کد خبر : 2680
تاریخ انتشار : جمعه 13 ژانویه 2023 - 11:25
75 views بازدید

قیمت و خرید بهترین فیلتر هوای موتور خودرو فیلتر هوا پراید فیلتر هوای اسپرت دیجی کالا

در ساخت وسایل نقلیه موتوری استاندارد احتراق داخلی به طور کامل رعایت خواهد شد. همان طور که می دانید اکسیژن لازمه احتراق می باشد و از این رو موتور اتومبیل بسته به میزان توان خود، از هوای خود استفاده خواهد نمود. خودروی شما خود به تنهایی قادر به تفکیک هوای تمیز از کثیف نمی باشد و با توجه به جذب هر هوایی به موتور، رفته […]

در ساخت وسایل نقلیه موتوری استاندارد احتراق داخلی به طور کامل رعایت خواهد شد. همان طور که می دانید اکسیژن لازمه احتراق می باشد و از این رو موتور اتومبیل بسته به میزان توان خود، از هوای خود استفاده خواهد نمود. خودروی شما خود به تنهایی قادر به تفکیک هوای تمیز از کثیف نمی باشد و با توجه به جذب هر هوایی به موتور، رفته رفته موتور کارایی اولیه خود را از دست داده و صدمه می بیند.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین فیلتر هوای موتور خودرو فیلتر هوا پراید فیلتر هوای اسپرت دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین فیلتر هوای موتور خودرو

از این رو برای جلوگیری از این مشکل نیاز است که حتما برای خودروی خود از یک فیلتر هوای موتور خودرو مطلوب استفاده نمایید.

نقش فیلتر هوای موتور خودرو

فیلتر هوا با قرارگیری در راه ورودی هوا به موتور، ناخالصی های موجود در هوا را به خود جذب نموده و به نوعی باعث تصفیه هوا می گردد. این محصول ضمن وارد نمودن هوای تمیز به موتور، میزان هوای ورودی به موتور را نیز تحت کنترل خواهد گرفت.

این محصول کمک زیادی به تنظیم وضعیت سلامت فنی خودرو بهبود کارکرد موتور می نماید. از این رو برای راندمان هر چه بیشتر موتور خودرو، به حداقل رسیدن مصرف سوخت و کاهش میزان آلودگی محیط زیست نیاز خواهد بود که نسبت به تعویض این فیلتر، به موقع اقدام شود. عدم توجه به تعویض فیلتر به مرور زمان مانع از آن خواهد شد که سیستم احتراق خودرو هوای کافی دریافت نموده و از این رو میزان مصرف سوخت با افزایش 20 تا 30 درصدی همراه خواهد بود و این موضوع خود هزینه و ضرر مالی را برای شما به همراه خواهد داشت.

معرفی انواع فیلتر هوای موتور خودرو

به طور معمول فیلترهای هوا از نظر شکل ظاهری و نیز محل قرارگیری در اتومبیل های مختلف با هم متفاوت می باشند. عدم قرارگیری صحیح فیلتر هوا در این محل و نیز بسته شدن درست درزها، از بین درزها هوای ورودی به درون موتور راه پیدا خواهد نمود و در نتیجه هوا به خوبی فیلتر نمی گردد. از این رو تنوع فیلترهای هوای موجود در بازار بالا بوده و هر یک بسته به نوع و مدل اتومبیل دارای ویژگی های خاص خود می باشند.

·        فیلتر هوای سلولزی یا کاغذی

این نوع فیلتر هوا را می توان پراستفاده ترین نوع به شمار آورد که از یک کاغذ پلیسه دار آکاردئونی برخوردار می باشد. به منظور حفظ ثبات ساختار این نوع از فیلترها، برای آن ها یک فریم پلاسیتکی در نظر گرفته می شود. با وجود برخورداری این فیلترها از قیمتی مناسب اما به دلیل یکبار مصرف بودن، نیاز است که هر 300 هزار کیلومتر یک بار نسبت به تعویض آن ها اقدام شود. این فیلتر با جذب عالی ناخالصی ها به خود هوا را به خوبی فیلتر خواهد نمود.

·        فیلتر هوای اسفنجی خودرو

در گذشته از فیلتر هوای اسفنجی بیشتر در خودروهای کشاورزی و لوازم نقلیه سنگین استفاده می شد اما امروزه این فیلتر به صورت چند سطحی با بهره گیری از تکنولوژی نانو در خودروهای مسابقه ای نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این فیلتر در زمینه تصفیه هوا و جذب ناخالصی ها دارای یک قاب فلزی و یک جایگاه پلی اورتان می باشند و طراحی آن نیز همچون فیلتر هوای قدیمی با عملکرد روغن موتور است. این نوع فیلتر به نسبت فیلتر هوای کاغذی دارای قیمت بالاتری می باشد اما در ازای آن دوام و ماندگاری آن نیز بیشتر بوده و می توان آن را چندین بار شسته و بعد از تمیز کردن مجدد از آن استفاده نمود.

·        فیلتر هوای موتور کتان

این فیلتر هوا از قیمت بالایی برخوردار می باشد و در واقع از شش لایه پارچه مخصوص روغنی تهیه شده است و به خوبی قادر به جذب ذرات خارجی به خود می باشد. این فیلتر دارای دوام بسیار بالایی است و تا سال ها می توان آن را تنها با یک شستشو مجدد مورد استفاده قرار داد. از مزایای این فیلتر می توان به عمر طولانی موتور خودرو، کاهش هزینه تعمیرات و استهلاک اتوموبیل اشاره نمود. این موضوع را باید در نظر داشت که نوع فیلتر هوا در سلامت موتور خودرو تاثیری نخواهد داشت و تنها بایستی به خوبی از آن نگهداری شود و برای تعویض آن نیز به موقع اقدام نمایید.

زمان تعویض فیلتر هوا خودرو

تعویض فیلتر کاغذی حداکثر بایستی هر سه سال انجام شود و حتی اگر هنوز 300 هزار کیلومتر طی نشده است نیز بایستی آن را بعد از سه سال تعویض کنید چرا که بعد از گذشت این مدت ترک خورده و دیگر کارایی مطلوبی از خود نشان نمی دهد.

سایر فیلترها نیز بعد از طی کردن 500 هزار کیلومتر بایستی تمیز شوند و پس از آن نیز هر 400 هزار کیلومتر یک بار باید مورد شستشو قرار داده شوند و بعد از گذشت 2 تا 3 سال نیز باید حتما اقدام به تعویض آن ها نمایید. به طور کلی شرایط عملکرد موتور، زمان تعویض فیلتر هوا را تعیین خواهد نمود.

عدم تعویض به موقع فیلتر هوای خودرو سبب جمع شدن ناخالصی ها در فیلتر هوا خواهد شد و به دلیل بسته شدن منافذ موتور اکسیژن دریافت نمی کند. لذا موتور برای گرفتن میزان هوای یکسان به مکش شدیدتری نیاز خواهد داشت.

گرفتگی فیلتر همچنین مشکلاتی چون افزایش آلاینده منو اکسید کربن، بر بازتاب دریچه گاز ، کارکرد موتور و میزان مصرف سوخت را به همراه دارد.

تشخیص زمان تعویض فیلتر هوا

به کمک علائم زیر می توان به زمان تعویض فیلتر هوا پی برد:

·        موتور قدرت اولیه خود را ندارد؛

·        موتور دائما در حال لرزش و ریپ زدن است؛

·        بر روی شمع موتور اتومبیل رسوب های بیشتری به چشم می خورد؛

·        بازه زمانی احتراق و استارت افزایش می یابد؛

·        آلاینده های سمی از اگزوز بیشتر می شود؛

·        سوخت بیشتری مصرف خواهد شد.

مشخصه های یک فیلتر هوای موتور خودرو

·        بایستی در ساخت آن از مواد باکیفیت و با میزان مجاز استفاده شده باشد.

·        تمامی درزهای کاغذ فیلتر هوا بسته باشد.

·        استاندارد باشد.

·        به راحتی بتوان آن را شستشو داده و آن را تعویض نمود.

·        از نشان استاندارد برخوردار باشد.

نکات قابل توجه در زمان خرید فیلتر هوای خودرو

در زمان خرید فیلتر هوای موتور خودرو نیاز است که حتما موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

·        اطمینان از برخورداری محصول از نشان استاندارد

·        تعلق داشتن محصول به برندی معتبر و قابل اطمینان

·        خودداری از خریداری کردن فیلتر هوای فله ای (به دلیل تولید غیراستاندارد آن ها)

معرفی برخی از بهترین فیلتر هوای خودروها

1.       فیلتر هوا خودرو موتوسل مدل ۹۵۰۷ مناسب برای L90

کمپانی موتوسل برندی نام آشنا و معتبر در زمینه تولید لوازم خودرویی درجه یک می باشد که از بین محصولات پرطرفدار آن می توان فلیتر هوا مدل 9507 را نام برد که به شکل مکعب مستطیل می باشد و ساخته شده برای  خودروی ال 90 است. به دلیل اهمیت نقش فیلتر هوا در کارکرد موتور خودرو، بهترین کار تعویض این فیلتر همزمان با تعویض روغن موتور می باشد تا قدرت مکش موتور خودرو و راندمان افزایش پیدا کرده و عمر خودرو طولانی تر گردد. این محصول به نسبت فیلترهای معمولی ضمن جلوگیری از ورود ناخالصی ها هوای بیشتری را در اختیار موتور قرار خواهد داد. کاغذ این فیلتر کاملا مرغوب می باشد و در برابر رطوبت مقاومت مطلوبی را از خود نشان خواهد داد. به منظور نگهداری ناخالصی ها در محیط های پر گرد و خاک دارای پتانسیل بیشتری است. به منظور حفظ حالت فیزیکی فیلتر در هر شرایطی، در ساخت آن از پلی اورتان بهره گرفته شده است. این محصول از استانداردهای ملی و جهانی معتبر برخوردار می باشد.

2.      فیلتر هوا خودرو مدل T.T.P 04050 مناسب برای پژو ۴۰۵

یکی از مهم ترین موارد در رابطه با خودروها انتخاب یکی فیلتر هوای خوب برای آن ها می باشد. کیفیت بالای فیلتر هوای خودرو مدل T.T.P 04050  باعث شده است که اتومبیل کارکرد مطلوب تری را از خود نشان داده و موتور اتومبیل نیز با افزایش بازدهی همراه گردد. این فلیتر هوای مکعب مستطیل شکل، مانع از ورود ناخالصی ها و ذرات آلوده به درون محفظه احتراق شده و شما متحمل خسارت های سنگین در رابطه با اتومبیل خود نخواهید شد. این فیلتر هوای مرغوب برای پژو 405 مناسب است.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات