کد خبر : 1457
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 نوامبر 2022 - 14:55
123 views بازدید

قیمت و خرید بهترین کیسه خواب کوهنوردی آمریکایی کیسه خواب دو نفره دیجی کالا

همواره یکی از لذت بخش ترین تجربه ها در سفر و طبیعت گردی، خوابیدن در طبیعت و کمپ زدن می باشد. اما گاهی ممکن بوده سردی هوا و دمای نامناسب این لذت را بر هم بزند. اگر شما یک کوهنورد حرفه، یا کوله گرد و یا حتی یک طبیعت گرد تازه کار هستید بدون شک برای خوابیدن در طبیعت و با توجه به شرایط مختلف […]

همواره یکی از لذت بخش ترین تجربه ها در سفر و طبیعت گردی، خوابیدن در طبیعت و کمپ زدن می باشد. اما گاهی ممکن بوده سردی هوا و دمای نامناسب این لذت را بر هم بزند. اگر شما یک کوهنورد حرفه، یا کوله گرد و یا حتی یک طبیعت گرد تازه کار هستید بدون شک برای خوابیدن در طبیعت و با توجه به شرایط مختلف آب و هوایی نیاز به جای خوابی مناسب داشته و یکی از بهترین راه ها برای تجربه یک خواب لذت بخش در دل طبیعت استفاده از کیسه خواب می باشد.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین کیسه خواب کوهنوردی آمریکایی کیسه خواب دو نفره دیجی کالا

راهنمای خرید کیسه خواب

در این مقاله ما قصد داشته به بررسی کامل کیسه خواب ها پرداخته و شما را با انواع کیسه خواب های موجود در بازار آشنا نماییم. بدون شک پس از خواندن این مطلب راحت تر می توانید از بین کیسه خواب های مختلف کیسه مناسبی را برای خود انتخاب نمایید.

انواع کیسه خواب

به طور کلی کیسه خواب ها براساس شرایط آب و هوایی به سه گروه تابستانی، سه فصله و زمستانی تقسیم می گردند.

کیسه خواب تابستانی: این نوع از کیسه خواب ها مناسب تابستان و دمای حدود منفی یک درجه به بالا می باشند. این کیسه خواب ها با توجه به آن که به نسبت دو نمونه دیگر از عایق کمتر و در نتیجه وزن سبک تر برخوردار بوده در حالت جمع شده دارای حجم کمتری بوده و فضای کمی را طلب نموده و حتی برخی از نمونه های تابستانی در حالت جمع شده به اندازه یک طالبی در خواهند آمد.

کیسه خواب سه فصله: این کیسه خواب ها مناسب دمای منفی هفت و بالاتر بوده و بیشتر برای استفاده در  فصل بهار و پاییز کاربرد دارند. البته با توجه به این که در فصل تابستان نیز مناطق کوهستانی شب هایی به سردی زمستان داشته این کیسه خواب ها برای فصل تابستان این مناطق نیز کاربرد خواهند داشت. این نوع از کیسه خواب ها به طور معمول حتی برای سرمای ناگهانی هوا نیز تدابیری اندیشیده و اغلب از کلاه قابل اتصال، یقه اضافه و پوشش اضافه برای زیپ برخوردار می باشند.

کیسه خواب زمستانی: کیسه خواب های زمستانی برای استفاده در مناطقی با دمای منفی هفت درجه و پایین تر از آن بسیار کاربردی می باشند. این نوع از کیسه خواب ها نیز از تمامی امکانات کیسه خواب های سه فصله مانند کلاه قابل اتصال و… برخوردار بوده و علاوه بر آن دارای مواد عایق بیشتری نیز می باشند. این نوع از کیسه خواب ها در حالت جمع شده به نسب دو نمونه دیگر فضای بیشتری را به خود اختصاص خواهند داد. از این رو در زمان خرید در نظر داشته باشید که که مدل انتخابی شما از فشرده سازی بیشتر و حجم کمتری برخوردار باشد. چرا که در پیمایش های سخت و کوهنوردی هر چه وزن و حجم کیسه خواب شما کمتر بوده شرایط برای شما ساده تر خواهد شد.

درجه‌بندی دمایی:

تمامی کیسه خواب ها از درجه بندی دمایی برخوردار بوده که در واقع بیانگر حداقل دمایی بوده که کیسه خواب از عهده پوشش دهی آن برخواهد آمد. با توجه به این که اکنون استاندارد جهانی مشخصی جهت اندازه گیری این درجه بندی وجود نداشته تولیدکنندگان این امکان را داشته تا خود اقدام به اعلام اندازه گیری محصول خود در رابطه با میزان گرمان آن نمایند. لذا در این بین اگر چه برخی از تولیدکنندگان درجه بندی درستی را ذکر نموده اما برخی دیگر نیز وجود داشته که در اعلام این دما دست بالا حساب می کنند. به تازگی جهت اعلام این درجه بندی دمایی بین شرکت های اروپایی سیستمی روی کار آمده و تقریبا تمامی تولیدکنندگان سراسر جهان نیز از آن استقبال به عمل می آورند. این سیستم که EN 13537 نام داشته با توجه به محدوده دمایی کیسه خواب، اقدام به تعیین سه فاکتور دمایی برای آن ها می نماید:

 

 •  حد بالا ( : (Upper limitمنظور از حد بالا حداکثر دمای هوایی بوده که به طور میانگین یک مرد توانسته به کمک کیسه خواب به راحتی در آن بخوابد.
 • دمای راحتی :(Comfort ) دمای راحتی نیز در واقع نشان دهنده میانگین دمایی بوده که یک زن می تواند با کیسه خواب در آن بخوابد.
 •  حد پایین: (Lower limit)  حد پایین نیز نشان دهنده حداقل دمای هوایی بوده که یک مرد توانسته به کمک کیسه خواب به راحتی در آن بخوابد.

تا هنگام ایجاد یک سیستم استاندارد بین المللی بهتر بوده که براساس این نوع درجه بندی متناسب با دمای مورد نیاز خود کیسه خواب مناسبی را انتخاب نمایید. البته گفتنی است است که در صورتی که گرمایی یا سرمایی بوده بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که این مقادیر به طور میانگین اندازه گرفته شده و شما توانسته بر حسب نیاز خود چند درجه بالاتر یا پایین تر انتخاب نمایید.

نوع عایق یا جنس پوشش کیسه خواب

در زمان خرید یک کیسه خواب یکی از موارد دیگری که باید به آن توجه نمایید این بوده که آیا مایل بوده عایق کیسه خواب انتخابی شما از جنس پر و کرک بوده و یا این که کیسه خوابی از الیاف مصنوعی می خواهید؟ در ادامه با مزایا و معایب هر یک از این عایق ها آَشنا خواهیم شد:

 

عایق از جنس پَر (Down):

پر یا کرک را می توان سبک ترین و بهینه ترین عایق دانست، علاوه بر آن این نوع از عایق ها دارای بیشترین قابلیت فشرده سازی بوده و این موضوع سبب شده که حجم آن ها بسیار کم بوده و در نتیجه راحت تر حمل گردند. دوام این عایق ها در مقایسه با الیاف مصنوعی بسیار بیشتر بوده اما قیمت آن ها نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. هر چه پر مورد استفاده در کیسه فشردگی بیشتری داشته باشد گرمای ایجاد شده توسط آن نیز بیشتر خواهد بود. جهت اندازه گیری میزان فشردگی پر در کیسه از اینچ مکعب استفاده شده و به طور میانگین مقدار آن 600 تا 900 اینچ مکعب خواهد بود. اما این نوع از کیسه خواب ها گزینه مناسبی برای استفاده در هوای بارانی و یا رطوبت بالا نخواهد بود. چرا که در صورت جذب رطوبت قدرت عایق پرها بسیار کاهش یافته و نیز با خیس شدن کیسه خواب برای خشک شدن مجدد آن زمان زیادی نیاز خواهد بود. از این کیسه خواب ها بیشتر جهت کوهنوردی و طبیعت‌گردی در مناطقی با رطوبت معمولی یا کم و سفرهای با دوچرخه استفاده خواهد شد.

 

عایق از جنس الیاف مصنوعی (Synthetic):

به طور معمول در کیسه خواب ها از الیاف مصنوعی مختلفی استفاده می شود اما تقریبا بیشتر آن ها ساخته شده از مواد پلی‌استر پُرزدار (کُرکی) بوده که این قابلیت را داشته تا میزان مشخصی از آب را به خود جذب ننمایند. در نتیجه کیسه خواب های ساخته شده از این نوع الیاف ها برای افرادی که قصد خوابیدن در محیط هایی با آب و هوای مرطوب را داشته بسیار مناسب خواهد بود. البته گفتنی است که کیسه های ساخته شده از الیاف مصنوعی از وزن و حجم بالاتری برخوردار بوده و دوام آن ها نیز چندان زیاد نخواهد بود اما به نسبت کیسه خواب های ساخته شده از پر دارای قیمت پایین تری می باشند. این نوع از کیسه خواب ها بیشتر برای مناطقی که دارای رطوبت بالایی داشته و یا مناطقی که دمای آن های زیاد پایین نبوده مورد استفاده قرار می گیرد. این کیسه خواب ها همچنین مناسب افرادی بوده که زیاد از کیسه خواب استفاده نموده و زیاد نیاز به شستن آن پیدا خواهند نمود.

شکل فیزیکی کیسه خواب

کیسه خواب های از نظر نوع برش و شکل های فیزیکی نیز متنوع بوده و به خوبی این امکان را برای افراد کوهنورد و طبیعت گرد فراهم نموده تا با هر سلیقه و نیازی بتوانند کیسه خواب مناسب خود را انتخاب نمایند. از لحاظ شکل فیزیکی کیسه خواب ها به سه دسته مومیایی شکل، مستطیل شکل و نیمه مستطیل شکل تقسیم خواهند شد.

کیسه خواب مومیایی:

کیسه خواب های مومیایی شکل، دارای برش مخروطی بوده و این موضوع سبب شده که در بخش پاها به نسبت بخش بالایی فضای کمتری وجود داشته باشد و در نتیجه بازدهی حرارتی در این نوع از کیسه ها بسیار بیشتر خواهد بود. زیرا به طور معمول وظیفه اصلی یک کیسه خواب حفظ دمای بدن خواهد بود و به طبع هر چه فضای درونی کیسه کمتر بوده این کار با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد. از دیگرمزایای این نوع از کیسه خواب ها می توان به این موضوع اشاره نموده که از آن جایی که در بخش پاها عرض این کیسه ها کمتر بوده در نتیجه مواد اولیه به کار رفته جهت تولید این کیسه ها نیز کمتر بوده و در نتیجه وزن و حجم این کیسه ها کاهش خواهد یافت. اما ممکن بوده عرض کم این نوع از کیسه ها در بخش پا کمی شما را اذیت نموده و مانع از جابجایی راحت شما شود.

کیسه خواب مستطیلی:

این نوع از کیسه خواب ها از آن جایی که در بخش پاها عرض آن ها کمتر نشده در حفظ گرما چندان بهینه عمل نخواهند نمود. اما از طرفی فرد در آن ها احساس راحتی بیشتری داشته و در زمان خواب راحت تر می تواند تحرک داشته باشد. حجم این کیسه خواب ها در مقایسه با نمونه های مومیایی بیشتر می باشد.

کیسه خواب نیمه مستطیلی:

این کیسه خواب ها در واقع حد وسط کیسه خواب های مومیایی و مستطیلی می باشند و به نسبت کیسه خواب های مومیایی آزادی بیشتری را در اختیار شما قرار داده و همچنین در مقایسه با کیسه های مستطیلی نیز در حفظ گرما عملکرد بهینه تری از خود نشان خواهند داد. این کیسه خواب ها اگر چه به نسبت کیسه های مومیایی حجم و وزن بیشتری داشته اما از طرفی راحتی بیشتری را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

نکات قابل توجه در زمان خرید کیسه خواب

با توجه به موارد ذکر شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که برای خرید یک کیسه خواب مناسب به طور کلی بایستی موارد زیر را در نظر داشت:

 • نوع کیسه‌خواب: شما بایستی براساس فصلی که بیشتر در آن سفرنموده و نیز با توجه به آب و هوای منطقه ای که قصد سفر به آن را داشته از بین نوع تابستانه، سه فصله و زمستانه گزینه  مناسبی را انتخاب نمایید.
 • درجه‌بندی دمایی: یکی دیگر از نکات قابل توجه در زمان خرید کیسه خواب درجه بندی دمایی آن بوده که بایستی در نظر داشته باشید که محدوده دمایی کیسه خواب انتخابی شما حد بالا، حد پایین یا دمای راحتی می باشد.
 • جنس عایق یا نوع پوشش: همان طور که گفتیم به طور کلی کیسه خواب ها از پر یا الیاف مصنوعی ساخته شده اند که هر یک از این دو مزایا و معایب خاص خود را دارند و شما می توانید بسته به شرایط خود یکی از این دو را انتخاب نمایید.

 • شکل فیزیکی کیسه خواب: به طور کلی کیسه خواب ها از نظر شکل فیزیکی به سه دسته مستطیلی، مومیایی نیمه مستطیلی تقسیم خواهند شد. نوع مستطیلی از راحتی بیشتری برخوردار بوده و کیسه خواب های مومیایی شکل نیز گرمای بیشتری ایجاد خواهند نمود و کیسه خواب های نیمه مستطیلی نیز راحتی و گرمای متوسطی را به ارمغان خواهند آورد.
 • وزن کیسه خواب: عواملی چون نوع، نوع پوشش و شکل فیزیکی کیسه خواب در وزن آن تاثیر خواهند گذاشت. چنانچه در کوهنوردی و طبیعت گردی خود پیاده روی های دشواری را در پی دارید حتما این موضوع را در نظر داشته باشید.
 • اندازه بسته: حجم یک کیسه خواب در حالت بسته نیز به عواملی چون نوع، نوع پوشش و شکل فیزیکی کیسه خواب وابسته خواهد بود و این را در نظر داشته باشید که هر چه کیسه خواب انتخابی شما از حجم کمتری برخوردار بوده راحت تر می توان آن را در کوله پشتی خود جا داده و آن را حمل نمود.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات