کد خبر : 3286
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 ژانویه 2023 - 13:28
3,379 views بازدید

قیمت و خرید میوه خشک کن 10 کیلویی خانگی کوچک دیجی کالا

این روزها دیگر اکثر کارهای خانه توسط دستگاه ها و محصولات برقی انجام شده و امور مربوط به آشپزخانه نیز این قائده مستثنی نخواهند بود. خیلی از افراد با وجود آن که هنوز هم خیلی از کارها را خود به صورت دستی انجام داده اما انواع و اقسام دستگاه ها را نیز می توان در قفسه های کابینت آن ها مشاهده نموده که صرفا جنبه […]

این روزها دیگر اکثر کارهای خانه توسط دستگاه ها و محصولات برقی انجام شده و امور مربوط به آشپزخانه نیز این قائده مستثنی نخواهند بود. خیلی از افراد با وجود آن که هنوز هم خیلی از کارها را خود به صورت دستی انجام داده اما انواع و اقسام دستگاه ها را نیز می توان در قفسه های کابینت آن ها مشاهده نموده که صرفا جنبه تزئین و دکور را ایفا می نمایند.

 قیمت و خرید اینترنتی میوه خشک کن 10 کیلویی خانگی کوچک دیجی کالا

راهنمای خرید میوه خشک کن

به عنوان نمونه افراد زیادی با وجود صرف  هزینه برای خرید دستگاه آب مرکبات گیری برقی باز هم به صورت دستی آب این میوه ها را خواهند گرفت. البته در این بین کارهایی نیز وجود داشته که تنها به کمک دستگاه ها و ابزارهای مربوطه قابل انجام می باشند. یکی از این کارها خشک نمودن میوه ها و سبزیجات بوده که بدون شک انجام این کار به صورت دستی یکی دو هفته ای طول کشیده و در آخر هم نتیجه کار چندان رضایت بخش نخواهد بود. یکی از کاربردی ترین دستگاه ها جهت بهتر انجام شدن کارها دستگاه میوه خشک کن بوده که بدون شک به شما در حفظ سلامتی کمک زیادی خواهد نمود. این دستگاه قادر بوده با حفظ شکل میوه ها آن ها را خشک نموده و باعث شده این میوه ها پس از خشک شدن رنگ، عطر و طعم دلپذیری به خود گرفته و بدون جذب ذره ای میکروب همچنان ارزش غذایی خود را نیز حفظ نمایند.

گاهی اوقات ممکن بوده میوه و صیفی جات زیادی برای مدت نسبتا طولانی در یخچال مانده و در حال خراب و پوسیده شدن باشند، بدون شک امکان خوردن چند کیلو کیوی طی یک روز برای شما وجود نخواهد داشت، از این رو شما به ناچار مجبور شده این میوه ها را دور بیندازید. این در حالی است که وجود یک دستگاه میوه خشک کن در خانه به شما این امکان را داده تا به راحتی این میوه ها را باکیفیتی عالی خشک نموده و برای مدتی طولانی نگه داری نمایید. این دستگاه به شما کمک نموده تا میوه های فصل را خشک نموده و ذخیره داشته باشید و برای مثال برای آمدن فصل زردآلو و آلبالو انتظار نکشید.

از این رو به هیچ عنوان بابت هزینه خرید این دستگاه دودل نبوده واین را بدانید که اگر چه ممکن بوده هزینه خرید این دستگاه کمی در ابتدا بالا بوده اما قابلیت هایی که این دستگاه داشته به شما کمک نموده تا با کمی صرفه جویی و نگهداری طولانی مدت موادغذایی به راحتی هزینه اولیه خرید را خیلی زود جبران نمایید.

همان طور که می دانید یکی از سالم ترین تنقلات برای شما و علی الخصوص فرزندان دلبندتان که در حال رشد بوده و به مواد مغذی احتیاج داشته میوه خشک شده می باشد. اگر چه قیمت میوه های خشک در فروشگاه ها بسیار بالا بوده اما شما می توانید با خرید یک دستگاه میوه خشک کن با کمترین هزینه این خوراکی سالم را در خانه برای خود تهیه نمایید. این دستگاه امکان خشک نمودن موادغذایی مانند آلبالو، شلیل، قارچ، صیفی جات و… را به راحتی به شما داده و همچنین به کمک آن توانسته از سبزیجات خشک شده ای که حاصل دست خود بوده بر روی غذاها و یا ماست خود استفاده نموده و برای میان وعده خانواده نیز با میوه های خشک شده یک میان وعده ای سالم و مقوی تدارک ببینید.

این وسیله دیگر نگرانی بابت میوه های مانده در یخچال که نزدیک به پلاسیده شدن بوده را به طور کل برطرف خواهد نمود.

هدف از خرید دستگاه میوه خشک کن

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از دستگاه میوه خشک کن این بوده که میوه ها درون آن بدون خراب و فاسد شدن خشک شده و علاوه بر آن به خوبی ارزش غذایی و ویتامین های خود را حفظ خواهند نمود. یکی از اصلی عواملی که باعث فساد و پوسیدگی در میوه ها و صیفی جات شده رطوبت درون آن ها می باشد و همان طور که می دانید بیشتر مواد غذایی از رطوبت نسبتا بالایی برخوردار می باشند؛ برای نمونه مواد غذایی به طور کلی از رطوبت بین 2 تا 96 درصد برخوردار می باشند. اگر چه این رطوبت موجود در مواد غذایی خاصیت هایی داشته اما این رطوبت پس از طی شدن مدتی طولانی، زمینه مناسبی را پس از چند روز یا حتی چند ساعت برای رشد میکروب و قارچ ها فراهم نموده و در نتیجه مواد غذایی خیلی زود فاسد و خراب خواهد شد. این در حالی است که شما توانسته به کمک دستگاه میوه خشک کن از رشد قارچ ها جلوگیری نموده و حتی این مواد غذایی را به صورت خشک شده 4 تا 7 سال نگهداری نموده و همیشه میوه های خشک و طبیعی در اختیار داشته باشید.

راه های مختلفی برای آن که مواد غذایی ارزش خود را حفظ نموده و مدت زمان بیشتری دوام داشته باشند وجود داشته که اگر چه هر یک از آن ها دارای اصول متفاوتی بوده اما هدف از انجام تمامی آن ها جلوگیری از رشد میکروب ها خواهد بود. یکی از رایج ترین این نوع از کارها فریز کردن مواد غذایی می باشد، مواد خوراکی با قرار گیری در دمای زیر صفر درجه دیگر از رشد میکروب ها در امان خواهند بود. این روش علاوه بر آن که حجم قابل توجهی از فریزر شما را پر نموده، باعث از دست رفتن بیشتر مواد مغذی و پروتئین های موجود در مواد غذایی شده و پس از خارج نمودن آن ها از فریزر خیلی زود یخ آن ها آب شده و در صورت دیر جنبیدن موادغذایی مورد نظر فاسد خواهد شد.

از دیگر روش ها می توان به قرار دادن میوه ها در ترکیب آب نمک یا آب سرکه اشاره نمود، در این روش از آن جایی که هوا به این مواد غذایی نرسیده به هیچ عنوان دچار فساد و خرابی نخواهند شد. این کار نیز به شما این امکان را داده تا مواد غذایی مورد نظر را تا سال های سال نگه دارید، البته امکان نگه داری تمامی میوه ها به کمک این روش وجود نخواهد داشت.

در کل بهترین روش برای نگهداری بهتر و موثرتر مواد غذایی خشک نمودن آن ها می باشد چرا که به راحتی توانسته مواد غذایی مورد نظر را خشک کرده و پس از آن در یک کیسه فریزری نگهداری نمایید. مواد غذایی با خشک شدن به کمک حرارت، رطوبت خود را از دست خواهند داد. دستگاه های خشک کن برای خشک نمودن مواد غذایی از حرارت بین 85 تا 160 درجه استفاده می نمایند. این گرما باعث گرفتن حرارت مواد غذایی شده و در نتیجه مواد غذایی دوام بیشتری خواهند داشت.

اما در این بین ممکن بوده تنوع بسیار بالای دستگاه های میوه خشک کن انتخاب را کمی دشوار نموده و باعث شده انتخاب دستگاهی مناسب از بین آن ها کار چندان ساده ای نباشد. تمامی این دستگاه با هدف گرفتن رطوبت مواد غذایی ساخته شده اند اما در این بین برخی از قابلیت ها باعث تفاوت دستگاه های میوه خشک کن از یکدیگر شده است.

از این رو ما در این مقاله قصد داشته معیارهای مهم در خرید میوه خشک را عنوان نموده تا راحت تر تصمیم گرفته و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

تعداد طبقات

در زمان خرید دستگاه میوه خشک کن حتما تعداد طبقات آن را بررسی نموده و از استاندارد بودن فاصله میان طبقات اطمینان حاصل نمایید. در بعضی از میوه خشک کن ها طبقات به صورت روی هم و کشویی تعبیه شده و برخی دیگر نیز به صورت قفسه ای بوده که برای استفاده از قفسه های پایین بایستی اول قفسه های بالایی برداشته شوند. هر یک از این دو نمونه قابلیت های خاص خود را داشته لذا شما بایستی با توجه به نیاز و علاقه خود مدل مناسبی را انتخاب نمایید. تعداد  طبقات دستگاه میوه خشک کن به این بستگی داشته که شما هر بار چه مقدار مواد خوراکی برای خشک کردن دارید.

همه ی میوه خشک کن هایی که دارای طبقات کشویی بوده برای فرستادن هوا به تمامی قفسه ها از یک فن برخوردار بوده و از این رو در این دستگاه ها تمامی میوه ها به صورت یکدست و منظم خشک خواهند شد و هیچ تفاوتی بین میوه های قرار گرفته در طبقه اول و طبقه آخر نخواهد بود. این نمونه از دستگاه ها به شما این امکان را داده تا در هر طبقه یک نوع مواد خوراکی را برای خشک شدن قرار دهید و هر طبقه را با توجه به زمانی که برای خشک شدن نیاز داشته زیر نظر داشته باشید. برای نمونه مواد غذایی نظیر قارچ به طبع برای خشک شدن به زمان کمتر و شرایط خاص تری احتیاج خواهند داشت.

دستگاه های میوه خشک کنی که دارای طبقات روی هم بوده در قسمت پایینی خود از یک فن برخوردار بوده و در زمان استفاده از این نوع دستگاه ها شما توانسته بر حسب اندازه یا قفسه مورد نیاز از آن استفاده کنید. برخی از برندها اگر چه از قابلیت ارتقاء و اضافه کردن طبقات برخوردار بوده اما هوای گرم در قفسه های بالا و پایین آن ها به یک میزان نخواهد بود. از این رو بهتر بوده با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه از قفسه های بالا برای قرار دادن مواد غذایی خاص استفاده نموده و باقی مواد خوراکی را در دیگر طبقات قرار دهید.

ترموستات دستگاه

حتما در نظر داشته باشید که دستگاه میوه خشک کن انتخابی شما مجهز به ترموستات باشد. چرا که این قابلیت باعث شده شما امکان خشک نمودن هر ماده مصرفی را در درون دستگاه داشته باشید. با توجه به این که هر یک از مواد غذایی برای خشک شدن به حرارت متفاوتی نیاز داشته لذا بهترین کار این بوده که به سراغ دستگاهی رفته که از درجه حرارت های وسیع تری برخوردار بوده و این امکان را داشته تا به واسطه ترموستات حرارت ها را به خوبی تنظیم نموده و ثابت نگه دارد.

برای نمونه جهت خشک نمودن برخی از سبزیجات به دمای زیر 90 درجه فارنهایت نیاز بوده ولی جهت خشک نمودن ماهی یا میوه ها دما بایستی بالای 130 درجه باشد.

 گردش هوا

برای گردش هوایی مناسب و یکسان در کل دستگاه بایستی مدل فن و سایز آن در نظر گرفته شود. بسته به افقی یا عمودی بودن دستگاه تیغه های مورد استفاده در آن جهت پخش هوای یکسان نیز متفاوت خواهد بود. در صورت عدم کارکرد مطلوب فن، ممکن بوده با وجود خشک شدن برخی از موادغذایی باقی مواد هنوز دارای مقداری رطوبت باشند.

ظرفیت

متغیر ظرفیت میوه خشک کن ها از یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای نمونه میوه خشک کن هایی که از ظرفیت بالایی برخوردار بوده در هر بار استفاده قادر به خشک نمودن مواد مصرفی بیشتری بوده و در خشک نمودن مواد از توان بیشتری استفاده خواهد نمود.

در زمان خرید میوه خشک کن همچنین بایستی به جایی که قرار بوده آن را گذاشته نیز فکر کنید. در صورت تمایل به داشتن دستگاهی با ظرفیت بالاتر بایستی اول از همه در آشپزخانه جای نسبتا زیادی را برای آن باز نمایید. این در حالی است که دستگاه های کم ظرفیت به فضای چندان زیادی احتیاج نخواهند داشت.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات