کد خبر : 1846
تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 نوامبر 2022 - 20:00
119 views بازدید

قیمت و خرید موکاپات یا اسپرسوساز روگازی موکاپات کف ساز یک نفره دیجی کالا

موکاپات که با نام های دیگری چون قهوه جوش روگازی، اسپرسوساز روگازی و موکا اکسپرس نیز شناخته می شود در واقع نوعی از دستگاه های قهوه ساز می باشد که از طریق عبور آب جوش از بین ذرات آسیاب شده قهوه یک نوشیدنی گرم و خوش عطر و طعم را مهیا خواهد ساخت.   راهنمای خرید موکاپات یا اسپرسوساز روگازی برای اولین بار این نوع […]

موکاپات که با نام های دیگری چون قهوه جوش روگازی، اسپرسوساز روگازی و موکا اکسپرس نیز شناخته می شود در واقع نوعی از دستگاه های قهوه ساز می باشد که از طریق عبور آب جوش از بین ذرات آسیاب شده قهوه یک نوشیدنی گرم و خوش عطر و طعم را مهیا خواهد ساخت.

 

قیمت و خرید اینترنتی موکاپات یا اسپرسوساز روگازی موکاپات کف ساز یک نفره دیجی کالا

راهنمای خرید موکاپات یا اسپرسوساز روگازی

برای اولین بار این نوع از قهوه ساز در سال 1933 توسط فردی به نام لوئیجی دوپونتی به شرکت ایتالیایی آلفانسو بیالتی ارائه شد. این قهوه ساز به وسیله این کمپانی به نام موکا اسپرسو به بازار عرضه شد. علت نامگذاری این قهوه نیز در واقع به این دلیل می باشد که در سده های 15 تا 17 میلادی بندر مخاء در کل دنیا به بازار اصلی قهوه معروف بود و به نوعی نام این قهوه نیز برگرفته از نام این بندر می باشد.

برای استفاده از یک موکاپات شما به یک وسیله حرارتی چون اجاق گازی یا برقی نیاز خواهید داشت. تنوع سایز قوری های اسپرسوساز بالا می باشد و برای ساخت این نوع از قهوه ساز از آلومینیوم استفاده می شود.

 

آشنایی با اجزای موکاپات

 • محفظه‌ی آب: آب در این محفظه نگهداری خواهد شد و این قسمت از موکاپات در بخش زیری قوری قرار می گیرد، آب بعد از این که در این محفظه داغ شد به طرف سبد قهوه حرکت خواهد نمود.
 • سبد قهوه: این بخش خود در واقع دارای دو قسمت می باشد:
 1. قسمت اول محفظه ای دایره شکل است که محل نگهداری قهوه آسیاب شده می باشد.
 2. بخش دوم نیز لوله ای است که با قرار گیری در زیر سبد، در زمان بسته بودن قهوه ساز به طور کامل، این لوله وارد محفظه آب می گردد.

 

 • ظرف فرآورده: محل قرار گیری این ظرف در بخش بالایی این دستگاه می باشد و از یک دسته برخوردار بوده و نیز وظیفه نگهداری قهوه آماده نیز برعهده آن است. این ظرف در قسمت کفی خود و در بالای سبد دارای یک فیلتر می باشد.

 

تهیه قهوه با موکاپات

طعم قهوه تهیه شده با این دستگاه بسیار لذیذ می باشد. اگر چه این قهوه به تنهایی نیز کاملا خوش طعم خواهد بود اما با این حال امکان افزودن مایعات دیگری نیز به آن وجود خواهد داشت و در واقع شما می توانید به کمک این دستگاه آمریکانو و کاپوچینو نیز تهیه کنید.

دلایل تلخ شدن قهوه

 • ممکن است برشته شدن بیش از حد قهوه باعث تلخ شدن آن شود.
 • کیفیت پایین یا کهنگی قهوه نیز از دیگر عواملی است که منجر به تلخ شدن نوشیدنی قهوه می گردد.
 • دم کردن بیش از حد نیز سبب تلخی نامطلوب قهوه شما خواهد شد.

شما به کمک یک دستگاه موکاپات و کمی تجربه این امکان را خواهید داشت تا قهوه ای خوش طعم و عطر را بدون تلخ شدن تهیه کنید.

سرد یا گرم بودن آب: به منظور تهیه قهوه با موکاپات بهتر است از آب گرم یا داغ استفاده شود چرا که این کار در کنار آن که زمان آماده سازی قهوه را کاهش خواهد داد از داغ شدن بدنه خارجی دستگاه نیز جلوگیری نموده و در نتیجه قهوه دچار سوختگی یا تلخی نمی گردد.

سایز موکاپات: طراحی و تولید موکاپات ها در دو نوع سه کاپ و شش کاپ انجام شده که در واقع به کمک آن ها می توان سه فنجان و شش فنجان قهوه را تهیه نمود.

توصیه می شود به منظور جلوگیری از تلخ شدن و زیاد دم کشیدن قهوه به طور کامل سبد قهوه را پر کرده و تا زیر سوراخ خروج هوا مخزن آب را از آب پر کنید.

 استفاده از خاک قهوه

از آن جایی که فشردگی خاک قهوه بالا می باشد و برای عبور بخار آب از خاک قهوه باید فشار زیادی لحاظ شود لذا استفاده از خاک قهوه در موکاپات توصیه نمی شود چرا که دستگاه موکاپات آن طور که باید، از ایمنی کافی برخوردار نمی باشد.

موکاپات و سفر

موکاپات را می توان دستگاه قهوه سازی مناسب برای سفر به شمار آورد چرا که شما به راحتی قادر خواهید بود بر روی اجاقی کوچک و یا بر روی آتش، قهوه ای خوش طعم را آماده کنید.

 

در زمان انتخاب و خرید موکاپات به چه نکاتی باید توجه شود؟

·        ظرفیت دستگاه موکاپات

چنانچه تنها قصد تهیه قهوه برای خود را دارید بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها به خرید یک موکاپات تک نفره اکتفا نمایید، اما در غیر این صورت می توانید بسته به نیاز و تعداد افرادی که قصد تهیه برای آن ها را دارید ظرفیت موکاپات را انتخاب نمایید. از آن جایی که در هر بار استفاده فیلترهای اسپرسو ساز به طور کاملا پر خواهند شد لذا انتخاب ظرفیتی مناسب برای دستگاه مانع از رقیق و بدطعم شدن قهوه خواهد شد.

·        توجه به جنس بدنه و برند

برای آن که خیال تان از بابت کیفیت موکاپات انتخابی آسوده باشد بهتر است به برند سازنده و نوع جنس به کار برده شده در ساخت بدنه دقت نمایید.

در واقع وقتی شما اقدام به خرید از برندی مطرح خواهید نمود مطمئن خواهید بود که قهوه آماده شده کاملا بهداشتی می باشد.

 

·        نوع موکاپات انتخابی

به طور کلی دستگاه های موکاپات در دو نوع روگازی و برقی موجود می باشند و به هنگام خرید شما بایستی ببینید که قصد خرید کدام نوع از دستگاه های موکاپات را دارید.

موکاپات روگازی: در زمان آماده سازی قهوه با استفاده از دستگاه موکاپات روگازی، باید به شعله گاز توجه داشته و دما را تحت کنترل بگیرید.

موکاپات برقی: تنظیم دما در این موکاپات ها به صورت خودکار انجام خواهد شد، از این رو شما بدون داشتن هر گونه مهارتی نیز قادر به آماده سازی قهوه خواهید بود. البته لازم به ذکر است که این نوع از موکاپات ها از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

·        جنس دستگاه موکاپات

به طور معمول برای ساخت دستگاه های موکاپات از دو جنس آلومینیوم و استیل استفاده می شود.

قیمت موکاپات های آلومینیومی به نسبت نمونه های استیل پایین تر می باشد اما ظاهر آن ها چندان جذاب و شیک نمی باشد. در صورتی که به موقع و مطابق با دستور برای تمیز کردن این دستگاه اقدام نشود طعم قهوه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. بهتر است برای تمیز کردن و شستن موکاپات از آب داغ و اسکاچ نرم استفاده شود چرا که شوینده ها و اسکاج زبر باعث وارد شدن ذرات ریز آلومینیوم به درون قهوه خواهد شد و طعم آن را عوض می کند.

موکاپات های آلومینیومی با قرارگیری در معرض اسید قهوه و اکسیژن رفته رفته دچار زنگ زدگی و خوردگی می گردند از این رو حتما بعد از شستن دستگاه آن را به طور کامل خشک کنید.

موکاپات های استیلی اما از دوام و نیز جلوه بیشتری برخوردار می باشند و به همین دلیل قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد بود. مقاومت استیل های ضد زنگ در مقابل خش، ضربه و خوردگی بالا خواهد بود. استیل برخلاف آلومینیوم متخلخل نمی باشد و به دلیل بهره مندی از کروم خیلی راحت تر تمیز خواهد شد و طعم قهوه را چندان تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

 

در ادامه برخی از موکاپات های موجود در بازار آورده شده است که کیفیت آن ها کاملا مطلوب بوده و رضایتمندی از آن ها بالا می باشد.

1.       قهوه جوش موکا مدل Cof-6Cup

اولین دستگاهی که قصد معرفی آن را داریم قهوه جوش موکا مدل Cof-6Cup می باشد. این موکاپات دارای ابعاد 16x10x18 سانتی متر، وزن 300 گرم، گنجایش 0.6 لیتر می باشد. بدنه این دستگاه آلومینیوم ضد زنگ است و دسته آن نیز عایق می باشد. این دستگاه از ظرفیتی 6 فنجانی برخوردار می باشد. می توان آن را روی شعله گاز و المنت برقی قرار داد و از سه بخش جداگانه تشکیل شده است.

2.      قهوه جوش بیالیتی مدل موکا کد S2019

این قهوه ساز از ظاهر شیک و بسیار جذابی برخوردار می باشد و از مشخصه های کلی این قهوه جوش نیز می توان به مواردی چون ابعادی 23*15*10 سانتی متری، وزنی 650 گرمی، گنجایش نیم لیتری اشاره نمود. این محصول ساخت ایتالیا می باشد و دارای بدنه ای استیلی و دسته ای عایق است.

این دستگاه همچنین از یک فیلتر تصفیه و یک عدد واشر اضافه و نیز سوپاپ سرریز برخوردار می باشد.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات