کد خبر : 3722
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 9 فوریه 2023 - 19:53
171 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین ماشین لباسشویی ایرانی ارزان 5 کیلویی دیجی کالا

همان طور که می دانید این روز ها ماشین های لباس شویی به یکی از اصلی ترین لوازم هر خانه ای تبدیل شده اند. و با توجه به تنوع بالای ماشین های لباس شویی موجود در بازار انتخاب بهترین ماشین لباس شویی از بین آن ها کار چندان ساده ای نخواهد بود. از این رو ما در این مقاله قصد داشته برای آن که انتخاب […]

همان طور که می دانید این روز ها ماشین های لباس شویی به یکی از اصلی ترین لوازم هر خانه ای تبدیل شده اند. و با توجه به تنوع بالای ماشین های لباس شویی موجود در بازار انتخاب بهترین ماشین لباس شویی از بین آن ها کار چندان ساده ای نخواهد بود. از این رو ما در این مقاله قصد داشته برای آن که انتخاب راحت تری در این زمینه داشته باشید به توضیح در رابطه با ویژگی های بهترین ماشین های لباس شویی پرداخته تا شما با توجه به نیاز خود انتخابی مناسب در این زمینه داشته باشید.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین ماشین لباسشویی ایرانی ارزان 5 کیلویی دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

کمپانی های بوش، سامسونگ، اسنوا، ال جی و بکو و … امروزه ارائه دهنده بهترین ماشین های لباس شویی می باشند. شما این امکان را داشته تا با انتخاب ماشین لباس شویی مناسب علاوه بر رفع نیاز های خود در حد قابل توجهی نیز مانع از هدر رفتن انرژی گردید.

اول از همه برای انتخاب ماشین لباس شویی مناسب شما بایستی ببینید که قصد خرید ماشین لباس شویی درب از بالا را داشته و یا این که به دنبال ماشین هایی بوده که درب آن ها از جلو باز خواهد شد. مدل های درب از بالا اگر چه قیمت کمتری داشته اما به همان میزان نیز از قابلیت های آن ها کمتر شده و صدای بیشتری خواهند داشت، در حالی که مدل های درب از جلو با وجود قیمت بالاتر از امکانات و برنامه های بیشتری برخوردار بوده و دارای ویژگی هایی نظیر سر و صدای کمتر و شست‌و‌شوی کاملا اتوماتیک از شستن تا خشک کردن کامل می باشند. ماشین های درب از جلو همچنین شستشوی بهتری را ارائه داده  و به کاهش مصرف آب و برق نیز کمک خواهند نمود. اما به هر حال ممکن بوده این مصرف آب کمتر، سبب شده که برخی از ماشین ها برای شستشوی لباس ها زمان بیشتری احتیاج داشته باشند اما با این وجود برخی از مدل ها از قابلیت شستشوی سریع نیز بهره مند می باشند.

آشنایی با ویژگی های مثبت و منفی ماشین های لباسشویی درب از جلو

ویژگی های مثبت

 • آسیب رسانی کمتر به بافت پارچه
 • کاهش آب مصرفی
 • برخورداری از رده انرژی مطلوب
 • کاهش مواد شوینده مصرفی
 • دارای تعداد برنامه‌های شستشوی بیشتر
 • دارای قابلیت چرخش سریع
 • برخورداری از خشک کن پرسرعت
 • جمع و جور بودن
 • ایجاد سر و صدای کمتر

معایب

 • احتیاج به زمان بیشتر جهت شستشو
 • عدم قابلیت افزودن لباس در زمان شست‌و‌شو (البته برخی از مدل ها این قابلیت را دارا می باشند)
 • قیمت بالاتر
 • جابه جایی دشوار به دلیل وزن سنگین
 • داشتن صدای زیاد در دورهای بالا
 • نیاز به ایجاد تراز جهت جلوگیری از لرزش و سرو صدا
 • ممکن بوده در برخی از مدل ها با توجه به آب مصرفی کمتر لباس ها به خوبی شسته نشوند.

نکات کلیدی جهت انتخاب بهترین ماشین لباسشویی درب از جلو

این روزها ماشین های لباس شویی درب از جلو از بهترین فناوری ها برخوردار بوده و روز به روز نیز بر قابلیت آن ها افزوده خواهد شد. ماشین های لباس شویی درب از جلو از قابلیت های بسیار کاربردی نظیر برنامه‌های متنوع شست‌و‌شو، امکان اتصال به گوشی موبایل از طریق اینترنت و کنترل خارج از منزل و شستشوی سریع و قابلیت اضافه کردن لباس در حین انجام کار و… برخوردار بوده و شستن لباس ها را دیگر از یک کار خسته کننده و دشوار به کاری مفرح تبدیل نموده اند.

ظرفیت ماشین لباسشویی

شما بایستی با در نظرگیری تعداد افراد خانواده خود ظرفیت مناسبی را برای ماشین لباس شویی خود انتخاب نمایید. ظرفیت و گنجایش ماشین های لباس شویی را بر مبنای کیلوگرم اندازه گیری می نمایند. اما این موضوع را نیز بایستی در نظر داشته باشید که برخی از لباس ها نظیر حوله اگه چه سبک بوده اما دارای حجم زیادی بوده و فضای زیادی را به خود اختصاص خواهند داد و در عین حال لباس هایی مانند شلوار لی که سنگین بوده حجم کمی را اشغال خواهند نمود. از این رو بهترین کار این است که همیشه تنها یک سوم حجم ماشین لباس شویی را لباس ریخته تا لباس ها خیلی راحت تر و باکیفیت تر شسته شوند. در زمان خرید ماشین لباس شویی حتما به ظرفیت آن توجه داشته و آن را براساس نیاز خود انتخاب نمایید.

ظرفیت ماشین لباسشویی برحسب تعداد دفعات استفاده

چنانچه خانواده پرجمعیتی بوده و در هفته تنها یکی دو بار بایستی از ماشین لباس شویی استفاده می نمایید بهتر بوده به سراغ ماشین لباس شویی های با ظرفیت بالاتر بروید. ولی در صورت استفاده هر روزه یا نهایت دو روز یک بار از ماشین لباس شویی بهتر بوده ظرفیت پایین تری را برای ماشین لباس شویی خود انتخاب نمایید. در هر حال ماشین های لباس شویی در اندازه متوسط یا کوچک نیز نیاز شما را رفع خواهند نموده و تنها کافی است تعداد دفعات بیشتری را از آن ها استفاده نموده و وقت بیشتری را به این کار اختصاص دهید. در زمان خرید بهترین ماشین لباس شویی برای تشخیص ظرفیت مناسب برای ماشین لباس شویی بایستی ببینید که چند بار در هفته از آن استفاده می نمایید.

شست‌و‌شوی هوشمند لباس ها

برخی از ماشین لباس شویی های جدید قابلیت محاسبه وزن لباس ها را به صورت خودکار داشته و پس از آن با توجه به وزن لباس ها میزان آب و مواد شوینده مورد نیاز و زمان شستشو را تعیین خواهند نمود. همچنین برخی از دستگاه های جدید با برخورداری از ویژگی اینترنتی اشیا این اجازه را به شما داده تا با نصب اپلیکیشن موبایل شرکت سازنده ماشین لباس شویی و اتصال به اینترنت و تنظیم کردن ماشین لباس‌شویی با اینترنت خانگی، به راحتی کنترل وضعیت فعالیت دستگاه را در هر نقطه ای به دست بگیرید.

قابلیت افزودن لباس در زمان انجام کار

یکی دیگر از ویژگی های کاربردی بهترین ماشین لباس شویی ها امکان افزودن لباس در زمان انجام کار می باشد، برای اولین بار این قابلیت در ماشین لباس شویی های کمپانی سامسونگ مشاهده شد اما این روزها مدل های دیگری نیز وجود داشته که دارای این قابلیت می باشند. ماشین لباس شویی هایی که از این قابلیت برخوردار بوده در کنار درب بزرگ دارای یک درب کوچک نیزبوده که از طریق آن می توان در زمان شست وشو، لباس های جا مانده را به درون ماشین انداخت.

شست‌و‌شوی سریع

یکی دیگر از قابلیت های مهم در ماشین لباس شویی ها امکان شستشوی سریع بوده که به کمک آن می توان لباس ها را در کمترین زمان ممکن شستشو داد. البته زمان شستشوی لباس ها با این قابلیت، وابسته به حجم لباس ها نیز بوده اما در هر حال در زمان هایی که قصد شستن سریع لباس ها را داشته این ویژگی بسیار مفید واقع خواهد شد.

شروع با تاخیر

از دیگر قابلیت هایی که بهترین ماشین لباس شویی بایستی از آن بهره مند بوده شروع با تاخیر می باشد. این قابلیت زمانی به کار آمده که شما بخواهید ابتدا کمی مواد شوینده و آب با یکدیگر قاطی شده و لباس ها باکیفیت بالاتری شسته شوند. این قابلیت به شما این اجازه را داده که تا 24 ساعت شستشوی لباس ها را به تاخیر بیندازید. در زمان استفاده از این قابلیت، دستگاه محفظه را از آب و مواد شوینده کافی پر نموده و تا زمان مشخص شده منتظر خواهد ماند. این کار باعث شده آب کمتری جهت شستشوی لباس ها مصرف شده و همچنین لباس ها خیلی بهتر شسته شوند. علاوه بر آن شما توانسته برای رهایی از سروصدای دستگاه، شستن لباس ها را به زمانی که خود خارج از منزل هستید موکول نمایید. اگر به دنبال بهترین ماشین لباس شویی هستید حتما در زمان خرید این قابلیت را نیز مدنظر قرار دهید.

شست‌و‌شوی با بخار

یکی دیگر از قابلیت های به روز در ماشین لباس شویی ها، امکان شستشو با بخار بوده که البته این قابلیت را تنها در ماشین لباس شویی های پیشرفته و گران قیمت می توان یافت. در این ماشین های لباس شویی برای شستن لباس ها از بخار آب، حرارت و رطوبت بالا استفاده شده و به این طریق حتی قدیمی ترین و سرسخت ترین لکه ها نیز از روی لباس ها پاک خواهند شد.

از دیگر مواردی که در زمان خرید بهترین ماشین لباس شویی بایستی به آن توجه نمود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جنس درام ماشین لباسشویی

به طور کلی محفظه داخلی دستگاه های لباس شویی یا همان دیگ آن ها ممکن است دارای جنس مختلفی بوده و بهتر بوده برای دوام بیشتر به سراغ دستگاه هایی رفته که جنس محفظه درونی آن ها از استیل ضد زنگ یا الماسه ساخته شده تا حتی در صورت استفاده از سرعت های بالا نیز از عمر بیشتری برخوردار باشد.

صفحه تنظیمات و برنامه‌های شست‌و‌شو

حتما در زمان انتخاب ماشین لباس شویی شاهد دستگاه های لباس شویی با برنامه های شستشوی بسیار متنوع و متعدد خواهید بود که از بین آن ها می توان به برنامه های شستشوی لباس‌های ظریف، شست‌و‌شو با میزان آب کمتر و … اشاره نمود که شما این امکان را داشته تا براساس نیاز خود از برنامه متناسب با آن استفاده نمایید. برای انتخاب برنامه ها تنها کافی است چند کلیک ساده نمایید تا لباس ها با برنامه انتخاب شده از سوی شما و با کیفیتی مطلوب شسته شوند. سرعت شستشوی لباس ها نیز از مهم ترین قابلیت های یک ماشین لباس شویی به شمار خواهد رفت.

اگر فکر می کنید استفاده از صفحه نمایش لمسی و یا دکمه‌های بسیار زیاد کار دشواری بوده بهتر است به سراغ ماشین لباس شویی هایی که راه اندازی آسان و سریع تری داشته بروید.

سرعت چرخش و حرکت‌های شست‌و‌شو

در هر مدل از ماشین های لباس شویی حرکت های چرخشی و سرعت های شستشو نیز متفاوت از دیگری می باشد. هر چه سرعت دستگاه بالاتر بوده لباس ها نیز خیلی بهتر و سریع تر خشک خواهند شد.

کنترل دمای داخلی

دستگاه های مجهز به این قابلیت، این امکان را داشته تا از طریق هیتر داخلی دمای آب را تنظیم نموده و این قابلیت در زمستان بسیار پرکاربرد خواهد بود، البته گفتنی است که این موضوع از طریق شیر ورودی آب گرم نیز رفع شده و علاوه بر آن در دستگاه هایی که از قابلیت شستشوی بخار برخوردار بوده قدرت سیستم کنترل دما بیشتر بوده و لکه ها خیلی بهتر از بین خواهند رفت. وجود این قابلیت در ماشین لباس شویی نیز بسیار کارآمد خواهد بود.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات