کد خبر : 71
تاریخ انتشار : جمعه 20 سپتامبر 2019 - 9:10
1,467 views بازدید

راهنمای خرید بهترین مارک سرخ کن و قیمت انواع سرخ کن

یک دستگاه سرخ کن مناسب باید این قابلیت را داشته باشد که مواد خوراکی را در کمترین زمان و با درجه حرارتی مشخص و منظم سرخ نماید. در واقع ساختار این دستگاه ها که امروزه نیز طرفداران بسیاری دارند چندان پیچیده نبوده و شامل المنتی گرم کننده و سبدی از جنس فلز برای نگهداری مواد غذایی می باشد. برای روی سبد نیز جهت راحتی بیشتر […]

لیست قیمت انولع سرخ کن

یک دستگاه سرخ کن مناسب باید این قابلیت را داشته باشد که مواد خوراکی را در کمترین زمان و با درجه حرارتی مشخص و منظم سرخ نماید. در واقع ساختار این دستگاه ها که امروزه نیز طرفداران بسیاری دارند چندان پیچیده نبوده و شامل المنتی گرم کننده و سبدی از جنس فلز برای نگهداری مواد غذایی می باشد. برای روی سبد نیز جهت راحتی بیشتر به هنگام حرکت دادن سبد به بالا و پایین دستگیره ای در نظر گرفته شده است. کلا یک دستگاه سرخ کن مطلوب باید سرخ نمودن غذا ها را با سرعت و حرارت بالا انجام دهد.

این دستگاه ها در فست فود ها بسیار پرکاربرد بوده و از آن ها برای سرخ و یا برشته کردن مواد خوراکی استفاده می شود و به علاوه این دستگاه با توجه به این که المنت به طور کامل با روغن ریخته شده در این دستگاه در تماس می باشد انرژی مصرفی این دستگاه بسیار پایین بوده لذا استفاده از این دستگاه کاملا مقتصدانه می باشد.

به طور معمول دستگاه های سرخ کن باکیفیت، بدنه ای از استیل و یا فولاد نرم داشته و در این بین از آن جایی که خوردگی در جنس استیل بسیار پایین بوده استیل بر فولاد نرم برتری خواهد داشت. از این رو بهترین انتخاب دستگاهی با بدنه استیل می باشد.

به طور معمول یک سرخ کن خوب دارای نقطه سرد بوده تا خرده ریزه های ته نشین شده غذا روغن را در دمای پایین فاسد و یا لکه دار نکنند.

از معایب دستگاه های سرخ کن می توان به استفاده بیش از حد روغن اشاره نمود که این موضوع سبب شده این دستگاه ها با استقبال چندان زیادی رو به رو نگردند. البته گفتنی است که به تازگی و در طی چند سال گذشته دستگاه های سرخ کنی با مصرف روغن پایین و یا حتی بدون نیاز به روغن به بازار عرضه شده اند.

بهترین سرخ کن بدون روغن

به طور کلی سرخ کن ها به سه دسته تقسیم می گردند:

  • سرخ کن های معمولی الکتریکی :  این دسته از سرخ کن ها شامل یک المنت و یک محفظه روغن بوده که قادر به حرارت دادن مواد خوراکی در درجه حرارت های گوناگون می باشند.
  • سرخ کن های بدون روغن یا کم مصرف: این نوع از سرخ کن ها قادر بوده بدون روغن و تنها به کمک جریان سریع هوا مواد خوراکی را حرارت دهند.
  •  مینی سرخ کن ها :  این دسته از سرخ کن ها در واقع همان دستگاه های سرخ کن معمول  منتها در سایز کوچک بوده که تمامی قابلیت های یک سرخ کن معمولی را دارند.

بهترین مارک سرخ کن

نکات مهم به هنگام خرید دستگاه سرخ کن

بودجه و گارانتی دستگاه سرخ کن

از آن جایی که این روز ها در بازار تنوع دستگاه های سرخ کن بسیار بالا بوده شما خیلی راحت می توانید بر اساس بودجه خود یک سرخ کن مناسب و با گارانتی معتبر خریداری نمایید.

محفظه و میزان گنجایش سرخ کن

بهتر بوده به هنگام انتخاب سرخ کن ها جمعیت خانواده خود را در نظر بگیرید، مثلا برای یک خانواده دونفری یک دستگاه کوچک کاملا کفایت نموده و خانواده های پر جمعیت تر بهتر بوده به دنبال دستگاهی بزرگ تر باشند.

به هنگام خرید محفظه این دستگاه را نیز مورد بررسی قرار داده و دستگاهی را انتخاب نمایید که محفظه ای استوانه ای داشته باشد. چرا که مخزن های استوانه ای این امکان را به شما داده تا مواد خوراکی را در سایز بزرگتری سرخ نمایید و برای خانواده های پرجمعیت نیز بسیار ایده آل می باشد.

برای خانواده های کم جمعیت معمولا سرخ کن هایی که دارای محفظه ای چهار گوش هستند انتخاب مناسب تری می باشد.

سبد سرخ کن ها

به طور کلی سرخ کن ها دارای دو نوع سبد آسانسوری و دستی هستند. اگرچه ممکن است که سبد های آسانسوری بهتر بوده و کار با آن ها نیز راحت تر باشد اما این سبد ها در مقایسه با سبد های دستی زود تر صدمه دیده و حتی این احتمال وجود داشته که اسلایس های خوراکی درون سبد به دام افتاده و در این شرایط باید حتما از کفگیر مناسبی استفاده نموده تا سبد دچار آسیب نگردد.

چراغ وضعیت در سرخ کن

وجود این چراغ تنها روشن و یا خاموش بودن دستگاه را به شما نشان خواهد داد.

فیلتر دستگاه

در واقع هدف از به کار گیری فیلتر در این دستگاه ها آن بوده که به هنگام سرخ کردن مواد خوراکی بوی آن در فضا پخش نگردد. این فیلتر ها بعد از مدتی خراب شده و بهتر بوده به سراغ دستگاه سرخ کنی بروید که قابلیت تعویض فیلتر داشته باشد.

رنگ و طراحی دستگاه سرخ کن

اگر چه ممکن است خیلی از افراد تنها به دنبال کیفیت دستگاه بوده و توجه چندانی به رنگ و ظاهر دستگاه نداشته باشند اما این را باید در نظر داشت که یک دستگاه با طراحی زیبا بی شک به آشپزخانه شما رنگ خواهد بخشید. امروزه تنوع رنگ و طراحی دستگاه های سرخ کن موجود در بازار بسیار زیاده بوده و شما قادر هستید با توجه به دکوراسیون آشپزخانه خود دستگاه مناسبی را برگزینید.

لایه داخلی دستگاه

یک دستگاه سرخ کن مناسب باید دارای محفظه ای با لایه داخلی نچسب باشد زیرا این امر سبب شده غذا به ته محفظه نچسبیده و خیلی راحت تر نیز شسته شود.

خرید کارواش

لیست پر فروش ترین سرخ کن ها در ایران

1.    سرخ کن فیلیپس مدل HD9216

دستگاه سرخ کن فیلیپس یک دستگاه بسیار کاربردی و با طراحی زیبا می باشد. از برجسته ترین قابلیت های این دستگاه می توان به برخورداری از محفظه کشویی اشاره نمود که در این دستگاه جایگزین محفظه آسانسوری شده است. این محفظه به راحتی بیرون آمده و یا درون دستگاه جای خواهد گرفت. سبد این دستگاه ظرفیتی 800 گرمی داشته برای یک خانواده کوچک، حجمی کاملا مناسب دارد.

این دستگاه از قابلیت سرخ کردن بدون روغن بهره مند بوده و تا 80 درصد در مصرف روغن صرفه جویی می نماید، این دستگاه حتی این توانایی را داشته که غذا را بدون استفاده از روغن سرخ نموده به طوری که طعم و مزه اصلی غذا کاملا حفظ گردد. در این سرخ کن فناوری جریان سریع هوا با چرخش هوای گرم به صورت استوانه ای و نیز انتقال بهینه حرارت سبب توزیع یکنواخت گرما بر روی غذا شده و از این رو غذا در این دستگاه کاملا برشته، نرم و مغز پخت خواهد شد.

با این دستگاه شما این امکان را داشته تا زمان 30 دقیقه ای را برای سرخ شدن مواد غذایی انتخاب نموده و با خیال راحت به کار های خود برسید، چرا که آلارم این دستگاه با اتمام زمان به شما هشدار داده و خود به طور خودکار خاموش می گردد. فیلیپس با به کارگیری پایه ضد لغزش برای این سرخ کن مانع از لغزش و لرزش این دستگاه گشته است.

طراحی قسمت پایین این دستگاه به شکلی بوده که هوای گرم به آسانی توانسته در آن جریان داشته باشد. این دستگاه همچنین از سیمی با قابلیت جمع شدن برخوردار بوده که به راحتی بعد از پایان کار می توان آن را جمع نمود.

2.    سرخ کن تفال مدل FZ 7062

این سرخ کن فرانسوی از برند معروف تفال بوده و با قاطعیت می توان اعلام نمود که این دستگاه اولین سرخ کن با ظرفیت 1 کیلوگرم بوده که حتی توانسته این یک کیلوگرم مواد خوراکی را با یک قاشق روغن هم سرخ نماید. این دستگاه انتخابی مناسبی برای افرادی است که دارای رژیم لاغری بوده و یا دوست دار سلامتی خود و خانواده خود می باشند. این دستگاه به طور میانگین مواد غذایی را در 35 دقیقه سرخ می کند.

3.    سرخ کن تامسون مدل TM-AF1800

این دستگاه یک سرخ کن بسیار با کیفیت و با ظاهری جذاب می باشد. از قابلیت های برجسته این سرخ کن می توان به سبد کشویی آن اشاره نمود که برای سهولت کار، از یک دسته نیز بر روی خود برخوردار می باشد. عایق به کار رفته در این سرخ کن سبب شده حتی به هنگام کار نیز بدنه آن کاملا خنک مانده و حرارت نبیند. ما به  آن دسته از افراد که به سلامت خود اهمیت می دهند و دوست دارند غذا های سالم بخورند این دستگاه را پیشنهاد می دهیم، زیرا این دستگاه برای سرخ کردن مواد غذایی تنها به مقدار بسیار کمی روغن احتیاج دارد. این دستگاه همچنین دارای نمایشگری لمسی بوده که شما توانسته از طریق آن تنظیمات را انجام داده و اطلاعاتی چون دما و زمان کار سرخ کن را مشاهده نمایید.

4.    سرخ کن پارس خزر مدل  FR-2014

یکی از برند های معتبر و نام آشنا در زمینه تولید محصولات خانگی پارس خزر می باشد. یکی از پرفروش ترین محصولات این برند سرخ کن FR-2014 می باشد. این دستگاه در کنار کیفیت بالا و امکانات متعددی که داشته از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشد و این موضوع باعث شده افراد استقبال زیادی از آن نموده و آن را برای مصرف خانگی خود تهیه نمایند. این دستگاه دارای ظرفیت دو لیتری می باشد. قطع کن خودکار، محفظه جمع کننده سیم، فیلتر قابل تعویض و پنجره دید مواد غذایی در حین پخت از قابلیت های این دستگاه به شمار می آیند. این دستگاه همچنین دارای سیستمی بوده که با رسیدن روغن به دمای مناسب، شما را مطلع خواهد ساخت. قابلیت هایی چون قطع خودکار و زنگ هشدار پایان زمان پخت در این دستگاه سبب شده تا بعد از ریختن مواد غذایی به درون محفظه و نیز انجام تنظیمات مربوطه با خیال راحت به دیگر کار های خود برسید. قطعات این دستگاه نیز به راحتی قابل جدا شدن بوده و می توان آن ها را خیلی راحت شست و شو داد.

  1. سرخ کن مولینکس مدل AM302

یکی دیگر از برند های موفق در زمینه تولید لوازم خانگی، مولینکس می باشد. سرخ کن این برند نیز توانسته در لیست پرفروش ترین سرخ کن ها رتبه پنجم را از آن خود نماید. این دستگاه در سرخ کردن مواد غذایی بسیار عالی عمل می نماید. این دستگاه سرخ کن مجهز به فیلتر ضد بو بوده و مانع از به وجود آمدن بوی بد غذا می گردد. این دستگاه از سیستم قطع کن خودکار بی بهره بود و نمی توان غذا را در این دستگاه به حال خود رها نمود. کلید تنظیم حرارت و دکمه های تنظیم شده که به صورت دیفالت و خودکار در این دستگاه وجود دارند سبب شده که شما به راحتی بتوانید درجه و زمان پخت را بر حسب نیاز تنظیم نمایید. از دیگر قابلیت های برجسته این دستگاه می توان به نمایشگر به کار رفته در آن اشاره نمود.

6.    سرخ کن آرزوم مدل  AR276

برند آرزوم یک برند ترکیه ای و کاملا معتبر بوده که از برند های پرفروش در ترکیه می باشد. سرخ کن این برند نیز در لیست پرفروش ترین سرخ کن ها رتبه ششم را از آن خود نموده است. این دستگاه دارای دربی شفاف و شیشه ای بوده که این امر سبب شده خیلی راحت بتوان روند پخت مواد غذایی درون آن را مشاهده نمود. این دستگاه از قابلیت تنظیم درجه حرارت برخوردار بوده و می توان بر حسب نیاز درجه ای مابین 80 تا 240 را انتخاب نمود. دما و زمان پخت در این دستگاه از طریق پیچ تنظیم دما و زمان تنظیم شده تا با اتمام کار پخت، دستگاه خود به صورت خودکار خاموش گردد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات