کد خبر : 3877
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فوریه 2023 - 11:41
203 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین خردکن دستی سایز بزرگ سه کاره دیجی کالا

به طور معمول در اکثر غذاها نظیر آش یا سالادهای رژیمی از سبزیجات خرد شده استفاده شده و همان طور که می دانید خرد نمودن این سبزیجات به وقت و البته مهارت زیادی احتیاج خواهد داشت این در حالی است که با یک خرد کن دستی به راحتی می توان در کمترین زمان ممکن و به راحتی این سبزیجاد را خرد نمود. اگر چه استفاده […]

به طور معمول در اکثر غذاها نظیر آش یا سالادهای رژیمی از سبزیجات خرد شده استفاده شده و همان طور که می دانید خرد نمودن این سبزیجات به وقت و البته مهارت زیادی احتیاج خواهد داشت این در حالی است که با یک خرد کن دستی به راحتی می توان در کمترین زمان ممکن و به راحتی این سبزیجاد را خرد نمود. اگر چه استفاده از ابزارهایی چون چاقو، تخته و… کار خرد نمودن مواد غذایی مختلف را راحت تر از قبل نموده است اما با این حال برای افرادی که دارای ناراحتی و درد در ناحیه دست و مچ خود بوده و فرزند کوچکی در منزل دارند کار راحت و ایمنی نخواهد بود. استفاده از چاقو در خرد کردن موادغذایی باعث رو به رو شدن با مشکلاتی چون بو و یا رنگ گرفتن دست ها شده و البته در خیلی از مواقع فرد به دلیل عدم برخورداری از مهارت کافی قادر به خرد نمودن مواد غذایی به طور یکسان نبوده و شیوه خرد کردن او چندان نیز بهداشتی نخواهد بود؛ اما این روزها با وجود دستگاه های خرد کن دیگر می توان از تمامی این مشکلات خود را آسوده خاطر نمود.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین خردکن دستی سایز بزرگ سه کاره دیجی کالا

راهنمای خرید خردکن دستی

به کمک خرد کن به راحتی می توان موادغذایی مختلفی اعم از صیفی جات، سبزیجات، میوه‌ها و… را با سرعت و کیفیتی بالا خرد نمود.

برای راحت تر شدن امور آشپزی این روزها محصولات خردکنِ میوه و صیفی جات مختلفی را می توان در بازار مشاهده نمود که به شما این امکان را داده تا بدون کوچک ترین خستگی و زحمت و نیز بدون اتلاف وقت مواد غذایی مورد نظر خود را در اندازه های دلخواه خرد نمایید.

خردکن دستی یا برقی؟

در وهله اول شما بایستی ببینید که تمایل داشته دارای خرد کنی بوده که به کمک نیرو و فشار دست کار نموده و یا این که دوست دارید دستگاه مورد نظر با برق کار نموده و شما به هیچ عنوان از نیروی دست خود استفاده ننمایید.

شاید شما نیز شنیده باشید که می گویند یکی از رازهای لذیذ شدن غذا عشقی بوده که آشپز به آشپزی دارد. لذا چنانچه علاقه مند به آشپزی بوده بدون شک غذاهای پخته شده توسط شما نیز دلچسب و لذیذ خواهند بود. از این رو چه بهتر بوده اگر به کمک ابزارهایی نظیر خرد کن آشپزی را بیش از پیش لذت بخش تر و آسان تر از قبل نمایید.

 

در زمان خرید خرد کن ابتدا بایستی ببینید که برای خرید یک خرد کن تا چه اندازه قادر به هزینه کردن بوده و پس از آن با توجه به بودجه در نظر گرفته بهترین خرد کن را برای خود خریداری نمایید.

خیلی از افراد با توجه به این که خردکن های دستی سبک بوده و فضای کمی را اشغال نموده و نیز برای استفاده از آن ها نیازی به مصرف برق نبوده آن ها را به نمونه های برقی ترجیح خواهند داد.

ابعاد و اندازه خردکن های دستی کوچک تر بوده و شما حتی این امکان را داشته که در سفر نیز آن را با خود به همراه برده و بدون نیاز به وجود پریز برق در هر جایی که مایل بوده اقدام به خرد نمودن مواد غذایی مورد نظر خود نمایید؛ این در حالی است که ابعاد خردکن های برقی بیشتر بوده و البته قدرت و سرعت آن ها نیز به مراتب از نمونه های دستی بیشتر می باشد.

وزن پایین و نیز کارایی بالا باعث شده این روزها خردکن های دستی به یکی از کارامدترین ابزارها در امر آشپزی تبدیل گردند. در برخی از خردکن های دستی بادوام امکان اعمال تنظیمات سفارشی وجود داشته و از این طریق شما توانسته خرد نمودن مواد غذایی مورد نظر خود را در سایزهای دلخواه و متفاوت انجام دهید.

ما در این مقاله قصد داشته برای داشتن انتخابی مناسب در زمینه خرید خرد کن دستی فاکتورهای مهم در زمان خرید یک خردکن میوه و سبزیجات دستی را بررسی نماییم. پس شما نیز اگر به تازگی قصد خرید خرد کن دستی برای آشپزخانه خود دارید تا انتهای این مقاله را دنبال نمایید تا در نهایت بتوانید به راحتی بهترین خردکن دستی را خریداری نمایید.

فاکتورهای مهم در زمان خرید خردکن دستی

تعداد تیغه ها

هر چه تعداد تیغه های خرد کن دستی انتخابی شما بیشتر بوده شما این امکان را داشته تا مواد غذایی مورد نظر خود را در اندازه ها و شکل های مختلف خرد نموده و به کمک آن ها به تزئین غذای خود بپردازید. از سوی دیگر این تیغه ها را به راحتی می توان در درون دستگاه قرار داد و لذا به هیچ عنوان بیشتر بودن تعداد تیغه ها باعث اشغال شدن فضای بیشتری از سوی دستگاه خردکن نخواهد شد. جهت مواردی چون ریز نمودن، تکه تکه کردن، ریش ریش کردن، بریدن و تقسیم بندی، خردکن های دستی از تیغه های مختلفی برخوردار می باشند.

جنس تیغه ها

با اطمینان از تیغه های خرد کن بدون شک غذای شما نیز بسیار سالم تر خواهد بود. برای کارایی بیشتر خردکن های دستی بهتر بوده تیغه های آن ها از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد چرا که با توجه به این که تیغه های خرد کن دستی مستقیما با مواد غذایی شما در ارتباط بوده لذا این تیغه ها بایستی در برابر  زنگ زدگی و رنگ پریدگی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار بوده تا سلامت مواد غذایی نیز حفظ گردد. تیغه های فولادی دوام بیشتری داشته و تا مدت ها شما را از تعویض تیغه ها معاف خواهند نمود.

قابلیت شستشو

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین موارد در رابطه با ابزارهای آشپزی نظیر غذاساز، خرد کن و… قابلیت شستشو خواهد بود و در زمان خرید بایستی این قابلیت را مدنظر قرار داد. یک خرد کن مناسب علاوه بر کارکرد مطلوب بایستی از قطعات مناسب و جدا شونده جهت سهولت در شستشو برخوردار باشد. به طور معمول در بیشتر خردکن های دستی امکان جدا نمودن کاسه آن ها وجود داشته و شما به آسانی توانسته آن ها را شستشو دهید. در صورت فولادی بودن تیغه امکان شستشوی آن ها با ماشین ظرفشویی وجود داشته و این موضوع باعث شده دیگر برای شستشوی تیغه نگران بریده شدن دست های خود نباشید.

گنجایش ظرف

در زمان انتخاب گنجایش ظرف خردکن دستی بایستی ببینید در هر وعده غذایی به چه میزان سبزی و میوه خرد شده نیاز دارید. به طور معمول خردکن های دستی جهت نگهداری موادغذایی ریز شده دارای ظرف نسبتا بزرگی بوده که البته سایز این ظرف در هر مدل با دیگری متفاوت خواهد بود. در صورتی که دارای خانواده کم جمعیتی بوده و در هر وعده به حجم کمی از میوه و سبزیجات نیاز داشته بهتر بوده به سراغ خرد کن هایی که ظرفیت آن ها کمتر بوده بروید اما در صورت بیشتر بودن تعداد افراد خانواده به طبع گنجایش دستگاه خرد کن انتخابی شما نیز بایستی بیشتر باشد.

جنس ظرف

با شفاف بودن ظرف خرد کن شما به راحتی توانسته روند خرد شدن مواد غذایی را مشاهده نمایید. به طور معمول کاسه خردکن های دستی از جنس استیل، طلق و شیشه ای بوده که با انتخاب دستگاهی با ظرف شیشه ای به راحتی می توانید متوجه شوید که موادغذایی چه زمانی به مرحله آخر خرد شدن می رسند.

BPA-free

حتما بررسی نموده که خردکن دستی و نیز کاسه آن از مواد BPA ساخته نشده باشد چرا که BPA ماده ای شیمیایی بوده که سلامت قلب، پروستات و مغز را تهدیده نموده و دلیل استفاده از آن نیز فرم گیری پلاستیک ها می باشد. حتما در زمان خرید از وجود اتیکت BPA-free بر روی دستگاه انتخابی خود اطمینان نمایید. وجود این مواد در ظروفی که به طور مستقیم با موادغذایی شما در تماس بوده بسیار خطرناک خواهد بود.

سایر ویژگی ها

برخی از خردکن های دستی از نظر اندازه و رنگ بسیار متنوع بوده و شما به راحتی توانسته بر حسب نیاز خود سایز مناسبی را برای خردکن خود انتخاب نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات