کد خبر : 1275
تاریخ انتشار : جمعه 18 نوامبر 2022 - 23:16
737 views بازدید

قیمت و خرید دستگاه وافل ساز پارس خزر کوچک وافل ساز دستی دیجی کالا

چنانچه به تازگی قصد خرید یک دستگاه وافل ساز را داشته توصیه می کنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در این مقاله ما قصد داشته نکاتی را برای خرید دستگاه وافل سازی مناسب عنوان نماییم. وافل در واقع دسری همچون پنکک بوده و به عنوان صبحانه سرو خواهد شد. این دسر به همراه موارد گوناگونی چون کره و عسل و انواع میوه […]

چنانچه به تازگی قصد خرید یک دستگاه وافل ساز را داشته توصیه می کنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در این مقاله ما قصد داشته نکاتی را برای خرید دستگاه وافل سازی مناسب عنوان نماییم. وافل در واقع دسری همچون پنکک بوده و به عنوان صبحانه سرو خواهد شد. این دسر به همراه موارد گوناگونی چون کره و عسل و انواع میوه و بستنی خورده می شود. امروزه وافل را می توان دسری محبوب در بین ایرانیان دانست و در واقع به پای ثابت منوی اکثر کافی شاپ ها و بستنی فروشی ها تبدیل شده است. اما ممکن بوده شما بخواهید این دسر خوشمزه را در خانه به صورت خانگی تهیه نمایید. در چنین شرایطی وجود یک دستگاه وافل ساز در خانه می تواند بسیار کاربردی باشد.

قیمت و خرید اینترنتی دستگاه وافل ساز پارس خزر کوچک وافل ساز دستی دیجی کالا

راهنمای خرید دستگاه وافل ساز

جهت انتخاب یک وافل ساز مناسب بایستی مواردی را مد نظر قرار دهید این موارد عبارتند از:

 1. نوع وافل

در زمان خرید دستگاه وافل ساز یکی از موارد قابل توجه میزان عمق صفحات دستگاه می باشد. هر چه صفحات وافل ساز عمق بیشتری داشته وافل های تهیه شده کلفت تر بوده و با وافل سازهایی که صفحات آن ها کم عمق بوده امکان تهیه وافل های نازک تری وجود خواهد داشت. البته این موضوع به نوع طرز تهیه وافل نظیر بلژیکی، آمریکایی و… نیز وابسته خواهد بود.

با افزایش عمق صفحات وافل ساز حفره های ایجاد شده بر روی وافل نیز گودتر خواهند بود. وافل های کلفت درون آن ها نرم تر و یا در واقع مرطوب تر مانده و روی آن حالت ترد و کرسپی خواهد داشت.  پخت وافل های کلفت زمان بیشتری را طلب می نماید. رسپی هایی نظیر رسپی بلژیکی برای پخت وافل سازهای عمیق انتخاب مناسب تری می باشند. اما وافل سازهایی که صفحات آن ها عمق کمتری داشته وافل حاصله درون آن ها نازک تر بوده و برای رسپی‌هایی مثل رسپی وافل آمریکایی مناسب می باشند. از این رو شما بایستی ببینید که بیشتر به وافل کلفت علاقه مندید یا نازک.

 1. انتخاب نوع وافل ساز

به طور کلی دستگاه های وافل ساز را می توان به انواع زیر دسته بندی نمود:

 • وافل‌ساز چندکاره بعضی از دستگاه های وافل ساز دارای چند صفحه مجزا و قابل تعویض می باشند. به عنوان نمونه از صفحه مخصوص گریل یا صفحه مسطح برای پخت پنکیک و تخم‌مرغ نیز برخوردار می باشند. در حقیقت می توان گفت که شما با خرید این نوع از وافل سازها توانسته در کنار امکان پخت وافل ساز از امکانات دیگری نیز بهره مند گردید. اگر آشپزخانه شما فضای کمی داشته بدون شک این دستگاه های می توانند بسیار کاربردی باشند.

 • وافل‌ساز چرخان: این نوع از وافل سازها با توجه به دسته بلندی که داشته به شما این امکان را داده تا آن ها را 180 درجه بچرخانید. پخت وافل در این دستگاه ها یکنواخت تر بوده و هر دو سوی وافل کاملا ترد و کریسپی خواهد شد. چرا که در شرایط عادی به طور معمول بخش زیرین خمیر زودتر به رنگ طلایی در خواهد آمد. اما در صورتی که امکان چرخاندن دستگاه وجود داشته روی خمیر نیز خیلی خوب پخته می شود. اگر چه هر دو طرف دستگاه وافل ساز دارای المنت بوده اما خمیر ریخته شده درون دستگاه با توجه به نیروی جاذبه به سوی پایین کشیده شده  از این رو بخش پایینی زودتر پخته خواهد شد. اما در وافل سازهای چرخان پخت هر دو طرف وافل به صورت یکسان انجام خواهد شد. اما گفتنی است که این نوع از دستگاه های وافل ساز فضای بیشتری را اشغال خواهند نمود. و همچنین یک وافل ساز خوب نباید حتما چرخان باشد.

 • وافل‌ساز روگازی این مدل از وافل سازها امکان قرار گیری بر روی شعله مستقیم را خواهند داشته و به طور معمول ساخته شده از چدن می باشند. این نوع از وافل سازها به غیر از استفاده در خانه برای کمپینگ ها نیز کاربردی می باشند.

 

 1. جنس صفحات

صفحات وافل ساز نیز بسته به پوششی که داشته به دو دسته تقسیم می شوند:

 • پوشش نچسب: وافل ها خیلی راحت از صفحات نچسب جدا شده و از آن جایی که وافل ها به این صفحات نچسبیده تمیز کردن آن ها نیز بسیار راحت می باشد. اما بایستی در نظر داشته باشید که حتما این صفحات با دست شستشو داده شده و همچنین بر روی آن ها خط نیفتد. سطوحی که دارای پوشش نچسب داشته چنانچه خطی بر روی آن ها افتاده و یا این که پوسته پوسته شده دیگر قابل استفاده از آن ها مضر خواهد بود.

 • پوشش چدنی: این سطوح بسیار بادوام بوده اما برای جلوگیری از چسبیدن وافل ها به آن ها بایستی هر چند وقت یک بار به روشی خاصی روغن مالی گردند. علاوه بر آن سطوح چدنی برای داغ شدن به زمان بیشتری احتیاج خواهند داشت.

۴. تعداد و شکل وافل‌ها

وافل سازهای تک خانه در هر بار پخت تنها یک وافل به شما تحویل خواهند داد این در حالی است که وافل سازهای چند خانه به شما این امکان را داده تا خمیری که تهیه نموده اید را زودتر پخت کنید. به طور معمول در کافی شاپ ها از وافل‌سازهای صنعتیِ چندخانه استفاده می شود و حتی بعضی از وافل‌سازهای صنعتی دارای چند صفحه پخت مجزا می باشند.

شکل و سایز صفحات وافل سازها با هم متفاوت بوده و انتخاب نوع دایره ای یا چهارگوش آن ها به سلیقه شما برمی گردد. بعضی از وافل سازها نیز دارای صفحاتی با اشکال فانتزی نظیر میکی موس نیز در بازار موجود بوده که بدون شک برای تهیه صبحانه ای جذاب برای کودکان بسیار ایده آل خواهند بود.

۵. سرعت پخت

هر مدل و برند وافل سازها دارای سرعت پخت متفاوتی خواهند بود. بعضی از نمونه ها کمی دیر آمادگی لازم برای شروع کار را پیدا می نمایند. بعضی از مدل ها نیز مابین هر بار پخت نیاز داشته که دوباره گرم شوند. در وافل سازهای خانگی ممکن بوده تفاوت سرعت های چند دقیقه ای چندان به چشم نیاید، هر چند که این روزها همه به دنبال دستگاه هایی بوده که سریع تر عمل کنند؛ اما در کافی شاپ ها سرعت این دستگاه حائز اهیمت خواهد بود و ممکن بوده عدم امکان پخت سریع وافل ها موجبات نارضایتی مشتریان را فراهم نمایید. اما این را به یاد داشته باشید که سرعت پخت بالا زمانی ارزشمند بوده که دستگاه از قابلیت پخت یکنواخت نیز بهره مند باشد.

۶. تنظیم دما و تایمر

در صورتی که دستگاه وافل ساز انتخابی شما مجهز به قابلیت تنظیم دما و تایمر بوده شما این امکان را خواهید داشت  که خود میزان درجه ترد و طلایی‌شدن را تعیین نمایید. اما وافل سازها دارای محدوده دمایی متفاوت می باشند. به طبع هر چه محدوده قابل تنظیم دستگاه وسیع تر بوده شما راحت تر حق انتخاب خواهید داشت.

۷. قابلیت‌های جانبی

یکی از کاربردی ترین قابلیت های جانبی در وافل سازها اخطار نوری یا صوتی می باشد. جهت اطلاع از پخته شدن وافل ها شما بایستی به ناچار درب دستگاه را باز نمایید اما در صورت عدم آماده بودن وافل ها روند پخت دچار اختلال خواهد شد. به همین دلیل بیشتر دستگاه های وافل ساز برای اطلاع دادن زمان پخته شدن وافل ها مجهز به اخطار نوری یا صوتی می باشند. اما در زمان خرید توجه داشته باشید که چراغ آماده به کار دستگاه با چرغ اعلام پایین پخت متفاوت خواهد بود. بعضی از وافل سازها جهت اعلام آماده بودن وافل ها از هشدار صوتی برخوردار بوده و این موضوع باعث شده که افرادی که دارای حواسی پرت بوده و به طور کلی از یاد برده که دسری در مرحله پخت دارند با خیالی آسوده از این دستگاه استفاده نمایند. اما اخطار نوری نیز کاملا کفایت می نماید.

۸.  نحوه شست‌وشو

صفحات جداشونده با پوشش نچسب وافل سازها برای شست‌وشو مناسب تر می باشند زیرا به راحتی می توان این صفحات را از دستگاه جدا نموده و در سینک شست. در صورتی که نچسب بوده احتیاجی به سابیده شدن نیز نخواهند داشت. اما صفحاتی که قابل جدا شدن نبوده برای شستشو شما را به دردسر خواهند انداخت. و ممکن است حتی پس از چند بار استفاده به طور کلی از خیر استفاده از این دستگاه بگذرید. لذا حتما در زمان خرید این موضوع را نیز مدنظر قرار دهید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات