کد خبر : 3807
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فوریه 2023 - 12:55
452 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین بخارشوی مبل و فرش دستی کوچک دیجی کالا

ما در این مقاله قصد داشته برای اثبات این موضوع که یک دستگاه بخارشوی به خوبی قادر بوده منزل و سایر سطوح را به خوبی تمیز نموده دلایلی را عنوان نماییم. این دستگاه از آن جایی که باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شما شده می توانید در خانه شما نقشی موثر و بسیار مفید در انجام کارها داشته باشد. برای آشنایی با مزایای […]

ما در این مقاله قصد داشته برای اثبات این موضوع که یک دستگاه بخارشوی به خوبی قادر بوده منزل و سایر سطوح را به خوبی تمیز نموده دلایلی را عنوان نماییم. این دستگاه از آن جایی که باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شما شده می توانید در خانه شما نقشی موثر و بسیار مفید در انجام کارها داشته باشد. برای آشنایی با مزایای استفاده از دستگاه های بخارشوی  پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین بخارشوی مبل و فرش دستی کوچک دیجی کالا

راهنمای خرید بخارشوی

این روزها دیگر شستشوی دستی سطوح به کمک طی و مواد شوینده قدیمی شده و از آن جایی که بسیار سخت و زمان بر بوده و با توجه به مضراتی که مواد شوینده مثل سفیدکننده و آمونیاک بر روی سلامتی افراد گذشته کمتر کاربرد خواهد داشت.

این در حالی است که دستگاه بخار شوی به طور کلی انجام امور نظافتی سطوح مختلف را متحول نموده و شما را از خرید بسیاری از شوینده ها معاف خواهند نمود.

برای نظافت خانه علی الخصوص اگر در خانه دارای کودک خردسال بوده و یا این که در خانه ای بسیار بزرگ زندگی می کنید بدون شک بخارشوی  با توجه به کاهش مصرف انرژی و مواد شوینده و نیز هزینه ها برای شما وسیله ای بسیار کارآمد خواهد بود.

همان طور که می دانید بخار آب یک منبع قوی برای تمیز نمودن سطوح مختلف محسوب می گردد؛ چرا که بخار آب به نسبت آب و سایر مواد ضدعفونی کننده از توان و سطح تمیزکنندگی بسیار بیشتری برخوردار بوده و از این رو قادر به از بین بردن 99.99 درصد از میکروب ها و آلودگی های موجود بر روی سطوح خواهد بود.

بخارشوی ها دارای سطح ایمنی بسیار بالایی بوده و با توجه به آن که در زمان استفاده از آن نیازی به بکار گیری هیچ ماده شیمیایی نبوده لذا به محیط زیست نیز کمک خواهد نمود. دستگاه های بخارشوی از طرز استفاده بسیار راحتی بهره مند بوده و کاملا بهینه می باشند.

بخارشوی  نیز همچون جاروبرقی ها از توانایی نظافت سطوح مختلف نظیر، فرش، موکت و سرامیک برخوردار بوده و با توجه به وزن سبکی که داشته برای کار با آن به توان بالایی نیاز نخواهد بود. با وجود بخارشوی  دیگر نیازی به جابجایی مداوم سطل آب نمی باشد. بیشتر بخارشوی ها دستی بوده و برخی دیگر از پایه قابل حمل برخوردار می باشند، لوازم جانبی همراه بخارشوی ها به شما این امکان را داده تا نقاطی که دسترسی به آن ها دشوار بوده را نیز به آسانی نظافت نمایید.

بخارشوی ها جهت نظافت سطوح مختلف از هر نوع آلودگی، از بخار آب و یا ترکیب ماده شوینده با بخار آب استفاده نموده و طی مکشی قوی آلودگی ها را از روی سطوح از بین خواهند برد. در واقع بخارشوی  از طریق نفوذ مولکول های بخار به انواع سطح، گرد و غبار، ذرات و لکه‌ها آلودگی ها را پاک خواهد نمود. این در حالی است که آب به هیچ عنوان به تنهایی از عهده چنین کاری برنخواهد آمد، چرا که بخار آب توانسته به حرارت بالغ بر ۲۰۰ درجه فارنهایت برسد اما آب نهایتا تا نقطه 100 درجه خود را خواهد رساند. این دستگاه در مواردی چون ذوب شدن چسب کاغذ دیواری و برداشتن آن و از بین بردن چروک پرده نیز کاربردی خواهد بود.

بهتر بوده پیش از نظافت سطح مورد نظر به کمک بخارشوی، اول از همه اقدام به تست تاثیر بخار بر روی بخش کوچکی از سطح نموده و بعد کار خود را آغاز نمایید. در صورتی که بخار بر روی سطح مورد نظر تاثیر منفی به جای گذاشته بهترین کار استفاده از بخارشوی  با بخار خشک و یک اتصال کف می باشد.

مزایای استفاده از بخارشوی

 • کیفیت نظافت عالی
 • برخورداری از قابلیت پاک کنندگی لکه ها و ذرات چربی
 • نظافت سرامیک های کف و سنگ های دیوار و شیشه ها
 • امکان غبار روبی پرده ها و اثاثیه منزل و باز کردن چروک پرده ها بدن نیاز به جدا نمودن آن ها
 • امکان باز نمودن چروک لباس
 • ذوب نمودن چسب و جدا ساختن کاغذ دیواری

 • پاک کردن لکه های آدامس و موم
 • امکان تمیز کردن درون اتومبیل از جمله کف ماشین، صندلی ها، داشبورد و…
 • براق کردن زیورآلات طلا
 • کاهش وقت مورد نیاز جهت نظافت
 • کاربری آسان
 • دوست محیط زیست و سلامتی انسان

بیشتر دستگاه های بخارشوی از سری های مختلفی مانند برس چرخشی، برس فلزی و سری حوله‌ای برخوردار بوده که هر یک از آن ها برای نظافت سطوح گوناگونی نظیر فرش، کنج های اتاق، پنجره و قطعات درون خودرو به کار خواهند آمد. اکثر بخارشوی های موجود در بازار شبیه به هم بوده و در واقع تمامی آن ها دارای یک سیستم گرمایشی بوده که آب درون مخزن این بخارشوی ها را تبدیل به بخاری با دما و فشار بالا خواهند نمود.

اکثر قابلیت های جدیدی اضافه شده به بخارشوی ها بیشتر برای زیبایی و جنبه ظاهری آن ها بوده و زیاد کارایی آن ها را تحت تاثیر قرار نخواهند داد. از این رو بهتر بوده در زمان خرید در نظر داشته باشی که دستگاه انتخابی شما از قابلیت های کاربردی برخوردار بوده و بابت ویژگی هایی که هیچ استفاده ای نداشته هزینه نکنید. در ادامه با انواع بخارشوی آشنا شده و نکات قابل توجه در زمان خرید بهترین بخارشوی را خدمت شما عزیزان عنوان خواهیم نمود.

انواع بخارشوی موجود در بازار

بخارشوی دسته دار (طی(

این روزها به جای طی کشیدن از بخار آب استفاده می شود چرا که بخار آب به دلیل برخورداری از حرارت و توانی بالا به خوبی قادر به نظافت عالی سطوح مختلف می باشد. بخارشوی دسته دار از یک دسته متصل به بدنه خود برخوردار بوده و به نوعی یک طی بخارشوی می باشد. این محصول در نظافت بخش های مختلف منزل نظیر سرامیک، پارکت و سنگ بسیار مناسب بوده و قیمت آن نیز مقرون به صرفه می باشد.

.

بخارشوی دستی

این نمونه از بخارشوی ها در مقایسه به سایر مدل ها از نظر سایز و وزن، کوچک تر بوده و به طور معمول برای تمیز کردن گاز، حمام و دستشویی، کابینت و کاشی های آشپزخانه بسیار کاربردی خواهد بود.

بخارشوی چند کاره

این نوع از دستگاه های بخارشوی برای نظافت سطوح مختلف دارای قطعات گوناگون و سری های مختلفی بوده و به کمک آن ها شما توانسته هر سطحی را از لکه ها و ذرات به طور کامل پاک نمایید. بخارشوی های چندکاره از تنظیماتی نظیر ست کردن بلندی دسته، ست و کنترل کردن میزان فشار بخار آب برای مبلمان، فرش، دیوار، شیشه، آینه و کف برخوردار می باشند. این وسیله با قطعات جانبی  که به همراه داشته به یک دستگاه همه چیز تمام برای نظافت منزل مبدل شده است.

بخارشوی دارای مکش

این بخارشوی ها دارای دو منبع جداگانه بوده که اولین منبع جهت نگهداری آب تمیزی بوده که در نهایت به بخار تبدیل شده و دومین منبع نیز برای جمع آوری آب کثیفی بوده که بر اثر نظافت سطوح به وجود آمده است. توان مکش موجود در این دستگاه باعث کشیده شدن آب کثیف به درون مخزن شده و از این رو دیگر نیازی به دستمالی کشی سطوح نخواهد بود.

معیار های خرید بهترین بخارشوی

ظرفیت: بیشتر بخارشوی ها از ظرفیت ۳۰۰ میلی لیتر تا ۳ لیتر برخوردار می باشند. در صورتی که دستگاه انتخابی شما دارای ظرفیت کمی بوده بهترین کار این است که دستگاهی را انتخاب نموده که در زمان کار با آن بتوانید به آن آب اضافه نمایید.

توان: هر چه توان یک دستگاه بخارشوی بیشتر بوده به طبع کیفیت و قدرت آن نیز در سطح مطلوب تری قرار خواهد داشت. برای مصارف خانگی دستگاه هایی که دارای توان 1500 تا 2000 واتی بوده انتخاب مناسبی خواهند بود. با بالا رفتن توان یک بخارشوی زمان مورد نیاز برای تبدیل آب درون منبع به بخار نیز کاهش خواهد یافت.

توان ایجاد بخار: از دیگر مواردی که در زمان خرید بهترین بخارشوی بایستی به آن توجه نمود میزان توان ایجاد بخار در آن می باشد که واحد سنجش آن بار خواهد بود. با بالا رفتن میزان این توان،  فشار بخار حاصله از دستگاه بخارشوی نیز از توان بالاتری برخوردار خواهد بود. بخارشوی هایی که دارای قدرت فشار بخار 2 تا 5 بار بوده برای مصارف خانگی بسیار مناسب می باشند.

اندازه و مدل سری‌ها:  هر چه سری های یک بخارشوی متنوع تر بوده و کیفیت تولید آن ها بیشتر باشد به طبع امکان نظافت سطوح متنوع تری نظیر موکت، میز، پنجره، مبلمان، کاشی و سرامیک و درز‌ها برای شما وجود خواهد داشت.

طرز ﺷﺴﺘﺸﻮ و جذب رطوبت: به طور معمول بیشتر بخارشوی های دارای طرز کاری مشابه بوده و برای استفاده از آن ها تنها نیاز بوده که منبع آن ها را از آب تصفیه شده پر نموده و با زدن کلید روشن، به دستگاه برای تولید بخار بین 39 تا 60 ثانیه زمان دهید. این روزها رقابت تنگاتنگی بین تولید کنندگان دستگاه های بخارشوی برسر کاهش این زمان وجود دارد.

با زدن کلید مربوطه، از طریق یک شلنگ، بخار به سری رسیده و تا زمان به پایان رسیدن آب درون مخزن این تولید بخار ادامه دار خواهد بود.

اگر چه آلودگی موجود بر روی سطوح در تمامی بخارشوی ها از طریق دما و فشار بسیار زیاد صورت گرفته اما تمیز کردن و جذب رطوبت در این دستگاه ها از دو راه انجام می پذیرد. برخی از بخارشوی ها در این بخش از سری های حوله دار استفاده نموده و بعضی دیگر از بخارشوی ها رطوبت را از طریق قابلیت مکش از بین خواهند برد. در صورتی که تمایل داشته برای نظافت مبل، ﻣﻮﮐﺖ و کوسن های خود نیز از دستگاه بخارشوی استفاده نموده پیشنهاد می کنیم دستگاه هایی که از قابلیت مکش برخوردار بوده را خریداری نمایید.

قابلیت ضد چکه اگر برای شما نیز چکیدن قطرات آب به همراه بخار در زمان استفاده از بخارشوی موضوعی ناراحت کننده بوده بهتر است به سراغ دستگاه هایی رفته که از قابلیت ضد چکه آب برخوردار باشند.

ابعاد و حجم بخارشوی: اگر به لحاظ فضا جهت نگه داری بخارشوی های چند منظوره و بزرگ دچار محدودیت هستید طی بخارشوی برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. ولی در صورت انتخاب بخارشوی های پرحجم و چند منظوره حتما مطمئن گردید که وزن آن ها چندان بالا نبوده و به راحتی می توانید آن ها را جا به جا نمایید.

امکان تفکیک لوله از دستگاه: از دیگر مسائل حائز اهمیت در زمان انتخاب بخارشوی توجه به لوله از بدنه دستگاه و جای جمع کردن سیم خواهد بود. اگر چه عدم برخورداری دستگاه از جای جمع کردن سیم چندان مشکل آفرین نبوده و می توان سیم را حداقل دور دستگاه پیچاند اما در صورتی که امکان جدا کردن لوله از دستگاه وجود نداشته باشد دستگاه بخارشوی شما فضای بیشتری را در خانه به خود اختصاص خواهد داد.

کلید تنظیم میزان بخار: برخی از بخارشوی ها به شما این امکان را داده تا میزان دمای بخار خروجی را تنظیم نمایید. برای نمونه با وجود این قابلیت شما توانسته برای از بین بردن راحت تر قطرات چربی از بالاترین میزان حرارت استفاده نمایید.

وزن دستگاه: در زمان خرید دستگاه بخارشوی حتما آن را در دست خود گرفته و سنگینی آن را بررسی نمایید. عدم بی توجهی به این موضوع ممکن بوده بعدها شما را در زمان استفاده از این دستگاه به دردسر بیندازد و به دلیل وزن بالای دستگاه خیلی زود از کار کردن با آن خسته شوید.

سطح ایمنی: در صورت عدم برخورداری دستگاه بخارشوی از امکانات ایمنی، این امکان وجود داشته که بر اثر بخار با دمای بالا سطوح و افراد دچار سوختگی گردند. از این رو حتما در زمان خرید سطح ایمنی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در این رابطه بایستی از وجود قابلیت هایی نظیر منبع ﺿﺪ اﻧﻔﺠﺎر، ﺳﻮﭘﺎپ با قابلیت قفل اتوماتیک درب منبع و ﻗﻔﻞ ﮐﻮدک در دستگاه انتخابی خود مطمئن گردید.

کلید خودکار خروج بخار: در بخارشویی که مجهز به کلید خودکار بوده نیازی به نگهداری مداوم شاسی مربوط به خروج بخار نخواهد بود.

بودجه: اگر چه موضوع قیمت در زمینه خرید محصولات و لوازم منزل یکی از اصلی ترین پارارمترها محسوب شده اما شما بایستی این را بدانید که قیمت پایین اکثر بخارشوی ها ناشی از سطح کیفی پایین، لوازم استفاده شده نامرغوب و عدم رعایت پایه های ایمنی و استاندارد در ساخت آن ها می باشد. لذا بهترین کار این بوده که حتی المقدور از برندهای معتبر خریداری نمایید.

تنوع این محصولات در بازار بسیار زیاد بوده و شما توانسته با توجه به بودجه خود، محصول مناسبی را انتخاب نمایید.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات