کد خبر : 89
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 سپتامبر 2019 - 19:25
110 views بازدید

راهنمای خرید قهوه ساز خانگی و قیمت بهترین دستگاه قهوه ساز

از دیرباز قهوه یکی از نوشیدنی های موردعلاقه در بین مردم بوده و پس از چای می توان آن را محبوب ترین نوشیدنی داغ در بین ایرانیان دانست. این موضوع سبب شده خیلی از افراد نسبت به خرید قهوه ساز تمایل بسیاری از خود نشان دهند. در تهیه قهوه از روش های مختلفی استفاده شده و هر یک از این روش ها باعث شده طعم […]

راهنمای خرید قهوه ساز

از دیرباز قهوه یکی از نوشیدنی های موردعلاقه در بین مردم بوده و پس از چای می توان آن را محبوب ترین نوشیدنی داغ در بین ایرانیان دانست. این موضوع سبب شده خیلی از افراد نسبت به خرید قهوه ساز تمایل بسیاری از خود نشان دهند. در تهیه قهوه از روش های مختلفی استفاده شده و هر یک از این روش ها باعث شده طعم متفاوتی از قهوه را امتحان نمایید. اما این نوشیدنی با هر طعمی که بوده یک معجون آرامش بخش فوق العاده می باشد.

ممکن است خیلی از افراد نحوه تهیه قهوه را بلند نباشند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد بوده باید مژده دهیم که ما در این مطلب قصد داشته به معرفی دستگاه قهوه ساز خانگی بپردازیم تا به کمک آن تنها به کمک پودر قهوه آماده و آب یک قهوه بی نظیر را به راحتی تهیه نمایید.

در این مقاله قصد داشته نکات قابل توجه در زمان خرید قهوه ساز را عنوان نموده تا با استفاده از آن ها خرید مناسبی را در این زمینه داشته باشید.

در زمان خرید قهوه ساز خانگی همچون هر محصول دیگری بایستی نکاتی را مد نظر قرار دهید:

  • نوع قهوه دلخواه
  • مقدار قهوه مورد نیاز
  • زمان های نیاز به قهوه
  • قیمت و بودجه در نظر گرفته شده برای خرید دستگاه

شما پس از مشخص نمودن پاسخ موارد بالا به راحتی می توانید دستگاه قهوه ساز مناسبی را برای خود تهیه نمایید.

البته گفتنی است که این روزها تنوع قهوه سازهای موجود در بازار بسیار زیاد بوده و شما توانسته بر حسب علاقه خود به نوع قهوه مورد نظر، اقدام به خرید قهوه سازهایی از جمله اسپرسو، موکا فرنچ پات، کیمکس و … نمایید. غلظت قهوه تهیه شده با این دستگاه بسیار مطلوب بوده و البته برخی از دستگاه های قهوه ساز به روزتر به شما این امکان را داده تا تمامی قهوه های مختلف را به کمک آن ها تهیه نمایید. این نمونه از قهوه سازها به طور معمول در کافه ها بسیار پرکاربرد می باشند.

خرید قهوه ساز با تخفیف

قهوه ساز فرنچ پات:

این نمونه از قهوه سازها بسیار پرطرفدار بوده و در واقع اولین قهوه سازهایی بوده که به بازار آمده اند. این نمونه از قهوه سازها ساخته شده از پلاستیک و شیشه می باشند.

قهوه ساز قطره ای:

این نمونه از قهوه سازها در اندازه های مختلفی به بازار عرضه شده اند. متداول ترین اندازه این قهوه سازها قادر به تهیه قهوه برای 10 نفر خواهند بود. و نمونه های برقی و گازی این نوع از قهوه سازها به نسبت سایرین استفاده بیشتری دارند.

قهوه جوش ها:

این نوع از دستگاه ها به طور معمول در مقایسه با دیگر قهوه سازها طرفداران بیشتری داشته و قهوه تهیه شده با آن ها دارای طعمی بی نظیر می باشند.

این نمونه از قهوه سازها در انواع و حجم های مختلف به بازار عرضه می گردند. این دستگاه ها دارای کاربری ساده ای بوده و تنها کافی بوده که در درون مخزن قهوه ساز آب و قهوه آسیاب شده ریخته و اقدام به روشن نمودن آن نمایید.

با توجه به نوع تنظیمات دستگاه، بایستی بر روی سبد حاوی قهوه آسیاب شده به آرامی آب ریخته  و کمی بعد از طریق مخزن خروجی قهوه آماده شده را که به درون فنجان یا قوری ریخته تحویل بگیرید. به طور معمول قهوه سازها دارای سیستم مخصوص جهت جوشاندن آب بوده و از این رو دیگر نیازی به جوشاندن آب از قبل نخواهد بود. این دستگاه ها پس از جوشاندن آب، آن را از طریق لوله خروجی آب با فشار بسیار زیاد از طرف بالا، از درون فیلتر عبور داده و پس از آن قهوه آماده شده به طرف پایین حرکت نموده و به درون قوری یا فنجان ریخته خواهد شد.

البته قهوه جوش های دستی نیز وجود داشته که تهیه قهوه با آن ها بسیار سخت از درست کردن قهوه با دستگاه بوده و بایستی در زمان کار با آن ها از مهارت کافی برخوردار باشید.

قهوه ساز کیمکس:

این نمونه از قهوه سازها از دیگر نمونه ها متفاوت بوده و به کمک آن ها شما این امکان را داشته تا هم دانه های قهوه و هم پودر قهوه را دم نمایید. این قهوه سازها برای تهیه قهوه به زمان کمتری احتیاج خواهند داشت.

اسپرسوساز:

این دستگاه ها به روزترین و پیشرفته ترین قهوه سازهای موجود در بازار بوده و در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می توان آن ها را یافت. این دستگاه به شما امکان تهیه یک قهوه غلیظ و تلخ را خواهند داد.

نمونه های دیگری از دستگاه های قهوه ساز نیز در بازار وجود داشته که پرداختن به تمامی آن ها از موضوع این مطلب به در می باشند. یکی از رایج ترین قهوه سازهای موجود در اکثر خانه ها قهوه جوش ها بوده که با وجود طراحی ساده ای که داشته قادر بوده با امکاناتی که داشته بهترین و خوش طعم ترین قهوه را برای شما تهیه نمایند.

اما مسئله ای که در این بین قابل ذکر بوده این است که به طور معمول قابلیت های موجود در یک قهوه ساز بر قیمت نهایی آن ها تاثیرگذار می باشد. در زمان خرید قهوه ساز بایستی قابلیت هایی نظیر نمایشگر دیجیتال، حالت اتوماتیک، قابلیت فیلتر آب، تصفیه و… مورد توجه قرار گیرند.

قیمت دستگاه قهوه ساز تمام اتوماتیک

نکات قابل توجه در زمان خرید قهوه ساز

ممکن است خیلی از افراد خرید قهوه ساز را کار راحتی بدانند اما در زمان خرید قهوه ساز بایستی اطلاعاتی در زمینه ویژگی های یک قهوه ساز خوب داشته تا بتوانید انتخاب مناسبی را در این زمینه انجام دهید.

قیمت دستگاه

به طور معمول قیمت قهوه سازهای خانگی چندان بالا نبوده و نیاز به کنار گذاشتن بودجه زیادی برای خرید آن ها نخواهد بود. توصیه می شود پیش از در نظر گیری بودجه ابتدا ببینید که تمایل داشته قهوه ساز انتخابی شما از چه قابلیت هایی برخوردار بوده و پس از آن با توجه به این ویژگی ها بودجه مناسبی را برای تهیه قهوه ساز کنار بگذارید.

ظاهر دستگاه

تنوع قهوه سازهای موجود در بازار این روزها بسیار زیاد بوده و شما به راحتی توانسته بر حسب سلیقه خود قهوه سازی که دارای طرح و رنگ مورد نظر شما بوده انتخاب نمایید. البته این را باید در نظر داشت که تمامی قهوه سازها همگی در نهایت با هدف تهیه قهوه خریداری می گردند و به همین دلیل به طور معمول قیمت آن ها نیز چندان با هم فرقی نخواهد داشت. و تنها قابلیت ها و ویژگی های این دستگاه ها بوده که قیمت آن ها را کمی تغییر خواهند داد.

مخزن آب

این مخزن جهت ریختن آب تعبیه شده و جهت درست کردن قهوه نیاز بوده که کمی آب درون این مخزن بریزید. این مخزن به راحتی باعث به جوش آمدن آب خواهد شد.

مخزن مخصوص قهوه

این مخزن جهت قرار گرفتن قهوه در نظر گرفته شده است. این مخزن به طور معمول قیف مانند بوده و از یک توری پلاستیکی و یا فلزی برخوردار می باشد. قابل ذکر است که برخی از قهوه سازها فاقد این مخزن قهوه بوده و در آن ها از فلیترهای کاغذی استفاده می شود.

قوری یا فنجان قهوه ساز

برخی از قهوه سازها دارای یک قوری مخصوص بوده تا قهوه تهیه شده از درون دریچه خروجی به داخل آن ریخته شود. ممکن است در برخی از دستگاه به جای قوری تنها یک فنجان به همراه این دستگاه عرضه گردد.

آسیاب

طعم بعضی از قهوه های پودری موجود در بازار از طعم واقعی قهوه بسیار فاصله داشته و به طور معمول دارای ترکیبات دیگری بوده و به عنوان قهوه خالص به فروش می رسند. و در واقع تهیه یک قهوه اصل و صد در صد طبیعی در ایران کار چندان راحتی نخواهد بود؛ از این رو برخی از دستگاه های قهوه ساز این قابلیت را داشته تا خود دانه های طبیعی قهوه را آسیاب نمایند. جهت بهره مندی از این قابلیت تنها نیاز بوده که دانه های قهوه را درون مخزن آسیاب ریخته و دکمه مورد نظر را فشرده و اجازه دهید تا دستگاه کار خود را به بهترین نحو انجام داده و قهوه ای بی نظیر و صد در صد طبیعی به شما تحویل دهد.

سیستم قطع خودکار

برخی از دستگاه های قهوه ساز دارای سیستم قطع خودکار بوده و از این رو پس از پایان کار و تهیه قهوه و البته ریخته شدن مقدار ثابتی از قهوه به درون فنجان یا قوری، دستگاه به طور خودکار خاموش شده و از این رو دستگاه به هیچ عنوان کثیف نخواهد شد.

صفحه گرم نگهدارنده

این صفحه باعث گرم ماندن قهوه شده و در حقیقت وجود این قابلیت در دستگاه انتخابی شما سبب شده پس از تهیه قهوه مدتی نیز بر روی این صفحه فنجان خود را گرم نگه داشته تا پس از انجام کارهای خود با خیالی آسوده مشغول نوشیدن قهوه گردید.

ویژگی های عنوان شده در این مقاله از ویژگی های مهم و ضروری یک دستگاه قهوه ساز خانگی بوده و وجود مابقی ویژگی ها در دستگاه انتخابی شما کاملا به بودجه و سلیقه شما برخواهد گشت.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات