کد خبر : 1319
تاریخ انتشار : شنبه 19 نوامبر 2022 - 22:46
84 views بازدید

قیمت و خرید بهترین شلوار جین شلوار لی مردانه شلوار کتان مردانه دیجی کالا

یکی از آیتم هایی که تقریبا در کمد هر فردی پیدا شده شلوار جین می باشد ولو این که حتی استفاده ای از آن نمی گردد. به طور معمول انسان به طور روزانه به سراغ آن دسته از لباس های کمد خود رفته که در آن ها احساس بهتری داشته باشند. و طبیعتا بدون استفاده ماندن شلوار جین ته کمدتان به خاطر این بوده که […]

یکی از آیتم هایی که تقریبا در کمد هر فردی پیدا شده شلوار جین می باشد ولو این که حتی استفاده ای از آن نمی گردد. به طور معمول انسان به طور روزانه به سراغ آن دسته از لباس های کمد خود رفته که در آن ها احساس بهتری داشته باشند. و طبیعتا بدون استفاده ماندن شلوار جین ته کمدتان به خاطر این بوده که یا رنگ آن را دوس ندارید، یا سایز آن با بدن شما متناسب نبوده و یا هم این که به طور کلی با فرم اندام شما هیچ سنخیت و هماهنگی ندارد.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین شلوار جین شلوار لی مردانه شلوار کتان مردانه دیجی کالا

راهنمای خرید شلوار جین

در واقع برای خرید یک شلوار جین مناسب نیاز بوده که پیش از اقدام به خرید نکاتی را در نظر داشته باشید. در این مقاله ما قصد داشته به صورت گام به گام شما را با نکات قابل توجه در زمان خرید شلوار جین آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید:

نکات قابل توجه در زمان خرید شلوار جین

 • رنگ

چیزی حدود 70 سال بوده که شلوارهای جین به بازار ایران راه پیدا نموده و طی این سال ها تقریبا تمامی رنگ های این شلوار تولید شده است. اما ما در این مقاله قصد داشته به صورت اختصار به معرفی رنگ ها و نحوه استفاده از آن ها در شلوار جین بپردازیم:

 1. رنگ‌های آبی روشن و طیف طوسی: این رنگ ها بیشتر در فصل بهار و تابستان کاربرد خواهند داشت.
 2. رنگ‌های آبی تیره و رنگ آبی معمولی شلوار جین: در شلوار جین مهم ترین رنگ ها را می توان از طیف آبی اصلی جین تا سرمه ای دانست و این رنگ ها در واقع در کلیه فصل ها قابل استفاده می باشند. همچنین به راحتی این رنگ شلوارها را می توان با تمامی لباس ها ست نمود و بسته به رسمی و یا غیر رسمی بودن موقعیت ها می توانید آن ها را با اکسسوری های گوناگون استفاده نمایید.
 3. رنگ مشکی: این رنگ بیشتر مناسب فصل زمستان بوده اما با این حال در دیگر فصول نیز قابل استفاده می باشند.
 4. سایر رنگ ها: طی ده سال گذشته تقریبا تمامی رنگ های یک جعبه مداد رنگی در تولید شلوار جین نیز به کار گرفته شده است که البته انتخاب آن ها کاملا سلیقه ای بود و قانون و محدودیت خاصی در مورد آن ها وجود نخواهد داشت.

 

 • فرم بدن و مدل شلوار

توجه به فرم اندام خود و تناسب آن با مدل لباس انتخابی نه تنها در انتخاب شلوار جین بلکه در کلیه لباس ها حائز اهمیت می باشد و عدم توجه به این موضوع ممکن بوده باعث شود بخش های مختلف بدن حجم ناخواسته ای پیدا نموده و یا این که زیبایی اندام شما با یک خطای دید تحت تاثیر قرار دهد. به طور کلی زنان و مردان هر یک دارای 5 نوع فرم بدن اصلی می باشند. این که شما دارای چه فرم بدنی هستید چندان مهم نیست نکته حائز اهمیت در این بین این بوده که شما بایستی با توجه به نوع فرم بدن خود به سراغ چه مدل لباسی بروید که بدنتان زیبا و بدون عیب نشان داده شود.

 1. فرم مثلث برعکس در زنان: اگردارای اندامی با فرم مثلث برعکس هستید توصیه می کنیم از شلوارهایی با فاق بلندتر استفاده کنید و تنها با این کار تقریبا همه مدل ها با اندام شما متناسب خواهند بود.
 2. فرم مثلث برعکس در مردان: به هیچ عنوان شلوارهای جین تنگ و اسکینی به این افراد توصیه نخواهد شد. چرا که ما به دنبال راهی برای ایجاد تعادل در بخش های مختلف بدن هستیم ولی جین های تنگ بدن را به همان شکل که بوده نشان خواهند داد. لذا برای بهتر دیده شدن این نوع اندام بهتر بوده کمک کنید که پایین تنه نیز حجم داده شود. از بین گزینه های مناسب برای این اندام می توان به شلوارهای بوت کات و راسته اشاره نمود.
 3. فرم مستطیل در زنان: به سراغ شلوارهای راسته و با فاق کوتاه بروید. بهترین رنگ ها برای شما رنگ های روشن به ویژگی سفید و آبی خیلی روشن می باشند.
 4. فرم مستطیل در مردان: شلوارهای راسته که کمی تنگ تر بوده برای شما مناسب می باشند.
 5. فرم مثلث در زنان: شلوارهای خیلی تنگ اصلا برای شما مناسب نخواهند بود و بهتر بوده از شلوارهای بوت کات راسته استفاده کنید. اما در صورتی که علاقه زیادی به پوشیدن شلوارهای تنگ دارید حتما بر روی آن تونیک یا مانتو به تن نموده و از شلوارهایی با فاق بلند استفاده کنید.
 6. فرم مثلث در مردان: رنگ های تیره برای شما مناسب خواهند بود. شلوارهایی به پا کنید که دارای مچی جمع و تنگ تری بوده و در بخش ران بر روی بدن شما گشادتر می ایستند.
 7. فرم بیضی در زنان: به جای شلوارهای فاق بلند از شلوارهای فاق کوتاه استفاده کنید. به هیچ عنوان از شلوارهای تنگ و اسکینی استفاده نکرده و سعی کنید از شلوارهای راسته و دمپا استفاده کنید. بهترین رنگ ها برای شما نیز رنگ های روشن به ویژه رنگ های سفید و آبی های خیلی روشن می باشند.
 8. فرم بیضی در مردان: شما بایستی به سراغ شلوارهایی رفته که کاملا اندازه شما بوده و حتی در صورت لزوم آن ها را کوتاه نمایید و به هیچ عنوان نگذارید شلوار شما در بخش پایین چین خوردگی پیدا کند. شلوارهای راسته بسیار ایده آل شما خواهند بود.
 9. فرم ساعت شنی در زنان: اگر چه تقریبا تمامی مدل ها به فرم بدن شما خواهد آمد اما شلوارهای فاق بلند به نسبت فاق کوتاه ها برای شما مناسب تر خواهند بود و همچنین در نظر داشته باشید که اگر قصد خرید شلوار دمپا گشاد را دارید باید تقریبا قسمت گشاد پایین شلوار به اندازه بخش ران شما باشد.
 10. فرم ذوزنقه در مردان: شما نیز می توانید تقریبا تمامی مدل ها و رنگ ها را انتخاب نمایید.

 • سایز شلوار جین:

یکی دیگر از موارد قابل توجه در زمان خرید یک شلوار جین سایز آن می باشد در واقع حتی اگر بهترین و زیباترین لباس دنیا را نیز داشته باشید اما سایز آن با شما یکی نباشد هیچ فایده ای نخواهد داشت و این لباس نیز به لباس های بلااستفاده ته کمد اضافه خواهد شد. لذا حتما پیش از خرید، اندازه های خود را با متر گرفته و در اتاق پرو نیز به سایز لباس توجه داشته باشید. در صورتی که قصد خرید اینترنتی داشته نیز حتما جدول اندازه ها را مد نظر قرار دهید.

در صورتی که شلوار انتخابی که به تن کرده اید خطوط افقی به خود گرفته بدون شک آن شلوار برای شما تنگ می باشد به ویژه اگر در بخش فاق خط های افقی زیادی ایجاد شده باشد، حتما به سراغ سایز بزرگ تری بروید. البته در نظر داشته باشید که زیاد از حد نیز شلوار شما گشاد نباشد و زیاد نیز در آن راحت نباشید چرا که جنس جین به گونه ای بوده که با گذشت زمان گشاد خواهد شد.

یک شلوار جین بایستی به خوبی سر جای خود بایستد به ویژه در بخش جیب های پشت سر. در صورتی که جیب های پشت پایین تر از باسن بیفتند باعث بد جلوه دادن فرم اندام شما خواهند شد.

کمر شلوار نیز بایستی درست اندازه شما باشد، برای اطمینان از این موضوع در بخش کمر شلوار انگشتان دست خود را از پشت بر روی کمر بگذارید، در صورتی که چهار انگشت خود را به خوبی در فاصله میان پوست و پارچه احساس کردید شلوار گشاد بوده چنانچه از دو انگشت کمتر جا شد شلوار برای شما تنگ می باشد. بهترین فاصله دو انگشت می باشد و باعث شده که راحت در آن بتوانید جا به جا شوید.

حتما در نظر داشته باشید که بعد از خرید نسبت به کوتاه نمودن پاچه های شلوار خود اقدام کنید. بهترین قد شلوار تا پاشنه پا خواهد بود تا امکان پوشیدن آن با کفش های گوناگون برای شما وجود داشته و نیز روی زمین نیز کشیده نشود. از مواردی که باعث کوتاه تر نشان داده شدن قد شما شده و جلوه نامناسبی به ظاهر شما داده لوله شدن پاچه شلوار و ایجاد خطوط افقی پایین پا به وسیله آن پارچه اضافی خواهد بود.

 • وزن پارچه:

از دیگر موارد مهم در انتخاب شلوار جین وزن پارچه بوده چرا که در نحوه قرارگیری لباس بر روی تن شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در واقع هر چه پارچه لباس شما سنگین تر بوده لباس بر روی بدن شما خشک تر خواهد ایستاد و هر چه نیز پارچه سبک تر بوده لباس لخت تر و نازک تر می باشد.

شلوارهایی با وزن زیر 250 گرم انتخاب بسیار مناسبی برای فصل تابستان خواهند بود چرا که فاصله میان تار و پود پارچه از هم بیشتر بوده و در نتیجه هوا بهتر در آن امکان رفت و آمد خواهد داشت. شلوارهایی که دارای وزن بین 250 تا 340 گرم بوده مناسب کلیه فصل های سال بوده و استقامت و دوام آن ها نیز بسیار بالاتر خواهد بود. و شلوارهایی با وزن 370 گرم به بالا اگر چه بسیار با دوام بوده اما تقریبا خشک بوده و به راحتی نمی توان با این از شلوارها راه رفته و حتی نشست. به طور معمول شلوارهیا مردانه از دو گروه آخر می باشند.

 • انعطاف پارچه:

پارچه های جین جزو پارچه های کشی بوده و به نسبت پنبه و الاستیک مورد استفاده در آن ها از انعطاف پذیری مختلفی برخوردار می باشند. در کلیه شلوارهای جین در بخش چپ کمر برگه اطلاعاتی به لباس دوخته شده که این اطلاعات نشان دهنده این بوده که لباس را در چه دمایی شسته و چطور آن را اتوکشی نمایید. اما یکی از اطلاعات مهمی که در زمان خرید باید آن را مد نظر قرار دهید نسبت پنبه  (cotton) و دیگر مواد مانند الاستیک می باشد. بهترین نسبت ۸۰:۲ بوده که در واقع نشان دهنده این بوده که پارچه این لباس 80 درصد از پنبه و 20 درصد از الاستیک می باشد. با افزایش پنبه به کار رفته در لباس، انعطاف پذیری آن نیز بیشتر خواهد شد.

 • پرو و خرید:

در آخر نیز باید بگوییم که حتما شلوار را در فروشگاه پرو کنید. بیشتر اتاق های پرو تنگ بوده و نورپردازی مناسب ندارند. لذا توصیه می کنیم بعد از پوشیدن لباس بیرون آمده و راحت تر و زیر نور مناسب تری به لباس درون تن خود نگاه کنید.

 

ماسک مو | شومیز زنانه | قیمت سماور گازی | کفش ورزشی زنانه | لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام | آموزش خصوصی سئو | حذف اکانت واتساپ با لینک مستقیم | بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده | بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده دیجی کالا | پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی | ربات دیلیت اکانت تلگرام | دانلود رایگان کتاب صوتی زندگی خودرا دوباره بیافرینید انتشارات ارجمند | کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی ها |

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات