کد خبر : 1256
تاریخ انتشار : جمعه 18 نوامبر 2022 - 20:45
414 views بازدید

قیمت و خرید دستگاه رشته کن سبزیجات کنوود رشته کن هویج دستگاه رشته کن برقی دیجی کالا

دستگاه رشته خرد کن در واقع دستگاهی بوده که به شما این امکان را داده تا سبزیجاتی نظیر کدو و هویج را به صورت رشته هایی مانند نودل در آورید. این دستگاه کاربردی با نام های مختلفی چون رنده اِسپیرال، دستگاه رشته‌کن، رشته‌ساز، رنده رشته‌ای  شناخته شده و قیمت آن نیز بسیار مناسب بوده و به راحتی می توان آن را تهیه نمود. اگر شما […]

دستگاه رشته خرد کن در واقع دستگاهی بوده که به شما این امکان را داده تا سبزیجاتی نظیر کدو و هویج را به صورت رشته هایی مانند نودل در آورید. این دستگاه کاربردی با نام های مختلفی چون رنده اِسپیرال، دستگاه رشته‌کن، رشته‌ساز، رنده رشته‌ای  شناخته شده و قیمت آن نیز بسیار مناسب بوده و به راحتی می توان آن را تهیه نمود. اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد بوده که به ظاهر و دیزاین غذا بسیار توجه می نمایید این دستگاه می تواند برای شما بسیار کاربردی به شمار آید. اما بدون شک شما نیز برای خرید این دستگاه و استفاده از آن نیاز داشته که ابتدا با آن بیشتر آشنا شده و ببینید که برای چه مواردی می توان از آن استفاده نمود. ما در این مقاله قصد داشته به طور کامل به توضیح در رابطه با این وسیله پرداخته و نکاتی را برای خرید یک دستگاه رشته کن سبزیجات مناسب عنوان نماییم، پس تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید:

قیمت و خرید اینترنتی دستگاه رشته کن سبزیجات کنوود رشته کن هویج دستگاه رشته کن برقی دیجی کالا

راهنمای خرید دستگاه رشته کن سبزیجات و کاربردهای یک دستگاه رشته‌کن

دستگاهی برای انگیزه یافتن جهت ادامه رژیم سالم خوری

همان طور که می دانید کمتر کسی نسبت به خوردن غذاهای رژیمی علاقه نشان داده و همواره غذاهای غیر رژیمی برای اکثر ما لذت بخش تر بوده و ما را بیشتر به خود جلب خواهند نمود. اما واقعیت آن است که غذاهای غیر رژیمی با سلامتی و تناسب اندام همخوانی نداشته و برای رسیدن به یک وزن ایده آل و بدنی سالم و زیبا نیاز بوده که به بدن غذاهای مقوی و سالم برسانیم. از این رو با توجه به آن که تمایل ما به خوردن غذاهای رژیمی بیشتر گردد بایستی به دنبال راهی برای جذاب تر نمودن این غذاها باشیم. قطعا استفاده از سبزیجات رشته ای در غذاها و سالادها شکل و ظاهر متنوع و زیبایی به غذاهای ما داده و شاید با توجه به شباهتی که این غذاها به نودل و پاستاهای مورد علاقه ما پیدا نموده اشتهای ما را به خوردن این غذاهای سالم تحریک نماید. با این کار هم بدن غذایی با کربوهیدرات پایین تری را دریافت نموده و هم چشم ما از دیدن غذایی زیبا و خوش منظره اشباع شده و میل مان به خوردن غذاهای خوش رنگ و لعاب فست فودی کمتر خواهد شد.

علاوه بر آن افراد مبتلا به بیماری سلیاک نیز قادر به خوردن غذاهای گلوتن دار نخواهند بود. از این رو امکان خوردن پاستا و نودل و غذاهایی که دارای پروتئین گندم بوده را نخواهند داشت. این در حالی است که این افراد توانسته به کمک یک دستگاه رشته کن برای خود غذایی از پاستا و نودل سبزیجاتی و فاقد گلوتن مهیا ساخته و از غذای سالم و جذاب خود لذت ببرند.

تحریک اشتهای بچه‌ها و ترغیب آن ها به خوردن غذاهای سبزیجاتی

اگر در خانه فرزند کودکی دارید به خوبی می دانید راضی نمودن کودکان به خوردن غذاهای سبزیجاتی تا چه اندازه دشوار خواهد بود. هر چند ممکن بوده برخی از بچه ها این گونه نباشند اما به هر حال اکثر بچه ها علاقه ای به خوردن سبزیجات نخواهند داشت. اما بدون شک شما می توانید به کمک یک دستگاه رشته کن به بدقلقی کودک خود خاتمه داده و به راحتی او را به خوردن سبزیجات که حالا شکلی زیبا و وسوسه انگیز پیدا نموده ترغیب نمایید. شکل رشته ای سبزیجات کودکان را به خود جذب نموده و باعث شده که بچه ها با لذت غذاهای سبزیجاتی که بدن آن ها به شدت به آن ها نیاز داشته را نوش جان نمایند.

انواع دستگاه رشته کن سبزیجات

 1. دستگاه رشته‌کن دستی

 • مدل مدادتراشی

رشته کن های مدادتراشی را می توان ارزان ترین و قدیمی ترین نوع دستگاه های رشته کن دانست که سبزیجات را همچون مدادی که با مداد تراش تراش داده شده به صورت رشته ای در خواهند آورد. در زمان استفاده از این نوع رشته کن ها بایستی شما خود با چرخاندن سبزیجات در درون تیغه رنده به رشته رشته شدن او کمک نمایید به همین دلیل می توان گفت که این نوع رشته کن ها به نسبت نمونه های برقی زحمت بیشتری را برای شما خواهند داشت و همچنین در این نوع از دستگاه های رشته کن تنها امکان رشته کردن سبزیجات قلمی نظیر خیار و کدو برای شما وجود خواهد داشت.

وزن پایین و جمع و جور بودن رشته کن های مدادتراشی را می توان مهم ترین ویژگی مثبت آن ها به شمار آورد اما از سوی دیگر دستی بودن آن ها کمی کار با آن ها را سخت نموده است. چرا که در صورتی که در زمان حرکت دادن سبزیجات در درون این دستگاه ها فشار دست شما به صورت یکنواخت نبوده ضخامت رشته های حاصله به یک اندازه نخواهد بود. البته گفتنی است که این نوع رشته کن برای مصارف دم دستی کاملا کافی به نظر خواهد آمد به ویژه اگر احتیاجی به رشته کردن حجم زیادی از سبزیجات ندارید. این رشته کن ها قیمت بسیار مناسبی داشته و بسیار جمع و جور می باشند.

 • رشته‌کن دستی با دسته چرخان

یکی دیگر از نمونه های رشته کن های دستی، رشته  کن های دستی با دسته چرخان می باشند. در این نوع دستگاه ها پس از قرار دادن سبزیجات در جای مخصوص آن تنها نیاز بوده شروع به چرخاندن دسته نموده و پس از آن سبزیجات خود را به صورت رشته شده تحویل بگیرید. رشته کن های با دسته چرخان در انواع افقی و عمودی موجود بوده که نمونه های افقی به صورت رومیزی بوده و رشته کن های عمودی را بایستی در دست گرفت. دسته این رشته کن ها در بخش بالایی بوده و محل خروج رشته در زیر دستگاه می باشد. رشته کن های دستی با دسته چرخان اگر چه به نسبت نمونه های مدادترشی حجم بیشتری داشته اما کار با آن ها راحت تر خواهد بود.

 1. دستگاه رشته‌کن برقی

رشته کن های برقی شبیه به دستگاه های غذاساز بوده و مانند آن ها نیز رومیزی هستند و فضای نسبتا زیادی را به خود اختصاص خواهند داد. لذا در صورتی که قصد خرید این رشته کن ها را داشته اول از همه بایستی در آشپزخانه برای آن ها جایی را در نظر بگیرید. کار کردن با این نوع از رشته کن ها به طبع به نسبت نمونه های دستی بسیار ساده تر می باشد زیرا دیگر نیازی به صرف انرژی برای رشته نمودن سبزیجات نخواهد بود. برای رشته کردن سبزیجات با این نوع از دستگاه های رشته کن تنها نیاز بوده آرام میوه یا سبزیجات مورد نظر خود را از طرف دهانه دستگاه به سوی تیغه ها فرستاده و خیلی سریع آن را به صورت رشته شده تحویل بگیرید. اما همان طور که شما نیز به خوبی به آن واقف هستید نمونه های برقی این دستگاه در مقایسه با نوع دستی از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. این رشته کن ها به نسبت نمونه های دستی در بازار ایران متداول نمی باشند.

نکات قابل توجه پیش از خرید دستگاه رشته کن

 • تعداد تیغه‌ها: به طبع هر چه تیغه های یک دستگاه بیشتر بوده کار با آن متنوع تر بوده و در نتیجه می توان به کمک این دستگاه رشته هایی با ضخامت و شکل های مختلف را داشت. دستگاه های چند تیغه ای در کنار تولید رشته های نازک قادر به در آوردن میوه ها و سبزیجات به صورت رشته های روبانی شکل نیز می باشند. به طور معمول رشته کن های چند تیغه ای جهت نگهداری تیغه ها دارای کشو یا محفظه ویژه ای می باشند.

 • حجم دورریز:  بعضی از دستگاه های رشته کن تنها بخشی از میوه و سبزیجات شما را رشته کرده و باقی را به عنوان دورریز باقی خواهند گذاشت. اگر چه به هر حال بخشی از وسط و یکی دو سانتی نیز از انتهای سبزیجات دورریز خواهد شد اما با توجه به این که دیگر چندان امکان استفاده از دورریزها وجود نداشته لذا به دنبال دستگاهی باشید که کمترین میزان دور ریز را به بار آورد. در صورت خرید از فروشگاه های آنلاین حتما نظرات را از بابت اطمینان از این موضوع بررسی نمایید.

 • مخزن مخزن در واقع بخشی از دستگاه بوده که رشته ها به درون آن خواهند رفت. اما تمامی رشته کن ها دارای مخزن نمی باشند. در صورتی که دستگاه رشته کن انتخابی شما مجهز به مخزن بوده در زمان کار با این دستگاه اطراف دستگاه ریخت و پاش نخواهد شد. اما به هر حال داشتن مخزن یک ویژگی ضروری نخواهد بود.
 • امکان تمیزشوندگی آسان: اگر چندان علاقه ای به نظافت پس از آشپزی نداشته توصیه می کنیم دستگاهی را انتخاب نموده که دست کم بعضی از قطعات آن را بتوان با ماشین ظرفشویی شست.

 • فاقد :BPA ‌ بیسفنول-آ در واقع نوعی ماده شیمیایی صنعتی بوده که در تولید پلاستیک کاربرد دارد. طی تحقیقات صورت گرفته راه پیدا نمودن این ماده به غذای انسان سلامتی را تحت خطر خواهد انداخت. از این رو بهترین کار این بوده که به سراغ دستگاهی رفته که قطعات پلاستیکی آن ایمن و بدون بیسفنول-آ باشد.
 • پایه نگهدارنده: توصیه می شود در صورت انتخاب رشته کن های رومیزی در نظر داشته باشید که دستگاه مورد نظر شما دارای پایه ساکشنی جهت چسبیدن به کابینت بوده تا دستگاه در زمان کار کردن تکان نداشته باشد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات