کد خبر : 3743
تاریخ انتشار : جمعه 10 فوریه 2023 - 19:06
61 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین دوربین عکاسی DSLR حرفه ای کانن ارزان قیمت دیجی کالا

بالا بودن قیمت دوربین های عکاسی دیجیتال سبب شده که خرید آن ها کار چندان ساده ای نباشد. خیلی از افراد چندین ماه پیش از آن که اقدام به خرید دوربین عکاسی نمایند در این زمینه بررسی و تحقیق نموده تا در نهایت دوربین عکاسی انتخابی آن ها از قابلیت های مورد نیاز آن ها برخوردار بوده و بتواند به خوبی نیاز آن ها را […]

بالا بودن قیمت دوربین های عکاسی دیجیتال سبب شده که خرید آن ها کار چندان ساده ای نباشد. خیلی از افراد چندین ماه پیش از آن که اقدام به خرید دوربین عکاسی نمایند در این زمینه بررسی و تحقیق نموده تا در نهایت دوربین عکاسی انتخابی آن ها از قابلیت های مورد نیاز آن ها برخوردار بوده و بتواند به خوبی نیاز آن ها را برطرف سازد.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین دوربین عکاسی DSLR حرفه ای کانن ارزان قیمت دیجی کالا

راهنمای خرید دوربین عکاسی DSLR

از این رو ما در این مقاله داشته در رابطه با دوربین عکاسی DSLR  به توضیح پرداخته تا اگر قصد خرید چنین دوربین عکاسی را دارید به خوبی با ویژگی های اختصاصی آن آشنا شده و در نهایت انتخاب مناسبی را در این زمینه برای داشتن یک دوربین عکاسی مناسب جهت مصارف خانگی داشته باشید.

معرفی دوربین عکاسی DSLR

ابتدا بهتر بوده کمی بیشتر با دوربین عکاسی DSLR آشنا گردیم:

SLR  مخفف SINGEL LENS REFLEX بوده و به معنی تک لنزی بازتابی می باشد. این نمونه از دوربین ها در حقیقت دوربین های عکاسی دیجیتالی بوده که احتمالا تا به حال چندین بار در فروشگاه ها و یا در جاهای مختلف به چشمتان خورده است. این دوربین ها برخلاف سایر دوربین ها دارای مکانیسمی بوده که از یک آینه مکانیکی و منشور ۵ وجهی تشکیل شده است، در این دوربین ها با برخورد نور از داخل لنز به آینه، آینه کنار رفته و تصویر حاصله به منشور 5 وجهی ارسال شده و در نتیجه چشم ما از طریق منظریاب تصویر حاصله را مشاهده خواهد نمود. این دوربین های عکاسی به نسبت دیگر دوربین ها از تطبیق پذیری بیشتر و کیفیت بالاتر عکس ها برخوردار می باشند.

مزایای دوربین عکاسی  DSLR

این روزها تنوع دوربین های عکاسی موجود در بازار بسیار زیاد بوده و شما بایستی به سراغ گزینه ای بروید که به خوبی قادر به پاسخگویی به نیاز های شما باشد.

برای داشتن انتخابی مناسب تر بهتر بوده ابتدا انتظارات خود از یک دوربین عکاسی را به خوبی مشخص نمایید، ببیند که که از گرفتن عکس چه هدفی داشته و تا چه اندازه در رابطه با دوربین عکاسی اطلاعات دارید.

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی بوده که اطلاعات چندانی در زمینه دوربین عکاسی نداشته باید این مژده را به شما بدهیم که دوربین های عکاسی DSLR مجهز به گزینه اتوماتیک بوده و این موضوع سبب شده که شما بدون نیاز به بهره مندی از مهارتی خاص اقدام به ثبت تصاویر نموده و البته برای تجربه یک عکاسی بهتر و باکیفیت تر گزینه های دیگری نیز برای شما در نظر گرفته شده است.

جهت عکس برداری لحظه ای، عکس های ورزشی، حیات وحش، عکس برداری در مناطق کم نور و یا بسیار پر نور و نیز عکاسی ماکرو امکان استفاده از گزینه اتومات وجود نداشته و برای این دسته از تصاویر بایستی تنظیماتی را برای دوربین عکاسی اعمال نموده که در حالت اتومات امکان استفاده از این تنظیمات وجود نخواهد داشت.

برای خرید بهترین دوربین عکاسی بایستی نکاتی را مدنظر داشته باشید که در ادامه به توضیح در رابطه با آن ها خواهیم پرداخت:

حسگر

به طور معمول در دوربین های عکاسی کارکرد حسگر همچون قلب دوربین بوده و از همین رو در زمان خرید دوربین توجه به نوع حسگر و اندازه و دقت آن بسیار حائز اهمیت می باشد. حسگر ها ساخته شده از سیلیکون بوده و دارای سلول های بسیاری بوده که دایود های حساس به نور یا پیکسل نامیده می شوند.

کارکرد حسگر در دوربین عکاسی DSLR

وظیفه حسگر در دوربین عکاسی تبدیل تصویر به سیگنال های شیمیایی می باشد، لذا در زمان خرید دوربین عکاسی حتما به نوع و اندازه حسگر توجه داشته باشید. با بالا رفتن اندازه حسگر به طبع کیفیت عکس های ثبت شده توسط دوربین عکاسی نیز افزایش خواهد یافت.

حسگر های موجود در دوربین های عکاسی به طور معمول به دو دسته حسگرهای CCD و حسگرهای CMOS تقسیم می گردند.

طبق نظر دارندگان دوربین های عکاسی DSLR تصاویر ثبت شده توسط CCD ها به نسبت حسگر CMOS واضح تر بوده و این حسگرها حتی در محیط های کم نور قادر به ثبت تصاویر باکیفیتی می باشند. این در حالی است که در عوض CMOS ها انرژی کمتری مصرف نموده و قادر به نگهداری شارژ بیشتری می باشند.

اگر خواهان دوربینی با باتری بادوامی هستید قطعا دوربین های با حسگر CMOS برای شما انتخاب مناسب تری بوده و چنانچه کیفیت عکس ها برای شما در اولویت بوده بهتر بوده به سراغ دوربین هایی رفته که در آن ها از حسگر CCD استفاده شده است.

دقت حسگر

واحد اندازه گیری دقت حسگرها مگاپیکسل بوده و البته گفتنی است مقایسه مقدار این عدد با کیفیت عکس درست نمی باشد زیرا گزینه های بسیار زیاد دیگری نظیر حسگر، لنز و … نیز وجود داشته که در کیفیت نهایی تصویر موثر می باشند.

اما در هر حال نمی توان از اهمیت این مورد غافل شد علی الخصوص اگر قصد به چاپ رساندن عکس های خود را دارید. با بالاتر رفتن میزان دقت حسگر امکان چاپ عکس ها در سایز بزرگ تر نیز برای شما وجود خواهد داشت.

لنز دوربین عکاسی:

یکی دیگر از موارد قابل توجه در انتخاب دوربین عکاسی نوع لنز آن می باشد. هر چه لنز دوربین از کیفیت بالاتری برخوردار بوده به طبع عکس به ثبت رسیده نیز باکیفیت تر خواهد بود. لنز دوربین های عکاسی در انواع تله فتو، عریض، زوم و… موجود می باشند.

زاویه دید هر لنزی متفاوت از دیگری بوده و شما بایستی با توجه به نوع عکاسی خود دوربینی با لنز مناسب را انتخاب نمایید.

هر چند که دوربین های عکاسی DSLR امکان تعویض لنز را به شما داده و شما توانسته با خریداری لنزهای مناسب با آن، با توجه به نیاز خود اقدام به تعویض لنز نمایید.

ISO

حساسیت فیلم به نور با ایزو نشان داده شده و افزایش و کاهش آن در ایجاد نویز تصاویر به ثبت رسیده بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به طور معمول در دوربین های ساخته شده برای مصارف خانگی و مبتدی امکان تنظیم ایزو تا 3200 و در دوربین های عکاسی حرفه ای تر تا 12800 وجود خواهد داشت.

اهمیت وجود ایزو

برخی اوقات ممکن بوده قصد عکاسی در محیط هایی را داشته که نور در آن جا به قدر کافی نمی باشد. در چنین مواقعی استفاده از ایزو به شما کمک بسیاری خواهد نمود. اما این را در نظر داشته باشید که ایزو بایستی در حد مطلوبی قرار داشته و از بالا بردن بیش از اندازه آن خودداری نمایید زیرا این کار کیفیت عکس ها علی الخصوص اگر قصد به چاپ رساندن آن ها را دارید را کاهش خواهد داد.

 فوکوس

در دوربین های عکاسی DSLR قابلیت فوکوس به دو صورت اتومات و دستی وجود دارد. به کمک فوکوس اتومات شما امکان ثبت بهترین تصویر را خواهید داشت. این قابلیت در بسیاری از دوربین های عکاسی موجود در بازار به چشم می خورد. وجود این قابلیت در دوربین عکاسی سبب شده شما بتوانید بر روی سوژه مورد نظر به طور اتوماتیک فوکوس نموده و به همین دلیل سوژه مورد نظر از سایر بخش های موجود در کادر دوربین واضح تر به نمایش در خواهد آمد.

در زمان عدم کارکرد فوکوس اتومات نیز فوکوس دستی بسیار کاربردی خواهد بود. این قابلیت در دوربین های عکاسی DSLR بسیار حائز اهمیت خواهد بود. اگر چه احتمال داشته استفاده از فوکوس دستی در ابتدا برای شما چندان راحت نبوده اما پس از مدتی به راحتی از پس آن برآمده و حتی دیگر از فوکوس اتومات نیز استفاده ای نخواهید داشت.

فرمت های موجود در عکس

عکس های ذخیره شده در دوربین های عکاسی دیجیتال به طور معمول با فرمت JPG می باشند. اما با این حال برخی از دوربین ها از فرمت های دیگری نظیر RAE  و TIFF و …  نیز برخوردار می باشند.

فلاش

جهت فیلم برداری در شب و محیط های تاریک و کم نور کلیه دوربین ها مجهز به فلاش بوده و قدرت فلاش به کار رفته در دوربین ها نیز متنوع بوده و با دیگری فرق خواهند داشت. از دیگر موارد مهم و کاربردی در یک دوربین عکاسی وجود فلاش می باشد پس از وجود این قابلیت در دوربین عکاسی انتخابی خود مطمئن گردید.

 قابلیت فیلم برداری

بیشتر دوربین های عکاسی DSLR از قابلیت فیلمبرداری نیز برخوردار می باشند. هر چند ممکن بوده کیفیت فیلمبرداری در این دوربین ها به پای دوربین هایی که تنها فیلمبرداری انجام داده نرسد اما به هر حال وجود این قابلیت یک حسن بزرگ برای دوربین شما محسوب خواهد شد.

لرزش گیر

این قابلیت مانع از تار شدن عکس بر اثر لرزش دوربین در زمان عکسبرداری خواهد شد و از این رو کیفیت عکس را به میزان قابل توجهی بالا می برد. اگر شما نیز در حرفه عکاسی مبتدی هستید قطعا این قابلیت به کارتان خواهد آمد و باعث شده کیفیت کار شما بالاتر برود.

نور سنجی

در دوربین های عکاسی دیجیتال به طور معمول نورسنجی به شکل خودکار انجام خواهد شد. اما امکان تنظیم دستی آن نیز وحود داشته و شما می توانید از طریق تغییر دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو میزان نور را تعیین نمایید. معمولا دوربین های عکاسی DSLR از گزینه های تنظیم نورسنجی در محیط های مختلف  هوای آفتابی، نور لامپ، مهتابی، هوای ابری و … نیز برخوردار می باشند.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات