کد خبر : 1925
تاریخ انتشار : شنبه 3 دسامبر 2022 - 10:55
220 views بازدید

قیمت و خرید بهترین ساز تنبک ارزان فلزی تنبک سفالی تنبک کودک دیجی کالا

یکی از سازهای کوبه ای ساز تنبک بوده که نواختن آن با هر ده انگشت انجام شده و در واقع در گروه های نوازندگی با دیگر سازها همراهی می نماید. یک ساز تنبک از پوست، دهانه بزرگ، گلویی و دهانه کوچک تشکیل شده است. اگر چه در گذشته تنبک ها تنها ساخته شده از چوب یا پوست بودند اما این روزها می توان تنبک ها […]

یکی از سازهای کوبه ای ساز تنبک بوده که نواختن آن با هر ده انگشت انجام شده و در واقع در گروه های نوازندگی با دیگر سازها همراهی می نماید. یک ساز تنبک از پوست، دهانه بزرگ، گلویی و دهانه کوچک تشکیل شده است. اگر چه در گذشته تنبک ها تنها ساخته شده از چوب یا پوست بودند اما این روزها می توان تنبک ها را در انواع یک تکه، تنبک چند تکه، تنبک ترکه ای، فایبری مشاهده نمود که هر یک دارای طرز ساخت متفاوتی می باشند. توجه به جنس و نوع ساخت چوب و پوست از مهم ترین فاکتورها به هنگام خرید این ساز بوده که حتما بایستی مد نظر قرار گیرند.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین ساز تنبک ارزان فلزی تنبک سفالی تنبک کودک دیجی کالا

راهنمای خرید تنبک

از آن جایی که یک تکه بودن چوب ساز تنبک بسیار حائز اهمیت بوده لذا بایستی حتما توجه نمود که چوب تنبک انتخابی هیچ گونه ترک و زدگی نداشته باشد. به طور معمول تنبک ها از چوب گردو یا توت ساخته شده و در واقع برای تشخیص کیفیت چوب بایستی آن را حس نموده و از روی رنگ این کار شدنی نیست. تنبک باید از پوست سالم و بدون ایراد ساخته شده و با وارد کردن فشاری به پوست تنها بایستی در حد چند میلی متر پایین تر برود و در واقع نبایستی شل بوده و باید کاملا به صورت صاف و کشیده باشد. پوست به کار رفته در ساخت تنبک پوست شتر، بز یا گوساله می باشد. در ادامه ما لیستی از بهترین تنبک های استاندارد موجود در بازار را آورده ایم که شما توانسته با خیالی آسوده از بین آن ها تنبک مناسب خود را انتخاب نمایید.

 1. تنبک شیرانی مدل ترکه ای سایز ۲۲

تنبک شیرانی را می توان یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین نوع سازهای ضربه ای در ایران به شمار آورد که به لحاظ کیفیت ساخت و تطابق با استانداردها توانسته نظیر اساتید موسیقی دان را به خود جلب نماید. دهانه کوچک و نیز وزن سبک این ساز آن را به انتخابی عالی برای کوکان تبدیل نموده است. این ساز از صدایی رسا برخوردار بوده و در ساخت این تنبک از پوست شتر استفاده شده که مقاومت بالایی را در مناطق مرطوب از خود نشان خواهد داد. این تنبک ساخته شده از چوب توت می باشد. اگر فرزند شما به تازگی قصد نوازندگی تنبک را داشته این نوع تنبک انتخاب مناسبی برای او به شمار خواهد رفت. با خرید این تنبک از یک کیف کاور نیز بهره مند خواهید شد.

 1. هارد کیس تنبک مدل Hard

به منظور جلوگیری از آسیب دیدن هر نوع سازی بایستی حتما با دقت کامل حمل و جابجا گردد. در رابطه با تنبک ها نیز با توجه پوست و بدنه حساس ضرورت به کارگیری دقت دو برابر می گردد. از این رو برای داشتن خاطری آسوده از بابت سلامت تنبک خود می توانید به سراغ هارد کیس تنبک بروید. این کیف مناسب برای تنبک هایی در سایزهای 26 و 28 بوده و دارای بدنه ای با دوام و مقاوم می باشد. این کیف برای مراقبت از بخش های حساس تنبک از ضربه گیر برخوردار بوده و دسته و بندی که برای آن در نظر گرفته شده استفاده از آن را بسیار آسان ساخته است.

 

 1. تنبک شیرانی مدل ۱ مهر

این تنبک محصولی از برند نام آشنای شیرانی بوده که در ایران کیفیت محصولات آن زبانزد می باشد. در رابطه با انتخاب تنبکی مناسب حتما باید توجه داشت که تنبک مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در شرایط آب و هوایی کشور به خوبی جوابگو باشد. لذا تنبک های شیرانی توانسته به واسطه اثبات خود از این نظر، در بین نوازندگان جایگاه مطلوب داشته باشند. طراحی و ساخت این ساز بسیار دقیق بوده و بنه آن نیز از چوبی باکیفیت تهیه شده که باعث شده این تنبک از صدایی قوی برخوردار باشد. در ساخت این تنبک از چوب گردو استفاده شده و پوست به کار رفته در آن نیز پوست شتر می باشد. به همراه این تنبک یک هارد کیس نیز هدیه داده خواهد شد.

 1. تنبک شیرانی مدل نونهال

این تنبک از برند معروف شیرانی بوده و با توجه به برخورداری از دهانه ای کوچک و نیز وزنی پایین به راحتی قابل استفاده توسط کودکان می باشد. صدای این ساز بسیار رسا بوده و بدنه آن ساخته شده از چوبی باکیفیت بوده که باعث قوی تر شدن صدای آن شده است. در ساخت بدنه این تنبک از چوب گردو و توت استفاده شده و پوست آن نیز از پوست شتر می باشد. استانداردهای در نظر گرفته برای این تنبک سبب شده کاملا مناسب برای آموزش کودکان بوده و بچه ها به راحتی توانسته آن را روی پا گذاشته و بر روی آن ضرب گرفته و بنوازند.

 1. تنبک شیرانی مدل E-R

این تنبک محصولی از برند نام آشنای شیرانی بوده که در ایران کیفیت محصولات آن زبانزد می باشد. در رابطه با انتخاب تنبکی مناسب حتما باید توجه داشت که تنبک مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در شرایط آب و هوایی کشور به خوبی جوابگو باشد. لذا تنبک های شیرانی توانسته به واسطه اثبات خود از این نظر، در بین نوازندگان جایگاه مطلوبی داشته باشند. طراحی و ساخت این ساز بسیار دقیق بوده و بنه آن نیز از چوبی باکیفیت تهیه شده که باعث شده این تنبک از صدایی قوی برخوردار باشد. در ساخت این تنبک از چوب گردو استفاده شده و پوست به کار رفته در آن نیز پوست شتر می باشد. به همراه این تنبک یک هارد کیس نیز هدیه داده خواهد شد.

 1. تنبک شیرانی مدل S-H

در رابطه با انتخاب تنبکی مناسب حتما باید توجه داشت که تنبک مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در شرایط آب و هوایی کشور به خوبی جوابگو باشد. لذا تنبک های شیرانی توانسته به واسطه اثبات خود از این نظر، در بین نوازندگان جایگاه مطلوب داشته باشند. طراحی و ساخت این ساز بسیار دقیق بوده و بنه آن نیز از چوبی باکیفیت تهیه شده که باعث شده این تنبک از صدایی قوی برخوردار باشد. در ساخت تنبک شیرانی مدل   S-Hاز چوب گردو استفاده شده و پوست به کار رفته در آن نیز پوست شتر می باشد.

 1. تنبک حلمی مدل ترکه ای قهوه ای با پوست شتر سایز ۲۸

این تنبک دارای دهانه ای به قطر 28 سانتی متر بوده و از صدایی بم برخوردار می باشد. این ساز دارای بدنه ای از چوب کاج بوده که سبب شده صدای این ساز بسیار دلنشین و زیبا گردد. در ساخت این تنبک از پوست شتر استفاده شده که در واقع در بین انواع پوست قیمت بالاتری دارد. بدنه این تنبک ضخیم بوده و از آن جایی که به ضربات زیاد برای نواختن نیاز داشته لذا برای کودکان مناسب نخواهد بود. کیف محافظ همراه این کیف نیز به خوبی از ضربه دیدن این ساز جلوگیری خواهد نمود. این تنبک انتخابی مناسب برای نوازندگان حرفه ای به شمار آمده و بر روی بدنه آن نیز مهر سازنده حلمی آورده شده است.

 1. تنبک شیرانی مدل ۴ مهر

در زمینه انتخاب تنبکی مناسب حتما باید به این نکته توجه داشت که تنبک مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در شرایط آب و هوایی کشور به خوبی جوابگو باشد. لذا تنبک های شیرانی توانسته به واسطه اثبات خود از این نظر، در بین نوازندگان جایگاه مطلوب داشته باشند. تنبک های این برند از نظر کیفیت و زیبایی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارند. ساخت و طراحی تنبک شیرانی مدل ۴ مهر بسیار دقیق بوده و در ساخت بدنه آن نیز از چوبی باکیفیت استفاده شده که سبب شده بسیار قدرتمند ظاهر گردد. این تنبک از نوع بم خوان بوده و دارای بدنه ای از چوب گردو و پوست شتر می باشد. این تنبک به همراه یک هارد کیس رایگان عرضه می گردد.

 1. تنبک حلمی ترکه ای قهوه ای با پوت گوساله سایز ۲۸

این تنبک از دهانه ای به قطر 28 سانتی متر برخوردار بوده و بدنه آن از جنس چوب کاج می باشد که باعث شده صدای این تنبک بسیار دلنشین و زیبا باشد. مهر سازنده حلمی بر روی بدنه این ساز به چشم می خورد. به طور معمول در ساخت بدنه تنبک از چوب درخت هایی چون گردو، تنبک و کاج استفاده می شود و این تنبک نیز ساخته شده از چوب کاج می باشد. از آن جایی که درخت کاج به نسبت چوب گردو دارای چگالی و تراکم کمتری بوده لذا برای ساخت تنبک با چوب گردو به حجم بیشتری از چوب نیاز می باشد، در نتیجه نیاز بوده که از پوستی ضخیم در ساخت آن استفاده شده و به همین دلیل پوست مورد استفاده در این تنبک پوست گوساله می باشد. این ساز انتخابی مطلوب  برای یادگیری تنبک زنی بوده و همچنین دارای قیمت مناسبی می باشد. این تنبک همراه با یک هارد کیس عرضه  می گردد.

 1. تنبک شیرانی ۴مهر مدل زبان گنجشک

کیفیت و سازگاری با شرایط گوناگون آب و هوایی کشور از مشخصه های اصلی بوده که یک تنبک باید آن ها را دارا باشد. تنبک های شیرانی نیز به این لحاظ به خوبی توانسته نوازندگان را راضی نگه دارند. تنبک شیرانی ۴مهر مدل زبان گنجشک نیز از این برند نام آشنا بوده که از ظاهر زیبایی برخوردار بوده و نیز صدایی باکیفیت را به ارمغان می آورد. این ساز دارای دهنه ای 27 سانتی متری بوده و بیشتر مناسب استفاده بزرگسالان می باشد. این تنبک از نوع بم خوان بوده و پوست مورد استفاده در آن پوست گوساله می باشد. همراه با این تنبک یک هارد کیس نیز به شما هدیه داده می شود.

 1. تنبک شیرانی مدل زبان گنجشک ER

این تنبک نیز از برند شیرانی بوده و دارای کیفیت مطلوبی است و به خوبی توانسته خود را با شرایط آب و هوایی کشور خود را وفق دهد. این ساز از طراحی و ساخت بسیار دقیقی برخوردار بوده و صدای ایجاد شده از سوی آن کاملا قدرتمند می باشد. در ساخت این تنبک که از نوع بم خوان بوده از پوست شتر استفاده شده است.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات