کد خبر : 1279
تاریخ انتشار : جمعه 18 نوامبر 2022 - 23:29
118 views بازدید

قیمت و خرید بهترین وان حمام وان جکوزی وان فایبرگلاس وان حمامی تک نفره دیجی کالا

برخلاف تصور خیلی از افراد خرید وان حمام کار چندان ساده ای نخواهد بود. در انتخاب یک وان حمام مناسب عواملی فضا، ظاهر حمام، جنس وان و… دخیل خواهد بود. در این مقاله ما قصد داشته نکاتی را عنوان نموده که بدون شک در نظر داشتن آن ها در زمان خرید وان حمام انتخاب و خرید مناسبی را برای شما در پی خواهد داشت. راهنمای […]

برخلاف تصور خیلی از افراد خرید وان حمام کار چندان ساده ای نخواهد بود. در انتخاب یک وان حمام مناسب عواملی فضا، ظاهر حمام، جنس وان و… دخیل خواهد بود. در این مقاله ما قصد داشته نکاتی را عنوان نموده که بدون شک در نظر داشتن آن ها در زمان خرید وان حمام انتخاب و خرید مناسبی را برای شما در پی خواهد داشت.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین وان حمام وان جکوزی قیمت وان فایبرگلاس وان حمامی تک نفره دیجی کالا

راهنمای خرید وان حمام

در زمان خرید وان حمام قبل از هر چیزی شما بایستی برای آن که خرید ساده تری داشته باشید به خوبی پرسش های زیر را پاسخ دهید:

 • آیا مایل هستید وان و دوش حمام در کنار یکدیگر قرار دهند؟
 • چه سبک و مدلی از وان مد نظر شما می باشد؟
 • آیا برای شما وان مهم ترین عنصر حمام بوده و قصد دارید همه چیز را متناسب با آن هماهنگ نمایید؟
 • از این وان چه کسانی قصد استفاده را خواهند داشت؟
 • فضای حمام شما گنجایش یک وان چه اندازه ای را دارد؟
 • در حمام خود چه محدودیت هایی جهت قرار دادن وان دارید؟

پس از جواب دادن به این سوال ها بدون شک خرید راحت تری خواهید داشت. تنوع وان های موجود در بازار از نظر شکل، جنس و مدل و حتی قیمت بسیار زیاد بوده و شما این امکان را داشته تا با توجه به سیلقه و نیز بودجه خود انتخابی مناسبی را داشته باشید. در ادامه برای انتخاب هر چه راحت تر یک وان حمام مواردی ذکر شده است:

نکات قابل توجه پیش از خرید وان حمام

 • اندازه وان حمام

در زمان خرید وان حمام یکی از مهم ترین موارد توجه به اندازه آن خواهد بود. برای انتخاب وان حمام با سایز مناسب بایستی به فضای حمام خود دقت نموده و ببیند که حداکثر سایز وانی که در حمام شما جای شده چه مقدار است. حتی در صورت بزرگ بودن حمام خود باز هم مایل بوده که بخش زیادی از آن را با وان پر کنید؟ پس بهتر بوده پیش از انتخاب وان حمام ظریفت حمام خود را مورد بررسی قرار دهید. به طور معمول وان های حمام استاندارد دارای طول یک متر و پنجاه سانتی متر و عرض هفتاد و شش سانتی متر و نیز عمق ۳۵/۵ سانتی‌متر می باشند.

البته تنوع وان های حمام از نظر ابعاد بسیار زیاد بوده و برای انتخاب یک وان حمام با سایز متناسب بهترین کار این بوده که ابتدا اندازه درب حمام را اندازه گرفته و مطمئن گردید که وان انتخابی شما از درب حمام تو خواهد رفت و پس از آن فضایی که قرار بوده وان را در آن بگذارید را بررسی نمایید. در این بین توجه به لوله کشی آب نیز شرط است. در واقع نقطه ای از حمام که برای قرار دادن وان در نظر گرفته اید بایستی امکان پر کردن وان با آب را به شما بدهد. برخی از وان ها فاقد قابلیت نصب دوش می باشند لذا در صورتی که مایل بوده وان و دوش حمام تان در کنار یکدیگر باشند حتما این موضوع را مدنظر قرار دهید.

 • شکل و ظاهر وان

شکل و ظاهر وان انتخابی شما نیز کاملا وابسته به سلیقه شما خواهد بود. اما در نظر داشته باشید که وان های بیضی و گرد به نسبت نمونه های دیگر مدرن تر بوده و وان های مستطیلی نیز سنتی تر می باشند. البته باز هم همه چیز به شما بستگی خواهد داشت اما بهتر بوده این موارد را نیز به خاطر داشته باشید. همچنین در زمان انتخاب شکل و ظاهر بایستی لوله کشی آب را نیز در نظر داشت و درواقع باید از وجود هماهنگی بین سیستم لوله کشی آب منزل خود و وان انتخابی خود اطمینان پیدا نمایید. وان ها به طور کلی به دسته های زیر تقسیم می گردند:

 • یکی از متداول ترین وان ها، نمونه های طاقچه ای هستند که می توان آن ها را در کنج دیوار گذاشت. این وان ها از نظر شکل، جنس و مدل ها بسیار متنوع می باشند.
 • نمونه ای دیگر از وان ها ساده و ایستاده بوده و جهت نصب نیازی نبوده که حتما آن ها را به دیوار تکیه داد و به راحتی می توان آن ها را در هر نقطه ای از حمام قرار داد. البته این ازادی عمل تا جایی بوده که از نظر لوله کشی آب به محدودیت برنخورید.

 • وزن وان

وزن وان حمام نیز از دیگر موارد قابل توجه در زمان خرید وان حمام می باشد. وزن کف بایستی به گونه ای بوده که بتواند وزن وان را تحمل نماید. البته این مورد به واحد های آپارتمانی و حمام های طبقات بالایی ساختمان برخواهد گشت. وان های ساخته شده از مواد پلاستیکی تقریبا دارای وزن 22 کیلوگرمی بوده و مدل های فلزی و گچی نیز تقریبا 400 کیلو گرم وزن خواهند داشت. در نظر داشته باشید که در زمان استفاده وزن شما و آب نیز به وزن فعلی وان افزوده خواهد شد لذا حتما در زمان خرید وان حمام تحمل سقف را مد نظر قرار دهید. همچنین بردن یک وان به طبقات بالاتر ساختمان نیز کار چندان ساده ای نخواهد بود.

 • جنس وان

به نظر شما یک وان خوب بایستی ساخته شده از چه جنسی باشد؟ در کل وان های موجود در بازار ساخته شده از جنس های زیر می باشند:

آکریلیک و فایبرگلاس

به طور معمول برای آن که وان ها وزن سبک تری داشته باشند آن ها را از آکریلیک یا فایبرگلاس خواهند ساخت و درون آن ها نیز به صورت پوک و توخالی می باشد. وان های ساخته شده از آکریلیک یا فایبرگلاس جزو وان های پلاستیکی بوده و  دارای ساختاری از مواد پلیمری و پلی‌استر می باشند. آب درون این وان ها به نسبت جنس های دیگر نظیر فلز دیرتر سرد خواهند شد اما دوام وان های پلاستیکی چندان زیاد نخواهد بوده ولی با این حال در صورتی که به خوبی از آن ها مراقبت شود تا مدت ها می توان از آن ها استفاده نمود. برای نمونه این وان ها اگر چه سبک بوده اما حتی در صورت ضربه ای سنگین نیز فرورفته نخواهند شد. البته گفتنی است در صورت استفاده از مواد شوینده شیمیایی قوی این وان ها به سرعت خراب خواهند شد. از این رو بایستی به خوبی از آن ها مراقبت نمود.

وان های آکریلیکی از تنوع رنگی و شکلی زیادی برخوردار بوده و قیمت آن ها نیز بسیار مناسب می باشد. اما خلی زود دچار خط و خش می گردند. وان های فایبرگلاسی اگر چه کمی قیمت بیشتری داشته اما در مقایسه با وان های آکریلیکی مقاومت بیشتری از خود نشان خواهند داد. این وان ها همچنین مقاوم تر بوده ولی نسبت به وان های دیگر تنها 10 تا 15 سال دوام خواهند داشت.

فلز با پوشش لعابی

یکی دیگر از جنس های به کار رفته در ساخت وان ها فلز با پوشش لعاب می باشد. البته به هیچ عنوان نباید این وان ها را با سرکه و مواد شیمیایی نظیر سفید کننده ها شستشو داد چرا که خیلی زود واکنش نشان داده و خراب خواهند شد. به طور معمول قیمت این وان ها چندان بالا نبوده ولی به نسبت وان های پلاستیکی وزن بیشتری داشته و ممکن بوده در صورت ضربه دیدن سطح آن ها دچار فرورفتگی شود. آب درون این وان ها نیز خیلی زود سرد می گردد.

مِسی

یکی دیگر از انواع وان ها از نظر جنس، وان های مسی هستند. این وان ها ساخته شده از ورقه های مسی کوبیده شده بوده که شکل های متنوعی را دارا می باشند. از مهم ترین ویژگی های این وان ها می توان به زیبایی و جذابیت آن ها اشاره نمود. البته این وان ها نیز مشتریان خاص خود را داشته و به همین دلیل زیاد در بازار نمی توان آن ها را یافت. این وان ها اگر چه وزن و قیمت بالایی که داشته اما در ازای آن مقاومت بالایی در برابر خط و خش از خود نشان داده و شکل آن ها با ضربه تغییر پیدا نخواهد گرد.

سنگ، کاشی و سرامیک

در ساخت وان های شیک و مدرن به طور معمول از سنگ های طبیعی و کاشی استفاده خواهد شد. البته این موضوع منجر به وزن بیشتر وان نیز می گردد. برخی از وان ها نیز ساخته شده از گچ و پلیمر می باشند. این نوع از وان ها دارای رنگ بندی متنوعی بوده و به طور معمول در صورتی که روکش ژلی شکننده آن ها از بین رفته خیلی زود ممکن بوده بشکنند و دچار ترک گردند. به طور معمول در ساخت وان های سرامیکی تکه های سرامیک ذوب شده و به طور یکپارچه استفاده می گردند. تنوع شکل و اندازه این وان ها بسیار بالا بوده و نگهداری از آن ها به مراقبت بسیاری نیاز دارد. علاوه بر آن وان های سرامیکی فاقد سطوح صاف و یکدست بوده و این موضوع ممکن بوده باب میل خیلی از افراد نباشد. و همچنین گفتنی است که برای نظافت این وان ها نیز ممکن بوده به سختی بیفتید.

سنگ رزینی

نوع دیگر از وان ها از سنگ های زرینی ساخته شده اند که فضای جالبی به محیط حمام خواهند بخشید. این نوع از سنگ ها متخلخل نبوده و دارای سطحی صاف می باشند. از این رو آب به درون منافذ آن ها نفوذ ننموده و به خوبی گرما را حفظ خواهند نمود. این نوع از وان ها ظاهر بسیار شیک و جذاب داشته و همچنین دوام آن ها نیز بالا می باشد. این وان ها نیاز به مراقبت چندانی نداشته و حتی بایستی به دوست داران محیط زیست نیز این مژده را بدهیم که این نوع از سنگ ها به صورت صد در صد قابل بازیافت می باشند.

 • تجهیزات جانبی و اتصالات

از دیگر موارد قابل توجه در زمان خرید یک وان حمام مناسب موضوع لوله کشی می باشد. در واقع شما بایستی در نظر داشته باشید که محل قرار گیری شیر و لوله آب کجا بوده و آیا امکان ایجاد ارتباطی بین وان، شیر و لوله کشی وجود داشته یا نه؟ خرید شیر و وسایل جانبی وان نیز موضوع بسیار حائز اهمیتی خواهد بود. علاوه بر آن در نظر داشته باشید که نحوه نصب و تعبیه وان حمام نیز بسیار پراهمیت می باشد. ایمنی وان نیز از دیگر مواردی بوده که بایستی در نظر داشت و در واقع باید مطمن گردید که لیز نخورید و شرایط نصب به گونه ای باشد که مشکلی ایجاد نشود.

حرف آخر

همان گونه که دیدید برای خرید یک وان حمام مناسب موارد بسیاری بایستی مورد توجه قرار گیرند. لذا خرید وان حمام نیازمند دقت زیادی بوده و بایستی وقت و حوصله زیادی را برای خرید آن صرف نمود. همچنین تا جایی که بودجه و توان مالی شما به شما اجازه داده بهتر بوده در زمان خرید وان حمام و تجهیزات آن به سراغ وسایل خوب و بادوام بروید چرا که این کار از هزینه های بسیاری که ممکن بوده در آینده با آن ها درگیر شده جلوگیری نموده و تا سال ها از خرید و تعمیر این وسیله و تجهیزات آن در امان خواهید بود.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات