کد خبر : 1849
تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 نوامبر 2022 - 21:03
430 views بازدید

قیمت و خرید بهترین آون توستر ایرانی اسنوا بهترین مارک آون توستر دیجی کالا

توستر یا همان برشته کن در واقع یک دستگاه برقی می باشد که از آن جهت گرم و برشته نمودن نان استفاده می شود. برشتار (Toaster Oven) نیز یک اجاق برقی است که در کنار برشته کردن نان به کمک آن امکان گرم و یا سرخ کردن برخی از مواد غذایی وجود خواهد داشت. راهنمای خرید یک آون توستر مناسب به طور معمول توسترهای معمولی […]

توستر یا همان برشته کن در واقع یک دستگاه برقی می باشد که از آن جهت گرم و برشته نمودن نان استفاده می شود. برشتار (Toaster Oven) نیز یک اجاق برقی است که در کنار برشته کردن نان به کمک آن امکان گرم و یا سرخ کردن برخی از مواد غذایی وجود خواهد داشت.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین آون توستر ایرانی اسنوا بهترین مارک آون توستر دیجی کالا

راهنمای خرید یک آون توستر مناسب

به طور معمول توسترهای معمولی دارای محدوده قدرتی بین 600 تا 1200 وات می باشند و قادر هستند که به طور همزمان دو برش نان را در عرض یک تا سه دقیقه برشته نمایند. در نمونه های غیربرقی برای گرم کردن نان از آتش و شعله استفاده می شود. برخی از توسترها نیز بدون نیاز به مایکروویو و فر جهت برشته کردن هات داگ مورد استفاده قرار می گیرند.

آون توستر

دستگاه آون توستر در کنار تست و برشته کردن به عنوان فر و اجاق گاز نیز قابل استفاده می باشد و انتخاب مناسبی برای پخت و پزهای کوتاه به شمار می آید. این روزها این دستگاه مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است و در بسیاری از آشپزخانه ها می توان این دستگاه را دید. این محصول در کنار تست و برشته کردن نان انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزی های ساده نیز می باشد. اگر چه نمونه های قدیمی این دستگاه تنها به منظور برشته کردن نان مورد استفاده قرار می گرفت اما این روزها به لطف پیشرفت فناوری ساخت این آون توسترها نیز با ایده های نو و مدرن همراه بوده است و دستگاه های آون توستر امروزی را می توان یک ابزار چندکاره دانست که به کمک آن ها می توان پخت و پزهای مختلف را تجربه نمود. مصرف پایین انرژی این محصول باعث شده است که به منظور پخت غذا برای مهمانی ها و دورهمی ها روی آن حساب باز شود.

مزایای استفاده از آون توستر

·        امکان استفاده از آن به جای فر

با توجه به این که این روزها به طور معمول خانه ها به صورت واحدهای آپارتمانی و با متراژ محدود هستند لذا استفاده بهینه از فضای آشپزخانه موضوع بسیار مهمی به شمار می آید. لذا شما این امکان را خواهید داشت تا به جای در نظرگیری جایی برای نصب فر و یا انجام لوله کشی گازی اقدام به خرید یک دستگاه آون توستر نمایید.

·        تسهیل نمودن امور آشپزی

در صورتی که علاقه زیادی به پخت شرینی های مختلف دارید لازم به ذکر است که فرها فاقد قابلیت پخت شیرینی ها به صورت همزمان می باشند. حال آن که یک دستگاه آون توستر همچون یک دستیار زبده به شما در انجام امور آشپزی کمک خواهد نمود و کار با این دستگاه باعث خواهد شد که در وقت و انرژی شما به میزان قابل توجهی صرفه جویی شود.

·        سرعت بالا در گرم شدن

برخلاف فر که برای گرم شدن به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد توستر خیلی سریع گرم خواهد شد و شما به کمک آن به راحتی می توان در اسرع وقت غذای خود را گرم نمایید.

·        مصرف انرژی پایین

انتخاب یک آون توستر مناسب باعث خواهد شد که وقت و انرژی بسیار کمتری مصرف شود. از طرفی با توجه به بالاتر بودن هزینه برق به نسبت گاز در ایران، ممکن است خیلی از افراد فرهای گازی را به آون توسترها ترجیح دهند این در حالی است که این دستگاه ها کاملا سازگار با محیط طراحی شده اند.

·        عدم افزایش دمای آشپزخانه

همان طور که می دانید تولید گرما در فرها بالا می باشد لذا استفاده از آن ها در مناطق گرم و یا خانه های بدون تهویه چندان رضایت بخش نخواهد بود. اما کار با آون توسترها با تولید گرمای کمتری همراه خواهد بود و در صورت استفاده از آون توسترها نیازی به صرف هزینه به منظور خرید تهویه نیز نخواهد بود.

·        استفاده آسان

به هنگام پخت و پز با فر شما بایستی هر چند دقیقه یک بار به آن سر بزنید تا روند پخت آن را تحت کنترل خود داشته باشید و از سوختن احتمالی محتویات درون فر جلوگیری نمایید که خب طبیعتا این کار برای افرادی مانند افراد سالمند کار چندان ساده ای نخواهد بود. اما برخلاف فرها، آون توستر تجربه یک پخت و پز آسان و لذت بخش را به ارمغان خواهد آورد و از قابلیت دسترسی آسان برخوردار می باشد.

·        سهولت در نظافت

اگر چه به طور معمول افراد برای تمیز کردن وسایلی چون فر به زحمت خواهند افتاد و از نظر بسیاری از افراد این کار دشوار به نظر می رسد اما یک دستگاه آون توستر را با توجه به جمع و جور بودن خیلی راحت تر می توان نظافت نمود.

نکات قابل توجه به هنگام خرید آون توستر

·        توجه به فضای استقرار و نگهداری

در وهله اول شما بایستی جای مناسبی را در آشپزخانه برای نصب و نگه داری آون توستر در نظر بگیرید. البته توجه به اندازه ظروف مورد استفاده نیز به همان میزان مهم خواهد بود.

·        توجه به نوع نیاز خود

شما باید ببینید که از یک دستگاه آون توستر چه انتظاراتی دارید. آیا تنها استفاده شما از این دستگاه به تست و برشته کردن نان محدود می شود یا این که می خواهید انواع شیرینی، پیتزا، گوشت و … را با آن طبخ نمایید. در نظرگیری این موارد باعث خواهد شد که دستگاه انتخابی شما کاملا متناسب با نیاز شما باشد.

·        محدوده دمایی دستگاه

یکی دیگر از موارد قابل توجه به هنگام خرید یک دستگاه آون توستر محدوده دمایی آن می باشد. در واقع باید ببینید که بیشتر غذاهای مورد استفاده شما برای پخت به چه دمایی نیاز دارند.

·        تنظیمات محصول

در صورتی که آون توستر انتخابی شما دارای تنظیمات پیش فرض باشد کار با آن ساده تر خواهد بود و شما راحت تر می توانید با علم به این تنظیمات خرید نمایید. از بین تنظیمات پیش فرض دستگاه های آون توستر می توان به تُست و برشته کردن، گرم کردن، یخ‌زدایی، پختن شیرینی، پیتزا، بیسکویت و … اشاره نمود.

·        پروسه پخت و پز

در دستگاه های آون توستر به منظور پخت مواد همچون اجاق گاز از سمت پایین حرارت به غذا داده می شود و قابلیت تنظیم دما به شما امکان افزایش یا کاهش سرعت پروسه پخت را خواهد داد.

·        قابلیت برشته کردن

به کمک این قابلیت دستگاه آون توستر به واسطه سیستم گرمایی موجود در بالا و پایین پخت هر چه بهتر غذاهایی چون پیتزا و دو طرف نان را سبب می گردد.

·        شیوه Broil

در این روش برای برشته شدن هر چه بهتر مواد غذایی تنها سیستم گرمایی بالا روشن خواهد شد.

در نمونه های جدید آون توسترها، دستگاه از برنامه های از پیش تعریف شده ای جهت پخت مواد غذایی برخوردار می باشد و شما به راحتی می توانید بسته به غذای مورد نظر برنامه متناسب با آن را انتخاب نمایید. به عنوان نمونه در صورتی که از سوی شما برنامه پیتزا انتخاب شود دستگاه دمای بالا و پایین را به طور اتوماتیک فعالسازی خواهد نمود و در زمان تعیین شده نیز به پخت خاتمه خواهد داد.

·        قابلیت گرم نگه داشتن غذا

این قابلیت سبب خواهد شد که دستگاه قادر به نگهداری مواد غذایی در دمایی ثابت باشد. در واقع دمایی که برای این قابلیت در نظر گرفته شده است از 140 درجه سانتی گراد بالاتر خواهد بود و از این رو امکان رشد باکتری ها درون غذا وجود نخواهد داشت.

·        آماده سازی خمیر

در این برنامه دما توسط آون توستر در درجه حرارتی پایین قرار خواهد گرفت و در واقع محیط گرم و مناسبی به منظور آماده سازی سریع خمیر فراهم خواهد شد.

·        گرم نمودن غذای باقی مانده

در صورتی که دستگاه انتخابی شما از این قابلیت برخوردار باشد شما می توانید به راحتی غذای درون یخچال را به راحتی و بدون نگرانی از بابت سوختن در درجه حرارتی مناسب گرم و آماده خوردن نمایید.

·        پخت آرام

به واسطه این برنامه می توان در درجه حرارتی پایین و البته مداوم تا ساعت ها بدون نگرانی از بابت سوختن غذا، آن را گرم و تازه نگه داشت.

·        پخت دو مرحله ای غذا

به کمک این قابلیت امکان استفاده متوالی از دو قابلیت دستگاه برای شما وجود خواهد داشت. در واقع شما می توانید دستگاه را به گونه ای تنظیم کنید که ابتدا با برنامه 45 دقیقه ای پخته شود و پس از آن تا زمانی که می خواهید آن را گرم باقی نگه دارد.

·        خشک کن

با استفاده از ویژگی خشک کن در دستگاه های آون توستر امکان خشک کردن سبزی‌جات، میوه و دیگر مواد غذایی به کمک فن دستگاه و حرارت کم فراهم خواهد شد.

·        بخار آب

برخی از آون توسترها مجهز به مخزن آب می باشند و از این رو شما می توانید موادغذایی خود را درون آن به صورت بخارپز آماده کنید.

·        پخت یکنواخت

به منظور پخت یکنواخت غذا و عدم نیاز به سرکشی مرتب به آن قابلیت پخت یکنواخت بسیار کاربردی خواهد بود. در واقع قابلیت کُنواکشِن در دستگاه های آون توستر این امکان را فراهم خواهد کرد که بدون جابجا کردن مداوم غذا آن را برشته کنید.

·        خاموش شدن خودکار

این قابلیت جای هیچ گونه نگرانی بابت سوختن غذا و یا بروز حادثه ای به جای نخواهد گذاشت. چرا که حتی اگر شما فراموش کنید که به موقع نسبت به خاموش کردن توستر اقدام نمایید و دستگاه نیز تایمر نداشته باشد این قابلیت سبب می شود که دستگاه سریعا دود و نشانه های حادثه را تشخیص دهد و خود به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

·        تایمر

به کمک این ویژگی شما می توانید دستگاه ها را برای زمان مشخصی تنظیم کنید، در چنین حالتی دستگاه در ساعت معین با صدای هشدار، به شما زمان بیرون آوردن غذا را یادآوری خواهد کرد.

·        کنترل محتویات درون دستگاه

به طور معمول درب آون توسترها از نوع شیشه ای می باشد و به راحتی می توان از پشت آن ها روند پخت غذا را مشاهده نمود، چراغ های تعبیه شده در درون دستگاه نیز به این امر کمک خواهند کرد.

·        قفسه های دستگاه

از دیگر مواردی که در انتخاب یک دستگاه آون توستر موثر خواهد بود نوع، موقعیت و امکان جابجایی قفسه‌هاست. در صورتی که قفسه های دستگاه قابل جابجایی باشند شما می توانید در مواقع لزوم از طریق خارج کردن یکی از آن ها فضای بیشتری را برای قرار دادن ظروف بزرگ تر فراهم نمایید.

·        سهولت بهره برداری و نظافت

استفاده از توسترهای دارای نمایشگر و تنظیمات دیجیتال بسیار آسان تر از نمونه های دیگر خواهد بود.

همچنین طبیعی است که آون توستر نیز همچون دیگر وسایل آشپزخانه به تمیزکاری و نظافت نیازمند است، لذا نیاز است که برای شستشوی هر چه راحت و تمیزی بهتر، بخش های مختلف دستگاه در دسترس باشند و حدالمقدور امکان بیرون آوردن آن ها وجود داشته باشد.

·        قیمت

به طبع هر چه قابلیت های یک دستگاه بیشتر باشد به همان میزان قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد نمود. در رابطه با دستگاه های آون توستر نمونه های مجهز به فن و ارائه دهنده عملکرد هر چه بهتر پروسه پخت به نسبت نمونه های ساده از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. از این رو نوع انتظارات شما تعیین کننده قیمت نهایی آن خواهد بود.

در این مطلب تمامی آن چه که باید به هنگام خرید یک دستگاه آون توستر مد نظر قرار داده شود آورده شد. اما از آن جایی که ممکن است توجه به تمامی این مواد چندان ساده ای به نظر نرسد ما در ادامه سعی کرده ایم با معرفی برخی از بهترین آون توسترهای موجود در بازار که امتحان خود را از نظر کیفیت پس داده اند کار را برای شما آسان نماییم.

1.       آون توستر سایا مدل Vulcan 20

یکی از محصولات کاربردی و باکیفیت کمپانی سایا آون توستر سایا مدل Vulcan 20  می باشد. این توستر از ظرفیت تقریبا پایینی برخوردار می باشد و از این رو به منظور استفاده شخصی در مغازه و ادارات بسیار مناسب است. موتور این دستگاه دارای توانی 1500واتی می باشد و گنجایش داخلی این دستگاه نیز به 20 لیتر می رسد. درب این دستگاه ساخته شده از شیشه دوجداره و عایق حرارتی می باشد و از این رو کاملا ایمن خواهد بود. در سمت راست این دستگاه پنل تنظیمات آن قرار گرفته است که در واقع از سه پیچ ولومی تشکیل شده است. از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به ابعاد 275 × 255 × 450  میلی‌متر و وزن 5.75 کیلوگرمی اشاره نمود.

  1. آون توستر برتینو مدل RX-40

این دستگاه در واقع یکی از محصولات کاربردی برند نام آشنای برتینو می باشد و شما می توانید به منظور گرم‌کردن، تست و برشته‌کردن یا پختن غذا از آن استفاده نمایید. در صورتی که به غذاهای تست و برشته علاقه مندید این دستگاه می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. این دستگاه دارای ارتفاعی 38 سانتی متری، عمق 40 سانتی و پهنای 54 سانتی متری می باشد. آون توستر برتینو همچنین از ظرفیت 40 لیتری و نیز سه ردیف قفسه برخوردار است. وزن این دستگاه 8 کیلوگرم می باشد.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات