کد خبر : 2696
تاریخ انتشار : جمعه 13 ژانویه 2023 - 12:31
101 views بازدید

قیمت و خرید بهترین لنت ترمز خودرو لنت ترمز پراید کره ای دیجی کالا

قدرت توقف را می توان بعد از توانایی حرکت از مهم ترین خصوصیات یک اتومبیل به شمار آورد. عدم برخورداری از توانایی توقف سبب به خطر افتادن جان سرنشینان خواهد شد. سیستم ترمز در واقع با استفاده از لنت ترمز بین ترمز و دیسک ها اصطکاک به وجود خواهد آورد و از این رو منجر به کاهش سرعت اتومبیل و توقف کامل آن می گردد. […]

قدرت توقف را می توان بعد از توانایی حرکت از مهم ترین خصوصیات یک اتومبیل به شمار آورد. عدم برخورداری از توانایی توقف سبب به خطر افتادن جان سرنشینان خواهد شد. سیستم ترمز در واقع با استفاده از لنت ترمز بین ترمز و دیسک ها اصطکاک به وجود خواهد آورد و از این رو منجر به کاهش سرعت اتومبیل و توقف کامل آن می گردد.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین لنت ترمز خودرو لنت ترمز پراید کره ای دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین لنت ترمز خودرو

تصور کنید از روی خودروها سیستم ترمز و به ویژه لنت ترمز آن برداشته شود، نتیجه فاجعه بار خواهد بود و باعث گرفته شدن جان بسیاری از افراد و اختلال در نظر عمومی کل دنیا خواهد شد.

لنت ترمز خودرو

نیروی اصطکاک را می توان مهم ترین نیرو جهت توقف یک وسیله نقلیه به شمار آورد و هنوز هم با وجود پیشرفت فناوری و پدید آمدن بسیاری از سیستم های بروز و در زمینه ایمنی وسیله نقلیه، لنت ترمز اصلی ترین جزیی که سبب توقف خودرو یا وسیله نقلیه خواهد شد. لنت ترمز متشکل از یک بخش فلزی سخت و یک بخش نرم می باشد می توان انواع آن را در فروشگاه ها مشاهده نمود. در واقع بر اثر برخورد بخش نرم که به طور معمول تیره رنگ می باشد با سطح کاسه ترمز، بین دو قطعه سایشی ایجاد خواهد شد و در نتیجه خودرو با کاهش سرعت مواجه می گردد.

به طور معمول برای اتصال بخش نرم به قسمت فلزی از چسب یا پرچ استفاده می شود و می توان گفت این دو روش بهترین راه برای اتصال این دو بخش به یکدیگر به شمار می آیند. انتخاب لنت ترمز برای خودرو از مهم ترین موارد به شمار آمده و به هیچ عنوان نباید آن را سرسری گرفت چرا که انتخاب یک لنت ترمز نامرغوب ممکن است عواقب جبران ناپذیری را به بار آورد.

 زمان تعویض لنت ترمز خودرو

این که چه زمانی بایستی لنت ترمز را باید عوض کنید به عوامل مختلفی چون شرایط رانندگی، نوع مسیری که بیشتر تردد می شود، میزان استفاده از ترمز‌ها، ترافیک راه ها، جنس لنت و… وابسته است. از این رو زمان مشخصی را نمی توان برای این کار تعیین نمود.

با تمام شدن بخش نرم لنت ترمز، ترمزها دیگر قدرت اولیه را نداشته و از سویی بر اثر تماس بخش فلزی لنت با دیسک صدایی جیغ مانند به گوش می رسد که با توجه به آن می توان به رسیدن زمان تعویض لنت پی برد. البته در مواقع نادری ممکن است که پیش از تمام شدن لنت جنس خاص لنت ترمز سبب به وجود آمدن این صدا گردد. عدم تعویض به موقع لنت ها ممکن است منجر به شکستگی کفشک های ترمز گردد و روی کاسه ترمز دچار خط و خش شود که این موضوع خسارت های مالی و جانی بسیاری را در پی خواهد داشت.

معرفی انواع لنت ترمز خودرو

به طور کلی لنت های ترمز موجود در بازار در انواع زیر می باشند:

  • لنت ترمز آلی یا ارگانیک

این نوع لنت ترمز تهیه شده از مواد طبیعی می باشد و سبب افزایش دوام قطعات سیستم ترمز اتومبیل خواهد شد اما در زمان یدک کشی یا در سرپایینی ها از توان بازدارندگی لازم برخوردار نمی باشد. با خیس شدن لنت های آلی قدرت توقف اتومبلی در آن ها کاهش پیدا خواهد نمود. ساختار این لنت ها نرم می باشد و دوام آن ها نیز نسبتا کم است. این لنت ترمز برای اتومبیل هایی که در شهرهای شلوغ و پرترافیم رفت و آمد دارند توصیه نمی شود.

  • لنت های نیمه فلزی

این لنت ها به دلیل برخورداری از ماندگاری بالا، قیمت مناسب و کارکرد مطلب انتخابی ایده آل برای اتومبیل های معمولی و با استفاده عادی به شمار می آیند. در تهیه این مدل لنت ترمز از آهن، فولاد و گرافیت استفاده می شود و در انتقال حرارت عملکرد مطلوبی را از خود نشان داده و به نسبت نمونه های آلی دیرتر حرارت آن ها بالا خواهد رفت. به طور معمول این لنت ها بسته به سطح کیفی، جنس و میزان متریال تشکیل دهنده دارای دوامی بین 35 تا 90 کیلومتر می باشند.

از این لنت ها در پیست ها و مسابقات سطح پایین نیز به کار برده می شود. البته لازم به ذکر است که در هوای خیلی سرد این لنت ها با کاهش کارایی رو به رو خواهند بود اما بعد از گرم شدن اصطکاک خوبی را به وجود می آورند.

  • لنت های کامل فلزی

این نوع از لنت ها دارای کیفیت و کارایی مطلوبی می باشند و از طرفی قیمت آن ها بالا بوده و مشکلاتی چون سروصدای زیاد و تولید دود را به همراه خواهند داشت، از این رو انتخابی مناسب برای مصارف عادی محسوب نمی گردند و تنها از آن ها برای مسابقات استفاده می شود. قدت بازدارندگی و سایش این قبیل لنت ها در هر شرایطی بسیار ایده آل می باشد اما در ازای آن دیسک ترمز را بیشتر در معرض آسیب و خوردگی قرار خواهند داد. در این لنت ها روانگرهای کامپوزیت جایگزین گرافیت شده اند. این لنت ها حتی در دماهای بسیار بالا نیز کارایی خود را حفظ خواهند نمود.

  • لنت ترمز سرامیکی

این لنت ها به جای فولاد و آهن تهیه شده از مواد کامپوزیتی و مس می باشند و از این رو دارای سطح انتقال حرارت بیشتری می باشد و در زمان کار خنک تر خواهد ماند. استفاده از مس در ساخت این لنت ها سبب افزایش عمر آن ها شده و به دلیل وجود ضریب اصطکاکی بالا دارای سایش کمی می باشند. دوده و سروصدای ایجاد شده توسط لنت ترمزهای سرامیکی کمتر می باشد و به طور معمول از آن ها در اتومبیل های مسابقه ای استفاده می شود. قیمت این لنت ها بالا می باشد و همچنین در زمان خیسی و یا سرد بودن کاهش کارایی خواهند داشت. در این لنت ها به قدری سطح آهن استفاده شده کم می باشد که به راحتی جذب آهن ربا نخواهند شد.

نکات قابل توجه در زمینه خرید بهترین لنت ترمز

گرما و حرارت

از آن جایی که اتومبیل با سرعتی بالا حرکت می کند در نتیجه بین لنت های ترمز و کاسه های چرخان سایش به وجود خواهد آمد. از این رو اگر مدام با ماشین خود مسافت زیادی را طی می کنید و یا بار سنگینی را با آن حمل خواهید نمود بهتر است به سراغ لنتی بروید که مقاومت بالایی را در برابر گرما از خود نشان دهد. لنت های ترمز تولید شده براساس اصول استاندارد قادر به دفع مطلوب گرمای تولید شده از خود می باشند. علاوه بر آن وزن لنت های ترمز نیز نباید زیاد بالا باشد چرا که باعث بالا رفتن وزن کلی ماشین خواهد شد. در بین لنت های مختلف نمونه های سرامیکی دارای وزن کمتری می باشند و گرمای بیشتر را تحمل می کنند.

صدای تولید شده

صدای تولید شده از سوی لنت ترمز نبایستی باعث اذیت راننده شود لذا حتما این نکته را در زمان خرید لنت ترمز به ویژه اگر به صدا حساس هستید مدنظر قرار دهید. مقاومت لنت های تولید شده از فولاد یا کربن در مقابل گرما بالا می باشد اما در ازای آن سروصدای بالایی خواهند داشت. برای افراد حساس به سروصدا بهترین گزینه لنت های سرامیکی می باشد.

عمر و دوام بالا

طبیعتا شما نیز تمایلی نخواهید داشت که هر سری هزینه زیادی را بابت سرویس خودرو و تعویض لنت ترمز پرداخت نمایید. لنت ترمزهای سرامیکی به نسبت نمونه های آلی و نیز نیمه فانتزی دارای ماندگاری بیشتری می باشند.

به طور کلی شما بایستی بسته به نوع اتومبیل و مشخصات فنی آن بهترین انتخاب را در زمینه لنت ترمز داشته باشید برای اطمینان از اصل بودن لنت ترمز اقدام به خرید از فروشگاه های معتبر نمایید.

در ادامه نیز برخی از بهترین و پرفروش ترین لنت های ترمز خودرو موجود در بازار معرفی خواهند شد.

معرفی برخی از بهترین لنت های ترمز خودرو موجود در بازار

  1. لنت ترمز جلو تکستار مدل ۱۶۲۰۱۰۰۷۳۵ مناسب برای پژو ۴۰۵

این لنت ترمز از برند معروف و معتبر تکستار می باشد و از کیفیت ثابت و خاصی برخوردار می باشد. این محصول همچون دیگر محصولات این برند نسل جدیدی از اصطکاک به شمار می آید که راحتی مطلوبی را برای راننده به وجود خواهد آورد. عملکرد این لنت ترمز کاملا مناسب و مطمئن می باشد. این لنت را می توانی انتخابی مناسب برای خودروهایی نظیر پژو ۴۰۵، پژو پارس و سمند به شمار آورد.

 

  1. لنت ترمز جلو تکستار مدل ۲۵۵۰۹۰۱ مناسب برای ریو ،ساینا ، کوئیک ، تیبا ۱، تیبا ۲

این محصول کاری از کمپانی معرف تکستار با تجربه ای نزدیک به یک قرن می باشد. این لنت ترمز در ترمزگیری از کیفیت بالایی برخوردار است و می توان آن را انتخابی مناسب برای خودروهای ریو، ساینا، کوئیک، تیبا ۱ و تیبا ۲ به شمار آورد. لنت تکستار مدل ۲۵۵۰۹۰۱ با استفاده از فناوری اسکورچ تهیه شده است و محصولی آزبست به شمار می آید. این لنت ترمز برای شما ایمنی و آسودگی را به وجود خواهد آورد. از دیگر مزایای این محصول می توان به نویز و سروصدای پایین، دوام بالا، عملکرد مطلوب، نیمه متالیک، مقاوم در برابر گرما و فشار حاصله از ترمزهای پی در پی، ایده آل برای وضعیت جوی گوناگون، عدم ایجاد سایش و خش در سطح کاسه ترمز و… اشاره نمود.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات