کد خبر : 1287
تاریخ انتشار : جمعه 18 نوامبر 2022 - 23:52
102 views بازدید

قیمت و خرید بهترین خمیر دندان کودک خمیردندان بچه خمیردندان فلوراید دیجی کالا

طی دهه اخیر تنوع محصولات بهداشتی و سلامتی موجود در بازار به نسبت گذشته بسیار بیشتر شده است. به عنوان مثال به خمیردندان کودک اشاره می کنیم. این روزها خمیردندان های مخصوص کودکان از نظر طعم، اندازه و دیگر ویژگی ها بسیار متنوع می باشند و این موضوع ممکن بوده ما را کمی دچار تردید نموده که کدام خمیر دندان برای سلامت دندان های فرزند […]

طی دهه اخیر تنوع محصولات بهداشتی و سلامتی موجود در بازار به نسبت گذشته بسیار بیشتر شده است. به عنوان مثال به خمیردندان کودک اشاره می کنیم. این روزها خمیردندان های مخصوص کودکان از نظر طعم، اندازه و دیگر ویژگی ها بسیار متنوع می باشند و این موضوع ممکن بوده ما را کمی دچار تردید نموده که کدام خمیر دندان برای سلامت دندان های فرزند ما مفیدتر می باشد. بدون شک به کمک نکاتی که در ادامه آورده خواهد شد بهتر می توانید خمیردندانی مفید و مناسبی را برای کودک خود انتخاب نمایید.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین خمیر دندان کودک خمیردندان بچه خمیردندان فلوراید دیجی کالا

راهنمای خرید خمیر دندان کودک

هر ساله کودکان بسیاری درگیر مشکلات پوسیدگی و خرابی دندان می گردند، این در حالی است که تنها به کمک یک مسواک و خمیردندان مناسب می توان این مشکلات را به حداقل رساند. خیلی از والدین با این فکر که این دندان ها موقتی بوده و پس از مدتی خواهند افتاد از توجه به سلامت و نظافت آن ها غافل خواهند شد.  در حالی که این طرز فکر به هیچ عنوان صحیح نمی باشد. هر والدین بایستی با خرید یک خمیر دندان کودک مناسب، فرزند خود را در رعایت نظافت و بهداشت دهان و دندان یاری نموده و به او عادت های صحیح بهداشتی را آموزش دهد. علاوه بر آن عدم رسیدگی به بهداشت دهان و دندان در کودکی سبب پوسیدگی دندان و به وجود آمدن بیماری های گوناگون خواهد شد. لذا اگر دارای فرزند کودکی هستید بهتر بوده تا پیش از آن که دیر شود به فکر حفظ سلامت دندان های او باشید. در ادامه برخی از ویژگی های مهم در یک خمیر دندان کودک مناسب را یادآور خواهیم شد:

  • خمیر دندان فلوراید دار

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواد به کار رفته در تهیه هر خمیر دندانی فلوراید خواهد بود.  چه قصد خرید خمیر دندان برای خود را داشته و چه برای فرزند کودک خود به هر حال فلوراید به خوبی مانع از پوسیدگی و تخریب دندان ها خواهد شد. فلوراید در واقع ماده ای معدنی بوده که به قوی تر شدن دندان ها کمک نموده و مانع از سایش و از بین رفتن مینای دندان خواهد شد. البته بایستی حتما کودک پس از استفاده از خمیر دندان و شستشوی دندان ها، خمیر دندان را تف نموده و دهانش را با آب شستشو دهد. چرا که راه پیدا کردن فلوراد به معده سبب بروز مشکلاتی نظیر فلوئوروزیس دندانی خواهد شد. از این رو اکثر دندان پزشکان توصیه نموده که برای کودکان زیر دو سال از خمیر دندان دارای فلوراید استفاده نکنید چرا که ممکن بوده این کودکان به خوبی قادر به خارج نمودن خمیر دندان از دهان خود نبوده و بر اثر قورت دادن آن به مشکلات معده و … دچار گردند.

البته طی سال های گذشته انجمن ها و سازمان هایی نظر انجمن دندان پزشکان امریکا استفاده از خمیر دندان های فلوراید دار را حتی برای کودکان زیر دو سال بلامانع دانسته اند. تنها نکته حائز اهمیت در این بین این بوده که استفاده از خمیر دندان برای کودکان زیر سه سال در هر بار استفاده بایستی بسیار اندک بوده و کودکان بالای سه سال نیز بایستی به اندازه یک نخود استفاده نمایند. به هر حال این احتمال را باید داد که کودکان زیر سه سال ممکن بوده خمیردندان را قورت دهند لذا شاید بهترین حالت این بوده که برای کودکان از همان ابتدا اصلا خمیر دندان حاوی فلوراید نخریم.

  • خمیر دندان کودک سفیدکننده

استفاده از خمیر دندان های حاوی مواد سفیدکننده برای کودکان توصیه نمی شود چرا که این خمیر دندان ها موادی داشته که باعث از بین رفتن مینای دندان خواهند شد. برای نمونه این خمیردندان ها حاوی کلسیم کربنات، منیزیم کربنات، سیلیکات و سیلیکا ژل دی‌هیدراته‌شده بوده که باعث تخریب مینای دندان کودک خواهند شد. از این رو توصیه می شود خمیردندان انتخابی شما فاقد مواد سفیدکننده باشد.

  • خمیر دندان حاوی عطر و طعم

بدون شک برای ترغیب کودکان به استفاده از خمیر دندان و دست کم دوبار مسواک زدن در روز بایستی به دنبال خمیر دندانی با عطر و طعم جذاب بود. از این رو بایستی به این فاکتور توجه ویژه ای شود. البته این به این معنا نبوده که کودک می تواند با خیال راحت این خمیردندان را قورت داده و بخورد. اما بدون شک خمیر دندانی که دارای عطر و طعم خوبی بوده باعث شده این عطر و مزه در دهان کودک پیچیده و حس خوشایندی را به او بدهد.

یک خمیر دندان که دارای بسته بندی جذاب و عروسکی بوده و از طعم و بوی خوشایندی نیز برخوردار بوده مطمئنا کودک را به مسواک زدن علاقه مند خواهد ساخت. برخی از خمیر دندان ها نعنایی بوده و دهان را به شدت یخ نموده و باعث سوزش در دهان کودک می گردند. توصیه می شود از خرید این نوع از خمیردندان ها برای کودک خود خودداری نموده و به دنبال خمیر دندانی با عطر و طعمی دوست داشتنی برای دلبند خود باشید.

  • خمیر دندان کودک گیاهی

استفاده از خمیر دندان های گیاهی برای کودکان با توجه به این که مواد مضره نداشته و به هیچ عنوان سبب تخریب مینای دندان نخواهند شد بسیار مناسب خواهد بود. به عنوان نمونه در ساخت اکثر خمیر دندان ها برای کف کردن بیشتر خمیر دندان از سدیم لورت سولفات (SLS)  استفاده خواهد شد این در حالی است که این ماده باعث ایجاد برفک در دهان برخی از کودکان خواهد شد. اما در خمیر دندان های گیاهی به هیچ عنوان از این مواد استفاده نشده و خطری سلامت دهان و دندان را از این بابت تهدید نخواهد کرد. علاوه بر آن مواد سفید کننده شیمیایی نیز منجر به سایش مینای دندان کودکان خواهند شد. لذا تا جایی که می توانید توصیه می شود از خمیر دندان های گیاهی استفاده نمایید.

  • خمیر دندان های حاوی شیرین‌کننده‌ها

بیشتر خمیر دندان های کودک حاوی شیرین کننده مصنوعی نظیر ساخارین و آسپارتام می باشند. به طبع هر چه درصد بیشتری از این مواد در ساخت خمیر دندان استفاده شود خمیر دندان مورد نظر شیرینی بیشتری خواهد داشت و بدون شک مضرات این خمیر دندان نیز افزایش خواهد یافت. این خمیر دندان های شیرین علاوه بر آن که سلامت دندان ها را تهدید نموده طی آزمایش هایی که بر روی حیوانات اجرا نموده اند سبب بروز نشانه هایی از سرطان خواهند شد. لذا بهتر بوده تا جایی که می توانید به سراغ خمیر دندانی رفته که از مواد شیرین کننده کمتری برخوردار بوده و یا این که از ساخارین و آسپارتام در ترکیبات آن استفاده نشده باشد.

  • خمیردندان‌های رنگی

خیلی از تولیدکنندگان خمیر دندان کودک برای جذاب تر نمودن محصولات خود از رنگ های مصنوعی استفاده می نمایند. اما این رنگ ها ممکن بوده سبب بروز مشکلات بسیاری گردند که از بین آن ها می توان به حملات آسمی، سردرد، حالت تهوع، خستگی، عصبی شدن، از دست رفتن تمرکز و حتی سرطان اشاره نمود. البته بسیاری از تولیدکنندگان مدعی بوده که این خمیردندان ها که قرار نبوده خورده شوند و از این رو هیچ مشکلی به وجود نخواهند آورد اما باید این را یادآور گردیم که امکان جذب مواد شیمیایی از طریق پوست و بافت‌های بدن نیز وجود خواهد داشت. علاوه بر آن هیچ تضمینی وجود نداشته که کودک به خوبی از پس عدم قورت دادن خمیر دندان برآید. لذا بهتر بوده از خمیر دندان های ساده و فاقد مواد رنگی زیاد برای کودک خود استفاده نمایید.

حرف آخر

با رسیدن کودک شما به سن 9 یا 10 سالگی، دیگر تعدادی از دندان های او دائمی بوده و تغییراتی نیز در شرایط دهان و دندان او به وجود خواهد آمد. لذا بایستی به فکر تهیه خمیر دندان قوی تری برای او باشید. در واقع دیگر خمیر دندان کودک به خوبی قادر به حفظ سلامت دندان های فرزند شما نخواهد بود. لذا فرزند شما از این پس بایستی از خمیر دندان مخصوص بزرگسالان استفاده نماید. از اهمیت خمیر دندان کودک در حفظ سلامت و نظافت دهان و دندان فرزندان خود غافل نگردید و در واقع این را به یاد داشته باشید که شما بایستی از همان کودکی به فرزند خود عادات صحیح مراقبت از بهداشت دهان و دندان را آموخته و بدین طریق سلامت او را در آینده تضمین نمایید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات