کد خبر : 1322
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 نوامبر 2022 - 10:12
91 views بازدید

قیمت و خرید بهترین اسکیت برد دخترانه ارزان حرفه ای دیجی کالا

اسکیت برد در واقع ورزشی بوده که در کنار هیجانی که داشته ممکن بوده زمین خوردن و درد کشیدن های بسیاری را نیز به همراه داشته باشد. اما بدون شک این ورزش برای افراد اهل هیجان تجربه ای بسیار لذت بخش خواهد بود. راهنمای خرید اسکیت برد پس اگر شما نیز مایل بوده این ورزش هیجان انگیز را تجربه نمایید توصیه می کنیم پیش از […]

اسکیت برد در واقع ورزشی بوده که در کنار هیجانی که داشته ممکن بوده زمین خوردن و درد کشیدن های بسیاری را نیز به همراه داشته باشد. اما بدون شک این ورزش برای افراد اهل هیجان تجربه ای بسیار لذت بخش خواهد بود.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین اسکیت برد دخترانه ارزان حرفه ای دیجی کالا

راهنمای خرید اسکیت برد

پس اگر شما نیز مایل بوده این ورزش هیجان انگیز را تجربه نمایید توصیه می کنیم پیش از خرید اسکیت برد حتما این مقاله را تا انتها بخوانید چرا که در این مقاله ما قصد داشته نکاتی کلیدی را برای خرید یک اسکیت برد مناسب عنوان نماییم پس با ما همراه باشید:

نکات قابل توجه در زمان خرید یک اسکیت برد مناسب

نحوه استایل اسکیت برد

یک تخته اسکیت برد به طور معمول متشکل از بخش های گوناگونی نظیر واشر، مهره محور، پیچ و مهره، تخته اسکیت برد، صفحه پایه، چرخ‌ها، یاتاقان و… می باشد و طراحی و ساخت هر اسکیت بردی براساس کاربرد و نوع استفاده ای که داشته با دیگری متفاوت خواهد بود. از این رو در زمان خرید یک اسکیت برد پیش از هر کاری بایستی هدف خود را از خرید این وسیله تعیین نمایید. برای مثال باید ببینید تنها اسکیت برد را برای تفریح و استفاده گه گاه نیاز دارید و یا این که قصد داشته این ورزش را به صورت حرفه ای دنبال نمایید.

بدون شک اسکیت برد مورد استفاده در زمین های مخصوص اسکیت برد موجود در پارک ها و جایگاه های ورزشی با اسکیت مناسب انجام حرکات حرفه ای یکسان نخواهد بود.

گفتنی است که متداول ترین اسکیت بردها مستطیل شکل بوده و دو سوی آن نیز نیم دایره ای می باشد؛ در واقع به این نوع از اسکیت بردها چوب بستنی شکل یا  popsicle نامیده می گردند. علاوه بر آن در بیشتر اوقات صفحه های اسکیت به صورت قرینه با یکدیگر می باشند. البته برخی از اسکیت بردها نیز دارای صفحاتی نوک تیز و با اشکال فانتزی می باشند. لذا شما بایستی هدف خود از خرید اسکیت برد را تعیین کنید.

عرض و طول مناسب یک اسکیت برد

همان گونه که پیش از این نیز گفتیم شما به عنوان اولین گام در زمان خرید اسکیت برد بایستی هدف خود را از خرید این وسیله مشخص نموده و تعیین کنید که آیا یک فرد مبتدی بوده و یا به صورت حرفه ای کار می کنید. در صورتی که آماتور هستید توصیه می کنیم از انتخاب اسکیت بردهایی که دارای تخته ای بسیار باریک هستند خودداری نمایید. به طور معمول پهنای مناسب برای افراد مبتدی 22 سانتی متر می باشد لذا سعی کنید اسکیت برد انتخابی شما از این مقدار کمتر یا بیشتر نباشد.

اگر چه صفحه باریک اسکیت برد چالش ها و جذابیت های بیشتری را به بار خواهند آورد اما استفاده از آن ها برای افراد مبتدی به هیچ عنوان توصیه نخواهد شد. صفحه باریک تر اسکیت بردها این امکان را به افراد داده تا حرکات نمایشی بیشتری را پیاده نمایند اما بهتر بوده قدم به قدم پیش رفته و اول از همه با اسکیت بردهای پهن تر آموزش های لازم را دیده و پس از آن به سراغ اسکیت بردهایی با تخته باریک تر بروید. طول صفحه اسکیت برد نیز مانند عرض آن از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

به طور معمول طول استاندارد یک اسکیت برد مناسب افراد تازه کار تقریبا بین 70 تا 80  سانتی متر می باشد. در صورت زیاد بودن عرض صفحه اسکیت برد در زمان اجرای تکنیک های اسکیت بردینگ به نیرو و انرژی بسیار بیشتری نیاز خواهد بود. از سوی دیگر کم بودن عرض اسکیت برد نیز مانع از حفظ تعادل فرد به خوبی در زمان ورزش می گردد. از این رو بهتر بوده افراد تازه کار از اسکیت بردهایی با عرض 22 و طول 70 تا 80 سانتی متر استفاده نمایند.

شیب صفحه اسکیت برد

بعد از بررسی درست و صحیح طول و عرض صفحه اسکیت برد حال بایستی شیب دو بخش انتهایی صفحه اسکیت برد را مورد بررسی قرار دهید. در واقع منظور از شیب دو بخش انتهایی همان دو قسمت خمیده صفحه اسکیت برد در راستای محور y می باشد. هر چه شیب این بخش بیشتر بوده اسکیت برد مورد نظر برای افراد حرفه و کاربلد مناسب تر است و افراد تازه کار بهتر بوده به سراغ اسکیت بردهایی با شیب کمتر بروند.

گفتنی است که این شیب به فرد این امکان را داده تا به خوبی حرکات چرخشی، پرش از مانع و ارتفاع‌ها را اجرا نموده و بر روی حرکات و تعادل اسکیت برد به خوبی کنترل داشته باشد. اما از آن جایی که افراد آماتور قادر به حفظ کنترل مطلوب حرکات خود نبوده این نوع از اسکیت بردها برای آن ها انتخاب مناسبی نخواهد بود. از این رو بهتر بوده اگر به تازگی قصد داشته این ورزش هیجان انگیز را یاد بگیرید به نوع کم شیب اسکیت بردها قناعت نموده و خرید اسکیت بردهای شیب دار را به بعد از یادگیری کامل موکول نمایید.

چرخ‌های اسکیت برد

از دیگر نکات قابل توجه در زمان خرید اسکیت برد چرخ های آن می باشد. در صورتی که تازه کار هستید پیشنهاد می شود به سراغ اسکیت بردی رفته که دارای سختی چرخ بین a96 و a99 باشد. در واقع بهترین انتخاب برای افراد مبتدی اسکیت بردی برخوردار از چرخ هایی با سختی متوسط و اندازه نه چندان بزرگ می باشد. در حقیقت چرخ های بزرگ و سفت منجر به حرکت سریع افراد شده و چرخ های کوچک و نرم سرعت کمتری را به بار آورده و نیز از آن جایی که سطح تماس ببیشتری با زمین داشته برای حرکت نیروی کمتری طلب خواهند نمود.

در کل چرخ های بزرگ و نرم تر اگر چه سرعت فرد اسکیت برد باز را بیشتر نموده اما مانور دادن و اجرای حرکات نمایشی را برای او دشوارتر می سازند. در حالی که چرخ های کوچک و سخت تر شتاب بیشتری داشته و راحت تر می توان به کمک آن ها حرکات نمایشی و فنی اجرا نمود.

کیفیت یاتاقان‌های اسکیت برد

یاتاقان های یک اسکیت برد نیز از مواردی بوده که در زمان خرید یک اسکیت برد بایستی مدنظر قرار داده شود. هر چه یاتاقان های یک اسکیت برد از کیفت بالاتری برخوردار بوده اسکیت برد مورد نظر از نظر دوام و طول عمر، حرکت و چرخش و نیز روان بودن چرخ ها در سطح بسیار مطلوب تری قرار خواهد داشت. یاتاقان ها (بلبرینگ) با اتصال چرخ های اسکیت برد به تیغه محور آن، حرکت چرخ ها را آسان تر نموده و نیز سبب وارد شدن نیرویی یک اندازه در چرخ های اسکیت برد می گردد. یکی از کشورهای تولیدکننده یاتاقان کشور سوئیس بوده که به طور معمول یاتاقان های این کشور از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

توصیه می شود در زمان خرید اسکیت برد به کشور سازنده یاتاقان ها دقت نموده و تا جای ممکن از خرید اسکیت بردی با یاتاقان هایی چینی خودداری نمایید چرا که احتمال داشته کیفیت آن ها چندان مناسب نباشد. لزوما یاتاقان های مورد استفاده در اسکیت برد شما نیاز نبوده قیمت و کیفیت بسیار بالایی داشته باشند و همین که کیفیت آن ها در سطح معمول قرار داشته باشد کفایت می کند. تنها کافی است که جهت ماندگاری و افزایش طول عمر یاتاقان ها مراقب بوده که زیاد اسکیت برد شما گلی و خیس نشود.

برخورداری از بوش (بوشینگ) استاندارد

یکی از قطعات مورد استفاده در اسکیت برد بوش یا بوشینگ بوده که در بین صفحه پایه و هنگر واقع شده و سبب شده چرخش اسکیت برد به صورت کاملا نرم انجام شود.  در حقیقت در صورت سفت بودن بیش از حد بوش های مورد استفاده در ساخت اسکیت برد، در زمان طی نمودن مسیر چرخشی، اسکیت برد مقاومت زیادی از خود نشان داده و چرخش سختی خواهد داشت. در حالی که با بوش نرم به راحتی می توان چرخش نمود.

به طور معمول در ساخت اسکیت بردها از بوش های دارای سختی های متفاوتی استفاده می شود و میزان سختی بوش ها نیز اثرگذاری مستقیمی بر روی دوام، ریباند و چرخش اسکیت برد خواهد شد. البته از این نظر نگرانی نداشته باشید چرا که به طور معمول بیشتر اسکیت بردهای موجود در بازار از بوش های متناسب افراد مبتدی برخوردار می باشند. اما در صورت سست بودن بوش ها شما تنها نیاز بوده اقدام به محکم نمودن مهره های محور صفحه اسکیت نمایید. یا چنانچه وزن شما نسبتا بالا بوده و دارای جثه بزرگی هستید بهتر بوده به سراغ اسکیت بردهایی با بوش های سخت تر از بوش های به کار رفته در اسکیت بردهای معمولی بروید.

نوار گریپ

نوار گریپ Grip tape  نوعی نوار چسب مخصوص بوده که بر روی تخته اسکیت برد چسبانده خواهد شد. جهت ایجاد اصطکاک و چسبندگی مابین پاهای فرد و صفحه اسکیت برد سطح رویی نوار گریپ به شکل دانه دانه ساخته خواهد شد. به نوعی این نوار مانع از لغزش پاهای فرد اسکیت سوار در زمان اجرای تکنیک ها و مانورهای گوناگون خواهد شد. به طور معمول نوار گریپ ها از نظر طرح و رنگ تنوع بسیاری داشته اما بهترین حالت این بوده که نوار گریپ اسکیت انتخابی شما تیره یا سیاه باشد چرا که در مقایسه با نوار گریپ های شفاف و رنگی از کیفیت و دوام بالاتری برخوردار بوده و علاوه بر آن نازک تر می باشند.

عدم تاثیرگذاری سایز کفش شما بر عرض اسکیت برد

شاید در زمان خرید اسکیت برد گمان کنید که با توجه به بزرگ بودن سایز کفش شما، اسکیت برد اسکیت برد انتخابی شما نیز بایستی دارای عرض زیادی باشد. اما واقعیت آن است که به هیچ عنوان سایز پا  کفش شما در عرض صفحه اسکیت برد تاثیری نخواهد داشت. البته این به این معنا هم نبوده که سایز پای شما حتی می تواند به اندازه یک بسکتبالیست بلند قد بزرگ باشد. خب به طبع اگر پای شما تا این اندازه بزرگ بوده وزن شما نیز سنگین خواهد بود. در چنین حالتی بهترین انتخاب اسکیت بردی با صفحه عریض خواهد بود.

برند دلیلی بر کیفیت بالای اسکیت برد نمی باشد

خیلی از افراد بر این باورند که برند بودن یک محصول نشان دهنده کیفیت و مرغوبیت آن خواهد بود. در حالی که برند محصول مورد نظر چندان مهم نبوده و تنها بایستی در نظر داشته باشید که صفحه اسکیت برد شما مرغوب و باکیفیت باشد. خیلی از شرکت های سازنده اسکیت برد، جهت تهیه تخته های اسکیت برد خود به سراغ تولیدکنندگان مخصوص تخته اسکیت برد رفته و به طور معمول بیشتر تخته اسکیت بردها تشکیل شده از چوب افرای فشرده و دست کم ۷ لایه فشرده می باشند.

خیلی از فروشندگان مدعی بوده که بهترین محصول را داشته و خرید از برندی که معروف نبوده یک اشتباه بزرگ به شمار آمده و خیلی زود صفحه اسکیت بردی که از این برند خریداری نموده خواهد شکست. در حالی که به هیچ عنوان این گونه نخواهد بود. همان گونه که پیش از این گفتیم بیشتر تولیدکنندگان اسکیت برد از شرکت هایی که در زمینه تولید صفحه اسکیت برد فعالیت داشته صفحات خود را خریداری خواهند نمود. لذا کیفیت صفحه اسکیت برد و برند بودن هیچ منافاتی با یکدیگر نخواهند داشت و حتی اگر اسکیت برد انتخابی شما خیلی زود آسیب دیده و بشکند نیز این واقعا یک بدشانسی می باشد!

توصیه ما به شما این است که حتما به خوبی اصول و فنون اسکیت برد را تعلیم دیده تا بدین طریق به خوبی از اسکییت برد خود مواظبت نموده و خیالتان از بابت آُسیب ندیدن اسکیت بردتان راحت باشد. تنها حدالمقدر از خرید اسکیت بردهای چینی خودداری نمایید. چرا که نسبت به دیگر اسکیت بردها دارای کیفیت پایین تری می باشند.

توجه به استحکام تیغه (Trucks) اسکیت برد

تیغه نیز یکی دیگر از اجزای یک اسکیت برد می باشد. تیغه در واقع اتصال دهنده چرخ ها و بلبرینگ به صفحه اسکیت برد بوده و به طور معمول ساخته شده از فلز و انواع آلیاژهای آلومینیومی می باشد. تیغه متشکل از دو بخش اصلی صفحه پایه و معلق کننده یا هنگر ((Hanger بوده و به نوعی این دو بخش اتصال دهنده تیغه به تخته اسکیت برد می باشند. محور حرکتی اسکیت برد نیز در این بخش واقع شده است.

جهت افزایش دوام اسکیت برد انتخابی خود و عدم آسیب دیدگی چرخ ها و بلبرینگ حتما در نظر داشته باشید که تیغه اسکیت بردی که خریداری می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. چرا که همان طور که گفتیم تیغه در اتصال چرخ‌ها و بلبرینگ به صفحه اسکیت برد نقش بسیار مهمی ایفا خواهد نمود. در صورتی که تیغه چندان مقاوم نبوده در زمان اجرای حرکت‌های نمایشی توسط اسکیت سوار فشار زیادی را متحمل شده و احتمال آن که اسکیت برد آسیب ببیند بسیار افزایش خواهد یافت.

خودداری از صرف هزینه زیاد در خرید اولین اسکیت بردتان

خب تا این جا به خوبی فهمیدیم که هر یک از بخش های تشکیل دهنده اسکیت برد نظیر صفحه، چرخ‌ها، بلبرینگ، نوار گریپ، طول و عرض صفحه و… بایستی از چه ویژگی های برخوردار باشد. به عنوان نکته آخر نیز باید عنوان نماییم که در صورتی که برای اولین بار قصد خرید اسکیت برد را دارید زیاد هزینه نکرده و به خرید یک اسکیت برد معمولی اکتفا نمایید.

شما در واقع توانسته در ابتدا یک اسکیت معمولی انتخاب نموده و پس از ان که به خوبی با تمام اصول و فنون اسکیت سواری آشنا شدید کم کم قطعات پیشرفته تری را به آن اضافه کنید. در واقع اسکیت بردها از قابلیت تعویض قطعات برخوردار می باشند و به همین دلیل نیازی به خرید بهترین قطعات در اولین خرید نمی باشد.

حرف پایانی

اگر شما نیز علاقه زیادی به تجربه اسکیت سواری داشته و به تازگی قصد یادگیری این ورزش را داشته بدون شک نکات ذکر شده در این مقاله به شما کمک نموده تا اسکیت برد مناسبی را براساس نیاز خود انتخاب و خریداری نمایید.

 

ماسک مو | شومیز زنانه | قیمت سماور گازی | کفش ورزشی زنانه | لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام | آموزش خصوصی سئو | حذف اکانت واتساپ با لینک مستقیم | بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده | بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده دیجی کالا | پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی | ربات دیلیت اکانت تلگرام | دانلود رایگان کتاب صوتی زندگی خودرا دوباره بیافرینید انتشارات ارجمند | کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی ها |

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات