کد خبر : 663
تاریخ انتشار : شنبه 21 نوامبر 2020 - 1:17
2,321 views بازدید

بهترین مارک بخاری گازی بخاری چه مارکی خوبه

راهنمای خرید بهترین مارک بخاری گازی با رسیدن فصل سرما بدون شک یکی از ضروری ترین وسایل در هر خانه ای بخاری گازی می باشد. البته با وجود خطراتی نظیر گازگرفتگی در استفاده از بخاری های گازی، لذا بایستی در خرید و نصب بخاری گازی دقت کامل را به کار برد. در زمان خرید بهترین مارک بخاری گازی پیش از همه شما بایستی از کارکرد […]

راهنمای خرید بهترین مارک بخاری گازی

با رسیدن فصل سرما بدون شک یکی از ضروری ترین وسایل در هر خانه ای بخاری گازی می باشد. البته با وجود خطراتی نظیر گازگرفتگی در استفاده از بخاری های گازی، لذا بایستی در خرید و نصب بخاری گازی دقت کامل را به کار برد. در زمان خرید بهترین مارک بخاری گازی پیش از همه شما بایستی از کارکرد مطلوب دستگاه و استاندارد بودن آن اطمینان حاصل نموده و پس از آن به ویژگی های ظاهری نظیر طرح و رنگ بپردازید.

بهترین مارک بخاری گازی

چنانچه به تازگی قصد خرید بخاری گازی برای خانه خود را دارید بهتر است پیش از خرید برای انتخاب بهترین مارک بخاری گازی ایمن و باکیفیت نکاتی را مد نظر قرار دهید. یک خرید خوب در این زمینه، امنیت خانواده شما را در زمان استفاده از این دستگاه فراهم خواهد نمود.

برای اطلاع از این که در زمان خرید بخاری گازی بایستی به چه مواردی توجه نمایید توصیه می کنیم این مقاله را تا انتهای آن مطالعه نمایید.

ما در این مطلب قصد داشته به معرفی انواع بخاری پرداخته و معیارهای خرید یک بخاری خوب را خدمت شما عرض نموده تا در نهایت بتوانید به راحتی بهترین مارک بخاری گازی استاندارد، ایمن و با ظرفیت مناسب خریداری نمایید.

انواع بخاری

به طور کلی بخاری ها را می توان به 4 دسته تقسیم نمود:

  • بخاری گازی
  • بخاری نفتی
  • بخاری برقی
  • بخاری صنعتی

از آن جایی که در ایران نعمت گاز به طور طبیعی در اختیار ما قرار داشته لذا تعرفه آن بسیار پایین بوده و گرمای مورد نیاز جهت سیستم گرمایش اکثر خانه ها و محیط های اداری از طریق گاز تامین خواهد شد. به همین دلیل استفاده از بخاری های گازی در ایران به نسبت بخاری های نفتی و گازی رایج تر می باشد. البته این را بایستی در نظر داشته باشید که در صورت عدم رعایت اصول استاندارد در بخاری های گازی ممکن بوده این محصولات خطرآفرین بوده و همان طور که می دانید هر ساله نیز متاسفانه زمستان ها خبرهای ناگواری از آتش سوزی ها و خفگی هایی که بر اثر بخاری های گازی صورت گرفته می شنویم.

از این رو در زمان خرید بخاری گازی بایستی جانب احتیاط را رعایت نمود تا دیگر شاهد مشکلاتی این چنینی نباشیم.

بخاری گازی با تخفیف

 خرید بخاری گازی

شهریور ماه و یا اوایل پاییز که هوا کم کم رو به خنکی و سردی رفته مردم کم کم به ناگاه همگی به فکر خرید بخاری گازی برای گرم کردن محیط خانه خود خواهند افتاد. اما تنوع بخاری های گازی و البته منفعت طلبی کاسبان انتخاب یک بخاری گازی مناسب را کمی دشوار نموده است. حتما در زمان خرید بخاری گازی از استاندارد و ایمن بودن آن اطمینان پیدا نمایید. برای اطمینان از ایمن بودن بخاری بهتر بوده تا حدالامکان از برندهای معتبر اقدام به خرید نمایید چرا که به تازگی بخاری های غیرایمن بسیاری وارد بازار شده اند. به طور معمول خیلی از تولیدکنندگان سودجود تنها در اوایل سرما محصولات بی کیفیت خود را وارد بازار نموده و پس از به جیب زدن سود دیگر اثری از آن ها در بازار پیدا نخواهد بود.

از این رو در صورت نیاز به خرید بخاری گازی بهتر بوده  از برندهای معتبری نظیر نیک کالا، آبسال مراورید سوز و.. اقدام به خرید بخاری نموده و به این شکل از جان و مال خود محافظت نمایید.

بیشتر بخاری های موجود در ایران که از برندی معتبر بوده دارای نماد استاندارد هستند و کیفیت آن ها نیز در سطح بسیار مطلوبی می باشد.

بخاری گازی چه مارکی خوبه

انواع بخاری گازی

بخاری های گازی به طور کلی به 3 گروه تقسیم می گردند:

  1. بخاری گازی دارای دودکش
  2. بخاری گازی فاقد دودکش
  3. بخاری گازی مدل شومینه

برای مکان های نظیر اتاق خردسالان، اتاق خواب، مهدهای کودک، حمام، زیرپله ها و به طور کلی محیط هایی که هوا در آن جریان نداشته انتخاب بخاری گازی بدون دودکش به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که برای سوختن گاز بایستی اکسیژن در اطراف آن جریان داشته و با کم شدن اکسیژن، مونوکسید و دی‌اکسیدکربن بسیار بیشتر شده و در نتیجه خطرات ناگواری نظیر مسمومیت و گازگرفتگی به وجود خواهد آمد و در واقع این نوع از بخاری ها که دارای ایمنی لازم نبوده با خود  مرگ خاموش را به خانه خواهند آورد.

این نمونه از دودکش ها در واقع بیشتر برای مغازه ها و یا مکان های زیر 50 متری بوده که هوا از طریق باز و بسته شدن درب در آن ها جریان پیدا خواهد نمود و همچنین تنها در ساعاتی از روز در آن افراد حضور داشته کاربردی می باشد. از این رو بهتر بوده برای مصارف خانگی دور بخاری های بدون دودکش یک خط قرمز بکشید.

در صورتی که قصد خرید بخاری فاقد دودکش برای مغازه یا سالن خود را داشته حتما از وجود سیستم حساس به اندازه اکسیژن (ODS) در آن اطمینان حاصل نمایید. وجود این سیستم در بخاری های بدون دودکش از آن جهت اهمیت داشته که این سیستم وظیفه کنترل سطح اکسیژن در محیط اطراف را برعهده داشته و با کاهش اکسیژن و رسیدن آن ها 17 درصد یا کمتر، به طور خودکار اقدام به قطع جریان گاز نموده و تا تهویه کامل محیط امکان روشن کردن بخاری وجود نخواهد داشت.

کلیه بخاری های گازی فاقد دودکش که دارای نماد ایمنی و استاندارد بوده مجهز به این سیستم می باشند. در صورتی که بخاری انتخابی شما از این سیستم بی بهره بوده در واقع شما با دست خود مرگ را برای خود و عزیزان خود رقم خواهید زد.

بعضی از کمپانی های تولید کننده بخاری در ساخت بخاری های فاقد دودکش خود تنها از حسگر حرارتی استفاده نموده و بخاری های آن ها از سیستم ODS بی بهره می باشد. البته حسگر حرارتی نیز تا حدودی باعث افزایش سطح ایمنی بخاری ها خواهد شد. این حسگر با بالا رفتن میزان شعله و حرارت بدنه بخاری اقدام به خاموش نمودن شعله خواهد کرد اما نسبت به کم شدن اکسیژن هوا هیچ عملکردی برای آن تعریف نشده است. لذا توصیه می شود از وجود سیستم ODS  در بخاری گازی فاقد دودکش خود اطمینان حاصل نمایید.

معیار های خرید بهترین مارک بخاری گازی

گنجایش سطح حرارت

برای آن که بخاری انتخابی شما از لحاظ  انرژی مصرفی بهینه عمل نموده بایستی مساحت خانه را مد نظر قرار دهید. چنانچه خانه شما بزرگ بوده بهتر است برای خانه خود به فکر چند بخاری بوده و در نقاط مختلف خانه هر یک از این بخاری ها را قرار دهید چرا که یک بخاری تنها قادر بوده تنها بخش کوچکی از محیط درون ساختمان را گرم نماید.

ظرفیت حرارتی بخاری از مهم ترین مواردی بوده که در زمان خرید بخاری بایستی مورد توجه قرار گیرد. بخاری انتخابی شما بایستی با مساحت منزل و منطقه زندگی شما متناسب باشد. قدرت گرمایش در هر یک از بخاری گازی ها با سایرین متفاوت بوده و بر حسب کیلوکالری محاسبه خواهد شد. بخاری گازی انتخابی شما بایستی دارای قدرت گرمایشی متناسب با محیط مورد نظر شما بوده و خرید بخاری های با قدرت گرمایش زیاد برای محیط های کوچک و همچنین بخاری های با قدرت پایین برای محیط های بزرگ انتخابی هوشمندانه نخواهد بود.

پیش از خرید بهترین مارک بخاری گازی اول از همه محیط مورد نظر خود را بررسی نموده و ببینید که به چه میزان قدرت گرمایشی برای گرم کردن آن احتیاج خواهید داشت و در واقع بخاری انتخابی شما بایستی چند هزار باشد. برای پی بردن به ظرفیت مورد نظر تنها کافی است از فرمول ساده زیر استفاده نمایید:

فرمول حساب کردن ظرفیت حرارتی مورد نیاز

مساحت محیط * ۳ = توان بخاری تقسیم بر ۲۴

دو عدد به دست آمده بایستی با یکدیگر مساوی و یا به هم نزدیک باشند.

ترموکوپل

یکی از تجهیزاتی که یک بخاری گازی ایمن بایستی از آن برخوردار بوده ترموکوپل می باشد. ترموکوپل در واقع قطعه ای جهت ایمنی بخاری بوده و در صورت خاموش شدن بخاری، اقدام به قطع خودکار گردش گاز نموده و مانع از نشت گاز خواهد شد. تمامی بخاری های استاندارد مجهز به ترموکوپل می باشد، لذا در زمان خرید این موضوع را بررسی نمایید.

میزان انرژی مصرفی

میزان مصرف انرژی در بخاری گازی نیز از مواردی است که حتما در زمان خرید بایستی به آن توجه نمود. به طور معمول بر روی هر بخاری یک برچسب مصرف انرژی چسبانده شده که از طریق آن می توان به سطح مصرفی انرژی محصول مورد نظر پی برد. در واقع این برچسب رده راندمان خالص بخاری را به ما نشان خواهد داد. نماد مصرف انرژی هر چه از حروف اول انگلیسی برخوردار بوده به منزله برتری آن بوده و برای مثال یک بخاری که دارای رده مصرف انرژی B بوده در مقایسه با محصولی که دارای نماد F می باشد در سطح بسیار ایده آلی تری قرار دارد. در زمان خرید بخاری حتما توجه داشته باشید که بخاری مورد نظر شما دارای نماد مصرفی انرژی B تا  F می باشد.

گارانتی

یک بخاری خوب بایستی از گارانتی خدمات پس از فروش ازجمله نصب، راه اندازی و آزمایش خروج گازهای مونوکسیدکربن برخوردار باشد و این موضوع در کتابچه گارانتی آن نیز قید شده باشد. جهت ایمنی بیشتر بخاری حتما نصب آن توسط سرویس کاران مجاز انجام شود.

قیمت

در زمان خرید هر کالایی اول از همه بهتر بوده بودجه خود را تعیین نموده و پس از آن با توجه به بودجه اقدام به خرید نمایید. اما در رابطه با خرید بخاری گازی کمی اوضاع فرق می کند و مسائلی چون ایمنی، سطح بالاتر در برچسب انرژی، مصرف کم و تطابق با استانداردهای زیست محیطی از موضوع مالی بسیار مهم تر می باشد و بهتر بوده ایمنی بیشتر دستگاه را فدای هزینه کمتر نکنید.

حرف آخر در خرید بهترین مارک بخاری گازی

برای محیط های بسته ای که دارای متراژ زیر 50 متر بوده بهترین نوع بخاری بخاری های دیواری دودکش دار با توان 5 تا 6 هزار کالری می باشد. برای خانه های 50 تا 80 متری نیز بخاری 7 تا 9 هزار متری انتخاب مناسبی بوده و در خانه های 80 متر به بالا نیز بهتر بوده از بخاری های با توان بیش از 12 هزار توان حرارتی استفاده شود. علاوه بر آن برای محیط هایی نظیر سالن و پذیرایی بخاری های شومینه بسیار مناسب می باشند.

علاوه بر آن از آن جایی که خیلی از افراد توان حرارتی را با مدل بخاری اشتباه گرفته لذا باید این را عنوان نماییم که توان گرما دهی با اصطلاح کیلوکالری همراه بوده و متفاوت از مدل بخاری می باشد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات