کد خبر : 547
تاریخ انتشار : یکشنبه 5 جولای 2020 - 21:40
1,305 views بازدید

بهترین مارک کتری برقی – کتری برقی خوب چی بخرم راهنمای خرید

راهنمای خرید بهترین مارک کتری برقی خوب و باکیفیت کتری برقی دستگاهی الکتریکی برای جوشاندن آب می باشد و در واقع این امکان را فراهم خواهد نمود تا در کمترین زمان ممکن چای، قهوه‌ی فوری، شکلات داغ و… تهیه نمود. بنابراین برای اینکه با بهترین مارک کتری برقی های موجود در بازار آشنا شوید همراه ما باشید. در آشپزخانه های ایرانی نقش کتری و قوری […]

راهنمای خرید بهترین مارک کتری برقی خوب و باکیفیت

کتری برقی دستگاهی الکتریکی برای جوشاندن آب می باشد و در واقع این امکان را فراهم خواهد نمود تا در کمترین زمان ممکن چای، قهوه‌ی فوری، شکلات داغ و… تهیه نمود. بنابراین برای اینکه با بهترین مارک کتری برقی های موجود در بازار آشنا شوید همراه ما باشید.

بهترین مارک کتری برقی

در آشپزخانه های ایرانی نقش کتری و قوری بسیار پررنگ می باشد و به طور معمول ایرانیان علاقه زیادی به نوشیدن چای دارند و به همین دلیل همواره دم کردن یک چای تازه دغدغه بسیاری از افراد می باشد و می توان چای را پای ثابت بسیاری از مهمانی ها و دورهمی های ایرانی به شمار آورد.

یکی از محصولاتی که به درست کردن هر چه راحت تر و سریع تر چای و دمنوش ها کمک خواهد کرد یک کتری برقی خوب می باشد.

آشنایی با مشخصه ها و مزایای استفاده از کتری برقی

 • یک کتری برقی متشکل از قطعاتی چون کلید اتوماتیک، المنت تولید گرما و لامپ هشدار روشن بودن است و برخی مدل ها مجهز به امکانات دیگری چون پمپ تخلیه نیز می باشند.
 • رسیدن آب به نقطه جوش در این دستگاه به نسبت اجاق گاز و مایکروویو بسیار سریع تر اتفاق خواهد افتاد و این موضوع کمک خواهد کرد که بتوان در اسرع وقت چای و قهوه را تهیه کرد.
 • یک کتری برقی خوب به طور معمول از مشخصه هایی چون نشانگر میزان آب، کلید خاموش شدن اتوماتیک، دسته‌ی راحت، سبک و کم صدا بودن برخوردار می باشد.

 • اگر چه ممکن است درجه‌ی حرارت دقیق و مناسب از نظر خیلی از افراد چندان مهم به نظر نرسد اما اگر علاقه زیادی به خوردن نوشیدنی های گرم دارید توصیه می شود حتما این ویژگی را مدنظر قرار دهید چرا که در صورتی که حرارت و دمای دستگاه مناسب نباشد طعم چای تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. این قابلیت به افراد امکان تنظیم درجه حرارت به منظور تهیه چای اولونگ یا چای سبز یا نوشیدنی های گرم دیگر را خواهد داد.
 • استفاده آسان از دیگر مزایای یک کتری برقی به شمار می آید. برای کار با کتری برقی تنها نیاز می باشد که آب را در کتری ریخته و کلید آن را بزنید. آب خیلی راحت به واسطه تنظیم درجه حرارت به نقطه جوش خواهد رسید.
 • با توجه به جوش آمدن آب در درون کتری برقی در طی 3 تا 4 دقیقه، لذا استفاده از این دستگاه به کاهش مصرف انرژی نیز کمک خواهد نمود.

کتری برقی

معیارهای خرید یک کتری برقی خوب

 • برخورداری از ظرفیتی مناسب

به طور معمول ظرفیت کتری برقی های موجود در بازار 1 تا 2 لیتر می باشد. انتخاب یک کتری با ظرفیت یک و نیم لیتر می تواند به خوبی نیاز اکثر افراد را برطرف نماید.

 • سرعت مطلوب

یک کتری برقی خوب بایستی بتواند در کمترین زمان ممکن آب را به نقطه جوش برساند. به طور معمول زمان به جوش آمدن در کتری های کیفی 3 تا 4 دقیقه می باشد.

 • قابلیت حفظ گرمای آب

بعضی از نمونه های کتری برقی حتی 30 دقیقه تا یک ساعت قادر به نگهداری آب در دمای مورد نظر می باشند. به طور معمول این نوع از کتری های برقی برای این کار دارای یک دکمه هستند.

 • قابلیت تنظیم دما

به کمک این قابلیت امکان تهیه نوشیدنی های مختلف با دمایی مناسب وجود خواهد داشت. به عنوان نمونه چای سبز و چای سیاه هر دو دارای دمای تهیه مختلفی می باشند و به منظور تهیه قهوه نیز به دمایی پایین تر از نقطه جوش نیاز می باشد.

 • خاموش شدن خودکار

این قابلیت نیز در کتری های برقی بسیار کاربردی خواهد بود. در واقع این قابلیت به محض به جوش آمدن آب سبب خاموش شدن کتری برقی می گردد و این کار در واقع مانع از به وجود آمدن آتش سوزی می گردد.

 • جنس کتری

به طور معمول کتری های برقی از جنس پلاستیک، شیشه، فلز یا ترکیبی از آن ها می باشند. کیفیت استیل ضد زنگ و شیشه به نسبت سایرین مناسب تر می باشد اما از سوی دیگر جنس پلاستیک باعث می شود میزان خروج حرارت از کتری کاهش پیدا کند و البته باعث تغییر طعم چای خواهد شد.

 • سیم کتری

کتری های بدون سیم و یا با قابلیت جدا شدن سیم مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. پایه جداگانه نیز از دیگر امکاناتی است که در کتری های برقی کاربردی خواهد بود.

 • دمای بیرونی کتری

ممکن است شما نیز تجربه سوختن دست با کتری های روی اجاق گاز را داشته باشید، لذا بهتر است برای جلوگیری از تکرار این اتفاق به سراغ نمونه ای از کتری های برقی بروید که گرما، بیش از حد به بیرون آن نفوذ پیدا نکند، انتقال حرارت در نمونه های شیشه ای و پلاستیکی بسیار ناچیز می باشد.

 • ظرفیت کتری برقی

با توجه به آن که به جوش آوردن یک یا دو فنجان آب در دستگاهی با ظرفیتی بیشتر ممکن است به کتری آسیب برساند. لذا توصیه می شود که در انتخاب ظرفیت دستگاه به میزان نیاز خود توجه نمایید.

 • دسته کتری برقی

از آن جایی که می توان به جرات گفت یکی از مهم ترین بخش های یک کتری برقی دسته آن می باشد لذا توصیه می شود حتما به هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. از مشخصه های یک دسته خوب می توان به خوش دست بودن، عدم سر خوردن به هنگام گرفتن آن و داغ نشدن اشاره نمود.

 • سهولت کار با کتری برقی

به طور معمول یک کتری برقی خوب به گونه ای طراحی شده است که تمامی بخش های آن چون کلیدها و سیم در جایی مناسب قرار گرفته و کار با آن ها کاملا آسان می باشد.

 • المنت کتری برقی

بهتر است المنت مورد استفاده در کتری برقی که به منظور جوشاندن آب گرما و حرارت مورد نیاز را تامین خواهد نمود در جهت ارائه عملکرد بهتر از نوع پنهان باشد.

 • توان مصرفی

همان طور که می دانید هر چه یک دستگاه برقی از توان بالاتری برخوردار باشد در کنار آن که کارایی دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد انرژی مصرفی نیز بالاتر می باشد. اما در حال حاضر برخی از کتری های موجود در بازار در مصرف انرژی تا حدودی صرفه جویی خواهند نمود.

 • شکل ظاهری کتری برقی

از آن جایی که استفاده از کتری برقی به صورت روزانه می باشد لذا به طور معمول در جایی گذاشته می شود که در دید خواهد بود لذا داشتن طرحی زیبا و جذاب نیز از دیگر فاکتورهای مهم به هنگام انتخاب یک کتری برقی خواهد بود.

 • میزان تولید صدا

صدای ایجاد شده از سوی کتری برقی به نسبت نمونه های معمولی کمتر می باشد اما باز هم توصیه می شود به هنگام خرید این موضوع را در نظر داشته و حتما صدای آن را چک کنید.

 • قیمت کتری برقی

به طور معمول قیمت کتری های برقی چندان زیاد نمی باشد اما لازم به ذکر است که قیمت این دستگاه بسته به مشخصه هایی چون کیفیت، دوام، قابلیت گرم نگه‌داشتن آب، محل نگه‌داری سیم، توان مصرف، جنس بدنه، ظرفیت و … متغیر خواهد بود.

 

تا به این جا ما سعی کرده ایم تمامی نکاتی که به هنگام خرید کتری برقی باید مدنظر قرار داده شود را عنوان نماییم اما از آن جایی که رعایت تمامی این موارد کار چندان ساده ای نخواهد بود لذا در ادامه لیستی از بهترین مارک کتری برقی آورده شده است که کیفیت آن ها کاملا اثبات شده می باشد. شما این امکان را خواهید داشت تا راحت از بین این موارد گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

خرید کتری برقی

کتری برقی خوب چی بخرم

در پاسخ به این سوال که کتری برقی خوب چی بخرم ، لیستی از بهترین کتری برقی های موجود در بازار را برای شما بیان می کنیم. فروشگاه اینترنتی دیجیکالا برای صفحه‌ی ویژه‌ی فروش کتری برقی را راه اندازی کرده است. کتری برقی‌های بهترین برندهای دنیا مانند تفال و بوش در این صفحه قابل مشاهده و خرید اینترنتی هستند. خرید آنلاین انواع کتری برقی از برندهای معتبر و بدون ایجاد رسوب گذاری از فروشگاه اینترنتی دیجی کالا امکان پذیر است. شما می‌توانید با مراجعه به این صفحه از تخفیف محصولات و فروش ویژه‌ی آن‌ها مطلع شوید.

کتری برقی اسکارلت مدل SC-006

این کتری برقی دارای 2هزار وات توان مصرفی می باشد. ظرفیت این دستگاه چیزی حدود 1.6 تا 2 لیتر آب بوده و گنجایش آن به 2 لیتر می رسد. مجهز به چراغ نشانگر می باشد و همچنین دارای قطع کن خودکار است. این دستگاه همچنین دارای قابلیت چرخش 360 درجه، دهانه کتری صاف و  محل نگهداری سیم می باشد. سیم این دستگاه نیم متر طول دارد.

کتری برقی هانوور مدل 1450

کتری برقی هانوور مدل 1450 از برند نام آشنای هانوور می باشد. این کتری برقی 1500 وات توان مصرفی داشته و به منظور ایمنی هر چه بیشتر دارای دکمه ای بر روی درب می باشد که تنها در صورت فشردن دکمه این درب باز خواهد شد. گنجایش این کتری برقی 2 لیتر و ظرفیت آن 1.1 تا 1.5 لیتر می باشد و بدنه آن از استیل ضد زنگ ساخته شده است. این دستگاه تا 360 درجه قابلیت چرخش دارد و نیز برای نگهداری سیم نیم متری آن محلی در پایه  در نظر گرفته شده است. به هنگام روشن بودن این دستگاه چراغی نشانگر به رنگ آبی در خواهد آمد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات