کد خبر : 3847
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فوریه 2023 - 19:34
82 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین پرینتر لیزری ارزان قیمت خانگی سیاه و سفید دیجی کالا

این روزها استفاده از پرینترهای لیزری بسیار رایج شده است. با همگی تر شدن استفاده از اسمارت فون ها و نیز با قرار گیری ابزارهای گوناگون جهت ذخیره اطلاعات در اختیار افراد دیگر چاپ اسناد و مدارک به حداقل رسیده است، زیرا امکان ذخیره سازی همیشگی این اسناد وجود خواهد داشت. اما با این وجود هنوز هم عده ای از افراد استفاده زیادی از این […]

این روزها استفاده از پرینترهای لیزری بسیار رایج شده است. با همگی تر شدن استفاده از اسمارت فون ها و نیز با قرار گیری ابزارهای گوناگون جهت ذخیره اطلاعات در اختیار افراد دیگر چاپ اسناد و مدارک به حداقل رسیده است، زیرا امکان ذخیره سازی همیشگی این اسناد وجود خواهد داشت. اما با این وجود هنوز هم عده ای از افراد استفاده زیادی از این پرینترها داشته و اقدام به پرینت گرفتن اسناد مختلف خود به کمک این پرینترها خواهند نمود.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین پرینتر لیزری ارزان قیمت خانگی سیاه و سفید دیجی کالا

راهنمای خرید پرینتر لیزری

پیشرفت تکنولوژی باعث شده این روزها شاهده پرینترهای مختلفی باشیم که هر یک از آن ها کارکرد خاص خود را دارند. تنوع پرینترهای لیزری موجود در بازار بسیار زیاد بوده و می توان آن ها را با وجود سادگی که داشته پیچیده دانست. ما در این مقاله قصد داشته به معرفی پرینترهای لیزری مختلف پرداخته تا پس از آشنایی با کاربرد هر یک از آن ها اقدام به خرید پرینتر لیزری مناسبی نمایید.

انواع پرینترهای موجود در بازار

  • پرینتر جوهر افشان

به طور معمول از پرینترهای جوهر افشان جهت مصارف خانگی استفاده شده و قیمت آن ها نیز به نسبت سایرین مناسب تر می باشد. کارایی و قابلیت های این نوع از پرینترها همچون پرینترهای لیزری بوده اما با این حال خرید آن ها جهت استفاده در شرکت ها و دفاتر پیشنهاد نمی شود.

  • خرید پرینتر لیزری

این نمونه از پرینترها با توجه به کیفیت و کارایی مطلوبی که داشته بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و در واقع به دو گروه تقسیم می گردند:

پرینتر لیزری تک کاره:  از این نمونه از پرینترهای لیزری تنها برای چاپ استفاده می شود.

پرینتر لیزری چند کاره:  این پرینترها در کنار قابلیت چاپ امکانات دیگری را نیز در اختیار شما قرار داده و گاهی اوقات نیز همچون یک دستگاه فکس عمل خواهند نمود.

پرینتر لیزری رنگی:  این نمونه از پرینترها به شما این امکان را داده تا اقدام به چاپ بروشورها، کاتولوگ ها و متن های حاوی تصاویر گرافیکی نمایید. اگر چه می توان به کمک این پرینترها عکس رنگی نیز چاپ نموده اما به هر حال کیفیت این عکس چندان باکیفیت نخواهد بود زیرا در این پرینترها قابلیت چاپ عکس وجود ندارد.

به طور معمول مصرف کنندگان پرینترها به سه گروه تقسیم می گردند:

  • گروه اول همان کاربران خانگی بوده که به طور معمول خانواده دانش ­آموزان و یا دانشجویان هستند. این گروه از افراد تنها از پرینتر جهت به چاپ رساندن مطالب و یا تکالیف استفاده نموده و یک پرینتر معمولی نیز انتظارات آن ها را برآورده خواهد ساخت. صرف هزینه جهت خرید یک پرینتر حرفه ای برای این دسته از افراد بی مورد بوده و می توانند با قیمتی مناسب پرینترهای جوهر افشان معمولی و یا رنگی را خریداری نمایند.
  • گروه دوم شرکت ها و دفاتر کوچک بوده که بایستی از پرینترهای حرفه ای تر استفاده نمایند، برای این گروه پرینترهای رنگی جوهر افشان یا پرینتر لیزری انتخاب مناسبی خواهد بود.
  • گروه آخر نیز کمپانی های بزرگی بوده که بایستی برای کار خود از پرینترهای کاملا حرفه ای کمک بگیرند چرا که این گروه بیشترین میزان استفاده از پرینترها را دارند. انتخاب نوع پرینتر توسط این گروه نیز بسته به نوع کار آن ها متفاوت خواهد بود.

توان کاری پرینتر

از نظر توان کاری پرینترها به انواع مختلف پرینترهای خانگی، خانگی سنگین، اداری سبک و اداری سنگین تقسیم خواهند شد. به طور معمول تعریف توان کاری پرینترها در محدوده ۱۰۰۰ تا ۱۰۰.۰۰۰ و یا بیشتر انجام خواهد شد. در زمان خرید پرینتر لیزری برای تشخیص توان بایستی سینی مخصوص قرار گیری کاغذ که درون پرینتر تعبیه شده بررسی شود. به طور معمول پرینترهای خانگی که  سینی آن ها 100 برگه ای بوده از توان متری برخوردار بوده و جهت مصارف خانگی کاملا مطلوب می باشند. پرینترهایی که از ظرفیت 200 برگه ای به بالا برخوردار هستند انتخاب مناسبی برای استفاده در اداره ها و دفاتر می باشند. برخی از پرینترهای موجود در بازار نیز از گنجایش تا سقف  1000 برگه ای برخوردار هستند. اگر چه امکان قرار دادن کاغذهای افزون بر ظرفیت دستگاه ها نیز وجود داشته اما توصیه می گردد مطابق با ظرفیت هر دستگاه از آن استفاده شود. چرا که استفاده بیشتر از ظرفیت از یک دستگاه باعث کمتر شدن عمر آن شده و مدت کمتری دوام خواهد داشت.

اتصالات پرینتر

پرینترها به طور معمول از طریق درگاه یو اس بی به کامپیوترها اتصال داده می شوند، به غیر از مواردی که پرینترها قدیمی بوده که در این شرایط درگاه مورد استفاده در آن ها درگاه پارالل خواهد بود. برخی دیگر از پرینترها نیز از درگاه شبکه یا  ETHERNET برخوردار می باشند. این درگاه باعث  سهولت به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه شده و از این رو دیگر احتیاجی به اتصال پرینتر به کامپیوتری نبوده و تنها پس از قرارگیری پرینتر در شبکه، کلیه رایانه ها امکان استفاده از آن را خواهند داشت. در برخی از پرینترهای به روزتر نیز قابلیت بی سیم  (WIFI) وجود داشته که به کمک آن می توان این پرینترها را به دستگاه ها اتصال داده و حتی شما توانسته با اتصال پرینتر به گوشی هوشمند خود اسناد درون آن را به چاپ برسانید. جهت برقراری اتصال بی سیم می توان به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم اقدام نمود.

چاپ دو رو پرینتر (Duplex)

تا مدت ها پس از عرضه پرینترها تنها امکان چاپ یک رو در آن ها وجود داشته که این موضوع باعث اصراف در استفاده از کاغذها می شد. این روزها پرینترهای لیزری خوب از قابلیت چاپ دو رو نیز برخوردار می باشد. تا پیش از روی کار آمدن پرینترهای با قابلیت چاپ دو رو افراد در زمان چاپ اسناد با مشکلات بسیاری رو به رو می شدند. اما این روزها قابلیت Duplex در پرینترها سبب شده که به طور خوکار چاپ در هر دو سوی کاغذ انجام گردد.

سرعت و کیفیت چاپ پرینتر

وضوح چاپ در پرینترهای لیزری به طور معمول ۶۰۰dpi بوده که این میزان برای چاپ کیفیت مناسبی به شمار می آید. هر چند که در این کیفیت و وضوح عواملی چون تکنولوژی استفاده شده در پرینتر نیز تاثیرگذار خواهد بود. یکی دیگر از موارد قابل توجه در زمان خرید پرینترها سرعت چاپ در آن ها می باشد. به طور معمول بیشتر پرینترهایی لیزری از سرعت چاپ 10 تا 20 برگه در دقیقه برخوردار می باشند. برخی از پرینترهای موجود در بازار نیز اگر چه دارای سرعت چاپ 30 برگه به بالا بوده اما احتمال داشته وضوح و کیفیت چاپ در آن ها کاهش یابد. بهتر بوده برای کارایی بیشتر دستگاه به سراغ دستگاه های با سرعت 20 برگ در دقیقه بروید.

تغذیه خودکار ADF

با وجود قابلیت ADF در پرینترهای چند کاربره که از ویژگی کپی نمودن برخوردار هستند احتیاجی به قرار دادن تک به تک برگه ها در پرینتر نمی باشد چرا که این قابلیت سبب شده تنها نیاز بوده که شما کاغذها را در سینی تغذیه دستگاه گذاشته تا برگه خود به طور اتوماتیک به درون دستگاه رفته و کپی انجام شود. اما گفتنی است ظرفیت این سینی تغذیه محدود بوده و به طور معمول تا 35 برگه می توان درون آن ها گذاشت. اما این نکته را نیز بایستی عنوان نموده که حساسیت این قابلیت بالا بوده و بایستی برگه های قرار گرفته درون آن کاملا صاف و نو باشند.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات