کد خبر : 114
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 سپتامبر 2019 - 23:16
427 views بازدید

راهنمای خرید بهترین مارک پنکه و قیمت انواع پنکه

نوع شکل پنکه ها با توجه استفاده و کاربردی که داشته با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه با توجه به عواملی چون اندازه محیط مورد نظر، میزان گرما یا سرمای اتاق، نوع پنکه مورد نیاز نیز متفاوت می باشد. پنکه ها به طور کلی به سه نوع ایستاده، سقفی و رومیزی تقسیم می گردند. قیمت پنکه ها مناسب بوده و در هر مغازه […]

قیمت پنکه

نوع شکل پنکه ها با توجه استفاده و کاربردی که داشته با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه با توجه به عواملی چون اندازه محیط مورد نظر، میزان گرما یا سرمای اتاق، نوع پنکه مورد نیاز نیز متفاوت می باشد. پنکه ها به طور کلی به سه نوع ایستاده، سقفی و رومیزی تقسیم می گردند. قیمت پنکه ها مناسب بوده و در هر مغازه لوازم خانگی به راحتی می توان آن ها را تهیه نمود. بدون شک یکی از راه های موثر و ارزان برای خنک نمودن هوای درون اتاق های کوچک و نیز خانه های آپارتمانی خرید پنکه می باشد.

پنکه ها با توجه به سایز کوچکی که داشته به نسب سایر وسایل سرمایشی برق کمتری را مصرف خواهند نمود و به طور میانگین برق مصرفی یک پنکه 55 وات خواهد بود. البته احتمال آن نیز وجود داشته که جهت خنک شدن محیط مورد نظر شما، این محصول کفایت نکند. برای بالا بردن میزان کارایی پنکه ها بهترین کار این بوده در شب و یا اول صبح که هوای بیرون خنک بود با گذاشتن پنکه در نزدیکی پنجره به جریان پیدا نمودن هوا کمک نموده و هوای خنک بیرون که به داخل آمده را در هوای داخل اتاق به چرخش در آورد.

بهترین برندهای پنکه موجود در بازار ایران

از دیگر قابلیت های پنکه ها می توان به حمل و جا به جایی آسان آن ها اشاره نمود. این قابلیت سبب شده شما خیل راحت توانسته در هر اتاقی که به پنکه نیاز داشته آن را با خود برده و به برق بزنید. حتما در زمان خرید پنکه توجه داشته که دستگیره آن به شما امکان حمل آسان را داده و خود پنکه نیز سبک بوده و قابل حمل باشد. تنوع رنگ و طرح پنکه های موجود در بازار سبب شده شما به آسانی پنکه ای را انتخاب نموده که با دکوراسیون داخلی خانه شما در تناسب باشد.

استفاده از پنکه ها برای محیط هایی نظیر خوابگاه ها بسیار مطلوب بوده و به راحتی می توان در چنین محیط هایی بدون نیاز به کولر و با هزینه ای کم فضاهای کوچک را خنک نمود. پنکه ها علاوه بر خنک نمودن فضا، در موارد دیگری نظیر خارج نمودن دود از محیط، خشک کردن تابلوهای نقاشی و عوض شدن هوای اتاق نیز بسیار کاربردی خواهند بود.

خرید پنکه

نکات قابل توجه در زمان خرید پنکه مناسب

کارایی مطلوب

پرتاب باد پنکه ها بر حسب مترمکعب در دقیقه محاسبه خواهد شد و ما بایستی با توجه به متراژ فضای مورد نظر به سراغ پنکه ای رفته که پرتاب باد آن کاملا متناسب با فضا باشد. پنکه هایی که دارای پره های فلزی بوده در مقایسه با پره های پلاستیکی هوای بیشتری را به اطراف پرتاب خواهند نمود. البته در این قدرت پرتاب، عواملی چون توان و دیگر ویژگی های طراحی تاثیرگذار خواهند بود لذا بهتر بوده پیش از خرید پنکه از تجربه دیگران نیز در رابطه با استفاده از پنکه مورد نظر استفاده نموده تا در نهایت کیفیت و کارایی محصول کاملا برای شما راضی کننده باشد.

سهولت در استفاده

امروزه پنکه های پیشرفته تر از ریموت کنترل و تایمر برخوردار بوده و این قابلیت ها باعث شده که استفاده از آن ها بیش از پیش ساده تر شده و علاوه بر آن در استفاده راحت تر از پنکه مواردی چون دکمه های لمسی خوب و نمایشگر دیجیتالی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

میزان صدای معقول و کم

برخی از پنکه ها صدایی بسیار زیادی را در زمان چرخیدن ایجاد نموده که این موضوع به هیچ عنوان برای افراد خوشایند نبوده و باعث شده فرد در زمان انجام کارهای خود تمرکز نداشته باشد. لذا بهتر بوده در زمان خرید پنکه به صدای آن نیز توجه داشته باشید؛ البته این را باید یادآور گردیم که اگر به دنبال یک پنکه قدرتمند بوده بایستی با صدای نسبتا کمی که داشته کنار بیایید. علاوه بر آن صدای کم پنکه توانسته به عنوان نویز سفید و صدای بک گراند فضا به خنثی شدن صداهای بیرون از اتاق کمک کند.

طراحی پایدار و مستحکم

یکی از اصلی ترین ویژگی های پنکه ها که در زمان خرید بایستی مدنظر قرار گیرد استحکام و پایداری طراحی آن هاست. چرا که در صورت مستحکم بودن پنکه چنانچه در خانه کودک خردسال و یا حیوان خانگی داشته خیالتان آسوده خواهد بود که پنکه با ضربات کوچک نخواهد افتاد و از این رو کودک و یا حیوان خانگی شما در امان خواهند بود.

 ویژگی‌های ایمنی

پنکه های بدون فن که به کمک فناوری مکش و پخش هوا کار نموده اگر چه به نسبت پنکه های پره دار قدرتمند نبوده اما در عوض از ایمنی بسیار بیشتری برخوردار می باشند. در زمان خرید پنکه ها توجه داشته باشید که از صفحه ای مشبک برخوردار بوده، حتی در صورت استفاده مداوم نیز داغ نشده و امکان حمل آسان آن ها نیز وجود داشته باشد.

نظافت آسان

پنکه ها همچنین بایستی به راحتی تمیز شده و به گونه ای بوده که به راحتی بتوان گرد و غبار را از روی آن ها پاک نمود چرا که پنکه از وسایلی بوده که در معرض دید قرار گرفته و از این رو بایستی این امکان را به شما داده تا به کمک دستمالی مرطوب آن را نظافت نموده و همواره تمیز نگه دارید.

گارانتی

این روزها بیشتر کمپانی های تولید کننده وسایل برقی گارنتی های متنوعی را برای محصولات خود در نظر خواهند گرفت. در زمان خرید پنکه توجه داشته باشید که پنکه انتخابی شما از از گارانتی مناسبی برخوردار باشد تا نسبت به خرید خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

شکل ظاهری

از آن جایی که پنکه نیز مانند هر وسیله دیگری در طراحی خانه تاثیرگذار بوده لذا بایستی طرح و رنگ آن به گونه ای بوده که کاملا با دیگر اجزای خانه شما در تناسب بوده و به دکوراسیون داخلی شما رنگ و لعابی دو چندان ببخشد.

بهترین مارک پنکه

پیش از اقدام به خرید پنکه ابتدا مسائل زیر را بررسی نمایید:

محل استفاده از پنکه

شما ابتدا بایستی مشخص نمایید که پنکه را برای چه فضایی نیاز دارید تا بتوانید با توجه به بزرگی و یا کوچکی فضا پنکه را در اندازه و نوع مناسبی انتخاب نموده تا به خوبی از پس خنک نمودن فضای مورد نظر برآید. در صورتی که به یک پنکه ثابت نیاز داشته و کسی نتواند آن را جا به جا نماید بهتر بوده به سراغ پنکه های دیواری بروید. به عنوان نمونه استفاده از پنکه های دیواری برای محیط هایی چون خوابگاه، هتل و مغازه ها مناسب بوده و در صورتی که قصد داشته پنکه را برحسب نیاز با خود به اتاق های دیگر نیز ببرید پیشنهاد می کنیم یک پنکه رومیزی بخرید.

مشخص نمودن مصارف پنکه

چنانچه قصد داشته از این پنکه برای اتاق های مختلف استفاده نموده و بایستی مرتب آن را از این اتاق به اتاق دیگر بروید بهتر بوده مواردی چون وزن و طراحی دستگیره و قابلیت حمل آسان را مدنظر قرار دهید. علاوه بر آن کابل برق پنکه بایستی دارای طولی بوده که به راحتی به پریز برق مورد نظر شما برسد. برخی از پنکه ها نیز در سایز کوچک ارائه شده تا به راحتی بتوان آن ها را بر روی میز قرار داد و یا با خود به سفر برد.

وجود کودک خردسال در خانه

در صورتی که در خانه فرزند خردسال داشته به سراغ پنکه هایی رفته که مشبک محافظ پره های آن ها آن قدر نزدیک به هم بوده که امکان رد شدن انگشت کودک به داخل پنکه وجود نداشته باشد.  علاوه بر آن پنکه های بدون پره نیز در این شرایط بسیار مناسب خواهند بود.

وجود حیوان خانگی در خانه

برای آن که با کوچکترین ضربات که از سوی حیوان خانگی شما به پنکه وارد شده پنکه به زمین نیفتد بایستی به سراغ پنکه ای رفته که از طراحی پایدار و مستحکمی برخوردار باشد. علاوه بر آن این را در نظر داشته باشید که اگر این پنکه را برای حیوان خانگی خود می خواهید بایستی صدای آن بسیار کم باشد چرا که با توجه به قوی تر بودن حس شنوایی حیوانات این صدا ممکن بوده برای آن ها آزاد دهنده باشد. در این شرایط بهترین گزینه ها پنکه های ایستاده و دیواری می باشند.

زمان استفاده از پنکه

در شب با توجه به خنک تر بودن هوای بیرون شما توانسته پنکه را در کنار پنجره گذاشته تا هوای خنک بیرون نیز به داخل خانه آورده شود. اما این کار در طی روز شدنی نبوده چرا که در روز هوای بیرون گرم خواهد بود. در هر صورت چنانچه قصد استفاده از پنکه را در شب داشته بهتر بوده پنکه ای را انتخاب نموده که به راحتی بتوانید آن را کنار پنجره بگذارید.

جریان هوای بیشتر یا میزان صدای کمتر

تمامی پنکه ها با هدف جابجایی هوا ساخته خواهند شد و به طور معمول در راستای انجام این کار صدایی نیز خواه و ناخواه تولید خواهند نمود. اما با این حال در ساخت پنکه های جدید سعی شده علاوه بر افزایش کارایی این محصول صدای آن نیز به حداقل برسد. حتما برای آن که نسبت به کارایی مناسب و صدایی پایین پنکه مطمئن شوید در مغازه آن را تست نموده و کارکرد و میزان صدای آن را بسنجید.

اگر چه پنکه ها در خنک نمودن فضا به پای کولرها نرسیده اما به هر حال یک وسیله خنک سازی محسوب شده و قیمت آن ها نیز به نسبت کولرها بسیار پایین تر خواهد بود. اکثر پنکه ها این امکان را به شما داده تا به طور مداوم آن ها را روشن نگه دارید.

ویژگی هایی که یک پنکه خوب بایستی دارا باشد:

هر چه قابلیت های یک پنکه بیشتر بوده کار با آن راحت تر بوده و امکاناتی که در اختیار ما گذاشته شده نیز بیشتر خواهد بود در ادامه برخی از این قابلیت های کاربردی آورده شده اند:

قابلیت تغییر ارتفاع  

در صورتی که مایل بوده با توجه به نقطه ای از اتاق که حضور داشته وزش باد پنکه را نیز در همان ارتفاع تنظیم نموده بهترین کار این بوده که به سراغ پنکه های ایستاده با پایه بلند بروید.

قابلیت تنظیم زاویه و ارتفاع

به کمک این قابلیت شما توانسته جهت و تنظیم وزش باد را خیلی بهتر تنظیم نمایید. البته در صورت انتخاب پنکه ای با این قابلیت حتما مطمئن گردید که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده تا اجزای متحرک آن مشکلی پیدا نکنند.

حالت‌های مختلف پنکه

این روزها پنکه های پیشرفته تر برای کارکرد خود دارای گزینه های مختلفی نظیر وزش باد طبیعی و یا حالت خواب و کم صدا یا حرکت سینوسی و … یا کاهش سرعت پنکه پس از ۳۰ دقیقه به صورت خودکار بوده که استفاده از پنکه را بیش از پیش راحت تر خواهند نمود.

ریموت کنترل

در صورت برخورداری پنکه انتخابی شما از ریموت کنترل شما به راحتی توانسته از فاصله دور نیز اقدام به تنظیم آن نمایید.

تایمر

این روزها اکثر پنکه ها مجهز به تایمر بوده و این قابلیت باعث شده تنظیم کنید که پنکه در چه زمانی خاموش گردد.

نمایشگر دیجیتالی

برخی از پنکه های جدید برای نمایش میزان سرعت و دیگر تنظیمات پنکه از یک نمایشگر دیجیتالی برخوردار می باشند.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات