کد خبر : 3891
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فوریه 2023 - 12:47
215 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین زودپز آلمانی قدیم ترکیه ای دیجی کالا

از آن جایی که در زودپزها روند پخت غذا از طریق مکانیسم فشار بخار آب به کار رفته در آن تسریع پیدا نموده لذا غذا در زودپز خیلی سریع تر آماده خواهد شد. از بین غذاهای اصیلی ایرانی می توان به قرمه سبزی و آبگوشت اشاره نموده که به جرات می توان گفت محبوب ترین غذا در بین ایرانیان به شمار آمده و در گذشته […]

از آن جایی که در زودپزها روند پخت غذا از طریق مکانیسم فشار بخار آب به کار رفته در آن تسریع پیدا نموده لذا غذا در زودپز خیلی سریع تر آماده خواهد شد. از بین غذاهای اصیلی ایرانی می توان به قرمه سبزی و آبگوشت اشاره نموده که به جرات می توان گفت محبوب ترین غذا در بین ایرانیان به شمار آمده و در گذشته مادرها و مادربزرگ های ایرانی ساعت ها برای پخت این غذاها صرف نموده و از صبح زود بساط پخت و پز را به راه می انداختند.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین زودپز آلمانی قدیم ترکیه ای دیجی کالا

راهنمای خرید زودپز

این در حالی است که این روزها دیگر مشغله های بسیار زیاد افراد اجازه صرف چنین وقتی برای پخت یک غذا را از آن ها گرفته است. از این رو دستگاه هایی ساخته شده که به کمک آن ها سرعت پخت غذاها بسیار بیشتر بوده که از بین آن ها می توان به زودپز اشاره نمود. هر زودپز با توجه به سایز و مدلی که داشته از قابلیت های متفاوتی برخوردار می باشند. وجود یک زودپز در خانه به شما این امکان را داده تا در کمترین زمان یک آبگوشت و قرمه سبزی جا افتاده و خانگی بپزید. در واقع زودپزها مقداری از مایع مواد درون خود را به نقطه جوش رسانده و پس از تبدیل آن به بخار، از بخار حاصله روند پخت غذا را تسریع خواهد بخشید. افزایش بخار در این دستگاه باعث بالا رفتن میزان فشار و حرارت درون ظرف شده و در نهایت پخت غذا به سرعت انجام شده و از همه مهم تر این بوده که ارزش غذایی مواد درون ظرف حفظ خواهد شد.

ما در این مقاله قصد داشته برای آن دسته از افراد که به تازگی قصد خرید زودپز را داشته از مزایای پخت غذا در زودپز صحبت نموده و انواع زودپزها را معرفی نماییم تا بهتر توانسته در این زمینه انتخاب نموده و خرید مناسبی را داشته باشند. پس اگر شما نیز به دنبال بهترین زودپز هستید حتما تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

فواید تهیه غذا در زودپز

 • پخت سریع غذا

از اصلی ترین قابلیت های یک زودپز که باعث استقبال بی نظیر افراد از این دستگاه شده است پخت سریع غذا و صرفه جویی در زمان می باشد. از آن جایی که این روزها مشغله کاری افراد بسیار زیاد شده لذا به طور معمول دستگاهی که بتواند در انجام سریع کارها نقش داشته باشد مورد استقبال افراد قرار خواهد گرفت. یکی از این ابزار زودپز بوده که باعث شده در کمترین زمان بتوانید غذای دلخواه خود را تهیه نمایید. زودپزها برای خانم های شاغل یک وسیله کاربردی به شمار آمده و به آن ها این امکان را داده تا خیلی سریع خوشمزه ترین غذا ها را بپزند.

 • حفظ ارزش غذایی

طبق تحقیقات انجام شده زودپز ها قادر به حفظ بیشتر ویتامین ها و مواد مغذی موجود در غذا می باشند.این در حالی است که غذایی که 6 ساعت روی اجاق گاز در حال پخت بوده دیگر ویتامین و عنصدر مفیدی در آن باقی نخواهد ماند و همگی بخار خواهند شد. زودپزها از طریق کاهش زمان پخت، ویتامین ها را حفظ نموده و در نتیجه غذای سالم و مقوی تری را برای شما تهیه خواهند کرد.

 • کمک به محیط زیست

با کاهش زمان پخت غذاها توسط زودپز، به طبع انرژی کمتری صرف خواهد داشت. در واقع به کمک زودپزها برای پخت غذا از گاز و برق کمتری استفاده شده و از این رو کمک زیادی به حفظ محیط زیست خواهد شد.

 • طبخ غذایی خوش عطر و لذیذ

با پخت غذا در زودپز، بو و مزه ی غذا راهی به خروج از ظرف نداشته و به خوبی همگی طعم ها در قابلمه حفظ خواهد شد. این موضوع باعث شده غذا علاوه بر حفظ ویتامین ها و مواد مغذی خود از عطر و طعم بی نظیری نیز برخوردار باشد.

خیلی از افراد به دلیل خبرهایی که در رابطه با انفجارهای زودپزها در گذشته شنیده اند به هیچ عنوان حاضر به استفاده از زودپزها نخواهند بود. این در حالی است که این روزها با رشد فناوری ابزارهای آشپزخانه نیز بسیار پیشرفته تر بوده و ایمنی آن ها بسیار بالا رفته است. از این رو به هیچ عنوان دیگر مشکلات این چنینی در زودپزها رخ نداده و شما با خیال آسوده می توانید از این ابزار کاربردی برای پخت سریع و سالم تر غذاهای خود استفاده نمایید. البته بهتر بوده برای ایمنی بیشتر از استاندارد بودن زودپز انتخابی خود اطمینان حاصل نموده و از آن استفاده اصولی داشته باشید.

احتمالا تا این جای کار به خوبی پی برده اید که وجود یک زودپز در آشپزخانه تان تا چه اندازه مفید و کاربردی می باشد. حال در ادامه با انواع زودپزها و مزایا و معایب آن ها آشنا خواهیم شد.

به طور کلی زودپزها به دو گروه تقسیم می گردند:

زودپز های گازی

این نمونه از زودپزها فاقد منبع انرژی مجزا بوده و برای پخت غذا از گرمای اجاق گازها استفاده می نمایند. با قرار گیری این نوع زودپزها بر روی حرارت شعله اجاق گاز، زودپز کار خود را شروع نموده و راه اندازی آن به هیچ عنوان وقت گیر نخواهد بود. طی پخت غذا شما توانسته از طریق پیچ های شعله های اجاق گاز حرارت را به صورت دستی تنظیم نمایید. به طور معمول این زودپزها فاقد تایمر بوده و از این رو به مراقبت بیشتری احتیاج خواهند داشت. دوام و ماندگاری این زودپزها علی الخصوص اگر از استیل ضد زنگ ساخته شده به نسبت نمونه های برقی بیشتر خواهد بود.

مزایا زودپزهای گازی:

 • پخت سریع تر غذا
 • قابلیت حمل و جا به جایی آسان
 • جای گیری آسان در قفسه های کابینت
 • بالاتر بودن میزان سطح فشار در آن ها (PSI)
 • طول عمر بیشتر
 • به صرفه تر بودن

معایب زودپزهای برقی:

 • عدم برخورداری از تایمر
 • نیاز به تنظیم دستی حرارت

زودپز های الکتریکی

این نمونه از زودپزها دارای طرز استفاده آسان تری می باشند. شما در این زودپزها امکان تنظیم حرارت را داشته  به واسطه قابلیت تایمر در آن ها به راحتی توانسته زمان پخت را مشخص نموده و با خیالی آسوده به دیگر کارهای خود مشغول گردید. از آن جایی که این زودپزها دارای سطح فشار کمتری بوده لذا برای پخت غذا به مدت زمان بیشتری نیاز دارند. دوام این زودپزها به اندازه نمونه های گازی نبوده اما با این حال ممکن بوده محصولات برخی از برندها کیفیت و طول عمر بیشتری را داشته باشند.

مزایای زودپزهای الکتریکی:

 • طرز استفاده آسان و راحت
 • برخورداری از منبع انرژی مجزا
 • مجهز به تایمر

معایب زودپزهای الکتریکی:

 • هزینه بیشتر
 • زمان پخت طولانی تر
 • برخورداری از سطح فشار کمتر

همان طور که مشاهده نمودید هر یک از این زودپزها معایب و مزایای خاص خود را داشته و در آخر این شما بوده که بایستی با در نظر گیری شرایط خود گزینه مناسب تر را از بین آن ها انتخاب نمایید.

نکات قابل توجه در زمان انتخاب بهترین زودپز

میزان فشار زودپز

برای اندازه گیری سطح فشار زودپز ) PSI) بر حسب پوند از واحد اینچ مربع استفاده خواهد شد. مقدار مناسب این فشار 15 اینچ ربع بوده و این موضوع در اکثر زودپزها در نظر گرفته شده است. از این رو بهتر بوده در زمان خرید زودپز حتما این رقم را بررسی نمایید. به طور معمول سطح فشار زودپزها بین 10 تا 12 بوده و چنانچه این فشار در زودپزی کمتر بوده امکان پخت سریع و مطلوب غذا در آن ها وجود نخواهد داشت.

امکان کنترل فشار

بعضی از زودپزها از قابلیت تغییر فشار برخوردار بوده و برای نمونه برخی از  زودپزها دارای سطح فشار ۶ تا ۸ کم، ۸ تا ۱۳ میانه و ۱۳ تا ۱۵ بالا بوده و یا این که از اصطلاحاتی نظیر طبخ آرام، گرم نمودن و… برخوردار می باشند. شما توانسته با مراجعه به دفترچه راهنمای این محصولات از کاربرد هر یک از این موارد مطلع گردید. به عنوان نمونه برای پخت غذاهای دریایی غذاهایی دریایی مثل خاویار، ماهی و یا صیفی جات تنظیمات PSI کم بسیار مناسب می باشد. برخی از زودپزها دو کاره بوده و جای یک دستگاه پلوپز را نیز برای شما پر خواهند نمود. چنانچه در آشپزخانه خود با کمبود جا مواجه هستید بهترین کار این بوده که به جای خرید چندین دستگاه به سراغ دستگاه های چندکاره بروید.

ایمنی بالا

حتما به این نکته توجه داشته باشی که زودپز انتخابی شما از طراحی و ساخت استانداردی برخوردار بوده و دارای ایمنی بالا باشد. درب زودپز بایستی کاملا درست بسته و محکم شده و به هیچ عنوان از فضای میان درب هوای داغ درون آن به بیرون درز پیدا نکند. دستگاه به صورت خودکار به هیچ عنوان نباید تا پیش از خروج تمامی بخار درون دستگاه اجازه باز شدن درب آن را بدهد، چرا که در زمان باز کردن درب، دست شما به شدت می سوزد. برای حمل و جابه جایی آسان زودپز بایستی دارای دستگیره هایی با استحکام بالا بوده و با بزرگ تر شدن زودپز به طبع دستگیره های آن نیز بایستی مقاومت بیشتری داشته باشند. مطمئن گردید که سوپاپ اطمینان دستگاه از استاندارد لازم برخوردار بوده تا با زیاد شدن فشار درون زودپز، هوای گرم اضافه درون آن به طور خودکار از درون آن به بیرون فرستاده شود.

قیمت

عواملی چون سایز، میزان PSI و مارک زودپزها از قیمت های متفاوتی برخوردار می باشند. زودپزهای برقی دارای قیمت بالاتری بوده و با توجه به بیشتر بودن تعرفه برق به نسبت گاز در ایران، از این رو در طولانی مدت هزینه های ناشی از استفاده از زودپز نیز بسیار بیشتر خواهد بود. توصیه می شود که در زمان خرید تنها با توجه به قیمت خرید نکنید و کیفیت آن دستگاه را نیز حتما مدنظر قرار دهید چرا که خرید یک دستگاه زودپز کم کیفیت و یا بی کیفیت ممکن بوده عواقب خطرناکی را برای شما به ارمغان آورد. به طور کلی از آن جایی که زودپزها باعث پخت سریع تر غذاها شده و به صرفه جویی در وقت و انرژی شما کمک نموده در کم شدن میزان هزینه ها نیز بی تاثیر نخواهند بود.

سایز و ظرفیت زودپز

در زمان خرید زودپز یکی از دیگر مواردی که بایستی به آن توجه شود سایز زودپز می باشد. برای انتخاب سایز مناسب شما بایستی تعداد افراد خانواده خود را مدنظر قرار داده و علاوه بر آن ببینید که آیا در آشپزخانه جای مناسبی را برای نگهداری از آن در اختیار دارید یا خیر؟ به طور معمول سایز زودپزهای برقی کوچک ترمی باشند. برای تعیین ظرفیت زودپزها از واحد لیتر استفاده شده و به طور معمول برای یک خانواده دو نفره یک زودپز 4 لیتر کاملا کافی بوده و خانواده های 4 تا 7 نفره نیز بهتر بوده از زودپزهای ۸ تا ۱۰ لیتری استفاده نمایند. البته شما توانسته با خرید زودپزهای چند ظرفیتی به راحتی سایز قابلمه را برحسب نیاز تغییر دهید اما گفتنی است که قیمت این زودپزها بیشتر می باشد.

سوپاپ فشار بخار

از دیگر مواد قابل توجه در زمان خرید زودپزها محفظه خروج بخار بر روی آن ها می باشد. این سوپاپ با بیرون فرستادن بخار اضافی به بیرون صدای سوتی تولید نموده و از این طریق افراد را از خطر فشار بخار زیاد آگاه خواهد نمود. از این رو بهتر بوده دستگاه انتخابی شما حتما از سوپاپ قابل اطمینانی برخوردار باشد.

جنس بدنه ی زودپز

به طور معمول در ساخت بدنه زودپزها از استیل ضد زنگ و آلومینیوم استفاده می گردد. زودپزهای با بدنه استیل ضد زنگ در مقایسه با نمونه های آلومینیومی دارای دوام بیشتر، وزن بالاتر و قیمت بالاتر بوده می باشند. زودپزهای استیل نیز در گرم نمودن غذا خیلی سریع تر عمل نموده و همچنین غذا را برای مدتی طولانی تر گرم نگه نموده و به کاهش انرژی مصرفی نیز کمک خواهند نمود.

موارد ذکر شده در بالا از اصلی ترین معیارهایی بوده که در زمان خرید زودپز بایستی به آن توجه  گردد. اما در این بین معیارهایی نیز وجود داشته که در کنار معیارهای اصلی مورد توجه قرار گرفته تا زودپز انتخابی شما به خوبی قادر به رفع نیازهای شما باشد:

ظرف بخارپز

برخی از زودپزها دارای قفسه یا سبد بخارپز بوده که به کمک آن شما توانسته توسط بخار تولید شده سبزیجات و مواد غذایی مورد نظر خود را پخته و از این رو همزمان امکان پخت دو نوع غذا برای شما وجود خواهد داشت.

راهنمای تهیه غذا

اگر چه امروزه به راحتی می توان با یک سرچ ساده در اینترنت دستور پخت هر نوع غذایی را تهیه نمود اما با این حال برخی از زودپزها دارای راهنمای آشپزی بوده و به شما روش های پخت انواع غذاها با زودپز را آموزش خواهند داد.

گارانتی

چنانچه دستگاه انتخابی شما از گارانتی معتبری برخوردار بوده شما با آسودگی خاطر بیشتری توانسته آن را خریداری نموده و حتی با وجود آن که ممکن بوده هیچ وقت از این گارانتی استفاده ای ننمایید اما این را خواهید دانست که شرکت سازنده همواره محصول خود را پشتیانی خواهد نمود.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات