کد خبر : 132
تاریخ انتشار : جمعه 27 سپتامبر 2019 - 16:18
299 views بازدید

راهنمای خرید بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای انواع پوست

تابش نور مستقیم خورشید بر روی پوست احتمال بروز بیماری های پوستی مختلفی از قبیل لکه های قهوه ای و یا سرطان پوست را در انسان افزایش خواهد داد، لذا نیاز بوده که حتما از کرم ضد آفتاب مناسبی به هنگام بیرون رفتن استفاده نمود تا پوست از آسیب های احتمالی مصون بماند. نیاز است که تمامی افراد در هر سنی که هستند از کرم […]

بهترین کرم ضد آفتاب

تابش نور مستقیم خورشید بر روی پوست احتمال بروز بیماری های پوستی مختلفی از قبیل لکه های قهوه ای و یا سرطان پوست را در انسان افزایش خواهد داد، لذا نیاز بوده که حتما از کرم ضد آفتاب مناسبی به هنگام بیرون رفتن استفاده نمود تا پوست از آسیب های احتمالی مصون بماند. نیاز است که تمامی افراد در هر سنی که هستند از کرم ضد آفتاب استفاده نموده تا پوست سالمی داشته باشند. تا قبل از تولید کرم های ضد آفتاب امروزی، مردم سعی داشتند از پوست خود در برابر اشعه خورشید  به کمک موادی از جمله عصاره برنج، روغن یاس و روغن زیتون و یا کرم زینک اکساید محافظت نمایند. برای اولین بار این کرم در فرانسه تولید شده و به فروش رفت. امروزه تنوع کرم های ضد آفتاب موجود در بازار بسیار زیاد می باشد و لذا لازم بوده که قبل از خرید، ضد آفتاب مناسب پوست خود را پیدا نموده و بعد اقدام به خرید نمایید. در ادامه مواردی را یاد آور خواهیم شد تا انتخاب مناسب تری در این زمینه داشته باشید.

خرید کرم ضد آفتاب از دیجی کالا

بهترین زمان برای استفاده از کرم ضد آفتاب:

اشعه آفتاب حتی در روز های سرد سال نیز تاثیراتی منفی به جای خواهد گذاشت لذا در تمامی فصول سال باید به هنگام قرار گرفتن در زیر نور خورشید از ضد آفتابی مناسب استفاده نمایید. اما به هر حال در روز های تابستانی احتیاط بیشتری لازم بوده و به هیج عنوان نباید بدون ضد آفتاب بیرون رفت.

 SUN PROTECTION FACTOR یا  SPF :

منظور از SPF در واقع حفاظت در مقابل نور آفتاب می باشد. این SPF ها تقریبا دارای رنجی مابین 25 تا 100 می باشند. نیاز بوده برای آن که این کرم ها تاثیر واقعی خود را نشان دهند طی روز چندین بار روی پوست تمدید گردند. اثر گذاری یک کرم ضد آفتاب تنها 3 تا 4 ساعت بوده و بعد از باید تکرار گردد.

طیف گسترده  BROAD SPECTRUM   :

SPF ها به تنهایی فاکتور مناسبی برای تعیین یک ضد آفتاب مناسب نمی باشند. نور خورشید به طور کلی دارای دو دسته اشعه به نام های   UVA و  UVBمی باشد.
 UVA(فرابنفش :(A این نوع اشعه باعث سوختگی پوست نخواهد شد ولی نفوذ پیدا کردن این اشعه به درون پوست چین و چروک، لک شدن و افتادگی را برای پوست به بار می آورد.
 UVB (فرابنفش : (B این اشعه پوست را سوزانده و سبب برنزه شدن می گردد. و حتی بیماری هایی چون سرطان پوست را به بار خواهد آورد.

به هر حال هر دو اشعه مضرات خاص خود را دارند و باید پوست را در برابر آن ها ایمن نمود. از این رو بهتر بوده برای سلامت پوست به دنبال ضد آفتابی باشیم که دارای قابلیت  SPECTRUM یا  BROAD SPECTRUM UVA/UVB باشد.

خرید کرم ضد

ضد آفتاب مناسب پوست شما

ضد آفتاب هایی که دارای پایه ژل و الکل هستند برای پوست های چرب مناسب تر بوده و برای پوست های خشک نیز باید به سراغ ضد آفتاب هایی رفته که پایه چربی داشته باشند رفت. برای آن دسته از افراد نیز که دارای پوستی حساس هستند ضد آفتاب های مختص به پوست حساس موجود می باشد. طی سال های گذشته تنوع کرم های ضد آفتاب بسیار بیشتر شده و هر فرد می تواند متناسب با پوست خود، انتخاب نماید.

ضد آفتاب فاقد چربی یا :OIL FREE

اگر چه این نوع از محافظت کننده ها نیز کاملا بدون چربی نبوده اما باز هم با توجه به این که دارای چربی کمی هستند انتخاب مناسبی برای پوست های چرب هستند. در پوست های چرب منافذ پوست باز بوده و کرم های دارای چربی زیاد، در این پوست ها باعث به وجود آمدن جوش های سر سیاه شده، از این رو برای پوست های چرب باید از کرمی استفاده نمود که درصد چربی آن بسیار ناچیز باشد. تولید این دسته از کرم ها باعث شده که افراد دارای پوست چرب نیز به راحتی از ضد آفتاب مناسب خود استفاده نمایند و از سلامت پوست برخوردار باشند. این دسته از افراد همچنین می توانند از فلوئید ضد آفتاب ها نیز استفاده نمایند.

ضد آفتاب مخصوص پوست خشک FOR DRY SKIN :

این ضد آفتاب ها مناسب پوست های چرب می باشد. این کرم ها دارای پایه چرب و مرطوب بوده و از این رو به مرطوب شدن پوست کمک زیادی نموده و در عین حفاظت از پوست مانع از خشک شدن زیاد از حد پوست می گردند. لوسیون های ضد آفتاب نیز برای پوست های خشک مناسب می باشند.

ضدآفتاب مخصوص پوست حساس  FOR SENSETIVE SKIN:

به هیچ عنوان پوست های حساس نباید بدون کرم محافظت کننده در معرض آفتاب قرار گیرند. افراد دارای پوست حساس می توانند کرم ضد آفتاب متناسب پوست خود را خریداری نموده و با استفاده از آن، سلامت پوست خود را تضمین کنند. این دسته از کرم ها همچنین دارای قابلیت مرطوب کنندگی بوده و مانع از ایجاد حساسیت در پوست می گردند. برای پوست های حساس لوسیون ضد افتاب انتخاب مناسبی می باشد.

ضد آفتاب های مخصوص کودکان:

ضد آفتاب فقط مختص افراد بزرگ سال نبوده و نیاز است که برای کودکان نیز از 6 ماهگی از ضد افتاب مناسب استفاده گردد. برای کودکان نیز کرم های ضد آفتاب مخصوصی عرضه شده و در بازار موجود هستند. رنج SPF در این ضد آفتاب ها ما بین 15 تا 30 می باشد و از طیف گسترده ای برخوردار هستند. ضد آفتاب روی پوست کودکان باید حداقل دو ساعت یک بار تمدید گردد.

بهترین کرم ضد آفتاب کودک

ضد آفتاب مخصوص آقایان:

برای آقایان نیز ضد آفتابی مخصوص، طراحی و عرضه گشته است. جذب این کرم ها خیلی سریع صورت گرفته و از این رو فرد به هیچ عنوان بر روی پوست خود احساس سنگینی نخواهد کرد. این کرم ها سفید کننده نبوده و کاملا بر روی پوست بی رنگ می باشند. این کرم های سبک بوده و صورت را چرب و براق نخواهند کرد. از اثرات مخرب اشعه های خورشید از جمله لک و التهاب و سوختگی بر روی پوست، به خوبی توسط این کرم ممانعت خواهد شد.

خرید کرم ضد آقایان

ضدآفتاب WATER PROOF  یا ضد آب:

برای افرادی که مدام به استخر می روند و یا تعریق زیادی دارند پیشنهاد می شود از ضد آفتاب هایی استفاده شود که از قابلیت ضد آب برخوردار باشد.

اما لازم به ذکر است که این دسته از ضد آفتاب ها در آب زمان 40 تا 80 دقیقه ماندگاری داشته و بعد از آن نیاز بوده که مجددا تجدید گردند.

ضد آفتاب های رنگی:

این دسته از کرم های ضد آفتاب مانند کرم پودر های آرایشی بوده و رنگی هستند و  افراد می توانند بسته به سلیقه خود این نوع کرم ها را نیز انتخاب نمایند.

یکی دیگر از مواردی که باید به هنگام انتخاب ضد آفتاب خوب به آن توجه گردد ترکیبات این کرم می باشد. پیشنهاد می شود کرم ضد آفتابی را انتخاب نموده که موادی مانند زینک اکساید، دی اکسید تیتانیوم و مکسوریول را در ترکیبات خود داشته باشد.

پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب در ایران

خرید با تخفیف کرم ضد آفتاب

پر فروش ترین کرم های ضد آفتاب در ایران

1.     کرم ضد آفتاب نیوآ سری  UV Gesicht

این ضد آفتاب از برند نیوآ توانسته در بین کرم های ضد آفتاب پر فروش جای گیرد. SPF این ضد آفتاب 50 بوده و به هیچ عنوان بر روی پوست سنگینی نخواهد کرد از این روی می توان هر روز  از آن استفاده نمود. این ضد آفتاب برای آن دسته از افراد که دارای پوست خشک هستند توصیه نمی شود زیرا این کرم مقدار بسیار کمی مرطوب کننده داشته لذا قادر به مرطوب نگه داشتن پوست نمی باشد. ولی برای پوست های چرب کاملا ایده آل خواهد بود.

این کرم بی رنگ بوده و مهم ترین قابلیت این کرم ضد آفتاب برخورداری از قابلیت ضد چروک می باشد چرا که  به خوبی مانع  از چروک شدن پوست می گردد.

2.    کرم ضدآفتاب پرایم مدل  Acnex Beige

برند پرایم یک برند کاملا شناخته شده در زمینه تولید محصولات آرایشی به شمار می آید. ضد آفتاب این برند نیز توانسته در بین ضد آفتاب های پر فروش رتبه دوم را از آن خود نماید. SPF این کرم 60 بوده و به خوبی قادر می باشد پوست را در برابر اشعه خورشید محافظت نموده و سلامت پوست را تضمین می نماید. ترکیبات خاص این کرم ضد آفتاب از آسیب دیدن پوست توسط اشعه های  UVB، UVA  و  IR جلوگیری می نماید. این کرم همچنین دارای خاصیت ضد آکنه نیز می باشد. این کرم رنگی بوده لذا می توان از آن به جای کرم پودر نیز در آرایش استفاده نمود چرا که به خوبی پوست را پوشش خواهد داد.

3.    کرم ضد آفتاب بایودرما مدل  Photoderm max

برند آرایشی بایودرما نیز در زمینه تولید محصولات مراقبتی پوست بسیار موفق عمل نموده است. ضد آفتاب این برند نیز یکی از ضد آفتاب های پر فروش می باشد. این ضد آفتاب از100 SPF برخوردار بوده لذا به خوبی از پوست در مقابل اشعه های خورشید محافظت می نماید.

این کرم از خاصیت ضد UVB  و UVA  نیز برخوردار می باشد. این ضد آفتاب کاملا سبک بوده و سبب نرم و لطیف شدن پوست می گردد. این کرم کاملا مناسب برای انواع پوست ها بوده و بی رنگ می  باشد.

4.    کرم ضدآفتاب سیگل مدل SUNPRO

برند ایرانی سیگل اولین بار توسط دکتر نصر ا… اخوی در سال 1369 عرضه گشته و موفقیت زیادی در زمینه تولید محصولات آرایشی به دست آورده است. ضد آفتاب Sun Pro نیز از این برند بوده و یک ضد آفتاب بی رنگ می باشد. SPF این کرم 60 بوده و مانع از آسیب رساندن اشعه های مضر به پوست می گردد. این کرم از عصاره هایی چون جوانه گندم، ویتامین و آلوئه ورا برخوردار می باشد. از این رو این کرم در کنار محافظت از پوست، آن را تغذیه نیز می نماید. در صورت چندین بار استفاده از این کرم به خوبی اثراتی مثبتی که بر روی پوست خواهد گذاشت حس می گردد. این کرم سبب بالا رفتن قدرت دفاعی پوست شده و بعد از مدتی لطافت و نرمی را به پوست هدیه خواهد داد.

5.    کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل  Hyseac

محصولات برند فرانسوی اوریاژ از قدرت نرم کنندگی بسیاری برخوردار می باشند. این برند توانسته همواره به واسطه کیفیت بالای محصولات خود طرفداران زیادی داشته باشد. ضد آفتاب این برند نیز در بین ضد آفتاب های پر فروش جای داشته و خواهان بسیاری دارد. این ضد آفتاب برای پوست های معمولی و چرب کاملا ایده آل می باشد. چرا که ترکیبات به کار رفته در این کرم مانع از براق شدن پوست شده و چربی پوست را در سطحی مطلوب تنظیم می نماید و لذا در صورت استفاده مداوم از این کرم بعد از مدتی از جوش های پوستی راحت خواهید شد.

6.    کرم ضدآفتاب نئودرم مدل  Highly Protective

نئودرم نیز یک برند شناخته شده در ایران بوده که در زمینه تولید محصولات مراقبتی بسیار موفق عمل نموده است. ضد آفتاب این برند نیز طرفداران بسیاری دارد. از این کرم می توان برای پوست های گوناگون استفاده نمود. با توجه به این که SPF در این کرم 50 بوده و دارای موادی چون سبوماین بوده که از ایحاد حساسیت جلوگیری نموده و چربی پوست را متعادل می سازد به خوبی قادر به کنترل نمودن چربی پوست خواهد بود. این کرم کاملا پوست را در مقابل اشعه های خورشید مصون نگه خواهد داشت. این ضد آفتاب رنگی بوده و می توان از ان به جای کرم پودر های آرایشی استفاده نمود چرا که به خوبی پوست را پوشش خواهند داد.

7.    کرم ضد آفتاب سان سیف مدل Acneic

یکی دیگر از برند های موفق در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی برند سان سیف می باشد کیفیت بالای محصولات آن همیشه توانسته طرفداران را راضی نگه دارد. این ضد آفتاب دارای50 SPF بوده لذا به خوبی از پوست در مقابل اشعه آفتاب و اشعه های چون  UAV و  UVBمراقبت می نماید.

این ضد آفتاب برای پوست های چرب کاملا ایده آل بوده و به کمک ترکیبات خود قادر به کنترل نمودن چربی پوست می باشد و بعد از چند بار استفاده دیگر خبری از جوش های پوستی نخواهد بود.

 

8.    کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل  Matex Colorless SPF50

این ضد افتاب با برخورداری از SPF 50  به خوبی پوست را در برابر اشعه های مضر ایمن می سازد.  بعد از مدتی استفاده از این ضد آفتاب شاهد اثرات مثبتی چون جوان و روشن تر شدن پوست و رفع چین و چروک پوست خواهید بود. در ترکیبات این کرم از عصاره تاک نیز استفاده شده است. عصاره تاک در واقع ماده ای شفاف کننده بوده که به واسطه مکانسیم شبه رتینوئیدی و شبه بوتاکس به جوان تر شدن پوست نیز کمک می نماید. در ساخت این محصول همچنین از مرطوب کننده و ویتامین E که دارای خاصیت آنتی اکسیدان و مرطوب کنندگی بوده بهره گرفته شده است.

این کرم با توجه به این که دارای ویتامین E می باشد در صورت استفاده مداوم پوست را نیز ترمیم می سازد.

 

9.    کرم ضد آفتاب اوسرین مدل  Sun Protection

برند اوسرین نیز یک برند نام آشنا در بین تولید کنندگان محصولات آرایشی و مراقبتی می باشد. کرم ضد آفتاب این برند نیز ضد آفتابی پر فروش و پر طرفدار می باشد. SPF این کرم 50 بوده و به خوبی مانع از آن شده که اشعه هایی چون  UVA و  UVBA به پوست ضرر برسانند. این کرم کاملا مناسب برای پوست های مختلف خشک و معمولی بوده و نرمی و لطافت را برای پوست ها به ارمغان خواهد آورد. این کرم در کنار حفاظت از پوست مانع از چروک شدن آن نیز می گردد.

 

10.  کرم ضد آفتاب هیدرودرم مدل  Phisical Tinted

برند هیدوردرم نیز یک برند تولید کننده محصولات آرایشی و مراقبتی بوده که در ساخت محصولات مراقبتی پوست، ناخن، مو و لب بسیار موفق ظاهر گشته است. ضد آفتاب این برند نیز یک ضد آفتاب بسیار پر فروش می باشد. SPF در این کرم 60 بوده و به خوبی پوست را در برابر اشعه هایی چون اشعه های فرابنفش و UVA و UVB حفظ می نماید. این ضد آفتاب برای پوست های خشک کاملا ایده آل بوده چرا که چین و چروک در پوست های خشک خیلی سریع تر رخ داده به همین دلیل این کرم با توجه به ترکیباتی که داشته به خوبی پوست را مرطوب و نرم می نماید. این کرم رنگی بوده و می توان آن را جایگزین کرم پودر های آرایشی نمود چرا که به خوبی پوست را پوشش می دهد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات