کد خبر : 98
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 سپتامبر 2019 - 21:01
313 views بازدید

راهنمای خرید بهترین و دقیق ترین مارک دستگاه تست قند خون و قیمت

  این روزها دستگاه تست قند خون با توجه به فوائدی که داشته طرفداران بسیاری دارد. یکی از عوامل حیاتی در سلامتی افراد اطلاع از میزان قند خون بوده و این موضوع در افراد دیابتی از اهمیتی دو چندان برخوردار می باشد. از آن جایی که ممکن بوده طبعات جبران ناپذیری بر اثر بالا و پایین شدن میزان قند خون برای افراد به وجود آمده […]

 

جدیدترین دستگاه تست قند خون

این روزها دستگاه تست قند خون با توجه به فوائدی که داشته طرفداران بسیاری دارد. یکی از عوامل حیاتی در سلامتی افراد اطلاع از میزان قند خون بوده و این موضوع در افراد دیابتی از اهمیتی دو چندان برخوردار می باشد. از آن جایی که ممکن بوده طبعات جبران ناپذیری بر اثر بالا و پایین شدن میزان قند خون برای افراد به وجود آمده از این رو بدون شک وجود یک دستگاه قند خون در خانه می تواند بسیار کاربردی و مفید واقع گردد. اما در این بین ممکن بوده خیلی از افراد نسبت به این دستگاه ها و کاربرد آن ها بی اطلاع بوده و ندانند که وجود این دستگاه در خانه تا چه اندازه می تواند برای آن ها کاربردی باشد. اگر شما نیز جزو افرادی بوده که به تازگی قصد داشته این وسیله کاربردی را برای خانه خود خریداری نمایید توصیه می کنیم حتما تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید. ما در این مقاله قصد داشته به معرفی ویژگی های بهترین دستگاه های قند خون پرداخته تا در این زمینه بتوانید انتخاب مناسب تری را داشته باشید.

نحوه استفاده از دستگاه تست قند خون:

به طور معمول این دستگاه ها جهت اندازه گیری میزان قند خون از دو روش استفاده می نمایند:

روش فتومتری: در روش فتومتری در درون دستگاه منبع نور وجود داشته و بر اثر واکنش آنزیمی گلوکز، ماده ای رنگی تولید شده و این ماده رنگی نیز اقدام به جذب نوری که با طول موجی مشخص به نوار تست رسیده می نماید و در آخر نیز مقدار گلوگز نمونه توسط مقدار ماده رنگی به وجود آمده مشخص می گردد. (میزان گلوکز خون با مقدار ماده رنگی تولید شده در تناسب می باشد.)

روش الکتروشیمیایی: تولید گلوکز اکسید شده و الکترون؛ در این شیوه میان مقدار گلوکز با تعداد الکترون های اسیر شده هماهنگی وجود دارد. خطا در این شیوه با توجه به عدم وابستگی به نور بسیار کمتر می باشد.

خرید دستگاه تست قند خون با تخفیف

آنزیم های مورد استفاده در دستگاه تست قند

در زمان استفاده از این دستگاه چند نوار قند خون را مشاهده نموده که آغشته به مواد شیمیایی بوده و در مقابل مقدار قند خون شما از خود واکنش نشان خواهند داد. از بین این آنزیم ها می توان به آنزیم های گلوگز اکسیداز (GOD) و دهیدروژناز (GDH-PQQ) اشاره نمود. پیشنهاد می شود دستگاه انتخابی شما از آنزیم گلوکز اکسیداز برخوردار باشد زیرا به طور معمول آنزیم دهیدروژناز مقدار قند خون شما را بیشتر از حد نرمال نمایش خواهد داد.

راهنمای خرید بهترین و دقیق ترین مارک دستگاه تست قند خون

نکات قابل توجه در زمان خرید دستگاه تست قند خون

بودجه

اول از هر چیزی تعیین کنید که برای خرید این دستگاه تا چه اندازه حاضرید هزینه کنید. این را در نظر داشته باشید که شما با این مبلغ کنار گذاشته علاوه بر دستگاه قند خون بایستی نوار تست قند و سوزن مخصوص آن را خریداری نمایید. این را به خاطر داشته باشید که شاید برخی از دستگاه ها ارزان تر بوده اما ممکن بوده پس از مدتی خرج هایی که برای شما داشته خیلی بیشتر از این ها باشد. از این رو در انتخاب دستگاه قند خون مناسب دقت لازم را به کار برده تا تنها یک بار مجبور به هزینه شده و احتیاجی به پرداخت مبلغی بالا برای خرید سوزن و نوارهای تست نباشد.

دقت دستگاه

با توجه به اهمیت میزان قند خون و کنترل آن، بهتر بوده دستگاهی را انتخاب نموده که از دقت بالایی برخوردار بوده و احتمال خطا در آن بسیار پایین باشد. در زمان مراجعه به پزشک اطلاع از میزان قند خون طی مدت زمان معین بسیار حائز اهمیت بوده و از این رو ایجاد خطا ممکن بوده تشخیص پزشک را دچار اختلال کند. البته این را در نظر داشته باشید که در دقت دستگاه عوامل دیگری نظیر روش اندازه گیری قند خون، کد گذاری و نداشتن حجم خون مناسب نیز تاثیرگذار خواهند بود.

نحوه کدگذاری دستگاه

این دستگاه دارای روش کدگذاری بسیار ساده ای بوده و کدهایی که برای کار با آن نیازبوده بر روی بسته نوارها وجود داشته و تنها در این بین نیاز بوده که شما اقدام به وارد نمودن این کد نموده و پس از آن مراحل بعدی را طی نمایید. البته به همین کدگذاری ساده نیز در دستگاه های پیشرفته نیازی نخواهد بود.

کنترل حجم خون

در دستگاه های تست قند خون از سیستم کنترل حجم خون یا BVC استفاده شده و به کمک آن شما توانسته میزان مناسبی را به دستگاه داده و در صورت مناسب نبودن میزان خون، بر روی نمایشگر پیغام خطا برای شما به نمایش در خواهد آمد. این را در نظر داشته باشید که در صورت عدم وجود این قابلیت، احتمال داشته زیاد یا کم بودن میزان خون، باعث کم و یا بیشتر شدن عدد قند خون گردد.

خون مورد نیاز جهت اندازه گیری قند خون

میزان خون مورد نیاز جهت نمایش عدد درست و دقیق در هر دستگاه قند خونی با دیگری متفاوت بوده و بین ۰.۳ میکرولیتر تا ۵ میکرولیتر متغیر می باشد. در دستگاه های تست قند خون قدیمی تر به خون بیشتری نیاز بوده و به طبع فرد درد بیشتری را در پی این تست متحمل می شد.

اما در دستگاه های تست قند خون جدیدتر میزان خون مورد نیاز کمتر بوده و چیزی حدود 0.3 میکرولیتر بوده و از این رو فرد به هیچ عنوان اذیت نخواهد شد.

بهترین دستگاه تست قند خون

نقاط اندازه گیری خون در دستگاه های تست قند خون

در اکثر دستگاه های موجود در بازار اندازه گیری قند خون از نوک انگشتان پا انجام می گردد. اما این روزها دستگاه های پیشرفته تر این امکان را به کاربر داده تا از نقاط دیگر نظیر بازو و ساعد این اندازه گیری را انجام دهد. این قابلیت برای افرادی که بایستی در یک روز برای چند بار قند خون را کنترل نموده بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.

حافظه دستگاه تست قند خون:

از آن جایی که در صورت بالا و یا پایین نمودن میزان قند خون بایستی در بازه مشخصی دوباره اقدام به اندازه گیری شود، خیلی از پزشکان از بیمار تقاضا نموده تا میزان قند خون خود را طی دوره ای مشخص اندازه گرفته و مجدد به دکتر اطلاع دهند. به همین دلیل این قابلیت در دستگاه های تست قند خون بسیار کارآمد خواهد بود که البته این قابلیت را در بیشتر دستگاه های تست قند خون مشاهده می شود. خیلی از دستگاه ها نیز این امکان را داشته تا میانگینی از میزان قند خون به شما تحویل دهند.

اتصال به کامپیوتر:

برخی از دستگاه های تست قند خون که جدیدتر بوده این امکان را داشته تا به کامپیوتر وصل شده و میزان قند خون را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

سرعت مناسب در دستگاه های قند خون

کیفیت دستگاه تست قند خون به هیچ عنوان بر اساس سرعت اندازه گیری مشخص نشده اما با این حال در برخی از دستگاه ها این سرعت متفاوت خواهد بود. اما در صورتی که دوست داشته خیلی سریع قند خون را اندازه گیری نمایید بهتر بوده به سراغ دستگاه هایی رفته که از سرعت بالاتری برخوردار باشند. به طور معمول سرعت اندازه گیری دستگاه های تست قند خون بین 5 تا 60 ثانیه متغیر می باشد.

اندازه دستگاه تست قند خون:

از دیگر مواردی که ممکن بوده در دستگاه های تست خون مورد اهمیت باشد سایز دستگاه بوده  و چنانچه به دنبال یک دستگاه قابل حمل و کوچک هستید بهتر بوده به سراغ دستگاه هایی با سایز کوچک تر بروید.

صفحه مانیتور دستگاه تست قند خون:

تاریخ، ساعت و عدد قند خون از مواردی بوده که بر روی نمایشگر دستگاه قند خون نمایش داده خواهد شد. دقت داشته باشید که مانیتور دستگاه انتخابی شما به طور واضح اعداد را نشان دهند.

کد تخفیف دستگاه تست قند خون

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات