کد خبر : 1801
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 29 نوامبر 2022 - 22:12
315 views بازدید

قیمت و خرید بهترین کولر گازی کوچک و ارزان کولر گازی 30000 دیجی کالا

به طور معمول هر ساله در نزدیکی فصل تابستان و با رفتن هوا رو به گرمی، کم کم اهمیت دستگاه های خنک کننده به همه یادآوری خواهد شد. به منظور خنک کردن دمای محیط وسایل مختلفی چون پنکه، کولر آبی، کولر گازی و… وجود خواهد داشت که در این مطلب ما قصد داشته به توضیح در رابطه با کولر گازی بپردازیم تا شما بتوانید به […]

به طور معمول هر ساله در نزدیکی فصل تابستان و با رفتن هوا رو به گرمی، کم کم اهمیت دستگاه های خنک کننده به همه یادآوری خواهد شد. به منظور خنک کردن دمای محیط وسایل مختلفی چون پنکه، کولر آبی، کولر گازی و… وجود خواهد داشت که در این مطلب ما قصد داشته به توضیح در رابطه با کولر گازی بپردازیم تا شما بتوانید به راحتی متناسب با فضا و میزان گرمای منطقه یک کولر گازی مناسب را انتخاب نمایید.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین کولر گازی کوچک و ارزان کولر گازی 30000 دیجی کالا

راهنمای خرید کولر گازی

با توجه به این که این روزها تنوع کولرهای گازی موجود در بازار بسیار زیاد شده ممکن است انتخاب یک گزینه مناسب از بین آن ها کار چندان ساده ای نباشد لذا ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که برای خرید یک کولر گازی بایستی به چه نکاتی توجه کنید. در آخر نیز چند نمونه از بهترین کولرهای گازی موجود در بازار معرفی خواهند شد، پس با ما همراه باشید.

کولر گازی

کولر گازی در واقع یک دستگاه تهویه می باشد که برای خنک کردن هوا، گرمای اتاق را به واسطه فرآیند تبرید تراکمی جذب خواهد نمود و در نهایت آن را به بیرون منتقل می کند. به نوعی کولر گازی وظیفه گرفتن گرمای محیط را خواهد داشت تا به این طریق دمای هوای فضا کاهش پیدا کند. علاوه بر آن برخی از این کولرها برای گرم نمودن هوای سرد زمستان نیز قابل استفاده می باشند. این کولرها در واقع دو منظوره یا سرمایشی، گرمایشی نام دارند. اختراع کولر گازی اولین بار در سال 1909 میلادی به وسیله فردی به نام ویلیس کریر صورت گرفت.

آشنایی با انواع کولر گازی

·         پشت پنجره ای یا یک تکه (سرمایشی و گرمایشی): این کولرها در واقع اولین کولرهای گازی به شمار می آیند و نصب آن ها در پشت پنجره انجام خواهد شد. به طور معمول برای یک اتاق کاملا جوابگو خواهند بود و البته لازم به ذکر است که مصرف برق در آن ها بالا می باشد.

·         اسپلیت یا کولرهای گازی دو تکه (سرمایشی و گرمایشی): این کولرهای گازی که بسیار پرطرفدار می باشند متشکل از دو قسمت یونیت داخلی و یونیت خارجی هستند که نصب کمپرسور و کندانسور آن در بیرون از ساختمان انجام خواهد شد و یونیت داخلی که وظیفه عملیات تبخیر را برعهده دارد در درون ساختمان قرار می گیرد. برای اتصال این دو بخش به یکدیگر نیز از لوله مسی استفاده خواهد شد. کولرهای اسپلیت به دو نوع معمولی و پرمصرف و مدل اینورتر دار با مصرف برق پایین تر (60 درصد کاهش مصرف برق) تقسیم می گردند.

 

·         قابل حمل یا پرتابل: این کولرها از نظر ظرفیت در سطح پایین تری قرار دارند و انتخاب مناسبی جهت خنک کردن محیط های کوچک به شمار می آیند. به طور معمول این کولرها سرمایشی گرمایشی هستند و در صورتی که مستاجر هستید و در محل مورد نظر به طور دائم زندگی نمی کنید این مدل برای شما مناسب خواهد بود. چرا که دارای جابجایی ساده ای هستند و به نصب نیازی نخواهند داشت.

·         کولرهای گازی ایستاده (سرمایشی و گرمایشی): این کولرهای گازی انتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای خیلی بزرگ به شمار می آیند. کولرهای ایستاده به صورت دو تکه هستند و امکان جابجایی آن ها وجود نخواهد داشت.

 

 • کولر گازی کاستی یا سقفی (سرمایشی و گرمایشی )
 • کولر گازی کانالی یا داکتی ( سرمایشی و گرمایشی)
 • کولر گازی مولتی وی یا چند شعبه با ظرفیت های ۳۸۰۰۰ btu به بالا در انواع تک فاز و سه فاز

نکاتی در رابطه با خرید یک کولر گازی مناسب

 • در زمان خرید کولر گازی بایستی به فضای اتاق خود توجه نمایید و متناسب با اندازه آن کولر گازی خود را انتخاب نمایید. به عنوان نمونه با خرید یک کولر گازی بزرگ برای اتاقی کوچک اتاق به قدری سرد خواهد شد که امکان ماندن در آن وجود نخواهد داشت و بایستی مدام کولر را خاموش و روشن کنید. از طرفی یک کولر کوچک جوابگوی اتاقی بزرگ نخواهد بود و باز هم به مشکل برخواهید خورد و در نهایت ناچار به استفاده از توان حداکثری دستگاه خواهید بود که در نتیجه سبب افزایش برق مصرفی خواهد شد و از عمر مفید دستگاه کاسته می گردد.

 • پیش از اقدام به خرید همچنین نیاز به اندازه گیری میزان ولتاژ برق محل مورد نظر می باشد، چرا که برخی مناطق دارای برق ضعیف هستند و از عهده راه اندازی کولرهای گازی برنخواهند آمد، در چنین شرایطی کولر اگر چه دقایقی را قادر به تولید باد خنک خواهد بود اما خیلی زود آورلود کرده و باد خارج شده از آن داغ می شود و در واقع قابل استفاده نخواهد بود. لذا مطمئن گردید که برق منطقه شما قوی می باشد در غیر این صورت بهتر است به سراغ نمونه های اینورتر دار یا کم مصرف بروید.
 • توصیه می شود حتما سیم مورد استفاده برای کولر گازی به صورت یک تکه و جدا از سیم کشی ساختمان باشد چرا که این دستگاه در زمان روشن و خاموش شدن سبب نوسان برق می گردد و ممکن است دیگر وسایل برقی خانه شما آسیب ببینند.
 • برای خرید کولر گازی حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. حتما شما هم شنیده اید که می گویند هر گرانی و ارزانی بی دلیل نیست. به طور معمول کولرهای بانه ای از برندهای غیرمعروف و اکثرا چینی می باشند و تنها توسط شابلون، مارک برندهای معروف بر روی آن ها زده خواهد شد.

استفاده از کولر گازی

به طور معمول کولرهای گازی برای مناطق گرم و شرجی مناسب می باشند. به عنوان نمونه در مناطقی با آب و هوای شرجی به هیچ عنوان کولرهای آبی جوابگو نیستند و از این رو در مناطق شمالی و جنوبی کشور از کولرهای گازی استفاده می شود. این کولرها برای مناطق آلوده و شهرهای صنعتی قابل استفاده هستند. در چنین مناطقی استفاده از کولرهای آبی باعث کشیده شدن تمامی آلودگی هوا به درون منزل خواهد شد و از این رو برای افرادی که دارای آلرژی هستند بهترین گزینه کولرهای گازی است. چرا که برخی از مدل های جدید مجهز به فیلترهای ضد آلرژی می باشند.

 

چگونه از کولر گازی نگهداری کنیم؟

 • حتما به صورت سالانه اقدام به سرویس کولر گازی نمایید چرا که کاهش و افزایش فشار گاز درون لوله ها کمپرسور را آسیب پذیر خواهد ساخت و احتمال سوختن آن وجود دارد.
 • پرتاب باد در زمان پر بودن پره های پنل داخلی با چربی و خاک کاهش پیدا خواهد نمود و در نتیجه ممکن است موتور بسوزد. لذا پنل داخلی نیز حتما باید شستشو داده شود.
 • هر ماه اقدام به خارج نمودن فیلترهای داخل پنل داخلی و شستشوی آن ها با آب و صابون نمایید. این کار به راحتی توسط خود شما نیز می تواند انجام شود و نیاز به تخصص خاصی نخواهد داشت. شما می توانید چگونگی خارج کردن، شستشو و قرار دادن مجدد آن ها را از سرویس کار بیاموزید.

 • رادیاتور کمپرسور قرار گرفته در بیرون از منزل نیز حتما بایستی با فشار آب کارواش شستشو داده شود چرا که در صورت گرفتن آلودگی، کارایی کولر را کاهش خواهد داد.
 • حدالامکان از قرار دادن کولر در حال توربو خودداری نمایید چرا که به دستگاه آسیب خواهد رساند. بهترین محدوده دمایی برای کولر 24 تا 26 می باشد چرا که گاهی دستگاه خاموش خواهد شد و در حالت استراحت قرار می گیرد و از این رو مصرف برق کاهش پیدا می نماید.

در ادامه نیز برخی از بهترین کولرهای گازی موجود در بازار معرفی شده اند که همگی از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارند.

 

 

1.        کولر گازی هیوندای مدل 1232 Wt1

این کولر گازی دارای مصرف انرژی A، فیلتر ویتامین سی، کارکرد ضد قارچ، تمیز شدن خودکار، روشن / خاموش شدن خودکار، جذب قوی رطوبت، کابین ضد فرسایش گاز مبرد R410a  ، ورقه های طلایی    FIN   آلومینیومی5 متر لوله مسی رایگان می باشد. کمپرسور این کولر از نوع روتاری است و نیز دارای کارکرد سرمایشی و گرمایشی می باشد. توان این دستگاه نیز 1000 وات است.

 

2.      کولر گازی سامسونگ مدل AR30000CFU

این کولر گازی نیز از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشد. کمپرسور این دستگاه از نوع روتاری است و تنها عملکرد آن به صورت سرمایشی می باشد. رده انرژی این دستگاه A  بوده و برای یک محیط 60 متر مربعی کاملا مناسب خواهد بود. حدود 15 متر پرتاب باد دارد و برق مصرفی آن نیز از نوع تک فاز می باشد.

 
 

قیمت غذاساز تک کاره دیجی کالا | قیمت توستر اسنوا دیجی کالا | خرید پاپرز | لیف دیواری دیجی کالا |
ماسک مو | شومیز زنانه | قیمت سماور گازی | کفش ورزشی زنانه | لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام | آموزش خصوصی سئو | حذف اکانت واتساپ با لینک مستقیم | بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده | بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده دیجی کالا | پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی | ربات دیلیت اکانت تلگرام |

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات