کد خبر : 2663
تاریخ انتشار : جمعه 13 ژانویه 2023 - 10:40
137 views بازدید

قیمت و خرید بهترین چراغ جلو خودرو پراید 131 پراید صبا چراغ جلو پارس ایساکو دیجی کالا

از بخش های مهم در هر خودرو سیستم روشنایی و چراغ آن می باشد. بدون وجود سیستم روشنایی رانندگی در جاده و به ویژه در شب، مه و یا باران بسیار مشکل و یا عملا غیرامکان پذیر می باشد. دیدن مسیر و رانندگی بدون چراغ های جلو بسیار دشوار خواهد بود و ممکن است جان راننده و حتی دیگر راننده ها و عابرین به خطر […]

از بخش های مهم در هر خودرو سیستم روشنایی و چراغ آن می باشد. بدون وجود سیستم روشنایی رانندگی در جاده و به ویژه در شب، مه و یا باران بسیار مشکل و یا عملا غیرامکان پذیر می باشد. دیدن مسیر و رانندگی بدون چراغ های جلو بسیار دشوار خواهد بود و ممکن است جان راننده و حتی دیگر راننده ها و عابرین به خطر بیفتد.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین چراغ جلو خودرو پراید 131 پراید صبا چراغ جلو پارس ایساکو دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین چراغ جلو خودرو

براساس قوانین راهنمایی و رانندگی، هر ماشین بایستی دارای چراغ‌ های کوچک برای تشخیص پهنای خودرو در تاریکی، چراغ‌ جلوی اصلی به دو صورت نور بالا و نور پایین، راهنما و چشمک زن، چراغ ترمز و دنده عقب باشد.

در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه بهترین چراغ های جلو را برای خودروی خود خریداری نمایید. برای داشتن خریدی مطمئن در این زمینه، با ما همراه باشید.

کاربرد و نوع طراحی چراغ جلو خودرو

این چراغ ها متناسب با برم بدنه اتومبیل طراحی شده و در زیبایی بخش جلویی خودرو بسیار موثر خواهند بود. نور چراغ ها باید دارای ظاهر و تنظیماتی باشد که از فاصله ای مشخص برای دیگران قابل مشاهده باشد و خود راننده نیز قادر به تشخیص اشیا از فاصله ای معین باشد. در واقع به منظور روشن ساختن مسیر حرکت ماشین از چراغ جلو استفاده می شود.

میزان نور این چراغ ها بسته به شرایط قابل تنظیم می باشد و می توان در واقع آن ها را بالا یا پایین تر تنظیم نمود. با استفاده از حالت نور بالا تا فاصله بیشتری از مسیر روشن خواهد شد و نور آن نیز به سوی بالا می باشد. از این حالت در شرایط آب و هوایی نامناسب و در جاده های خلوت استفاده می شود تا نور بالای آن باعث اذیت دیگر رانندگان نشود. در اتومبیل های جدید به دلیل وجود سنسورهایی نور متناسب با شرایط به طور خودکار تنظیم خواهد شد.

نصب این چراغ ها در دو سمت جلوی خودرو انجام شده و 2 یا 4 عدد نیز می باشند. برق مورد نیاز چراغ ها از باتری خودرو گرفته می شود.

آسیب پذیری این قطعه در تصادفات بالا می باشد، بعد از گذشت مدتی امکان سوختن، کدر شدن، کاهش نور آن و…  وجود خواهد داشت که البته تهیه و تعویض آن ها کار بسیار آسانی است. اما انتخاب بهترین چراغ جلوی خودرو کمی در این بین چالش برانگیز و پیچیده می باشد.

اجزای چراغ های جلو

به طور کلی چراغ های جلو تهیه شده از دو بخش اصلی زیر می باشند:

 • کاسه چراغ
 • بلوری یا عدسی

کاسه چراغ قطعه ای کروی شکل می باشد که به منظور انعکاس نور لامپ سطح آن جیوه اندود خواهد شد. نصب لامپ در وسط کاسه چراغ انجام می شود و به منظور ثابت و محکم نگه داشتن آن نیز از یک فنر یا حلقه نگه  دارنده پلاستیکی استفاده می شود. نصب بلوری چراغ در روی کاسه با چسبی مخصوص صورت خواهد گرفت و به خوبی جلوی ورود گرد و غبار و رطوبت گرفته می شود. بر روی عدسی منشورهایی بلوری وجود دارد سبب هدایت پرتو های نور لامپ چراغ های بزرگ در روی عدسی می گردد.

معرفی انواع چراغ جلو

 • چراغ جلوی یکپارچه و کامپوزیت

چراغ های جلو کامپوزیت دارای لنز، لامپ و افروزه تفکیک شده از هم می باشند و در نمونه های یکپارچه تمامی این تکه ها با هم می باشد. در صورت وجود اختلال در یکی از تکه های چراغ های کامپوزیت تنها بایستی قطعه مورد نظر را تعویض نمود این در حالی است که چراغ های یکپارچه نیاز به تعویض کلی می باشد.

 • چراغ‌ های رفلکتور و پروژکتور

این چراغ ها از روکشی کروم برخوردار می باشند که به خوبی قادر به برگرداندن نور است. به نوعی این چراغ مانع از آن خواهد شد که به طور مستقیم نور چراغ به چشم رانندگان دیگر بتابد و نور لامپ را به سوی لنز پرژکتور برگشت می دهند. لنز این چراغ نیز در جایگاهی فلزی و با سطح کروم قرار گرفته است. چراغ های پرژکتور به نسبت نمونه های رفلکتور در تولید نور فوکوس شده عملکرد مطلوب تری را از خود نشان می دهند.

آشنایی با انواع لامپ چراغ جلو

 • لامپ های هالوژن: این نوع از لامپ ها متداول ترین نوع می باشند و از عمر زیادی برخوردار هستند. نور تولید شده از سوی این چراغ ها سفید و شفاف می باشد و برای تعویض آن ها نیز به هزینه کمی نیاز خواهد بود.

 • لامپ های زنون یا HID: مصرف انرژی این لامپ ها در مقایسه با نمونه های هالوژن پایین تر می باشد و از طرفی دارای نور شدیدتری هستند. این چراغ ها با توجه به پخش نوری سفید رنگ به دلیل ایجاد انحنای الکتریکی بین دو الکترود از سوی سازندگان با استقبال زیادی رو به رو می باشند. اما قیمت این چراغ ها نیز با توجه به کیفیتی که داشته بالاتر است.

 • لامپ های LED (Light Emitting Diode): این لامپ ها ارائه شده در سایزی کوچک می باشند، از نوع نیمه رسانا به شمار آمده و امکان جایگذاری آن ها در محفظه چراغ جلو با بهره گیری از الگوهای متفاوت وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که فناوری مورد استفاده در تامین نور نیز فاکتوری برای تقسیم بندی این چراغ ها خواهد بود.

قیمت چراغ جلو خودرو

در قیمت چراغ خودرو عوامل مختلفی چون نوع چراغ، نوع لامپ، نوع اتومبیل مورد استفاده، کمپانی سازنده و … دخیل هستند. از این رو قیمت چراغ خودروهای موجود در بازار با یکدیگر متفاوت می باشد.

در زمان خرید چراغ جلو خودرو بایستی بودجه خود را تعیین نموده و پس از آن بسته به بودجه ای که در دست دارید از بین گزینه های موجود دست به انتخاب بزنید.

علاوه بر آن خرید چراغ جلو خودرو از برندها و نیز فروشگاه های معتبر خیال شما را از اصل و باکیفیت بودن محصول آسوده خواهد ساخت. در ادامه نیز ما سعی کرده ایم با معرفی برخی از بهترین چراغ های جلوی خودروی موجود در بازار انتخاب را برای شما راحت تر نماییم.

معرفی برخی از بهترین چراغ های جلو خودرو موجود در بازار  

 1. چراغ جلو مدل pr-013 مناسب برای پراید بسته ۲ عددی

این چراغ جلو در بسته ای دو تایی و برای قسمت راست و چپ اتومبیل ارائه می گردد و قابل استفاده برای پراید می باشد. این چراغ جلو خودرو دارای حالت اسپرتی می باشد و فاقد لامپ و نوار آب بندی است. برای نصب این چراغ به دو دست هدلایت ( نور پایین و نور بالا ) نیاز خواهید داشت. لامپ معمولی هالوژنی یا سیستم HID باعث صدمه دیدن چراغ خواهد شد و امکان ترمیم آن نیز وجود نخواهد داشت. از این چراغ جلو خودرو می توان برای تمامی مدل های پراید 131، صبا، نسیم و 141 استفاده نمود.

 1. چراغ جلو راست فراز مدل FT- 400 مناسب برای پراید ۱۳۱

چراغ جلو مدل FT- 400 محصولی از برند معتبر و قدیمی فراز می باشد که در زمینه تولید اتومبیل های داخلی و خارجی دارای فعالیتی طولانی و درخشان است. این شرکت به صورت حرفه ای قادر به تولید قطعات کارخانه جات ایرانی نظیر شرکت سایپا و ایران خودرو می باشد. در تولید چراغ های این کارخانه از متریال مرغوبی چون PC-U و BMC  استفاده می شود و کلیه محصولات این کمپانی براساس استاندارد های ECE-ECE1112 ،ECE R06 ،R07   مورد آزمایش های فتومتری قرار می گیرند. چراغ جلو راست فراز مدل FT- 400 از نوع اسپرت و کاملا استاندارد و باکیفیت می باشد. این چراغ قابل استفاده برای پراید 131 است.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات