کد خبر : 261
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 30 آوریل 2020 - 21:33
2,883 views بازدید

پرفروش ترین چرخ گوشت خرید چرخ گوشت و بهترین مارک چرخ گوشت

چگونه پرفروش ترین چرخ گوشت را انتخاب کنیم؟ ما در این مقاله قصد داریم نکات مهم به هنگام انتخاب یک چرخ گوشت مناسب و پرفروش ترین چرخ گوشت را به شما یادآور گردیم تا شما در این زمینه راحت تر تصمیم گرفته و انتخاب مناسب تری هنگام خرید چرخ گوشت داشته باشید. چرخ گوشت ها به چند دسته تقسیم می گردند؟ به طور کلی چرخ گوشت ها […]

چگونه پرفروش ترین چرخ گوشت را انتخاب کنیم؟

ما در این مقاله قصد داریم نکات مهم به هنگام انتخاب یک چرخ گوشت مناسب و پرفروش ترین چرخ گوشت را به شما یادآور گردیم تا شما در این زمینه راحت تر تصمیم گرفته و انتخاب مناسب تری هنگام خرید چرخ گوشت داشته باشید.

خرید چرخ گوشت

چرخ گوشت ها به چند دسته تقسیم می گردند؟

به طور کلی چرخ گوشت ها به دو دسته کلی دستی و الکتریکی تقسیم می گردند. البته لازم به ذکر است که این روز ها دیگر چرخ گوشت های دستی در ایران منسوخ شده و همه به سراغ چرخ گوشت های برقی می روند. اما در کشور هایی چون کوبا، زیمباوه، کره شمالی و قسمتی از روسیه که توان مالی کمتری دارند هنوز هم چرخ گوشت های دستی استفاده می شود.

برای اولین بار از چرخ گوشت ها برای تهیه سوسیس استفاده شد. اما امروزه تنوع بالای چرخ گوشت ها سبب شده تصمیم گیری و انتخاب یک چرخ گوشت مناسب کار چندان آسانی نباشد. در ادامه قصد داریم انواع چرخ گوشت و معایب و قابلیت های آن ها را بررسی نماییم تا شما راحت تر انتخاب نمایید. گفتنی است که ما در این مقاله از توضیح در رابطه با چرخ گشت های صنعتی فاکتور گرفته ایم.

تقسیم بندی چرخ گوشت ها براساس وضعیت موتور و بدنه نیز به دو دسته افقی و عمودی انجام می گیرد.

ویژگی های چرخ گوشت خانگی مناسب

توان موتور

یک چرخ گوشت باکیفیت باید از قدرت موتور بالایی برخوردار بوده  و همچنین دارای سیستم چرخش معکوس باشد.

تعداد چرخ‌دنده

یکی دیگر از مواردی که به هنگام انتخاب چرخ گوشت باید مدنظر قرار گیرد تعداد چرخ دنده های دستگاه می باشد زیرا هر چرخ دنده براساس خواسته کاربر عملکرد خاص خود را دارند.

از چرخ گوشت های خانگی نباید به صورت مداوم استفاده نمود و نیاز است که هر 15 تا 30 دقیقه یک بار به دستگاه استراحت دهید. لذا قدرت و توان موتور این دستگاه به هنگام خرید حتما باید مورد توجه قرار گیرد. توان و قدرت بالای موتور نشان دهنده کارایی مطلوب دستگاه می باشد.

میزان صدا

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب چرخ گوشت صدای تولید شده توسط آن می باشد. یک چرخ گوشت با کیفیت، به هنگام کار کردن صدای بسیار کمی از خود تولید نموده و آلودگی صوتی ایجاد نخواهد کرد.

تیغه های متعدد و مختلف

اگر در خانه دستگاه غذاساز ندارید پیشنهاد می شود به دنبال چرخ گوشت هایی که باشید از تیغه های گوناگونی چون تیغه‌های سوسیس ساز، کبه ساز و  رنده‌های ریز و درشت و چیپسی برخوردار باشند.

اهمیت چرخ گوشت در خانه

بی شک خیلی از افراد به هنگام تهیه جهزیه و یا تعویض لوازم منزل به این فکر خواهند کرد که از چه برندی خرید کرده و یا این که با توجه به پولی که دارند خرید کدام وسیله از همه مورد نیازتر می باشد.

حتما شما نیز با این سوال مواجه شده اید که شما تا چه میزان به یک چرخ گوشت نیاز داشته و یک چرخ گوشت چه قابلیت هایی جهت راحت تر شدن کار های شما خواهد داشت.

در ذهن خیلی از افراد این تصور وجود داشته که کار یک چرخ گوشت تنها چرخ کردن گوشت گوساله، گوسفند و یا مرغ بوده اما واقعیت این است که چرخ گوشت ها علاوه بر موارد گفته شده قابلیت هایی چون تبدیل ماهی های مختلف و نیز سبزیجات به تکه های ریز تر را دارند.

اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که علاقه زیادی به پختن شیرینی و مخصوصا شیرینی های لقمه ای هستید می توانید از چرخ گوشت برای هر چه بهتر ورز پیدا کردن خمیر خود دو تا سه بار آن را چرخ نمایید. این کار باعث شده شیرینی شما باکیفیت بالاتری پخت گردد.

اگر شما نیز اهل تهیه ترشی خانگی هستید وجود یک چرخ گوشت در خانه، شما را در تهیه برخی از ترشی ها یاری می نماید.

یک چرخ گوشت مناسب حتی امکان تهیه کالباس خانگی را نیز برای شما فراهم خواهد نمود.

علاوه بر موارد ذکر شده وجود یک چرخ گوشت در خانه خیال شما را از مرغوب بودن مواد غذایی چرخ شده راحت می سازد. برخی از گوشت های چرخ شده موجود در بازار بهداشتی نبوده و یا حتی ممکن است از گوشتی بی کیفیت تهیه شده باشند. اما با خرید چرخ گوشت دیگر شما بابت این مسئله نگرانی نخواهید داشت.

از مشخصه های اصلی یک چرخ گوشت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قدرت چرخ‌کنندگی آن (بر حسب گرم در دقیقه)
 • سرعت چرخ‌کنندگی (بر حسب دور در دقیقه)
 • نوع ولتاژ تغذیه (بر حسب ولت)
 • توان موتور (بر حسب وات)
 • وزن دستگاه (بر حسب کیلوگرم)

بهترین مارک چرخ گوشت

نکاتی جهت افزایش طول عمر چرخ گوشت

بهتر بوده از چرخ کردن مواد آب دار و سبزیجات در چرخ گوشت خودداری نمایید زیرا ممکن است آب این مواد به درون دستگاه و نیز موتور اصلی راه پیدا کرده و سبب کم شدن عمر دستگاه گردد. پیشنهاد می شود از غذاساز برای خرد کردن سبزیجات بهره ببرید.

حتما بعد از هر بار استفاده از این دستگاه محفظه و تیغه های داخلی آن را از هر نوع مواد اضافه و یا چربی خوب پاک نمایید. چرا که در غیر این صورت تیغه ها دچار زنگ زدگی شده و یا کند خواهند شد. و برای تعمیر آن ناچار به پرداخت هزینه هایی می گردید.

حتما توجه داشته باشید تیغه ها و صفحات برش چرخ گوشت از قابلیت ضد زنگ برخوردار باشند چرا که قطعات ضد زنگ بعد از شست و شو دچار فرسایش و یا زنگ زدگی نخواهند شد.

از اضافه کردن پیاز به گوشت در حال چرخ صرف نظر نمایید چرا که بر اثر این کار امکان راهیابی آب پیاز به درون دستگاه و در پی آن خراب شدن موتور وجود خواهد داشت.

دقت داشته باشید که به هنگام چرخ کردن گوشت، گوشت کوب دستگاه داخل محفظه استوانه ای جای گرفته باشد  تا از بروز خطراتی احتمالی جلوگیری نمود.

به دنبال چرخ گوشتی باشید که خیلی راحت بتوان آن را تمیز نموده و شست و شو داد.

یکی از مواردی که بسیار حائز اهمیت بوده تیز بودن تیغه های چرخ گوشت می باشد. در صورتی که جنس تیغه از آلیاژ نامناسبی بوده و به حد کافی تیز نباشد گوشت ها به هنگام چرخ شدن له شده و یا این که ممکن است به تیغه صدمه وارد شود.

یکی دیگر از مسائل قابل توجه ارتفاع مکانی است که برای چرخ گوشت در نظر گرفته اید. یک چرخ گوشت خوب اصطلاحا باید خوش دست بوده و با ارگونومی بدن هماهنگ باشد.

از روشن کردن چرخ گوشت بدون گوشت خودداری نمایید چرا که این امر سبب بالا رفتن دور موتور و دمای دستگاه شده و قطعات موتور دچار فرسودگی خواهند شد.

بعد از گذشت 6 ماه از گارانتی این دستگاه استفاده نموده و دستگاه را برای بررسی تحویل دهید. مطمئن گردید که قطعات کاملا تیز هستند و نکته قابل ذکر نیز این بوده که به هیچ عنوان خود اقدام به تیز نمودن قطعات نکنید چرا که ممکن است تیغه ها شکسته و یا خراب شوند.

تا جایی که ممکن است گوشت مرغوب تهیه نمایید.

گوشت باید هنوز کمی سرد و سفت باشد چرا که در این صورت خیلی بهتر به وسیله تیغه ها خرد می گردند. اما از چرخ کردن گوشت یخ زده جددا خودداری نمایید چرا که گوشت یخ زده در چرخ گوشت تکه تکه شده و دیگر به خوبی چرخ نمی گردد.

حتما پیش از استفاده دستگاه را تمیز نمایید تا دستگاه عاری از گرد و خاک و یا جانورانی چون سوسک و پشه باشد.

ویژگی های دستگاه چرخ گوشت کاربر پسند (یوزر فرندلی)

 • برخورداری از وزن کم
 • مجهز به سینی گوشت و گوشت کوب
 • دارا بودن روکش محافظ
 • مجهز به صفحه نمایش
 • برخورداری از محفظه سیم برق
 • دارا بودن پایه های ضد لغزش
 • برخورداری از تیغه های فولادی یا استیل ضد زنگ
 • بهره مندی از سیمی با طول مناسب برای سهولت کار
 • مجهز به بدنه ای مقاوم

چه برند هایی از چرخ گوشت در بازار ایران موجود می باشد؟

براون  Braun، بوش  Bosch ، پارس خزر  Pars Khazar، پاناسونیک  Panasonic، تفال   Tefal، ناسیونال  National، ساپر  sapor، سایا  Saya، فلر  Feller، فیلیپس  Philips، کنوود  Kenwood، مولینکس Moulinex ، هاردستون  Hardeston، سرجیو  Sergio، همیلتون Hamilton، کلورانس  Kalorance، هایسونگ  Hisung، زیلان Zilan ، ماهسونیک Mahsonic، سینبو  Sinbo، رکسون Rexon، آکیا Aukia ، تلفنکن  Telefunken، فونیکس  Phoenix، استونی  Stony، ویداس  Vidas

پرفروش ترین چرخ گوشت

پرفروش ترین چرخ گوشت و بهترین برندهای چرخ گوشت در بازار ایران:

فلر MG333   برند آلمانی فلر یک برند کاملا شناخته شده در سر تا سر دنیا بوده که طراحی خاص محصولات آن همواره بر سر زبان هاست. از تولیدات این برد می توان به غذاساز، ماکروویو، چای ساز، قهوه ساز و نیز چرخ گوشت اشاره نمود.

چرخ گوشت این برند از قابلیت هایی چون سوسیس ساز، قابلیت چرخش معکوس و سه صفحه برش برخوردار می باشد.

کنوود MG474 :  کنوود نیز یک برند انگلیسی بوده که در سال 2001 توسط کمپانی دلونگی ایتالیا خریده شد. محصولات این برند در 44 کشور مختلف به فروش می رسد و در سر تا سر دنیا و در کشور هایی چون انگلستان، پاکستان، چین و ترکیه کارخانه های گوناگونی دارد.

چرخ گوشت کنوود دارای قطعاتی چون کبه ساز، دو  قطعه سوسیس ساز،  سه پنجره در سایز های ریز و متوسط و درشت، سینی دو منظوره جهت جمع آوری گوشت و خاک گیری می باشد.

پارس خزر :Buffalo-2020   برند پارس خزر از برند های معتبر و نام آَشنای ایرانی می باشد. این کمپانی همواره به هنگام تولید محصولات خود نیاز مشتریان را در نظر گرفته است. چرخ گوشت این برند اگر چه ممکن است در مقابل برند های خارجی توان کمتری داشته باشد اما از کارایی مناسبی برخوردار می باشد.

چرخ گوشت پارس خزر از امکاناتی چون درپوش محافظ،  صفحه نمایش، ظرف نگه دارنده، محفظه نگهداری سیم برخوردار می باشد.

بوش MFW66020  : تقریبا همه ی افراد با کیفیت محصولات خانگی برند آلمانی بوش  نظیر غذا ساز، جاروبرقی ، یخچال، چرخ گوشت و…به خوبی آشنا هستند. این برند همواره گارانتی طولانی مدتی را برای محصولات خود در نظر گرفته به طوری که در بعضی از کشور ها گارانتی در نظر گرفته برای محصولات این شرکت تا 50 سال نیز می باشد.

چرخ گوشت بوش قابلیت هایی چون سوسیس ساز و کبه ساز را دارا می باشد.

تفال NE608 : برند تفال نیز در زمینه تولید محصولات آشپزی از کیفیت بالایی برخوردار هستند به طوری که کیفیت محصولات آن همواره بر سر زبان هاست.

چرخ گوشت تفال از امکاناتی چون بیسکویت ساز، کبه ساز، سه شبکه توری، محفظه یکپارچه نگهداری اکسسوری ها و کارکرد چرخش معکوس بهره مند است.

هاردستون MGP5001: از دیگر برند های تولید کننده محصولات خانگی می توان به برند هاردستون اشاره نمود که در سر تا سر دنیا کارخانه های متعددی دارد. محصولات تولید شده توسط این برند همواره از جدید ترین فناوری ها بهره برده و ظاهر بسیار شیک و جذابی دارند.

چرخ گوشت این برند مجهز به دو دیسک در اندازه های متفاوت و نیز سیستم چرخش معکوس می باشد.

در این دستگاه قابلیت هایی چون سوسیس ساز و کبه ساز وجود دارد.

مولینکس ME740 : برند فرانسوی مولینکس با سیاست تولید بالا و قیمت مناسب توانسته موفقیت های زیادی را کسب نماید. کاربران محصولات این کمپانی را بسیار کاربردی می دانند.

چرخ گوشت این برند از امکاناتی چون سیستم چرخش معکوس، سه شبکه در سایز های ریز و درشت و متوسط، سه رنده ریز و درشت و چیپسی، سوسیس ساز و کبه ساز برخوردار می باشد.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes1Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات