کد خبر : 1297
تاریخ انتشار : شنبه 19 نوامبر 2022 - 20:16
176 views بازدید

قیمت و خرید بهترین دستگاه حوله خشک کن برقی حوله خشک کن ایران رادیاتور دیجی کالا

دستگاه حوله خشک کن در واقع نسل جدیدی از رادیاتورها بوده که در کنار گرما بخشیدن به فضای حمام و سرویس بهداشتی جهت خشک کردن حوله، دستمال و… کاربردی می باشد. در این مقاله ما قصد داشته به طور کامل همه چیز را در مورد دستگاه های حوله خشک کن عنوان نموده و در ادامه نیز به معرفی برخی از بهترین دستگاه های حوله خشک […]

دستگاه حوله خشک کن در واقع نسل جدیدی از رادیاتورها بوده که در کنار گرما بخشیدن به فضای حمام و سرویس بهداشتی جهت خشک کردن حوله، دستمال و… کاربردی می باشد. در این مقاله ما قصد داشته به طور کامل همه چیز را در مورد دستگاه های حوله خشک کن عنوان نموده و در ادامه نیز به معرفی برخی از بهترین دستگاه های حوله خشک کن موجود در بازار خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید:

قیمت و خرید اینترنتی بهترین دستگاه حوله خشک کن برقی حوله خشک کن ایران رادیاتور دیجی کالا

راهنمای خرید دستگاه حوله خشک کن

در ابتدا دستگاه های حوله خشک کن یا رادیاتور حوله خشک کن، تنها با هدف خشک کردن حوله و دستمال ساخته شده و به بازار عرضه می شدند. این دستگاه ها در اروپا در هتل ها و خانه های لوکس مورد استفاده قرار می گرفت و در واقع یک وسیله مدرن و شیک به شمار می آمد.

اما امروزه این دستگاه با توجه به آن که در گرم نمودن محیط نیز بسیار موثر بوده در اکثر خانه ها یافت می شود. این دستگاه با وجود آن که هنوز هم یک کالای لوکس به شمار آمده قیمت بسیار مناسبی داشته و تقریبا اکثر افراد امکان خرید آن را خواهند داشت.

کاربرد دستگاه حوله خشک‌ کن

یک دستگاه حوله خشک کن دارای کاربردهای گوناگونی بوده که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد:

  • خشک نمودن حوله

خیلی از افراد مایل بوده تنها جهت خشک نمودن حوله از این دستگاه استفاده نمایند. در صورتی که از یک حوله استفاده های متعددی دارید بدون شک این دستگاه برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. تنها نیاز بوده که حوله خود را بر روی یکی از میله های این دستگاه قرار داده و خیلی سریع آن را دوباره به صورت کاملا خشک شده و بدون بوی رطوبت استفاده نمایید. با این دستگاه دیگر نیازی به شستن مداوم حوله نخواهد بود.

  • خشک نمودن لباس‌های خیس

یکی دیگر از کاربردهای یک دستگاه حوله خشک کن، جهت خشک نمودن لباس و دستمال می باشد. در صورتی که خانه شما آپارتمانی بوده و جایی برای بستن طناب رخت نداشته بدون شک یک دستگاه حوله خشک کن باعث شده به راحتی لباس های خیس خود را خشک نمایید.

علاوه بر آن لباس هایی که از ابریشم، پشم، پارچه‌های ۱۰۰درصد پنبه و… ساخته شده را نمی توان آن ها را همچون لباس های دیگر در خشک کن ماشین لباس شویی خشک نمود. در چنین شرایطی وجود یک دستگاه حوله خشک کن بسیار به کارتان خواهد آمد.

  • منبع حرارتی جایگزین

دستگاه های حوله خشک کن از قابلیت کارکرد 24 ساعته برخوردار بوده و به همین دلیل می توان از آن به عنوان منبع حرارتی جهت  گرم نگهداشتن حمام‌ یا بخش‌های دیگر خانه استفاده نمود. این دستگاه ها همچون هیترهای خانگی از پس گرم نمودن محیط اطراف خود برآمده و برای روزهای سر زمستان بسیار مناسب خواهند بود.

دیگر موارد استفاده از دستگاه حوله خشک کن

دستگاه حوله خشک کن همچنین این امکان را به شما داده تا از آن به عنوان آویز لباس استفاده نمود. خیلی از حمام ها از فضای کافی جهت آویز نمودن لباس ها بی بهره بوده و به همین دلیل این دستگاه از این بابت کمک زیادی به افراد خواهد نمود.

علاوه بر آن به کمک این دستگاه می توان به کاهش رطوبت محیط های فاقد پنجره و یا دستگاه تهویه کمک نمود. از این رو حوله خشک کن ها از این لحاظ برای برای آشپزخانه‌، اتاق خواب، زیرزمین و سرویس بهداشتی نیز گزینه ای ایده آل خواهند بود.

آشنایی با انواع دستگاه های حوله خشک‌کن‌

دستگاه های حوله خشک کن دارای چندین میله بوده که همچون ریل در کنار هم قرار گرفته و بسیار متنوع می باشند. اما به طور کلی دستگاه های حوله خشک کن به دو نوع اصلی الکتریکی و هیدرونیکی تقسیم می گردند. منبع انرژی در حوله خشک کن های الکتریکی جریان برق و در حوله خشک کن های هیدرونیکی آب گرم می باشد.

دستگاه های حوله خشک کن در انواع مدل‌های ایستاده، دیواری یا نصب شده به کف و نیز مدل های کابینتی در بازار یافت می شوند. البته گفتنی است که حوله خشک کن های هیدرونیکی با توجه به آن که به لوله های آب متصل شده نمی توان آن ها را در مدل های ایستاده تولید نموده و حتما بایستی به شکل دیواری یا نصب شده به کف باشند.

۱. دستگاه حوله خشک کن برقی

دستگاه های حوله خشک کن برقی با نیروی برق کار نموده و احتیاجی به آب یا هر مایع دیگری نخواهند داشت. درون میله ها یا لوله های این نوع از دستگاه های حوله خشک کن کابل هایی سیلیکونی تعبیه شده که منجر به گرم شدن این میله ها می گردند.

در کل این دستگاه ها نصب راحتی داشته و به راحتی قابل نصب بر روی دیوار و اتصال به منبع برق خواهند بود. البته گفتنی است که حداکثر حرارت تولید شده توسط این نوع از دستگاه ها 100 تا 150 وات خواهد بود. علاوه بر آن این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه های هیدرونیک محدودیت بیشتری به لحاظ اندازه و مدل خواهند داشت.

نحوه ارزیابی مصرف برق

جهت ارزیابی برق دستگاه حوله خشک کن از فرمول زیر استفاده می شود:

به طور معمول میزان مصرف برق دستگاه های برقی در قسمت مشخصات آن ها آورده خواهد شد. در صورتی که برق مصرفی دستگاه حوله خشک کن شما 80 وات بوده بایستی این مقدار را در یک ساعت ضرب نموده و عدد به دست آمده را بر 1000 تقسیم کنید تا میزان مصرف شما در یک ساعت و بر حسب کیلووات به دست آید.

)۸۰ وات × ۱ ساعت = ۸۰ ÷ ۱۰۰۰= ۰۸/۰ کیلووات(

حال این عدد را در ضرب در ساعت هایی که در روز از این دستگاه استفاده می نمایید کنید. برای نمونه در صورتی که در روز 5 ساعت دستگاه شما روشن بوده بایستی ۰۸/۰ کیلووات را ضرب در 5 نموده و عدد حاصله را در هزینه هر کیلو وات برق مصرفی منطقه زندگی خود که بر روی قبض برق آورده شده ضرب کنید. به این صورت شما توانسته به خوبی به هزینه مصرف 5 ساعته خود از این دستگاه پی ببرید.

۲. دستگاه حوله خشک‌ کن هیدرونیک

این نوع از دستگاه های حوله خشک کن به نسبت نمونه های برقی قیمت بالاتری داشته و البته نصب آن ها نیز کمی دشوارتر بوده و حتما در زمان نصب آن نیز بایستی از یک لوله کش کمک بگیرید. این نوع از دستگاه ها به نوعی یک رادیاتور بوده که آب داغ و پرفشار از بین مجموعه لوله های آن عبور می کند. این دستگاه ها قابل اتصال به سیستم گرمایشی آب داغ خانه بوده و به همین دلیل در زمان خرید این سیستم بایستی سیستم گرمایش مرکزی ساختمان نیز مدنظر قرار داده شود.

تنظیم دما در این دستگاه به کمک ترموستات انجام شده و در واقع ترموستات وظیفه کنترل جریان آب داغ درون دستگاه را نیز برعهده خواهد داشت.

دستگاه های حوله خشک کن هیدرونیک در مقایسه با نمونه های برقی با توجه به آن که به سیستم آب داغ درون خانه وصل بوده خیلی سریع گرم خواهند شد در حالی که حوله خشک کن های برقی دست کم به 15 دقیقه زمان جهت گرم شدن احتیاج خواهند داشت.

از دیگر مزایای این دستگاه ها این بوده که به راحتی می توان آن ها را در نزدیکی وان یا دوش حمام نصب نموده و از بابت خطر برق گرفتگی آسوده خاطر بود. این موضوع سبب شده که در بیشتر حمام های سونا و اسپاها از این نوع از دستگاه های حوله خشک کن استفاده شود. چرا که دستگاه های برقی بایستی تقریبا ۱۸۰ سانتی‌متری از وان یا دوش و هر کجا که آب بوده فاصله داشته باشند.

انتخاب بهترین نوع دستگاه حوله خشک کن

در این بخش به معرفی انواع دستگاه های حوله خشک کن پرداخته ایم که شما توانسته بدین شکل این دستگاه ها را با هم مقایسه نموده و در آخر انتخاب مناسبی از بین آن ها داشته باشید. البته همان طور که پیش از این گفتیم دستگاه های حوله خشک کن در دو نوع اصلی برقی و هیدرونیک وجود داشته و دستگاه هایی که در زیر آورده شده به نوعی زیر مجموعه از این دو نوع دستگاه می باشند:

دستگاه حوله خشک‌ کن متصل به سیستم گرمایشی مرکزی

این نمونه از دستگاه های حوله خشک کن از قابلیت اتصال به سیستم گرمایشی مرکزی برخوردار بوده و آب در واقع یک رسانای خوب جهت هدایت حرارت در آن به شمار می آید.

دستگاه حوله‌ خشک‌ کن دوگانه

این دستگاه ها هم به صورت برقی بوده و هم قادر به کار کردن با سیستم گرمایشی مرکزی ساختمان می باشند. رسانای حرارت در این دستگاه نیز آب بوده و شما توانسته در صورتی که قصد استفاده از آن به کمک نیروی برق را داشته اقدام به جدا نمودن آن از سیستم گرمایشی مرکزی ساختمان نموده و آن را به پریز برق وصل کنید.

دستگاه حوله خشک‌ کن برقی روغنی

این دستگاه در واقع تشکیل شده از سیم های فلزی بوده که درون لوله های مملو از روغن تعبیه شده اند. در حقیقت این نوع از دستگاه ها بر پایه گرمایش سیال روغن بوده و تنها به کمک نیروی برق قادر به کار کردن می باشند. در این دستگاه ابتدا سیم ها و پس از آن روغن و در آخر نیز میله های دستگاه گرم خواهند شد.

دستگاه حوله خشک‌ کن برقی

این دستگاه ها تنها به کمک نیروی برق قادر به کار کردن بوده و المنت آن ها ساخته شده از سیم سیلیکونی یا فیبر کربنی می باشد و درون لوله های آن جریان آب یا روغن وجود نخواهد داشت. در واقع در این نوع دستگاه المنت به طور مستقیم اقدام به گرم نمودن لوله ها می نماید.

دستگاه حوله خشک‌ کن مادون قرمز

منبع انرژی این دستگاه ها نیز الکتریسیته بوده و در گرم نمودن فضای حمام نیز بسیار موفق عمل خواهند نمود. المنت به کار رفته در این دستگاه از کربن بوده و حرارت به کمک امواج مادون قرمز به اطراف پخش خواهد شد.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات