کد خبر : 1475
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 نوامبر 2022 - 16:21
22 views بازدید

قیمت و خرید توالت فرنگی ارزان سرامیکی پلاستیک دیجی کالا

در صورتی که قصد خرید توالت فرنگی را داشته و در انتخاب مدل تردید آن دچار تردیده شده اید توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید، چرا که ما در این مطلب قصد داشته شما را با انواع توالت فرنگی آشنا نموده و نکاتی را جهت خرید یک توالت فرنگی مناسب عنوان نماییم، پس با ما همراه باشید. راهنمای خرید توالت فرنگی خیلی […]

در صورتی که قصد خرید توالت فرنگی را داشته و در انتخاب مدل تردید آن دچار تردیده شده اید توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید، چرا که ما در این مطلب قصد داشته شما را با انواع توالت فرنگی آشنا نموده و نکاتی را جهت خرید یک توالت فرنگی مناسب عنوان نماییم، پس با ما همراه باشید.

قیمت و خرید اینترنتی توالت فرنگی ارزان سرامیکی پلاستیک دیجی کالا

راهنمای خرید توالت فرنگی

خیلی از ما ایرانیان تنها زمانی به فکر استفاده از توالت فرنگی افتاده که دیگر بنا به مشکلات جسمی نظیر زانودرد، درد مفاصل، آرتروز و… به راحتی قادر به استفاده از توالت ایرانی نیستیم. برخی از ما نیز در زمان تغییر دکوراسیون و بازسازی خانه تصمیم گرفته که در سرویس بهداشتی خود یک توالت فرنگی نیز قرار دهیم. اما در این بین عدم شناخت کافی در رابطه با انواع توالت های فرنگی، لوازم جانبی، برند، نوع جنس و… انتخاب یک توالت فرنگی مناسب را برای ما دشوار خواهد ساخت. از این رو چنانچه شما نیز به دنبال یک توالت فرنگی مناسب برای سرویس بهداشتی خود هستید حتما این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

انواع توالت فرنگی

  1. توالت فرنگی دو تکه

توالت های دو تکه یکی از متداول ترین انواع توالت های فرنگی موجود در بازار می باشند. این توالت ها از دو بخش مجزا یعنی صندلی و مخزن تشکیل شده اند. یکی از اصلی ترین مزیت های خرید و استفاده از این نوع توالت های فرنگی قیمت بسیار مناسب آن ها می باشد. به طور معمول این مدل از توالت های فرنگی به نسبت سایر نمونه ها دارای قیمت بسیار مناسب تری می باشند. علاوه بر آن توالت های فرنگی دارای قطعات جدا از هم بوده و در نتیجه به راحتی می توان آن ها را حمل نمود. علی الخصوص اگر در واحدهای بالای یک آپارتمان زندگی می کنید، یا این که پله های درب ورودی خانه شما کمی زیاد بوده و برای رسیدن به خانه ناچار به عبور از این پله ها هستید.

 

اگر چه قطعات این نوع از توالت ها به گونه ای طراحی شده که در کنار یکدیگر قرار گیرند اما با اتصال دو قطعه به یکدیگر مابین آن ها یک درز ایجاد می گردد. این موضوع سبب شده که بین این درزها گرد و خاک جمع شود. البته این گرد و خاک ها زیاد نیز در دید نبوده اما در صورتی که به تمیزی وسایل خانه خود اهمیت داده بهتر بوده در انتخاب این نوع از توالت های فرنگی بیشتر فکر کنید.

۲. توالت فرنگی یک تکه

این نوع از توالت ها به نسبت نمونه های دو تکه به روزتر و براق تر می باشند. این توالت ها اگر چه کمی به سختی حمل شده اما در ازای آن راحت می توان آن ها را نصب نمود. این مدل از توالت ها از توالت های دو تکه گران تر بوده و در صورتی که تمیزی توالت برای شما بسیار مهم بوده این برای شما گزینه مطلوبی خواهند بود. چرا که تمیز کردن آن ها بسیار ساده بوده و از آن جایی که هیچ درزی نداشته گرد و خاک و آلودگی نیز بین قطعات آن ها جمع نمی شود.

توالت های فرنگی یک تکه نیز خود مدل های مختلفی دارند. برای نمونه برخی از این توالت ها دارای مخزنی تقریبا کوچک، و با حجم و ارتفاعی پایین می باشند، این در حالی است که برخی دیگر از آن ها از مخزنی با حجم و ارتفاع بیشتری برخوردار هستند. اکثر توالت های یک تکه به شکل مدرن و به سبک معاصر طراحی شده و انواع مختلفی از آن در بازار یافت می شوند.

۳. توالت فرنگی با مخزن مرتفع (توالت فرنگی مخزن بالا(

توالت فرنگی با مخزن مرتفع دارای عملکردی مشابه با توالت های دو تکه بوده و تفاوتی که میان این دو وجود داشته این است که نصب مخزن توالت های با مخزن بالا در بالاتر از صندلی و در واقع بر روی دیوار انجام می گردد. که این موضوع سبب شده لوله کشی بین توالت و مخزن کاملا پیدا باشد.

در صورتی که به طرح های کلاسیک و قدیمی علاقه داشته این نوع از توالت فرنگی ها با توجه به آن که لوله کشی آن ها پیدا بوده به سرویس بهداشتی شما فضایی قدیمی و سنتی خواهد بخشید. به نوعی این مدل توالت فرنگی ها برای سبک قدیمی یک مدل خاص به شمار آمده و می توان رنگ لوله کشی را نیز متناسب با دکوراسیون خود انتخاب نمود.

لازم به ذکر است که این توالت ها به این دلیل که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار بوده از دو نمونه قبلی قیمت بیشتری خواهند داشت. یکی دیگر از مواردی که باعث گران بودن این توالت ها شده این است که در تعداد کم تولید می گردند. در صورتی که قصد داشته دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را به سبک متفاوتی انتخاب نمایید بدون شک این نوع توالت گزینه مناسبی خواهد بود.

۴. توالت فرنگی توکار یا دیواری

یکی دیگر از انواع توالت های فرنگی نمونه دیواری بوده که بسیار پرطرفدار می باشد. این توالت ها سبب شده که فضای سرویس بهداشتی خاص و منحصر به فرد گردد. دلیل خاص بودن این توالت ها مخزن آن ها بوده که به طور توکار در دیوار قرار خواهد گرفت. به نوعی بخش زیادی از این توالت ها درون دیوار کار گذاشته شده و این موضوع سبب شده بخش قابل توجهی از فضای سرویس بهداشتی آزاد گردد. این توالت ها در بخش بین کاسه توالت و زمین دارای ارتفاع بوده که البته امکان تغییر آن وجود خواهد داشت.

این توالت ها به نسبت نمونه های دیگر قیمت بالاتری دارد و علاوه بر آن جهت نصب این توالت ها بایستی سرویس بهداشتی یا حمام از لوله کشی داخلی مطلوبی برخوردار باشد. از دیگر دلایل قیمت بالای این توالت ها نصب آن ها بوده که بایستی توسط یک فرد کاربلد و متخصص انجام شود این در حالی است که شما برای نصب دیگر توالت های فرنگی توانسته خود اقدام نمایید. این توالت ها به آن دسته از افراد که خواهان یک دکوراسیون مدرن و مینی مالیستی بوده پیشنهاد می شوند. به کمک این نوع از توالت ها می توان یک سرویس بهداشتی منحصر به فرد ساخت.

۵. توالت فرنگی توکار زمینی (بک تووال، Back to Wall)

توالت بک تووال نیز از دیگر نمونه توالت های بسیار پرطرفدار می باشد. در این نوع از توالت ها کاسه و پایه توالت بر روی زمین گذاشته شده، اما مخزن درون دیوار کار گذاشته می شود. به نوعی این توالت های فرنگی نیز مانند توالت فرنگی های توکار بوده و تنها تفاوت موجود، در ارتفاع آن ها می باشد؛ در واقع در مدل توکار کاسه و پایه توالت تا زمین فاصله داشته اما در این مدل به طور کامل بر روی زمین قرار خواهند گرفت. یکی از مزایای توالت های فرنگی توکار زمینی این بوده که فضای زیادی را به خود اختصاص نداده و همچنین به راحتی می توان آن ها را نظافت نموده و بهداشتی می باشند. اما در مقابل به نسبت نمونه های دیگر گران تر بوده و نصب آن ها نیز هزینه بر می باشد.

در صورتی که از نظر مالی محدودیتی ندارید انتخاب این نوع از توالت ها فضای سرویس بهداشتی شما را بسیار مدرن و خاص خواهند نمود.

۶. توالت فرنگی بیده‌دار (خودشور(

از دیگر انواع توالت های فرنگی می توان به توالت فرنگی خودشور اشاره نمود. این نمونه از توالت ها گزینه مناسبی برای استفاده افراد سالخورده و نیز کودکان خواهند بود. علاوه بر آن افرادی که از ناحیه دست دچار معلولیت بوده و یا دارای بیماری خاص می باشند این توالت ها به آن ها کمک خواهد نمود که خود به تنهایی از توالت فرنگی استفاده نمایند. برای استفاده از قابلیت خودشور این توالت ها تنها نیاز بوده که بعد از پایان کار اقدام به فشردن دکمه مربوطه که در توالت نصب شده شده نمایید. پس از آن سیستم به طور خودکار شروع به کار نموده و به شستشوی فرد خواهد پرداخت.  بعضی از این سیستم ها همچنین از قابلیت خشک‌کن و گرم‌کن نیز برخوردار بوده و از بین مزایای این نوع از توالت های فرنگی می توان به مواردی چون کاهش آب مصرفی، بهداشت بیشتر، جلوگیری از ریزش آب به بیرون از کاسه توالت و … اشاره نمود.

گفتنی است که در بعضی از توالت های فرنگی خودشور نصب دکمه شستشو یا  wash در کنار در توالت انجام شده است. در برخی دیگر از نمونه ها نیز این دکمه کمی از توالت فرنگی فاصله داشته و بر روی دیوار نصب می گردد که در چنین حالتی فرد بایستی برای فشردن دکمه از روی توالت بلند شده و مجدد بعد از فشردن دکمه برای شستشو روی کاسه بنشیند.

حال که با انواع توالت های فرنگی آشنا شده وقت آن رسیده که نکاتی را جهت انتخاب یک توالت فرنگی مناسب مد نظر قرار دهید:

نکات قابل توجه در زمان خرید توالت فرنگی

۱. پایه توالت فرنگی

ازنکات قابل توجه در زمان خرید توالت فرنگی، نوع پایه آن می باشد. به طور معمول طراحی پایه توالت ها به صورت یک تکه و دو تکه یکپارچه انجام خواهد شد. منظور از یک پایه یک پارچه این بوده که در بخش کف توالت یک بخش کامل جهت فلاشر یا آبریز در نظر گرفته شده و همچون توالت های معمولی دو تکه برآمدگی یا شکافی نخواهد داشت. اگر چه توالت هایی با پایه یکپارچه کمی گران تر بوده اما از آن جایی که به راحتی تمیز شده و نیز از ظاهری زیبا و گرد و نیز سطحی صاف و صیقلی برخوردار بوده ارزش پرداخت این هزینه بیشتر را خواهند داشت.

۲. فلاش‌تانک (آبریز(

از دیگر مواردی که بعد از پایه و مخزن بایستی مد نظر قرار داده شود نوع فلاش تانک یا آبریز می باشد. همان طور که خود به آن واقف هستید فلاش تانک به دیوار نصب شده و شما باید قبل از اقدام به خرید توالت فرنگی اول از همه به بررسی دیواری که قرار بوده فلاش تانک بر روی آن نصب گردد بپردازید و مطمئن گردید که برای نصب فلاش تانک مناسب می باشد.

علاوه بر آن مکانیزم شستشو به وسیله آبریز نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد. به طور معمول مکانیزم شستشوی کاسه توالت به وسیله فلاش تانک معمولی انجام خواهد شد و آب با فشاری بالا از آبریز خارج شده و به کاسه توالت وارد خواهد شد. برای انجام شستشوی سریع و تمیزتر نیز شما توانسته از فشار آب بیشتری استفاده کنید. اما گفتنی است که با این کار آب بیشتری مصرف خواهد شد.

۳. ارتفاع صندلی توالت فرنگی

در زمان خرید توالت فرنگی توجه به صندلی و ارتفاع آن نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در بیشتر خانه های ویلایی و آپارتمان ها صندلی توالت فرنگی دارای ارتفاع 43.18 سانتی متر بوده اما اغلب این ارتفاع برای افرادی که دارای قد بلندی بوده و یا این که برای افراد مسن، چندان مناسب نخواهد بود. لذا شما می توانید ارتفاع بیشتری را برای صندلی توالت فرنگی خود انتخاب نمایید. بیشترین ارتفاع صندلی توالت فرنگی ۴۸.۲۶ سانتی‌متر بوده که این میزان ارتفاع به ارتفاع راحتی معروف می باشد.

۴. دکمه‌ها و اهرم‌های توالت فرنگی

برای مخزن هر توالت فرنگی یک دکمه یا اهرم در نظر گرفته شده و حتما در زمان خرید توالت فرنگی این بخش را نیز بررسی نمایید. دکمه یا اهرم موجود بر روی مخزن توالت فرنگی به منظور آغاز عملکرد شستشو و نیز مکانیسم تخلیه تعبیه شده است. در نمونه های قدیمی تر و انواع کلاسیک بیشتر از اهرم استفاده شده اما در توالت های مدرن از دکمه فشار بهره گرفته شده است. گفتنی است که بر روی مخزن بعضی از توالت های فرنگی جدید دو دکمه قرار داشته که این نوع از توالت ها دو زمانه نام دارد. یکی از این دکمه ها جهت اغاز فرآیند آبشویی بوده و دکمه دیگر نیز به منظور ورود آبی کمتر به درون آبریز توالت و نیز انجام پروسه تخلیه در نظر گرفته شده است. به طور معمول این دکمه ها در سایزهای متفاوتی بوده و بزرگ و کوچک هستند. دکمه بزرگ تر برای تخلیه کم حجم بوده و پس از فشردن آن جهت تخلیه قسمتی از قدرت مخزن استفاده خواهد شد. استفاده از این دکمه سبب کاهش آب مصرفی نیز خواهد شد.

ولی دکمه کوچک تر جهت تخلیه فاضلاب پرحجم کاربرد خواهد داشت. با فشردن این دکمه مخزن تمامی توان خود را به کار برده و آب بیشتری به منظور انجام عمل تخلیه به درون آب ریز توالت خواهد رفت. این توالت ها  اگر چه قیمت بالاتری داشته اما تنها با کمی هزینه بیشتر می توان به کاهش آب مصرفی و صرفه جویی در مصرف آب کمک زیادی نمود.

۵. رنگ توالت فرنگی

به طور معمول اکثر توالت های فرنگی موجود در بازار سفید رنگ می باشند و این موضوع به این دلیل بوده که رنگ سفید همواره خواهان بیشتری دارد. البته در بین تولیدکنندگان به فکر دیگر سلایق نیز بوده و توالت فرنگی هایی با رنگ های دیگر نیز تولید نموده اند.

لذا در صورتی که دوست داشته سرویس بهداشتی یا حمام شما از طراحی خاص و زیبایی برخوردار بوده می توانید از توالت های فرنگی رنگی استفاده کنید. برای نمونه شما توانسته برای سرویس بهداشتی خانه خود که دارای دیوارهایی به رنگ سفید بوده یک توالت فرنگی سیاه و سفید بدون مخزن تهیه نمایید.

۶.  فضای سرویس بهداشتی

در زمان خرید توالت فرنگی به فضایی که قصد داشته توالت فرنگی را در آن بگذارید نیز توجه نمایید. بدون شک برای همه این که در زمان استفاده از توالت راحت بوده شرط است. برای اطمینان از این موضوع در نظر داشته باشید که توالت فرنگی شما باید در جایی قرار گرفته که دست کم با دیوار، روشور و … 38 سانتی متر فاصله داشته باشد. البته در صورت بزرگ تر بودن سرویس بهداشتی یا حمام می توانید یک فاصله 46 متری از هر طرف در نظر بگیرید.

از این رو بهتر بوده پیش از اقدام به خرید اول از همه اقدام به اندازه گیری فضای سرویس بهداشتی و حمام نموده و بعد از آن بسته به میزان بزرگی فضا، توالت مناسبی را خریداری نمایید چرا که عدم توجه به این موضوع ممکن بوده باعث شود در زمان استفاده از توالت فرنگی به خاطر کمبود فضا چندان احساس راحتی نکنید.

۷. بررسی لگن توالت فرنگی

کاسه یا لگن توالت نیز از دیگر نکات قابل توجه در زمان خرید توالت فرنگی به شمار خواهد آمد. در حال حاضر تنوع توالت های فرنگی موجود در بازار بسیار زیاد می باشد برای نمونه برخی از توالت فرنگی ها دارای کاسه گردی بوده و در نتیجه فضای کمتری را به خود اختصاص داده و برای سرویس بهداشتی و حمام های کوچک بسیار مناسب خواهند بود. اما برخی از توالت ها نیز کاسه آن ها به صورت بیضی بوده و جای بیشتری را می طلبند. اما در مقابل تقریبا 2 اینچ بزرگ تر بوده و برای نشستن جای بیشتری را در اختیار شما قرار داده و در نتیجه استفاده راحت تری خواهند داشت. از دیگر مزایای توالت هایی که دارای کاسه بیضی بوده نظافت آسان آن ها می باشد. این توالت ها کمتر نیاز به نظافت داشته و به راحتی امکان از بین بردن بوی نامطبوع آن ها برای شما وجود خواهد داشت.

مورد آخر نیز توالت هایی با کاسه مستطیلی بوده که این توالت ها تنها به لحاظ ظاهر با توالت های کاسه گرد تفاوت دارند. در صورت بزرگ بودن فضای سرویس بهداشتی و یا حمام این نوع از توالت ها انتخاب مناسبی خواهند بود.

۸. توجه به استحکام دیوار و لوله کشی داخلی آن

همان گونه که پیش از این نیز گفتیم در بعضی از توالت های فرنگی نظیر نمونه های دیواری، بخش قابل توجهی از توالت درون دیوار تعبیه می گردد. علاوه بر آن خود توالت نیز به دیوار وصل خواهد شد. لذا این که دیوار مورد نظر از استحکام کافی برخوردار بوده بسیار مهم خواهد بود. لوله کشی داخلی نیز به اندازه استحکام دیوارها از اهمیت بالایی برخودار می باشد. حتما در نظر داشته باشید که این لوله کشی ها به خوبی انجام شده و استحکام دیوار به گونه ای بوده که قادر به تحمل وزن توالت و نیز شخص استفاده کننده باشد.

۹. جنس توالت فرنگی

لازم به ذکر است که هر تولیدکننده، محصول خود را براساس کاربردی که داشته طراحی و تولید می نماید. جنس متریال مورد استفاده نیز به کاربرد این محصولات برمی گردد. توالت فرنگی نیز یک محصول بهداشتی محسوب شده و به همین دلیل نیاز بوده به منظور رعایت نکات بهداشتی، نظافت، سلامتی و پاکیزگی بیشتر در ساخت آن ها از از جنس سرامیک بهداشتی و البته لعابی استفاده شود. البته در این بین امکان داشته که هر تولید کننده در ساخت لعاب و سرامیک بهداشتی محصولات خود از فناوری خاصی استفاده نماید.

اما در این بین موضوع مهم که نیاز به بررسی داشته استحکام و ضخامت سرامیک مورد استفاده در توالت فرنگی می باشد. در حقیقت در زمان خرید توالت فرنگی بایستی ضخامت لعاب توالت و تمامی محل‌هایی که لعاب‌داده شده است مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که کلیه نقاط توالت فرنگی لعاب داده شده باشد، در کنار بالا بردن ضریب بهداشت، توالت فرنگی انتخابی شما دوام بیشتری داشته و کارکرد بهتری را از خود نشان خواهد داد. علاوه بر آن این موضوع سبب به حداقل رسیدن گرفتگی لوله‌های توالت نیز می گردد.

اما همواره این موضوع را در نظر داشته که همان گونه که لعاب و ضخامت آن موجب استحکام و کیفیت و نیز افزایش بهداشت محیطی فردی شده با به کار گیری لعاب نامناسب نیز نتایجی برعکس مشاهده خواهد شد. در واقع توالت انتخابی شما خیلی زود خراب شده و بهداشت آن نیز با توجه به جمع شدن جرم و میکروب و آلودگی بر روی آن در سطح مطلوبی قرار نخواهد داشت. حتی استفاده از جرم گیرها و مواد شوینده نیز در دراز مدت جوابگو نبوده و علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمی شما سبب کاهش عمر و دوام توالت فرنگی نیز می گردد. به غیر از این ها در صورت عدم لعاب دهی صحیح و استاندارد بدنه توالت با جذب آب بیش از حد نه تنها آلودگی بیشتری به وجود آورده بلکه سبب انتشار بوی نامطبوعی نیز در فضا می گردد.

به طبع هر چه لعاب توالت کیفیت و استحکام بیشتری داشته قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود اما این را در نظر داشته باشید که تنها این هزینه خرید اولیه بوده که ممکن است کمی بیشتر گردد و در ازای آن شما تا سال ها به راحتی از توالت فرنگی انتخابی خود استفاده خواهید نمود.

۱۰. مکانیزم تخلیه آب در توالت فرنگی

اوج اهمیت سیستم تخلیه آب زمانی هویدا شده که در آپارتمان و در شب قصد استفاده از توالت فرنگی را داشته باشید. علاوه بر آن در زمان نظافت توالت فرنگی نیز این سیستم بسیار مهم خواهد بود. حتی میزان آب مصرفی نیز وابسته به سیستم تخلیه آب می باشد. برای درک بهتر این موضوع کمی به توضیح در رابطه با سیستم تخلیه آب خواهیم پرداخت.

به طور کلی مکانیزم تخلیه آب به 4 نوع تقسیم شده که هر یک از آن ها در تولید صدا، نظافت و میزان مصرف آب موثر خواهند بود.

  • سیستم تخلیه ریزشی:

تخلیه آب در این سیستم از بالا به پایین و از سوی لبه های داخلی انجام می گردد. به طور معمول از این مکانیزم در توالت های فرنگی دو تکه استفاده شده و البته لازم به ذکر است که مصرف آب در این مکانیزم بسیار بالا می باشد.

  • سیستم تخلیه گردابی:

در این سیستم تخلیه آب به شکل چرخشی و گرداب مانند بوده و اول از همه آب از راه مجرای مخصوص آب به درون بدنه لگن یا نشیمن توالت وارد شده و بعد از آن به درون کاسه توالت خواهد رفت. با این نوع ریزش آب به طور چرخشی و گردابی تخلیه شده و در نتیجه این تخلیه بی صدا و یا با صدایی پایین انجام می شود. اما در این سیستم نیز آب زیادی مصرف شده و ممکن بوده گرفتگی اتفاق افتد.

 

  • سیستم تخلیه واتر جت:

این سیستم تخلیه را می توان پرطرفدارترین سیستم تخلیه در توالت فرنگی های مورد استفاده در ایران دانست، این نوع سیستم نیز تقریبا همچون سیستم تخلیه گردابی بوده و تنها تفاوت میان آن ها این بوده که در سیستم تخلیه واتر جت بخشی از آب به صورت گردابی و گردشی و بخشی هم به صورت شوتینگ به درون توالت خواهد رفت. ترکیب این دو مدل باعث افزایش قدرت تخلیه و نیز کاهش صدا و میزان آب مصرفی شده است.

  • سیستم تخلیه توربوجت:

سیستم تخلیه توربوجت را نیز می توان یکی از به روزترین سیستم های تخلیه دانست که از کلیه ویژگی های مثبت واتر جت برخوردار می باشد. این سیستم حتی از واتر جت نیز آب کمتری مصرف نموده و صدای تولیدی آن نیز بسیار پایین می باشد. عمل تخلیه نیز در این سیستم به شکل بهتری انجام شده و کمتر مشکل گرفتگی رخ خواهد داد. از این رو در حال حاضر بهترین سیستم تخلیه به شمار  می آید.

اکنون که نسبت به انواع سیستم تخلیه شناخت پیدا نمودید می توانید به راحتی از فروشنده در زمان خرید توالت فرنگی نوع سیستم تخلیه آن را پرسیده و بخواهید که در این باره به شما توضیحاتی ارائه دهد.

۱۱.  درب توالت فرنگی و نحوه باز و بسته شدن آن

توالت فرنگی های موجود در بازار از نظر نوع درب بسیار متنوع می باشند. در بعضی از نمونه ها از دربی با مکانیزم فنری یا جک دار بهره گرفته شده و بعضی از درب ها نیز معمولی و برخی دیگر به شکل آرام بند می باشد. درب های فنری یا جک دار به هیچ عنوان توصیه نمی شوند چرا که در صورت استفاده از توالت در شب ممکن بوده در صورتی که درب از دست شما در رفته با شدت به لگن یا کاسه توالت بر خورده و در کنار صدای بسیار بدی که ایجاد نموده ممکن بوده شکسته یا ترک بخورد. علاوه بر آن وجود کودکی در خانه احتمال بروز این اتفاق را بسیار افزایش خواهد داد. از این رو درب های آرام بند از آن جایی که به آرامی بسته شده گزینه مناسبی خواهند بود.

۱۲. توالت فرنگی آنتی‌باکتریال

به تازگی نوعی از توالت های فرنگی به بازار آمده که از خاصیت آنتی باکتریال برخوردار می باشند. سطح این توالت ها به گونه ای بوده که امکان رشد باکتری ها بر روی آن ها وجود نخواهد داشت. به نوعی می توان گفت که این نوع از توالت ها مقاومت بالایی در مقابل رشد باکتری از خود نشان خواهند داد. این خاصیت همچنین از پوسیدگی و زنگ زدگی اجزای توالت فرنگی جلوگیری می نماید. البته این توالت ها در مقابل دیگر نمونه ها گران تر می باشند. اما در صورتی که از نظر مالی محدودیتی نداشته حتما به دنبال این نمونه از توالت فرنگی ها باشید.

۱۳.  بررسی لبه های کاسه توالت

همان گونه که پیش از این عنوان نمودیم، توالت فرنگی ها از نظر کاسه به انواع گرد، بیضی و مستطیل تقسیم می گردند که هر یک از آن ها از نظر حجم، بهداشت و راحتی هنگام استفاده با هم تفاوت هایی دارند. به غیر از این موارد لبه های کاسه توالت نیز بایستی در زمان خرید مورد بررسی قرار گیرند. برخی از توالت های فرنگی دارای لبه های برآمده ای بوده که این موضوع سبب شده شما در زمان نشستن احساس راحتی بیشتری داشته باشید و همچنین مانع از ریختن آب به بیرون از کاسه در زمان شستشو و تخلیه خواهد شد.

سخن پایانی

حتما شما نیز تا به حال این را شنیده اید که هیچ محصولی بی دلیل گران نیست. در واقع شما هر چه بودجه بیشتری را برای خرید یک محصول مصرفی نظیر توالت فرنگی در نظر بگیرید در ازای آن به راحتی و دوام بیشتر و دیگر قابلیت ها دست خواهید یافت. توالت های فرنگی مدرن و جدید از آن جایی که از سیستم پیشرفته‌تر، طراحی زیباتر، استحکام و قدرت بیشتر، تکنولوژی به‌روز و مدرن‌تر برخوردار بوده طبیعی است که دارای قیمت بالاتری نیز می باشند. در صورتی که از لحاظ مالی محدودیتی نداشته توصیه می کنیم به سراغ توالت فرنگی پیشرفته و باکیفیت بالا بروید. اما در صورتی که قیمت برای شما در اولویت بوده توصیه می شود در زمان خرید نکات ذکر شده در این مقاله را در نظر داشته تا به کمک آن ها بتوانید بهترین گزینه را با توجه به بودجه خود انتخاب نمایید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات