کد خبر : 3775
تاریخ انتشار : شنبه 11 فوریه 2023 - 11:34
179 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی ارزان اسنوا دیجی کالا

این روزها با توجه به ماشینی شدن زندگی ها دیگر شستن ظرف ها نیز به کاری آسان تبدیل شده و تقریبا در بسیاری از خانه ها یک ماشین ظرفشویی به چشم می خورد. شستن دستی ظروف علاوه بر سخت تر بودن با توجه به مصرف بیشتر آب نیز اصلا به صرفه نبوده و شما توانسته با خرید یک ماشین ظرفشویی به منفعت بیشتر خود و […]

این روزها با توجه به ماشینی شدن زندگی ها دیگر شستن ظرف ها نیز به کاری آسان تبدیل شده و تقریبا در بسیاری از خانه ها یک ماشین ظرفشویی به چشم می خورد. شستن دستی ظروف علاوه بر سخت تر بودن با توجه به مصرف بیشتر آب نیز اصلا به صرفه نبوده و شما توانسته با خرید یک ماشین ظرفشویی به منفعت بیشتر خود و البته محیط زیست کمک نمایید.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی ارزان اسنوا دیجی کالا

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

این روزها در بازار شاهد ماشین های ظرفشویی مختلفی هستیم که در مدل، سایز و قابلیت ها با هم تفاوت هایی دارند و این موضوع سبب شده که انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی در بین آن ها کار چندان ساده ای نباشد پس اگر شما نیز قصد خرید یک ماشین ظرفشویی را داشته حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید چرا که ما قصد داشته نکاتی را جهت داشتن انتخابی مناسب تر در این زمینه خدمت شما عزیزان ارائه دهیم که قطعا به شما در انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی کمک خواهند نمود.

 نکاتی برای انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی

توجه به نوع طراحی آشپزخانه

ماشین های ظرفشویی در دو مدل ایستاده یا رومیزی موجود می باشند. شما بایستی با توجه به نوع طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود مدل مناسبی را انتخاب نمایید. در صورت مستاجر بودن بهتر بوده به سراغ ماشین های ظرفشویی رومیزی بروید چرا که این نمونه از ماشین های ظرفشویی با توجه به وزن کمتری که داشته به راحتی حمل شده و علاوه بر آن به جای مخصوصی احتیاج نخواهند داشت. در ادامه بیشتر با تفاوت های بین مدل های ایستاده و رومیزی آشنا خواهیم شد.

اندازه گیری فضای در نظر گرفته برای ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی از نظر اندازه نیز در سایزهای مختلف موجود می باشند، از این رو برای آن که ماشین ظرفشویی تازه خریداری شده کاملا در جای مخصوص خود قرار گرفته بهتر بوده پیش از اقدام به خرید، فضای مورد نظر را اندازه گرفته و بعد به سراغ ماشین ظرفشویی با آن اندازه بروید. این کار باعث شده ماشین ظرفشویی انتخابی شما کاملا در فضای در نظر گرفته جای گیرد و زیبایی را به آشپزخانه شما هدیه بخشد.

ماشین ظرفشویی ایستاده یا رومیزی؟

از نمونه های رومیزی از آن جایی که در هر فضایی مورد استفاده بوده و علاوه بر آن به دلیل برخورداری از وزن پایین تر و نیز اندازه مناسب، بیشتر استفاده می شود. این در حالی است که مدل های ایستاده نیز با وجود اندازه بزرگتری که داشته اما زیبایی دو چندانی را به دکوراسیون آشپزخانه شما بخشیده اما این نکته را در نظر داشته باشید که پیش از اقدام به خرید ماشین ظرفشویی ایستاده از قبل فضای مشخصی را برای آن در آشپزخانه خود در نظر بگیرید.

ظرفیت ماشین ظرفشویی

همان گونه که پیش از این اشاره نمودیم ماشین های ظرفشویی در دو مدل ایستاده (توکار) و رومیزی موجود بوده که شما بایستی با توجه به نیاز و تعداد افراد خانواده مدل مناسب خود را انتخاب نمایید. مدل های رومیزی به طور معمول دارای ظرفیت ۲ ،۴ ،۶، ۸ و ۱۲ نفره (۱۴۰ تکه ظرف) بوده و مدل های ایستاده نیز از ظرفیت 14 نفره (160 تکه ظرف) برخوردار می باشند.

برنامه های شست و شو

برخی از ماشین های ظرفشویی که جدیدتر بوده جهت شست و شو و خشک نمودن ظروف دارای برنامه های پیشرفته ای می باشند. برنامه های شستشوی ماشین های ظرفشویی را مطالعه نموده تا ببینید که به کدام یک از این برنامه ها در ماشین ظرفشویی خود نیاز دارید. از بین این برنامه ها می توان به قابلیت هایی کاربردی نظیر پاشش آب از جهت‌های مختلف، شستشوی با تاخیر، شستشوی سریع و آبکشی و ضدعفونی کردن و … اشاره نمایید.

به کمک برنامه شست و شوی با تاخیر شما این امکان را داشته تا ساعت مشخصی را برای شروع به کار دستگاه، طی 24 ساعت آینده انتخاب نموده و بدین صورت شستن ظروف را به ساعت های کاهش مصرف برق و یا زمانی که خارج از منزل هستید موکول نمایید.

جنس فضای درونی ماشین ظرفشویی

به طور معمول فضای درونی ماشین های ظرفشویی ممکن بوده از جنس های متفاوتی نظیر پلاستیک و یا استیل ضد زنگ ساخته شده باشند. اما جنس استیل با توجه به دوام و مقاومت بالاتر در برابر بو گرفتن و جرم های باقی مانده و نیز انتقال موثرتر گرما جهت خشک شدن ظروف از باقی موارد ایده آل تر خواهد بود. اگر چه ممکن بوده این انتخاب برای شما گران تر تمام شود اما این را به خاطر داشته باشید که در صورت انتخابی مناسب در این زمینه تا مدت ها از خرید دوباره و یا تعمیر ماشین ظرفشویی آسوده خاطر خواهید بود اما اگر امکان خرید ماشین ظرفشویی با قیمت بالا را نداشته جنس پلاستیکی نیز دارای کیفیت قابل قبولی می باشد. قطعا با در نظر گیری این موارد شما این امکان را داشته تا با هزینه ای مناسب بهترین ماشین ظرفشویی را داشته باشید.

قابلیت خروج کامل قفسه بالایی در ماشین ظرفشویی

به طور معمول ماشین های ظرفشویی یا به صورت تک طبقه بوده و یا نیز مدل دو طبقه بوده و می توان طبقه بالایی آن ها را جا به جا نموده و به بیرون کشید. این قابلیت زمانی خود را نشان داده که شما قصد شستن ظرفی بزرگ را در ماشین ظرفشویی داشته باشید، در چنین شرایطی شما به آسانی توانسته با خارج نمودن قفسه بالایی ظرف را در دستگاه جای دهید. البته گفتنی است که برخی از دستگاه ها از قابلیت خروج کامل قفسه بی بهره بوده و تنها می توان قفسه آن ها را به صورت ریلی بیرون آورد و مجدد در جای خود گذاشت. در زمان خرید ماشین های ظرفشویی ایستاده از آن جایی که دارای اندازه بزرگ بوده حتما مطمئن گردید قفسه بالایی آن ها را به صورت کامل می توان بیرون کشید تا امکان شستن ظروف بزرگ را نیز داشته باشید.

خرید ماشین ظرفشویی بی صدا

از آن جایی که استفاده از ماشین ظرفشویی اغلب به صورت روزانه بوده لذا انتخاب ماشین ظرفشویی که بی صدا بوده و یا دست کم صدای کمی در زمان کارکرد خود داشته قطعا به شما این امکان را داده تا در هر ساعت از شبانه روز به راحتی و بدون نگرانی از بابت برهم خوردن استراحت و خواب افراد خانواده اقدام به روشن نمودن دستگاه و شستن ظروف نمایید.

صدای انسان در زمان صحبت کردن عادی چیزی معادل 50 دسی بل بوده و میزان صدای 44 دسی بل برای ماشین ظرفشویی صدای مناسبی خواهد بود.

از دیگر مواردی که در زمان انتخاب ماشین ظرفشویی کم صدا بایستی در نظر داشته باشید کیفیت بسته شدن درب آن بوده چرا که اگر درب دستگاه به خوبی بسته شود صدای حاصله از دستگاه نیز در زمان کار کردن به حداقل خواهد رسید.

توجه به جزئیات و قابلیت های ماشین ظرفشویی

اگر چه انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی ممکن است یک کار ساده به نظر آید اما برای داشتن انتخابی مناسب در این زمینه باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. به عنوان نمونه چنانچه شما دارای فرزند خردسالی هستید بهتر بوده برای آن که خیالتان از بابت صدمه ندیدن کودک و نیز دستگاه آسوده باشد حتما در نظر داشته باشید که ماشین ظرفشویی انتخابی تان مجهز به قفل کودک باشد. وجود حسگر ضد خروج آب نیز سبب شده بلافاصله پس از نشتی آب دستگاه خاموش شده و آب به بیرون راه پیدا نکند. حسگر آب نیز در دستگاه ظرفشویی سبب شده زمان شستشو با در نظر گیری میزان تمیزی آب و درجه حرارت تنظیم گردد و به کمک حسگر مواد شوینده نیز مواد شوینده به میزان لزوم استفاده خواهد شد.

وجود چنین قابلیت هایی اگر چه ممکن بوده در وهله اول قیمت خرید دستگاه را بالاتر ببرد اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در آب و مواد شوینده و نیز برق مصرفی شده و به این صورت به کاهش هزینه ها کمک خواهند نمود.

خرید ماشین ظرفشویی برحسب نیاز

ویژگی ها و اندازه هر یک از ماشین های ظرفشویی با یکدیگر متفاوت بوده و برای داشتن یک ماشین ظرفشویی باکیفیت حتما نیازی نیست که هزینه زیادی را صرف نمایید. شما بایستی با توجه به بودجه خود به سراغ ماشین ظرفشویی رفته که قابلیت های مورد نیاز شما را داشته باشد و بدون شک برای خرید ماشین ظرفشویی فول آپشن بایستی بودجه قبل توجهی را برای خرید این دستگاه کنار بگذارید. این روزها یک ماشین ظرفشویی رومیزی که کیفیت مطلوبی را داشته باشد تقریبا به یک بودجه هفت تا هشت میلیونی احتیاج خواهد داشت.

چه زمانی از سال اقدام به خرید ماشین ظرفشویی نماییم؟

برخی از کمپانی های تولید کننده لوازم منزل در برخی از روزهای سال محصولات خود را به حراج گذاشته و یا برای آن ها تخفیف ویژه ای را در نظر می گیرند. و یا فروشگاه های آنلاینی نظیر دیجی کالا تخفیفی عالی را برای پیشنهاد ویژه ارائه خواهند داد. از این رو بهتر بوده پیش از اقدام به خرید این تخفیفات را بررسی نموده تا با مناسب ترین قیمت بهترین ماشین ظرفشویی را انتخاب و خریداری نمایید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات