کد خبر : 1268
تاریخ انتشار : جمعه 18 نوامبر 2022 - 22:37
51 views بازدید

قیمت و خرید بهترین کمد لباس ارزان ام دی اف کمد لباس ریلی دیجی کالا

بدون شک برای نظم بخشی به وسایل شخصی و لباس ها در هر اتاق به وجود یک کمد لباس احتیاج خواهد بود. اما حتما پیش از اقدام به خرید یک کمد نو باید به بررسی کمد قدیمی خود پرداخته و ایرادات آن را پیدا نموده و در خرید کمد جدید این موارد را در نظر داشته باشید. راهنمای خرید کمد لباس در این مقاله ما […]

بدون شک برای نظم بخشی به وسایل شخصی و لباس ها در هر اتاق به وجود یک کمد لباس احتیاج خواهد بود. اما حتما پیش از اقدام به خرید یک کمد نو باید به بررسی کمد قدیمی خود پرداخته و ایرادات آن را پیدا نموده و در خرید کمد جدید این موارد را در نظر داشته باشید.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین کمد لباس ارزان ام دی اف کمد لباس ریلی دیجی کالا

راهنمای خرید کمد لباس

در این مقاله ما قصد به شما در انتخاب یک کمد لباس مناسب کمک نموده و شما را با انواع کمد لباس آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

نکات قابل توجه در زمینه خرید کمد لباس

پیش از اقدام به خریدکمد لباس شما باید ابتدا جواب سوال های زیر را بیابید:

 • آیا به یک کمد لباس طبقه بندی شده نیاز داشته و این که باید چند طبقه باشد؟
 • جهت آویزان نمودن لباس ها با گیره به چه میزان فضا احتیاج دارید؟
 • به دنبال کمدی با چه ارتفاعی هستید؟
 • آیا مایل بوده کمد انتخابی شما کشو نیز داشته باشد؟
 • این کمد باید جوابگوی وسایل چند نفر باشد؟

کمدهای لباس موجود در بازار از نظر ترکیب و شکل بسیار متنوع بوده و شما به راحتی توانسته با توجه به نیاز و سلیقه خود کمد مناسبی را انتخاب نمایید. پیش از خرید به خوبی هدف خود را از خرید کمد لباسی مشخص نموده و ببینید که به دنبال کمد لباسی با چه شکل و ابعادی هستید، با این کار راحت تر می توانید انتخاب کنید.

 1. میزان بزرگی کمد لباس

شما بایستی با توجه به مقدار وسایلی که قصد داشته درون کمد بگذارید اندازه کمد لباسی خود را انتخاب نمایید. البته در نظر داشته باشید که در صورتی که کمد انتخابی شما بیش از حد بزرگ بوده حجم زیادی از فضای اتاق شما را پر خواهد نمود و باعث برهم خوردن تناسب ها می گردد. اندازه اتاق خواب نیز در این انتخاب موثر خواهد بود. به عنوان نمونه در صورتی که وسایل شما زیاد بوده و همچنین اتاق شما نیز زیاد بزرگ نمی باشد بایستی به سراغ کمدهایی با ارتفاع بیشتر و عرض کمتر باشید تا فضای کمتری از اتاق اشغال گردد.

پیش از خرید کمد لباسی حتما به خوبی اندازه گیری نموده و ببینید که کمد را برای کدام نقطه از خانه می خواهید و به ارزیابی ابعاد احتمالی کمد خود بپردازید. در واقع باید حالت حداقلی و حداکثری طول و عرض و ارتفاع کمد لباسی خود را در نظر داشته باشید. به کمک این محاسبات در زمان خرید راحت تر می توانید از انتخاب کمدهایی که برای شما مناسب نبوده خودداری نمایید.

ساختار کمد نیز از دیگر مواردی بوده که باید به آن توجه نمایید. برای نمونه در صورتی که فضای شما کم بوده حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که بعد از باز نمودن درب ها و کشوهای کمد تا چه میزان فضا اشغال می گردد. برای مثال در چنین شرایطی بهتر بوده به سراغ کمدهایی با درب هایی کشویی بروید.

 1. انتخابی کمدی متناسب با اتاق خود

این که اسباب و وسایل انتخابی شما با اتاق هماهنگی داشته باشد موضوع بسیار حائز اهمیتی می باشد. در صورتی که به ظاهر خود اهمیت داده حتما از تناسب داشتن کمد انتخابی خود با اتاق مورد نظر اطمینان پیدا نمایید. به عنوان نمونه انتخاب یک کمد لباس با طرح و ظاهر کلاسیک برای اتاقی که وسایل دیگر آن همگی از نوع مدرن بوده چندان ظاهر زیبایی به اتاق شما نخواهد بخشید.

از این رو حتما در زمان خرید کمد لباس این مورد را نیز مد نظر قرار داده و حتما توجه داشته باشید که کمد انتخابی شما علاوه بر هماهنگی با دیگر وسایل اتاق از نظر جنس نیز با دیگر وسایل جور باشد. برای نمونه در صورتی که تخت و میز و دیگر وسایل اتاق شما ساخته شده از چوب خاصی بوده بایستی کمدی را انتخاب نمایید که دارای جنس تقریبا مشابهی باشد و به غیر از جنس چوب مشابه، رنگ آن نیز با دیگر اسباب های اتاق متناسب باشد. مثلا در صورتی که تمامی وسایل درون اتاق چوبی بوده و و هر کدام به نوعی بوده و هیچ شباهتی از نظر رنگ و نوع با یکدیگر نداشته اتاق شما به هیچ عنوان ظاهر زیبایی نخواهد داشت. لذا حتما به دنبال کمدی بوده که با سایر وسایل و اسباب اتاق هماهنگ باشد. البته منظور از هماهنگی این نیست که وسایل کاملا یکسان باشند. بلکه شما می توانید گاهی اوقات با استفاده از وسایلی با تناللیته های رنگی متضاد هماهنگی زیبایی بین وسایل ایجاد نمایید.

بدون اغراق کمد در هر اتاقی یکی از اصلی ترین بخش ها به شمار خواهد آمد و به نوعی محور اصلی اتاق می باشد. برای نمونه محور اتاق نشمین در اکثر منازل تلویزیون بوده و جای تلویزیون تعیین کننده موقعیت قرارگیری دیگر وسایل خواهد بود. در اتاق نیز کمد چنین نقشی را خواهد داشت چرا که هم به وسایل درون اتاق نظم بخشیده و هم این که نوع شکل و ابعاد آن تمامی فضای باقی مانده اتاق را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 1. جنس کمد لباس

کمدهای لباسی از نظر مواد و مصالح بسیار متنوع می باشند. برای نمونه، برای افرادی که به دنبال طراحی های کلاسیک و برگرفته از طبیعت بوده انتخاب کمدهایی ساخته شده از چوب یا مواد مصنوعی طرح چوب انتخاب مناسبی خواهد بود. چوب بلوط با رنگ طبیعی خود، چوب گردو یا کاج جزو بهترین جنس های طبیعی به شمار آمده که در کنار آن که از طراحی طبیعی برخوردار بوده ظاهر کلاسیکی نیز به اتاق شما خواهند بخشید و همچنین کیفیت و دوام آن ها نیز در سطح مطلوبی خواهد بود.

کمدهایی که ساخته شده از مواد و مصالح مصنوعی مختلف بوده و در نهایت رنگ شده اند نیز بسیار متنوع بوده و بیشتر برای محیط هایی با دکوراسیون مدرن ایده آل خواهند بود. برای مدرن تر شدن اتاق ها همچنین می توانید از کمدهای لباسی استفاده نموده که در آن ها شیشه و آینه به کار رفته است. آینه روی کمدها در کنار جنبه زیبایی کاربردی نیز بوده و سبب بزرگ تر نشان داده شدن اتاق های کوچک نیز خواهد شد.

انواع کمد از نظر تعداد درب

 • کمد لباس با یک در

کمد های لباسی که تنها دارای یک در بوده برای اتاق های کوچک بسیار مناسب خواهند بود. این کمدها به طور معمول دارای ارتفاع بالایی بوده و با قرار گیری عمودی در اتاق بخش های دیگر اتاق را بازتر خواهند نمود.

به طور معمول طراحی کمدهای یک دره به گونه ای بوده که در صورت نقل مکان به جایی دیگر به راحتی می توانید کمد دیگری مانند آن را نیز تهیه نموده و چنانچه اتاق شما بزرگ تر بوده به راحتی می تواند دو یا چند کمد را درون اتاق قرار دهید.

اغلب کمدهای یک در استاندارد، دارای طولی 220 سانتی متر و عرض 45 سانتی متر می باشند.

 • کمد لباس با دو در

این نمونه از کمدها بسیار متداول بوده و بسیار پرطرفدار می باشند. این کمدها از نظر طبقات و کشو، ساختار و مدل‌ بسیار متنوع می باشند.

به طور معمول کمدهای دو در استاندارد، در اندازه 183 سانتی متر * 76 سانتی متر می باشند.

 • کمد لباس با سه در یا بیشتر

طبیعی است که این کمدها مناسب اتاق های بزرگ و متوسط بوده و البته در صورتی که اتاق کوچکی دارای فرورفتگی در برخی از گوشه ها بوده می توان در آن ها از کمد بزرگ تری استفاده نمود. این کمدها طبقه بندی بیشتری را برای قرار دادن لباس های مختلف در اختیار شما قرار داده و سبب نظم بخشی به اتاق ها خواهند شد.

این نوع از کمدها به طور استاندارد دارای ارتفاع 183 سانتی متر بوده و عرض‌ آن ها نیز  ۱۱۳ تا ۱۳۵ خواهد بود.

به هیچ عنوان خرید کمد لباس را ساده نگیرید. چرا که چیزی نبوده که شما با خود بگویید اگر این بار انتخابی خوبی نداشتم ماه بعد کمد بهتری خواهم خرید. بلکه شما قرار بوده از این کمد تا مدت ها استفاده نمایید. لذا در نظر داشته باشید که با کمی هزینه بیشتر کمدی باکیفیت، زیبا و ماندگار انتخاب نمایید.

علاوه بر آن این که کمد لباس انتخابی شما به راحتی جا به جا شده نیز حسن بزرگی خواهد بود

یکی از مهم ترین بخش های یک اتاق، کمد لباسی آن می باشد لذا در خرید آن نیز بایستی دقت کافی داشته باشید. باید براساس بودجه و نیاز خود بین گزینه هایی که پیش رو داشته کمد مناسبی را انتخاب نمایید.

کمدهای مونتاژ شده در خانه نیز این روزها بسیار متداول بوده که در حال حاضر برندهایی نظیر ایکیا دست به تولید آن ها زده اند. این کمدها از نظر حمل و نقل، راحتی بیشتری را برای شما به همراه خواهند داشت. ولی به هر حال حرف آخر را سلیقه و بودجه و البته نیاز شما خواهد زد.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات