کد خبر : 3869
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فوریه 2023 - 10:49
1,069 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین و پر فروش ترین چرخ خیاطی معمولی صنعتی دیجی کالا

هنر گستره ی وسیعی داشته و قطعا خیاطی و دوخت و دوز نیز یک هنر به شمار می آید. وجود دستگاه چرخ خیاطی در هر خانه ای لازم و کاربردی می باشد. چرخ های خیاطی نیز از پیشرفت تکنولوژی تاثیر پذیرفته و روز به روز مدل های متنوع آن روانه بازار می گردند. خیلی از افراد خرید چرخ خیاطی را لازم ندانسته و ترجیح می […]

هنر گستره ی وسیعی داشته و قطعا خیاطی و دوخت و دوز نیز یک هنر به شمار می آید. وجود دستگاه چرخ خیاطی در هر خانه ای لازم و کاربردی می باشد. چرخ های خیاطی نیز از پیشرفت تکنولوژی تاثیر پذیرفته و روز به روز مدل های متنوع آن روانه بازار می گردند. خیلی از افراد خرید چرخ خیاطی را لازم ندانسته و ترجیح می دهند هزینه خرید این دستگاه را صرف کار دیگری نموده و در صورت نیاز به خیاطی ها مراجعه کنند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید قطعا پس از مطالعه ادامه مطالب ما به فکر خرید یک چرخ خیاطی هر چند معمولی خواهید بود.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین و پر فروش ترین چرخ خیاطی معمولی صنعتی دیجی کالا

 

راهنمای خرید چرخ خیاطی و آشنایی با چرخ خیاطی های پر فروش

به عنوان مثال ممکن است خیلی اتفاقی روی مانتو و یا کت شما یک پارگی ایجاد شود، برای سپردن همین کار ساده به یک خیاط شما باید هزینه های مختلفی از قبیل صرف وقت، هزینه کرایه و دستمزد خیاط  را پرداخت نمایید اما در صورتی که در خانه یک چرخ خیاطی معمولی داشته باشید خیلی راحت می توانید خود آن را بدوزید.

وجود یک چرخ خیاطی معمولی در خانه این امکان را به شما داده که در زمان فراغت خود لباس های ساده و زیبایی را برای خود و دیگر افراد خانواده بدوزید و یا حتی از این راه کسب درآمد کنید.

گاهی وقت ها لباسی که خریده اید برای شما بلند است، وجود یک چرخ خیاطی در خانه باعث می شود خیلی راحت لباس را به اندازه مناسب درآورید. اما خیاط ممکن است شما را چند روز معطل کند و از هزینه های آن نیز نمی توان غافل شد.

یکی دیگر از موارد لزوم وجود چرخ خیاطی در خانه این است که در مواقع اضطراری کار راه انداز است. مثلا گاهی اوقات درست موقع رفتن به مهمانی ممکن است زیپ لباس شما خراب شود، و شما خیلی سریع می توانید به کمک چرخ خیاطی آن را تعمیر نمایید. لذا وجود یک چرخ خیاطی در بسیاری از مواقع واقعا کاربردی خواهد بود.

چرخ خیاطی جزو لوازمی است که برای تمامی افراد کاربردی بوده و نیاز است که در هر خانه ای وجود داشته باشد. امروزه چرخ های خیاطی در نمونه های مختلف وجود داشته که هر فرد می تواند براساس نیاز خود مدل مناسبی را انتخاب نماید.

انتخاب یک چرخ خیاطی حرفه ای و باکیفیت سال ها شما را از خرید مجدد چرخ خیاطی و نیز هزینه های خیاطی معاف خواهد نمود. در اوایل چرخ خیاطی ها به صورت دستی بودند که برای دوختن لباس ها نیاز بود که دسته آن ها را چرخاند، این چرخ خیاطی ها تنها برای دوخت و دوز های معمولی کاربرد داشته و به لحاظ قیمت نیز در سطح بسیار مناسبی قرار دارند.

قبل از خرید یک چرخ خیاطی ابتدا باید انتظارات خود از یک چرخ خیاطی را مطرح کنید. بهتر است برای کارگاه های خیاطی از چرخ خیاطی های حرفه ای و قدرتمند استفاده کنید ولی برای دوخت و دوز های خانگی یک چرخ خیاطی معمولی کاملا کفایت می کند.

در ادامه با مبحث خرید چرخ خیاطی  و انواع چرخ خیاطی آشنا شده  تا بهتر بتوانید چرخ خیاطی مناسب خود را انتخاب نمایید.

اول از هر چیز به معرفی انواع چرخ خیاطی می پردازیم:

انواع چرخ های خیاطی

بی شک نیاز است که قبل از خرید چرخ خیاطی با نمونه های مختلف آن آشنا گردید. چرخ خیاطی ها به طور معمول در یکی از سه دسته زیر قرار دارند:

 • دیجیتالی
 • برقی
 • مکانیکی

چرخ خیاطی ها در هر سه دسته، از مدل آماتور تا حرفه ای وجود داشته و تنوع بسیار بالایی دارند.

ماشین های مکانیکی کاملا انتظارات شما از یک چرخ خیاطی معمولی  از جمله رفو و تعمیر لباس و دوخت و دوز های ساده را برآورده می سازند. اندازه این چرخ خیاطی ها بزرگ بوده و برای کارگاه ها مناسب هستند و کنترل آن ها نیز به وسیله پدال صورت می گیرد. تنوع این دستگاه ها پایین بوده و تنها در دوخت های اصلی سرعت و تمرکز بالایی از خود نشان خواهند داد. این دستگاه ها به شکل دستی تنظیم شده و به کمک کلید ها و شماره گیر های بزرگ آن ها، می توان مطابق با میل خود آن ها را تنظیم نمود.

قابلیت های یک ماشین دوخت کامپیوتری بیشتر بوده و پیشرفته تر عمل می کنند. تنظیمات این چرخ خیاطی ها اتوماتیک و به وسیله کامپیوتر صورت گرفته، در نتیجه در آن احتیاجی به زور و قدرت برای انجام تنظیمات دستی نیست.

چرخ خیاطی های دیجیتال به کمک رایانه و نرم افزار مورد نیاز به روز رسانی شده و از قابلیت های گوناگون جهت تزئین پارچه و انجام دوخت های مختلف برخوردار هستند و همچنین با توجه به جنس پارچه و نیز محل به کارگیری، دوخت ها را انجام خواهند داد. این مدل از چرخ خیاطی ها حتی دارای کارت حافظه بوده و این امکان برای شما وجود داشته که نمونه های دوخت مورد علاقه خود را ایجاد  و ذخیره نموده و یا این که از الگو های ذخیره شده در کارت حافظه بهره ببرید. این دستگاه ها جهت انجام گلدوزی و لحاف دوزی نیز مناسب می باشند.

چرخ خیاطی های برقی در واقع از ترکیب ماشین های مکانیکی و کامپیوتری به وجود آمده اند. این دستگاه ها جهت انتخاب مدل دوخت، مجهز به مدار های الکتریکی بوده و برای نمایش تنظیمات و نیز انجام تنظیمات جدید، از صفحه نمایشی ال سی دی در سایز بزرگ برخوردار می باشند.

این نمونه از چرخ خیاطی ها برای آن دسته از خیاطان حرفه ای و یا نیمه وارد که به دنبال راهی برای آسان نمودن دوخت های سخت هستند بسیار کاربردی خواهد بود.

بیشتر افراد تازه کار، چرخ خیاطی های مکانیکی را که قیمت مناسب تری دارند را برای آموزش انتخاب می کنند. ولی انتخاب مناسب تر دستگاه های کامپیوتری است تا فرصت آشنایی بیشتر با قابلیت های آن را داشته باشند. هر چند که هر سه مدل از چرخ خیاطی ها در سطح آماتور و حرفه ای وجود داشته و شما این امکان را داشته تا با توجه به توان مالی خود و انتظاراتی که از یک چرخ خیاطی دارید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

هدف از خرید چرخ خیاطی

باید قبل از خرید چرخ خیاطی هدف خود را از این خرید مشخص نمایید، این که مشخص کنید چرخ خیاطی را برای کارگاه های خیاطی بزرگ می خواهید و یا آن را تنها برای مصرف خانگی احتیاج دارید قطعا انتخاب شما را راحت تر نموده و بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

سرعت دستگاه چرخ خیاطی

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک چرخ خیاطی مناسب، میزان سرعت دوخت و دوز آن می باشد. برای کارگاه های خیاطی چرخ خیاطی های بسیار دقیق و سریع نیاز است. ماشین های صنعتی به طور تقریبی رنج سرعتی معادل 1000 تا 5000 کوک در دقیقه دارند. کلید کنترل سرعت بر روی چرخ خیاطی این امکان را به ما داده تا میزان سرعت دوخت را تا چندین برابر در دقیقه بالا برده، اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که برخی از پارچه ها با توجه به جنسی که دارند نیازی به سرعت نداشته و تنها کافی است دوخت آن ها با دقت بالا انجام گردد. مثلا پارچه های چرمی نیاز به دقت بیشتری به هنگام دوخت داشته و باید مواظب بود که سوزن به هنگام کار شکسته نشود. واحد محاسبه این فاکتور نیز RPM می باشد. چنانچه استفاده شما بیشتر پارچه های پرده ای و این دسته از پارچه ها بوده و زیاد با پارچه های سنگین و چرمی سر و کار ندارید می توانید به یک چرخ خیاطی با سرعت متوسط نیز بسنده نمایید چرا که قطعا این میزان از سرعت برای شما کفایت می نماید.

سطح صدا

چرخ خیاطی های دینام دار بسیار پر سر و صدا هستند که البته اگر چرخ خیاطی را برای کارگاه  می خواهید این موضوع خیلی مهم به نظر نمی آید اما در محیط خانه قطعا استفاده از این مدل چرخ ها آزار دهنده خواهد بود. چرخ خیاطی های ماکو گرد که بدون دینام بوده صدای بسیاری کمی از خود تولید نموده و تنها به هنگام دوخت و دوز انرژی مصرف می نماید، این در حالی است که چرخ های دینامی به محض زدن دکمه پاور برق مصرف خواهند نمود. تفاوت قیمت بین این دو چرخ خیاطی چیزی حدود 600 تا 900 هزار تومان می باشد.

مدل های مختلف دوخت ها

چرخ خیاطی ها این امکان را به افراد داده تا برای بخش های مختلف پارچه ها، دوخت مناسب آن ها را انجام دهند. برخی از چرخ خیاطی ها تنها چند دوخت ساده انجام داده و برخی دیگر قابلیت پشتیبانی از دوخت های بیشتری را دارا هستند. به کمک دوخت های مختلف می توان دوخت حاشیه لباس ها را انجام داده ، روی پارچه را زینت بخشیده و همچنین پس دوزی لباس ها را به کمک آن ها انجام داد. برای شروع نیازی به چرخ خیاطی حرفه ای با قابلیت دوخت های متعدد نیست. ولی چنانچه خیاطی شما در سطح پیشرفته بوده و قصد کسب در آمد از طریق خیاطی را دارید بهتر بوده چرخ خیاطی انتخابی شما قابلیت انجام دوخت های متعدد را داشته باشد.

اندازه و وزن دستگاه چرخ خیاطی و پایه آن

میزان فضایی که چرخ خیاطی اشغال می کند نیز مسئله مهمی بوده که به هنگام خرید باید به آن توجه نمود. لذا در صورتی که فضای خانه شما کوچک بوده بهتر است چرخ خیاطی انتخابی شما سایز جمع و جوری داشته باشد. چرخ خیاطی هایی که میز بزرگی دارند انتخاب چندان مناسبی برای خانه های کوچک نبوده و شما می توانید چرخ خیاطی هایی که مجهز به میز تاشو هستند را جایگیزین آن ها نمایید. اگر چه چرخ خیاطی های سنگین که دارای نخ کلفت هستند دوخت بهتری دارند اما به هر حال جا به جایی چرخ های سبک بسیار آسان تر می باشد.

بیشتر چرخ خیاطی های صنعتی از پایه های چوبی برخوردار بوده در صورتی که چرخ های معمولی از آن بی بهره هستند. ولی چنانچه قصد خرید چرخ خیاطی برای کارگاه تولیدی خود دارید می توانید به فکر تهیه پایه مجزا برای این دستگاه ها باشید. بهتر است پایه انتخابی را پهن انتخاب نموده تا فضای بیشتری تحت اختیار شما قرار گیرد.

 

بودجه خرید چرخ خیاطی

از دیگر فاکتور های مهم به هنگام خرید یک چرخ خیاطی قیمت آن می باشد. بی شک یک چرخ خیاطی که دارای قابلیت های متعدد می باشد هزینه خرید بالاتری نیز داشته، اما به هر حال شما باید این نکته را  در نظر بگیرید که شاید خیلی از این قابلیت ها برای شما کاربرد نداشته باشد. قیمت خرید دستگاه های مکانیکی در مقایسه با چرخ خیاطی های الکترونیکی مناسب تر بوده و دستگاه های کامپوتری نیز از هر دو آن ها گران تر می باشد. اگر قصد خرید یک چرخ خیاطی مناسب برای تولیدی خود دارید پیشنهاد می شود به دنبال یک چرخ خیاطی حرفه ای باشید تا از انواع مدل دوخت بهره مند شده و احتیاجی به خرید دستگاه دیگری نداشته باشید. انتخاب یک چرخ خیاطی با کیفیت شما را تا چندین سال از خرید دوباره چرخ خیاطی معاف خواهد ساخت.

سایر ویژگی های چرخ خیاطی

یکی از مشکلات افراد در شروع کار خیاطی، سوزن نخ کردن است که زمان زیادی از وقت آن ها را تلف می کند از این رو به چرخ خیاطی های جدید قابلیت سوزن نخ کردن نیز اضافه شده است. چرخ خیاطی هایی که این ویژگی را داشته اتلاف وقت خیاطان را به حداقل رسانده و برای افراد کم بینا نیز بسیار کاربردی می باشد.

امکان دوخت پارچه های کلفت با برخی از چرخ خیاطی ها وجود نداشته لذا حتما هنگام خرید بررسی کنید که چرخ خیاطی انتخابی شما به لحاظ پایه فشار دهنده قدرت مطلوبی داشته باشد تا قادر به دوخت پارچه های ضخیم بوده و به هنگام کار فشاری به آن وارد نگردد.

از دیگر ویژگی های چرخ خیاطی ها می توان به سوزن با قابلیت دوخت چند رنگ و لامپ نور افشان جهت روشن ساختن محل دوخت اشاره نمود.

برخی از چرخ خیاطی ها نیز در صورت نبود برق این امکان را به شما داده تا از باتری آن  استفاده نموده و کار شما به واسطه نبود برق به تاخیر نیفتد.

ضمانت

بی شک برخوردار بودن یک چرخ خیاطی از ضمانت نامه ای معتبر شما را در خرید مصمم تر می سازد. چرا که این امکان برای شما وجود داشته تا در صورت درست کار نکردن دستگاه از ضمانت نامه آن استفاده نمایید. لذا به دنبال چرخ خیاطی بروید که در قبال خرید به شما ضمات نامه بدهند.

حال در ادامه با چند نمونه از برند با کیفیت و نام آشنا در زمینه تولید چرخ خیاطی آشنا خواهیم شد:

 1. چرخ خیاطی کاچیران مدل Rose210

این چرخ خیاطی در واقع جدید ترین محصول از شرکت کاچیران بوده که در مقایسه با نمونه های قبلی خود سبک تر شده است. این دستگاه از آن جایی که وزن کمی داشته و نیز کمترین میزان از فضا را به خود اختصاص داده طرف داران بسیاری را توانسته به خود جلب نماید. این دستگاه به رنگ سفید بوده و دارای بدنه ای مقاوم است و ظاهر آن نیز بسیار چشم نواز می باشد.

طراحی این دستگاه به گونه ای بوده که علاوه بر تجهیز بودن به قابلیت های لازمه برای یک چرخ خیاطی، این قابلیت را به افراد داده تا به کمک دکمه های تنظیم روی دستگاه یک خیاطی حرفه ای را تجربه نماید. این دستگاه دارای چند پایه دوخت مختلف بوده که تعویض آن ها به راحتی و بسیار سریع صورت می گیرد. از دیگر قابلیت های این چرخ خیاطی می توان به بدنه آلومینیومی و مستحکم و نیز بازوی جدا شونده آن اشاره نمود.  به کمک بازوی جدا شونده دوخت آستین و جیب ها خیلی راحت تر و شیک تر خواهد بود.

پدال برقی این چرخ خیاطی، از سرعت بالا و طول و عرض مناسب جهت دوخت لباس های مختلف برخوردار می باشد.  این دستگاه همچنین موفق به کسب گواهی ایمنی سازان استاندارد و پژوهشی صنعتی ایران، ایزو CE اروپا و  CB Scheme  گشته و کاچیران تمامی قطعات این دستگاه را بر اساس استاندارد های RoHs  اتحادیه اروپا ساخته است، لذا به لحاظ کیفی و ایمنی کاملا قابل اطمینان می باشد.

 1. چرخ خیاطی ۳۲کاره کاچیران مدل ۹۲۰۰ ژانوتک

این چرخ خیاطی در واقع به صورت اشتراکی توسط کمپانی نگین ژانومه (شعبه رسمی کمپانی ژانومه در ایران) و کاچیران ساخته شده است. در سال 96 این چرخ خیاطی برای اولین بار به بازار عرضه شد و از آن جایی که از قابلیت های زیادی برخوردار بوده و همچنین دارای قیمیت بسیار مناسبی می باشد در آن سال به پر فروش ترین چرخ خیاطی در ایران تبدیل شد. کمپانی نگین طلایی ژانومه برای این چرخ خیاطی ضمانت نامه ای دو ساله در نظر گرفته است. این دستگاه از ویژگی سوزن نخ کردن اتوماتیک، قابلیت تغییر طول و عرض گلدوزی و نیز هزینه خرید مناسب برخوردار می باشد.

 1. چرخ خیاطی ژانومه مدل ۴۰۰۰

طراحی این چرخ خیاطی منحصر به فرد بوده که قطعا در صورت استفاده از آن نهایت رضایت را خواهید داشت. این دستگاه قابلیت دوخت های مختلفی نظیر دوخت زیگزاکی، ساده و دوخت دایره ای برای سر آستین، سردوزی، دوخت زیپ، دوخت پلیسه، دکمه دوزی، سجاف و نیز دوخت جا دکمه ای در 4 گام را داشته که برای دوخت و دوز های خانگی عالی هستند. این چرخ خیاطی دارای عرض دوخت 5 میلی و طول دوخت 4 میلی متری می باشد. قاب ماکو این دستگاه به صورت نیم دور تماما فلزی بوده و از آن جایی که توان پایه فشار دهنده این دستگاه در سطح مطلوبی بوده دوخت انواع پارچه از جمله پارچه های ضخیم نیز با این دستگاه به راحتی امکان پذیر می باشد. این چرخ خیاطی از 12 مدل دوخت گلدوزی و بیش از 20 نوع دوخت ترکیبی بهره مند است.

 1. چرخ خیاطی کاچیران مدل نیولایف ۲۰۰-۹۸۸

این چرخ خیاطی از کمپانی کاچیران از 8 الگو جا دکمه ای و 200 الگو دوخت برخوردار می باشد. ویژگی های کاربردی این چرخ خیاطی عبارتند از: سوزن نخ کن خودکار، جا دکمه ای اتوماتیک، ماکوی تماما دور آسیابی، دوخت به صورت طبقه بندی، لامپ ال ای دی، کلید Slow، بازوی جدا شونده، قفل اتوماتیک، انجام دوخت باریک و عریض گردونه، انجام دوخت کاراکتر ها و ارقام ها، قرینه سازی و نیز قابلیت نگهداری 60 الگو در حافظه.

این چرخ خیاطی از تولیدات سرزمین تایوان محسوب می گردد.

 

 1. چرخ خیاطی مکانیکی برادر مدل  GS2700

این چرخ خیاطی مکانیکی ازمحصولات  شرکت برادر می باشد. برخورداری این دستگاه از لامپ ال ای دی سبب شده فرد به هنگام خیاطی از نور کافی در محل دوخت بهره مند گردد. این دستگاه دارای قابلیت ماسوره پر کن سریع بوده و با توجه به این که ماکوی آن حالتی افقی داشته به راحتی ماسوره در آن جای می گیرد و به هنگام دوخت نیز کم ترین میزان صدا را تولید می نماید. این دستگاه از 27 الگوی دوخت زینتی بهره مند بوده و تنها طی یک مرحله جا دکمه ای را خواهد دوخت. این دستگاه دارای عرض دوخت 5 میلی متری است. ویژگی سوزن نخ کنی اتوماتیک، دسته دوخت وارونه، بازوی جدا شونده، تیغه برش نخ از دیگر قابلیت های این دستگاه محسوب می گردند. بازوی متحرک این دستگاه ین امکان را به شما داده که جیب شلوار، سرآستین و… را به راحتی دوخت نمایید.

 

 1. چرخ خیاطی ژانومه مدل ۲۰۳۰

کمپانی ژانومه در ساخت این محصول از طراحی منحصر به فردی استفاده نموده است که قطعا به هنگام دوخت لباس با آن تجربه لذت بخشی را خواهید داشت. این چرخ خیاطی قابلیت انجام دوخت های مختلفی را داشته و برای دوخت و دوز های خانگی یک انتخاب عالی محسوب می گردد. این چرخ خیاطی قادر بوده علاوه بر دوخت های اولیه، دوخت هایی مانند دوخت دور آستین، دوخت زیپ، دوخت دایره ای، دوخت دکمه، آستین، جیب مانتو، پلیسه دوزی و نیز دوخت های ظریف مانند دوخت لباس کودک را انجام دهد. این دستگاه دارای پهنای دوخت 5 میلی متری و درازای دوخت 4 میلی می باشد. این چرخ خیاطی از سیستم دور ماکو نیم دایره ای کاملا فلزی برخوردار می باشد. و با توجه به این که توان پایه فشار دهنده آن مناسب است امکان دوخت پارچه های ضخیم با آن بسیار آسان می باشد. این دستگاه دارای 12 مدل دوخت گلدوزی و تقریبا 20 نوع دوخت تلفیقی می باشد.

 1. چرخ خیاطی کاچیران مدل نیولایف ۲۰۰-۸۸۸

این چرخ خیاطی از کمپانی کاچیران از 8 الگو جا دکمه ای و 200 الگو دوخت برخوردار می باشد. ویژگی های کاربردی این چرخ خیاطی عبارتند از: سوزن نخ کن خودکار، ماکوی تماما دور آسیابی، دوخت به صورت طبقه بندی، لامپ ال ای دی، کلید Slow، بازوی جدا شونده، جا دکمه ای اتوماتیک، قفل اتوماتیک، انجام دوخت باریک و عریض گردونه، انجام دوخت کاراکتر ها و ارقام ها، قرینه سازی و نیز قابلیت نگهداری 60 الگو در حافظه.

این چرخ گلدوزی ساخت کشور تایوان می باشد.

 1. چرخ خیاطی آکیلیس مدل  ACK-SM-1866

این چرخ خیاطی اگر چه یک دستگاه ساده بوده اما از بسیاری از قابلیت های دستگاه های حرفه ای بهره مند می باشد. اندازه این دستگاه متوسط بوده و وزن آن نیز در سطح مطلوبی قرار داشته و تقریبا جمع و جور است. بدنه این دستگاه علاوه بر سبک بودن از مقاومت بالایی نیز برخوردار می باشد تا کنترل خود را به هنگام انجام کار ها حفظ نماید. قدرت موتور این دستگاه به 800 دور در دقیقه رسیده و دوخت جا دکمه ای در این ماشین طی 4 مرحله انجام می گیرد. دوخت لباس ها با این دستگاه به لطف قابلیت پر شدن سریع ماسوره و سوزن و نیز پدال برقی به کاری لذت بخش تبدیل شده است. این دستگاه به شما این امکان را داده که بتوانید دوخت های مختلف و 24 الگو متفاوت را به صورت دستی تنظیم نموده و بهترین دوخت را روی انواع پارچه ها حتی پارچه ابریشم ایجاد نمایید. از دیگر قابلیت های این دستگاه می توان به برخورداری از لامپ نورافکن و  قطعاتی چون پیچ گوشتی، ظرف روغن، برس کوچک، ماسوره اضافی و… اشاره نمود.

این چرخ خیاطی همچنین دارای ضمانت یک ساله و دفترچه راهنمای فارسی می باشد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات