کد خبر : 711
تاریخ انتشار : جمعه 27 نوامبر 2020 - 17:27
531 views بازدید

برس حرارتی چه مارکی خوبه؟ بهترین مارک برس حرارتی

راهنمای خرید بهترین مارک برس حرارتی یکی از ساده ترین راه ها جهت صاف نمودن موها استفاده از برس حرارتی می باشد که در حال حاضر طرفداران بسیاری دارد. اما برس حرارتی چیست و برای خرید یک برس حرارتی چه نکاتی را بایستی مدنظر قرار داد؟ و در ادامه خواهیم گفت برس حرارتی چه مارکی خوبه؟ بیشتر ما جهت صاف کردن موهای خود تنها به […]

راهنمای خرید بهترین مارک برس حرارتی

یکی از ساده ترین راه ها جهت صاف نمودن موها استفاده از برس حرارتی می باشد که در حال حاضر طرفداران بسیاری دارد. اما برس حرارتی چیست و برای خرید یک برس حرارتی چه نکاتی را بایستی مدنظر قرار داد؟ و در ادامه خواهیم گفت برس حرارتی چه مارکی خوبه؟

بیشتر ما جهت صاف کردن موهای خود تنها به فکر استفاده از سشوار و اتومو خواهیم افتاد و تنها این دو وسیله را جهت صافی نمودن مو می شناسیم. این در حالی است که صافی مو با استفاده از سشوار نیاز به مهارت خاصی خواهد داشت. مگر آن که به خوبی بتوانید حرکت برس و سشوار را با یکدیگر هماهنگ نمایید.

برس حرارتی چه مارکی خوبه؟

صافی مداوم موها با اتومو نیز صدمه زیادی به موها می رساند. اما به کمک برس های حرارتی راحت تر می توان به موهایی صاف و جذاب دست یافت. این دستگاه نیز از نظر مضراتی که برای مو داشته بر سشوار و اتوی مو برتری نداشته اما به هر حال کار با آن راحت تر خواهد بود. در ادامه بیشتر با این ابزار کاربردی آشنا خواهیم شد:

برس حرارتی چیست؟ و برس حرارتی چه مارکی خوبه؟

در اولین نگاه برس های حرارتی مانند برس های معمولی بوده و تنها تفاوت آن ها در سنگینی برس های حرارتی می باشد. اما در عمل از برس های معمولی در صاف کردن مو بسیار موفق تر عمل خواهند نمود. منبع انرژی برس های حرارتی برق بوده و به طور معمول سیمی می باشند و به پریز برق اتصال داده خواهند شد. اما نمونه های باتری خور و قابل شارژ زیاد در بازار موجود نمی باشند. برس های حرارتی از آن جایی که دارای صفحات داغ شونده بوده در حین برس کشی موها، قادر به صاف کردن موها نیز خواهند بود. البته گفتنی است که نبایستی از این برس ها انتظار داشته باشید که موهای شما را خیلی لخت و شلاقی کنند. از این رو تفاوت چندانی با سشوارهای چرخان نخواهند داشت.

برس های حرارتی مسطح بوده ولی سشوارهای برس دار چرخشی همچون برس های پیچی بوده و بیشتر برای موهای بلند کارایی خواهند داشت. این در حالی است که برس های حرارتی مسطح برای موهای کوتاه بهتر عمل نموده و البته برای موهای بلند نیز مناسب خواهند بود.

خرید برس مو

نکات قابل توجه در زمینه خرید بهترین مارک برس حرارتی

تقریبا برای خرید بهترین مارک برس حرارتی نیاز است که به همان نکات لازم در مورد خرید بهترین اتو مو توجه شود. خرید این دستگاه چندان نیز به رعایت نکات خاص و پیچیده ای نیاز نداشته ولی با این حال در ادامه به یادآوری آن ها خواهیم پرداخت:

  • جنس صفحه حرارتی

صفحات مورد استفاده در برس های حرارتی نیز همچون اتو مو از سرامیک، تیتانیوم یا تورمالین خواهند بود. قیمت نمونه های سرامیکی به نسبت گزینه های دیگر پایین تر بوده و همچنین به مو نیز آسیب کمتری می رسانند. زیرا استفاده از صفحات سرامیکی بیشتر ممکن است مو را بسوزانند. صفحات تورمالین نیز آسیب های حرارتی را به کاهش خواهند رساند. اما در زمان استفاده از لوازم حرارتی با صفحات تیتانیومی بایستی احتیاط بیشتری نمود. چرا که این صفحات خیلی زود داغ شده و حرارت آن ها بسیار بالا می باشد که البته چنانچه دستگاه مورد نظر از قابلیت تنظیم دما برخوردار بوده کنترل دمای آن امکان پذیر خواهد بود.

  • قابلیت یون‌سازی

با بررسی مدل های گوناگون برس های حرارتی و مقایسه آن ها با یکدیگر ویژگی یون سازی در برخی از آن ها خودنمایی می کند. بعضی از برس های حرارتی دارای قابلیت تولید یون های با بار منفی بوده و همچنین قادر به خنثی سازی یون های مثبتی که موها را شاخ و وز نموده می باشند. و احتمالا این قابلیت به براق تر شدن و افزایش درخشندگی موها کمک زیادی خواهد نمود. البته این قابلیت موجب بالا رفتن قیمت برس حرارتی انتخابی شما خواهد شد.

  • بیشینه دما

در هر مدل از برس های حرارتی بیشینه دما متفاوت می باشد. در صورتی که دارای موهای ضخیم و مقاومی بوده صاف کردن موهای شما چندان کار ساده ای نخواهد بود، لذا بهترین کار این بوده که به سراغ برس هایی با بیشینه دمای بالای 220 سانتی گراد بروید. اما چنانچه میزان مقاومت موهای شما در مقابل صاف شدن معمولی بوده با بیشینه دمای پایین تر نیز کارتان راه خواهد افتاد.

بهترین مارک برس حرارتی

  • قابلیت تنظیم دما

به طور معمول هر مویی برای حالت گرفتن نیازمند محدوده دمایی مخصوصی می باشد. این که همواره بخواهید موها را با استفاده از بیشینه دما صاف کنید نیز چندان مطلوب نخواهد بود و در واقع این موضوع وابسته به جنس و سلامت موهای شما می باشد. چرا که موهای  ضعیف و مستعد آسیب خیلی زودتر آسیب خواهند دید  و بایستی مراقب بیشتری از آن ها به عمل آورد. به ویژه در صورتی که مو فاقد تحمل حرارتی بالایی بوده استفاده از برس هایی با قابلیت تنظیم دما بیشتر به کار خواهند آمد. چرا که امکان تنظیم برس بر روی حرارت پایین تر از بیشینه دما وجود خواهد داشت.

  • زمان مورد نیاز برای گرم‌ شدن

اغلب برس های حرارتی برای رسیدن به دمای مطلوب به تقریبا یک دقیقه نیاز خواهند داشت. اما نمونه های پیشرفته برای گرم شدن حداکثر 15 ثانیه زمان طلب می کنند. البته این که دستگاهی زودتر گرم شده در کیفیت عملکرد آن تاثیری  نخواهد داشت. اما به طبع در زمان هایی که عجله داشته این چند ثانیه نیز اهمیت زیادی خواهد داشت. اگر کارهای خود را عجله ای انجام داده و یا این که مدام چیزی را فراموش می کنید قابلیت خاموشی خودکار در این دستگاه بسیار پراهمیت خواهد برد.

  • طراحی ارگونومیکی

یکی دیگر از موارد قابل توجه در انتخاب برس های حرارتی شکل دسته برس خواهد بود چرا که در راحت تر انجام شدن کار بسیار موثر می باشد. دسته هایی که از طراحی ارگونومیک برخوردار بوده باعث خستگی دست نشده و به طبع هر چه برس انتخابی شما از وزن کمتری برخوردار بوده راحت تر می توان از آن استفاده نمود. البته در صورت خرید اینترنتی امکان تشخیص این مورد کار ساده ای نخواهد بود. اما دست کم می توانید از روی مشخصات هر یک از مدل ها وزن آن ها را با هم مقایسه نمایید.

در رابطه با جنس دسته نیز در نظر داشته باشید که نه لیز بوده و نه خیلی داغ شود. در غیر این صورت دسته، دست شما را سوزانده و امکان استفاده راحت از دستگاه برای شما میسر نخواهد بود. البته برخی از نمونه ها مجهز به دستکش همراه بوده و مانع از آن شده که دست شما به واسطه این گرما آسیب ببیند.

  • طول سیم برس حرارتی

اگر چه ممکن است این مشخصه چندان در زمان انتخاب برس حرارتی به چشم نیاید اما گفتنی است که هر یک از برس های حرارتی دارای طول سیمی مختلف بوده و عدم توجه به این موضوع ممکن است برای شما مشکل به وجود آورد؛ چرا که احتمال داشته به خاطر کوتاهی سیم و نبود پریز در کنار میز آرایش به مشکل بربخورید. هر چند که امکان استفاده از چندراهی برای شما وجود خواهد شد اما بدون شک استفاده از دستگاهی با طولی مناسب راحت تر خواهد بود. سیم چرخشی نیز در نوع خود بسیار پراهمیت و کاربردی خواهد بود.

برس های حرارتی در زمانی کوتاه امکان صاف کردن موها را برای شما وجود خواهند آورد. به طور معمول بازه قیمت برس های حرارتی از زیر 100 هزار تومان تا بالای 500 هزار تومان خواهد بود. البته گفتنی است که نمونه هایی که دارای قیمت پایین تری بوده از امکانات کمتری برخوردار می باشند و فاقد قابلیت تولید یون بوده و حتی ممکن است از امکان تنظیم دما نیز بی بهره باشند. اما در نمونه های به روز و پیشرفته تر، امکانات بیشتری نظیر صفحه نمایش و تنظیمات گوناگون وجود خواهد داشت و علاوه بر صافی موها به درخشان تر نمودن آن ها نیز کمک خواهند نمود.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین برس های حرارتی خواهیم پرداخت:

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات