کد خبر : 3852
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فوریه 2023 - 19:54
83 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین و پرفروش ترین تب سنج دیجیتالی کودک دقیق تفنگی دیجی کالا

امروزه دیگر در اکثر خانه ها یک تب سنج دیجیتالی وجود داشته چرا که اصلی ترین علائم حیاتی،درجه حرارت بدن بوده و تغییر میزان این درجه حرارت می تواند به منزله به وجود آمدن یک بیماری در بدن فرد باشد. در حالت طبیعی درجه حرارت بدن انسان تقریبا 37 درجه بوده و بالا تر رفتن درجه از این میزان، نشانه ایجاد عفونت و یا بیماری […]

امروزه دیگر در اکثر خانه ها یک تب سنج دیجیتالی وجود داشته چرا که اصلی ترین علائم حیاتی،درجه حرارت بدن بوده و تغییر میزان این درجه حرارت می تواند به منزله به وجود آمدن یک بیماری در بدن فرد باشد. در حالت طبیعی درجه حرارت بدن انسان تقریبا 37 درجه بوده و بالا تر رفتن درجه از این میزان، نشانه ایجاد عفونت و یا بیماری در بدن می باشد.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین و پرفروش ترین تب سنج دیجیتالی کودک دقیق تفنگی دیجی کالا

راهنمای خرید تب سنج دیجیتالی و پر فروش ترین تب سنج های دیجیتالی در ایران

به طور معمول در مقابل بیماری ها تب اولین پاسخ دفاعی بوده که بدن از خود نشان می دهد. بالا تر رفتن حرارت بدن از 40 درجه می تواند برای فرد بسیار خطرآفرین باشد زیرا این دمای بالا سبب ایجاد اختلال در آنزیم ها و پروتئین های ضروری بدن شده و ممکن است به بدن صدمه ای جدی وارد گردد. از این رو وجود یک تب سنج دیجیتالی در هر خانه ای لازم بوده تا به وسیله آن در صورت نیاز خیلی سریع با آن درجه حرارت بدن را اندازه گرفت.

تنوع تب سنج های دیجیتالی امروزه بسیار بالا بوده و اندازه گیری درجه حرارت بدن را به کاری بسیار راحت تبدیل کرده است.

انواع تب سنج ها

تب سنج جیوه ای:

این مدل از تب سنج ها بسیار قدیمی بوده و در گذشته استفاده از آن در میان پزشکان بسیار رایج بود. اما امروزه به دلیل مضرات زیادی که جیوه درون این تب سنج ها وجود داشته دیگر زیاد از آن ها استفاده نمی شود.

تب سنج الکلی:

این دسته از تب سنج ها دارای مخزنی زرد رنگ بوده که حاوی الکل قرمز می باشند. علت انتخاب رنگ زرد برای مخزن این تب سنج ها این بوده که خواندن اعداد آسان تر شود.

خواندن اعداد از روی تب سنج های الکلی و جیوه ای کار چندان آسانی نمی باشد.

تب سنج دیجیتالی:

تب سنج های دیجیتالی و مادون قرمز به خوبی توانسته اند کاملا جای تب سنج های دیجیتالی را بگیرند. تنوع تب سنج های دیجیتالی بالا بوده و در مدل های دهانی، زیربغل، پیشانی، رکتال و گوش وجود دارند. امروزه حتی مدل پیشرفته ای از تب سنج ها وارد بازار شده که با فناوری مادون قرمز کار کرده و نیاز به تماس آن با بدن نخواهد بود. از قابلیت های تب سنج های دیجیتالی می توان به این موضوع اشاره نمود که این دستگاه حتی قادر بوده دمای محیط، آب حمام، مواد خوراکی و… را نیز اندازه گیری نماید.

انواع تب سنج دیجتالی:

تب سنج دهانی:  از این نمونه از تب سنج ها می توان برای دهان و زیر بغل استفاده نمود. قیمت مناسب این دسته از تب سنج ها سبب شده افراد زیادی به سمت آن کشیده شوند.

تب سنج گوشی  : دقت این دسته از  تب سنج ها بسیار بالا بوده و به راحتی می توان به اندازه گیری آن ها اعتماد نمود. از این رو در بیشتر مراکز درمانی از این نمونه از تب سنج ها استفاده می گردد. این نمونه از تب سنج ها تنها بعد از 1 تا 2 ثانیه قادر به نشان دادن میزان درجه حرارت هستند.

تب سنج رکتال: این مدل از تب سنج های دیجیتالی اگر چه در اصل برای کودکان و نوزادان طراحی گشته اند ولی چندان بهداشتی نبوده، لذا افراد زیادی از آن ها استقبال نکردند.

تب سنج دیجیتالی با تکنولوژی مادون قرمز (لیزری): در ساخت این دسته از تب سنج ها از فناوری مادون قرمز بهره گرفته شده است. این مدل از تب سنج ها برای نشان دادن دمای بدن نیازی به تماس با آن نداشته و با وجود داشتن فاصله با بدن نیز قادر به این کار می باشند. این مدل برای کودکان بسیار پر تحرک و یا افراد بیماری که نمی توانند ازتب سنج به هر دلیلی استفاده کنند بسیار مناسب می باشد.

 

پرفروش ترین ها تب سنج ها در ایران

1.       تب سنج مایکرولایف مدل : NC100

این تب سنج از تولیدات کمپانی مایکرولایف بوده و این توانایی را داشته که درجه حرارت بدن انسان را تا فاصله 5 سانتی متری نیز اندازه گیری نماید. این تب سنج در صورتی که دمای بدن بالا تر از حد مجاز باشد این قابلیت را داشته که  این موضوع را هشدار دهد. این دستگاه همچنین از یک ال سی دی برخوردار بوده که شما می توانید تغییرات ایجاد شده در بدن خود را بر روی آن مشاهده نمایید. یکی دیگر از قابلیت های این دستگاه خاموشی به صورت اتوماتیک می باشد و چنانچه بعد از مدتی بلااستفاده بماند خود به خود خاموش می گردد.

2.      تب سنج رز مکس مدل HA500Q:

این دستگاه نیز در لیست پر فروش ترین تب سنج ها موفق شده رتبه دوم را از آن خود نماید. روش اندازه گیری دما توسط این تب سنج، نوری می باشد. این دستگاه دارای جایگاه ذخیره سازی بوده و در صورتی که دما از حد مجاز خود بالا تر رود این موضوع را هشدار خواهد داد. این دستگاه قادر به اندازه گیری دمای پیشانی تا فاصله 5 سانتی متری می باشد و برای این کار تنها به 1 ثانیه زمان احتیاج دارد. از دیگر قابلیت های این دستگاه نیز می توان به صفحه نمایشی ال ای دی با نور بلک لایت بوده که شما می توانید اطلاعات مربوطه را از این طریق مشاهده نمایید.

3.     تب سنج امرن مدل ۷۲۰:

این دستگاه تب سنج کاملا حرفه ای بوده و مورد استقبال بسیاری از مراکز درمانی قرار گرفته است. این تب سنج قادر بوده دمای بدن را از فاصله 3 سانتی متری اندازه گیری نموده و حتی  قابلیت اندازه گیری دمای محیط، اجسام و مایعاتی همچون آب و شیر را نیز دارا بوده و از دقت 0.1 درجه برخوردار می باشد. این تب سنج قادر بوده درجه حرارت های اندازه گیری شده را تا 25 مرتبه در حافظه خود ذخیره نماید. این دستگاه از باتری های قابل شارژ تغذیه می نماید.

4.     تب سنج امسیگ مدل CT95:

این دستگاه در واقع یک دستگاه با دو قابلیت مجزا می باشد، چرا که هم قادر به اندازه گیری درجه حرارت بدن و هم دمای سطح اجسام می باشد و در هر دو مورد نیز سرعت بسیار بالایی دارد. این تب  سنج از فاصله 3 تا 5 سانتی متری نیز قادر به اندازه گیری دما می باشد و برای این کار تنها به 0.5 ثانیه زمان نیاز دارد. در دمای 37.8 درجه نیز برای این دستگاه هشدار صوتی در نظر گرفته شده است. این دستگاه از قابلیت خاموشی اتوماتیک برخوردار بوده و بعد از آن که مدتی بدون استفاده ماند خود به خود خاموش می گردد. این دستگاه تا 32 مرتبه اندازه گیری را در خود ذخیره می نماید.

این دستگاه از حسگری قوی برخوردار بوده و دقت بالای آن در اندازه گیری به 0.2 درجه می رسد. نمایشگر این دستگاه ال ای دی و در سایز بزرگ می باشد. این تب سنج دارای رنج اندازه گیری 32 تا 42 درجه بوده و نیز این توانایی را داشته که دما را بر اساس دو واحد گوناگون فارنهایت و سانتی گراد اندازه گیری نماید. این دستگاه برای تمامی افراد کاربردی است.

5.     تب سنج آا گ مدل :FT 4919

این دستگاه برای اندازه گیری دما تنها به 1 ثانیه زمان احتیاج داشته و بسیار سریع عمل می نماید. چنانچه دمای بدن شما بالا تر از 37.5 درجه باشد این دستگاه به شما هشدار خواهد داد. این دستگاه نیز از قابلیت خاموشی اتوماتیک وار برخوردار بوده و از این رو کمک زیادی به دوام باتری می نماید. این دستگاه بسیار دقیق بوده و از آن جایی که نمایشگر ان بالا بوده به راحتی می توان اعداد روی آن را مشاهده نمود. این دستگاه نیز قادر به اندازه گیری دما در دو واحد مختلف فارنهایت و سانتی گراد می باشد.

این دستگاه تب سنج تحت لیسانس  AEG آلمان است.

6.      تب سنج گوشی مادون قرمز لایکا مدل  :TH2002

این دستگاه قادر بوده از طریق گوش دمای بدن را اندازه گیری نماید و نحوه اندازه گیری آن نیز به این طریق بوده که باید نوک آن را در ابتدای گوش گذاشته و بعد قادر به اندازه گیری دما می باشد. این تب سنج بسیار دقیق بوده و خیلی سریع اندازه گیری می نماید. این دستگاه بسیار ساده بوده و برای مصرف روزانه انتخاب مناسبی می باشد. این تب سنج به دلیل برخورداری از قیمت مناسب موفق شده فروش بسیار بالایی داشته باشد. اما در این امر دقت و سادگی استفاده از آن نیز بسیار موثر بوده است.

7.     تب سنج دیجیتال Beeper :

این دستگاه برای اندازه گیری میزان درجه حرارت بدن نیاز داشته که حتما با بدن تماس پیدا کند. دقت این دستگاه در اندازه گیری به 0.1 درجه سانتی گراد می رسد. این دستگاه از قابلیت هشدار دمای غیر مجاز بی بهره بوده و در صورت بالا بودن دما هیچ عکس العملی از خود نشان نخواهد داد. این تب سنج حتی حافظه مناسب جهت ذخیره اندازه گیری های قبلی را نداشته و تنها اخرین اندازه گیری را ذخیره می نماید. این دستگاه دما را در رنج 32 تا 42 درجه اندازه گیری نموده و با آن اندازه گیری دمای تمام نقاط بدن امکان پذیر می باشد.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات