها عملکرد موثرتری را از خود نشان دهند.

فیلتر هپا

طبق نظر کارشناسان فیلتر هپا موثرترین فیلتراسیون جهت رفع حساسیت ها و ذرات کوچک و معلق در هوا می باشد. فیلترهای دیگر با تبعیت از عملکرد این فیلتر به تصفیه هوا کمک خواهند نمود. در ساخت فیلتر هپا از رشته های فایبرگلاس، پوشال و حصیر استفاده شده و در واقع این رشته با یکدیگر ترکیب و فشرده خواهند شد. بسته به نوع کارایی ضخامت الیاف ها نیز بین ۰.۵ تا ۲ متغیر خواهد بود؛ و این الیاف ها از طریق کارکرد سه گانه خود یعنی مسدود نمودن ذرات با ضخامت صد نانومتر، به دام انداختن ذرات بزرگ‌تر از ۱ میکرون و کم شدن سرعت پخش و متراکم شدن ذرات کوچک‌تر از ۰.۱ میکرون و به دام انداختن آن‌ها باعث تصفیه هوا خواهند شد.

به طور کلی فناوری فیلتراسیون موجود در دستگاه های تصفیه کننده هوا به دو دسته تقسیم می گردند:

  • فیلتراسیون یونیزه شده یا اکتیو:

در این نوع از فیلتراسیون ها برای از بین بردن موجودات زنده در هوا از مکانیزم یونیزه کردن استفاده خواهد شد. این فناوری در کنار فوائدی که داشته به وجود آورنده تولید ازون نیز خواهد شد. این در حالی است که ازون در افراد و به ویژه کودکان باعث مشکلات ریوی و تنفسی خواهد شد.

  • فیلتراسیون غیرفعال:

این گونه از فیلتراسیون ها با کشاندن هوا به درون دستگاه از طریق فن ها و نیز گذراندن این هوا از فیلترها و گرفتن آلاینده های آن مجدد این هوا را که این بار کاملا سالم بوده به بیرون خواهند فرستاد. این فیلتراسیون ها باعث تولید ازون نشده و از این رو برای استفاده در خانه ها مناسب تر می باشند. در صورت داشتن مشکلات تنفسی و تشدید علائم بیماری در شما از طریق استشمام بو و آلودگی های شیمیایی حتما به سراغ دستگاه های تصفیه کننده هوایی رفته که  مختص بیماری‌های آسم و آلاینده های شیمیایی ساخته شده اند. این نوع از دستگاه ها به غیر از فیلتر هپا، از فیلتراسیون های شیمیایی و سایر بوها نیز برخوردار می باشند. این دستگاه ها دارای چند سطح فیلتر بوده و سطح اول از بین برنده ذرات خیلی بزرگ بوده و با رد کردن آن ها از صافی مانع از ورود آن ها به فیلترهای بخش بعدی خواهد شد.

علاوه بر آن تصفیه کننده های دود نیز قادر به از بین بردن دودهای ایجاد شده توسط سیگار یا شومینه و دیگر گازهای پرضرر خواهند شد.

چنانچه به مواد شیمیایی حساسیت داشته بهتر است از دستگاه تصفیه کننده هوایی استفاده نموده که برای آلرژی های شیمیایی همه منظوره (MCS) ساخته شده اند. و اگر هم به دنبال دستگاهی برای بهتر شدن سطح کیفی هوا بوده پیشنهاد می کنیم یک دستگاه تصفیه هوای چند منظوره انتخاب نمایید.

نکات قابل توجه در زمان خرید دستگاه تصفیه هوا

اندازه دستگاه تصفیه هوا

حالت فیزیکی دستگاه های تصفیه هوا به گونه ای بوده که امکان کوچک بودن آن ها وجود نخواهد داشت. از این رو بایستی در ابعاد بزرگی بوده تا به خوبی قادر به حرکت دادن هوا و تصفیه آن باشند.

در کل برای انتخاب سایز و اندازه دستگاه تصفیه هوا بایستی محیطی که قصد داشته دستگاه را در آن جا قرار دهید در نظر داشته باشید.

تعداد دفعات تعویض هوا طی یک ساعت

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید دستگاه تصفیه هوا بایستی مدنظر قرار داده شود تعداد دفعاتی بوده که دستگاه قادر بوده طی یک ساعت کل هوای محیط را تصفیه نماید که به آن ACH گفته می شود. بهتر بوده افرادی که دارای آسم هستند دستگاهی را انتخاب نموده که حداقل طی یک ساعت 4 بار قادر به تمیز نمودن محیط باشد. در واقع اگر ACH یک دستگاه برابر با 4 باشد یعنی این دستگاه هر یک ربع یک بار  قادر به تصفیه هوای محیط می باشد. با بالاتر رفتن این عدد کارکرد دستگاه نیز بهبود خواهد یافت؛ که البته شما بایستی با توجه مساحت فضای مورد نظر خود به سراغ دستگاهی رفته که دارای ACH  مناسبی باشد.

برای محاسبه اندازه میزان پوشش دهی دستگاه تصفیه هوا از مترمکعب استفاده می شود. در زمان اندازه گیری محیط مورد نظر حتما به ارتفاع آن نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر گنجایش دستگاه تصفیه هوایی ۳۵۰ تا ۴۰۰ مترمکعب بوده این دستگاه به خوبی توانسته محیطی با ۲۵۰ متراژ و ۸.۵ متر ارتفاع را پوشش دهد.

معیار سرعت دستگاه تصفیه هوا یا  CADR

CADR نشان دهنده این بوده که هوای سالم و یونیزه ای که از دستگاه خارج شده چه مقدار است و یا در واقع دستگاه دارای چگونه سرعتی می باشد. هر چه این عدد شاخص تر بوده به طبع سرعت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود، از این رو سرعت کارکرد بالاتری را از خود نشان داده و از سوی دیگر دارای ظرفیت بیشتری خواهد بود.  برای اندازه گیری این معیار نیز بایستی مواردی چون متراژ محیط موردنظر و نوع مصرف شما در نظر گرفته شود.

سایر امکانات دستگاه تصفیه هوا

پس از برسی معیارهای اصلی، حال قابلیت هایی جانبی نیز وجود داشته که انتخاب آن ها به سلیقه شما بستگی خواهد داشت مانند: دستگیره برای جابجایی راحت، کنترل‌های هوشمند، کنترل از راه دور، سرعت متفاوت فن‌ها، شاخص‌ های تعویض فیلتر، زمان قابل‌برنامه‌ریزی، حسگرهای کیفیت هوا و ….

این قابلیت ها استفاده شما از دستگاه تصفیه هوا را بسیار راحت تر ساخته و باعث شده شما بر روی کارکرد دستگاه کنترل بیشتری داشته باشید.

هشدار تعویض فیلتر:

برخی از دستگاه های تصفیه هوا دارای هشداردهنده ای بوده که شما را از زمان تغییر فیلتر مطلع خواهد ساخت. عملکرد برخی از آن ها براساس شمارش روز بوده و برخی دیگر نیز به روز تر بوده و طبق وضعیت فعلی فیلتر اقدام به ارزیابی اطلاعات خواهند نمود.

تشخیص کیفیت هوا یا حسگر گرد و غبار:

برخی از دستگاه های تصفیه هوا دارای سنسوری بوده که به طور خودکار آلودگی هوا را تشخیص داده و پس از آن با توجه به میزان آلودگی تغییرات سرعت تصفیه هوا و فن را اعمال خواهد نمود.

قابلیت تنظیم سرعت فن:

جهت تنظیم سرعت فن برخی از دستگاه های پیشرفته از قابلیت های متعددی برخوردار می باشند. البته گفتنی است با بالاتر رفتن میزان سرعت، دستگاه نیز صدای بیشتری از خود تولید خواهد نمود. در کنار تنظیم دستی میزان سرعت فن، برخی از دستگاه های پیشرفته سرعت فن را خود به طور خودکار و از طریق تجزیه و تحلیل سطح آلودگی کم و زیاد خواهند نمود.

فیلترهای همیشگی یا قابل تعویض:

در اکثر دستگاه های نصفیه کننده هوا از فیلترهای چند بار مصرف استفاده شده تا پس از دوره ای مشخص نسبت به تعویض آن ها اقدام شود. اما در این بین برخی از دستگاه ها نیز که از قیمت بالاتری برخوردار بوده مجهز به فیلترهای دائمی بوده که البته هر چند وقت یک بار بایستی از طریق مکش نظافت شوند. به هر حال هر دو نمونه هزینه هایی داشته و شما بایستی با توجه به بودجه خود یک مدل را انتخاب نمایید. در صورت استفاده از فیلترهای قابل تعویض حتما از برندهایی این دستگاه را خریداری نموده که برای این محصول گارانتی در نظر گرفته باشند تا در صورت نیاز به تعویض فیلتر به راحتی بتواننید مدل سازگار با آن را پیدا نمایید.

زمان بندی یا تایمر:

وجود تایمر در دستگاه تصفیه هوا به شما این امکان را داده تا طی شبانه روز به طور خودکار دستگاه را خاموش یا روشن نموده و به این شکل باعث کاهش برق مصرفی دستگاه  و نیز افزایش طول عمر آن گردید.

اپلیکیشن:

در بعضی از دستگاه های تصفیه هوای پیشرفته این امکان وجود داشته تا از طریق وای فای آن ها را به گوشی های هوشمند متصل کرده و توسط اپلیکیشن آن را کنترل نمود. از این طریق شما توانسته بر روی گوشی خود از مواردی چون حجم آلودگی، سرعت فن، زمان و کلیه مشخصات دستگاه شده و درست پس از اتصال، همگام سازی نیز انجام خواهد شد.

میزان صدا براساس دسی بل:

ارتباط مستقیمی بین میزان صدای دستگاه تصفیه کننده هوا و سرعت دستگاه وجود خواهد داشت. اگر فکر می کنید ممکن است صدای این دستگاه آرامش شما را مختل کند بهتر است دستگاهی را انتخاب نموده که صدای کمتری تولید کند.

محل نصب دستگاه تصفیه هوا

به طور معمول از دستگاه های تصفیه هوا در اتاق خواب ها استفاده خواهد شد چرا که افراد بیشتر زمان خود را در اتاق خواب خواهند گذراند. این را در نظر داشته باشید که تصفیه هوا قابل‌حمل برای استفاده در یک اتاق ساخته شده و جابجایی مداوم آن ها ممکن بوده عملکرد این دستگاه را مختل نماید. خیلی از افراد ترجیح داده به جای خرید دستگاه تصفیه هوا برای تمامی اتاق ها به سراغ دستگاهی رفته که بتوان آن را به همه اتاق ها وصل کرده و مجهز به سیستم تهویه مرتبط باشند. این سیستم ها دارای هزینه مناسبی بوده و علائم حساسیت را تقریبا از بین خواهند برد اما در صورتی که دارای علائم حساسیت و مشکلات تنفسی شدید هستید بهتر است به سراغ دستگاه‌های مجزا و باکیفیت‌ بالاتر بروید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات