کد خبر : 1224
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 20 آوریل 2023 - 12:01
130 views بازدید

قیمت و خرید بهترین پوشک کودک پوشک ارزان اینترنتی مولفیکس پوشک بچه ارزان دیجی کالا

یکی از دغدغه والدین برای کودکان خود انتخاب پوشکی مناسب برای آن ها می باشد. پوشک مناسب نیز به اندازه تغذیه کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما نیز به دنبال پوشک مناسبی برای کودک دلبند خود هستید توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید. راهنمای خرید پوشک کودک چرا که در این مقاله قصد داشته نکاتی را برای خرید یک پوشک […]

یکی از دغدغه والدین برای کودکان خود انتخاب پوشکی مناسب برای آن ها می باشد. پوشک مناسب نیز به اندازه تغذیه کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما نیز به دنبال پوشک مناسبی برای کودک دلبند خود هستید توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین پوشک کودک پوشک ارزان اینترنتی مولفیکس پوشک بچه ارزان دیجی کالا

راهنمای خرید پوشک کودک

چرا که در این مقاله قصد داشته نکاتی را برای خرید یک پوشک مناسب عنوان نماییم، با ما همراه باشید:

نکات قابل توجه برای خرید پوشک کودک

به نظر شما برای خرید یک پوشک کودک مناسب بایستی به چه مواردی توجه نمود؟

  • پوشک انتخابی شما بایستی متناسب با کودک شما باشد

همان گونه که برای سلامت جسمی کودک نوع تغذیه بسیار موثر بوده به همان میزان نیز پوشک انتخابی شما برای کودک بسیار پراهمیت می باشد. چرا که در اثر انتخاب یک پوشک کودک نامناسب ممکن بوده کودک درگیر انواع بیماری‌های عفونی، کلیوی، تناسلی و… گردد. اگر چه در وهله اول این طور به نظر رسیده که خرید پوشک کودک کار بسیار ساده ای بوده اما تنوع بسیار بالای پوشک های موجود در بازار انتخاب یک پوشک مناسب را کمی دشوار نموده است.

یکی از راه های ساده برای انتخاب یک پوشک متناسب با پوست فرزند شما این بوده که بررسی کرده که آیا کودک با این پوشک فعلی خود که برای او استفاده نموده اید راضی است یا نه؟ برای اطلاع از این موضوع تنها نیاز بوده که به نوع رفتار و حرکات کودک در زمانی استفاده از پوشک توجه نمایید. پوشک باید به گونه ای بوده که کودک در آن کاملا راحت باشد. در غیر اینصورت اذیت شده و مدام خواهان این بوده که پوشک را بیرون آورد. اگر کودک شما در حال ور رفتن با پوشک خود بوده و در این حین مدام اخم کرده و غر می زند باید به فکر تعویض نوع پوشک او باشید چرا که اگر این کار او از سر کنجکاوی بوده شیطنت از چهره او کاملا نمایان می بود و به هیچ عنوان گریه نمی کرد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمایید کناره ران کودک می باشد. پوشک انتخابی شما به هیچ عنوان نباید بر روی پوست کودک رد بیندازد. این که روی پوست کودک سرخ شده و یا دانه های ریز زده نشان دهنده این بوده که یا سایز پوشک مناسب نیست و یا این که مواد تشکیل دهنده پوشک سبب حساسیت شده است که در هر دو حالت بایستی اقدام به تعویض نوع پوشک کودک نمایید. پوشک بایستی به گونه ای بوده که کودک در زمان پیاده روی به راحتی راه رفته و به هیچ عنوان احساس ناراحتی نکند. به هر حال شما به عنوان پدر و مادر کودک به خوبی ناراحتی او را احساس خواهید نمود.

  • قدرت جذب بالا و سریع مایعات

احتمال داشته با خود بگویید چه طور باید متوجه شوم که کودک من با کدام پوشک راحت تر است. آیا برای پیدا کردن جواب این سوال باید تمامی پوشک های موجود در بازار را امتحان نمود؟ بدون شک نیازی به این کار نخواهد بود. در واقع شما باید به دنبال پوشکی با قدرت جذب بالا باشید. قطعا کودک با یک پوشک خیس یا لباس زیری که نم به آن نفوذ پیدا نموده به هیچ عنوان حس خوبی نخواهد داشت. این که کودک در سن نوزادی تا زمانی که قادر به کنترل ادرار و مدفوع خود نبوده جای خود را خیس نماید امری طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشد. همین موضوع نیز سبب بی خوابی کودک در طی شب خواهد شد. لذا شما بایستی به دنبال پوشکی با قدرت جذب سریع و بالای ادرار بوده تا کودک نم ادرار را احساس نکند.

برای اطلاع از قدرت جذب یک پوشک تنها نیاز بوده که بر روی پوشک کمی آب ولرم ریخته و بعد از آن سطح پوشک را به کمک یک دستمال توالت پاک کنید. در صورتی که دستمال توالت خیس بوده می توان پی برد که پوشک مورد نظر قادر به جذب بالای مایعات نبوده و برای کودک شما مناسب نخواهد بود. پس توجه داشته باشید که به دنبال پوشکی رفته که از قدرت جذب بالای مایعات برخوردار بوده و حتی بعد از چند بار خیس شدن نم پس ندهد. در صورتی که پوشک انتخابی شما 10 تا 12 ساعت خشک مانده دیگر کاملا خیال شما از بابت خواب راحت کودک خود در شب و حتی آرامش و راحتی او در روز آسوده خواهد بود.

  • مواد استفاده شده در تولید پوشک

بدون شک از حساسیت و لطافت پوست کودکان علی الخصوص در سه ماه اول تولد آگاه هستید. در این بین پوست برخی از کودکان حساس تر از دیگران نیز خواهد بود. لذا در زمان خرید پوشک باید ببینید که در تهیه پوشک انتخابی شما از چه موادی استفاده شده است. چرا که به کارگیری مواد غیر استاندارد و مضر در تهیه پوشک سبب تحریک پوست کودک شده و همچنین ممکن بوده کودک به مشکلات پوستی و جوش‌های حساسیت‌زا دچار شود. برای پیشگیری از چنین مشکلاتی حتما توجه داشته باشید که پوست کودک شما به پوشک مورد نظر چه واکنشی نشان خواهد داد. در صورت مشاهده هر گونه بثورات یا برآمدگی شدیدی روی پوست کودک، مصرف آن پوشک را قطع نموده و به دنبال پوشک بهتری برای کودک خود باشید. یک پوشک خوب در کنار آن که از قدرت جذب بالایی برخوردار بوده تا چندین مرتبه نیز قادر به نگهداری ادرار کودک بوده و نم پس نمی دهد.

  • توجه به سن کودک

طبیعی است که بدن انسان در دوران کودکی روند رشد سریعی داشته و در واقع کودکان و نوزدان دارای سریع ترین بازه رشد می باشند. از این رو احتمال داشته پوشکی که الان مناسب کودک شما بوده ماه بعد دیگر چندان مناسب نباشد. فعالیت و جنب و جوش کودکان بسیار زیاد بوده و با توجه به آن که علاقه زیادی به جستجو در دنیای پیرامون خود داشته بایستی برای او از پوشکی استفاده نموده که دارای کشش مناسبی باشد تا کودک راحت بتواند جنب و جوش داشته و حرکت کند، پوشک به هیچ عنوان نباید با تحرک و فعالیت کودک تغییر شکل داده و در همه حال باید راحتی را برای کودک به ارمغان آورد. در واقع پوشک انتخابی شما بایستی در عین نرم بودن کاملا محکم باشد.

البته منظور از پوشک محکم، به گونه ای نبوده که با پاهای کودک دچار اصطکاک گردد و سبب تحریک پوست شود. همان گونه که خود به آن واقف هستید برای انتخاب یک پوشک مناسب از نظر سایز بایستی به اندازه های درج شده بر روی بسته بندی پوشک ها توجه نمود. از این رو در زمان خرید پوشک حتما سایز درج شده بر روی پوشک را در نظر داشته باشید. به طور معمول پوشک های موجود در بازار دارای پنج تا شش سایز استاندارد می باشند. البته ممکن بوده برای یافتن یک پوشک با سایز مناسب نیاز بوده به ناچار پوشک هایی با سایزهای مختلف را امتحان کنید. اما بعد از این امتحان دیگر کاملا با اندازه ها آشنایی پیدا نموده و برای دفعات بعدی دچار مشکل نخواهید شد.

  • بودجه

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب پوشک کودک تاثیر داشته توانایی شما از نظر مالی خواهد بود. چرا که بودجه شما تعیین کننده این بوده که می توانید به دنبال پوشکی در چه محدوده قیمتی باشید.

البته در زمان تعیین بودجه توصیه می شود این نکته را در نظر بگیرید که کودک شما 2 تا 3 سال بایستی از این پوشک استفاده نموده و در نتیجه بایستی به گونه ای بوده که هیچ آسیبی به پوست حساس کودک دلبند شما وارد نکند، پس تا جایی که می توانید پیشنهاد می کنیم به دنبال پوشکی باکیفیت و مرغوب بوده و مطمئن باشید که این موضوع ارزش پرداخت هزینه ای بیشتر را خواهد داشت. اما به هر حال این بودجه شما بوده که نوع پوشک مورد انتخابی شما را تعیین خواهد نمود. البته در کنار بودجه مواردی چون راحتی کودک، سلامت جسمی و پوست کودک نیز حائز اهمیت می باشد.

  • استفاده از تجربیات آشنایان و افراد قابل اعتماد

برخی مواقع می توان به جای آن که خود چیزی را تجربه نموده از تجربیات دیگران استفاده کرد. با این کار احتمال خطا و ضرر کمتر بوده و شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت. یکی از مواردی که شما توانسته از تجربیات دیگران بهره مند گردید در زمینه انتخاب پوشک می باشد. شما توانسته از تجربیات دوستان و بستگان خود استفاده نموده و با مزایا و معایب هر نوع پوشک آشنا گردید.

  • از خرید پوشک های معطر برای کودک خود خودداری کنید!

مسئله ای که خیلی از مادران نسبت به آن غافل بوده در رابطه با پوشک های دارای رایحه و عطر می  باشد در واقع طی تحقیقات انجام شده توسط پزشکان و کارشناسان بهداشت، عطر مورد استفاده در این پوشک ها بسیار قوی و شیمیایی بوده و سبب بروز مشکلات بهداشتی نظیر حساسیت‌های پوستی و علائم تنفسی در کودکان خواهد شد. لذا توصیه می شود به هیچ عنوان به سراغ پوشک های معطر نروید چرا که این کار به هیچ عنوان ارزش آن را نداشته که تنها به دلیل پوشش بوی نامطبوع توسط پوشک های معطر، کودک شما حتی یک درصد نیز در معرض ابتلا به حساسیت گردد.

یکی از مهم ترین انتخاب ها برای کودکان انتخاب پوشکی مناسب می باشد. لذا خرید در این زمینه نیاز به صرف وقت و تحقیق کافی خواهد بود. سلامت کودک شما مهم ترین مسئله بوده و ارزش آن را داشته که برای حفظ آن کمی وقت بگذارید. علاوه بر آن در این زمینه استفاده از نظریات و تجربه دیگران نیز می توان به شما کمک زیادی نماید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات