کد خبر : 1260
تاریخ انتشار : جمعه 18 نوامبر 2022 - 22:10
36 views بازدید

قیمت و خرید بهترین سوهان ناخن دستی برقی سوهان ناخن کاغذی دیجی کالا

یکی از وسایل ضروری و غیر قابل جدایی در بین لوازم آرایشی خانم ها سوهان ناخن می باشد. اما به نظر شما ویژگی های یک سوهان ناخن خوب چه می باشد؟ در این مقاله ما قصد داشته نکاتی را برای خرید یک سوهان ناخن خوب عنوان نماییم. شاید با خود بگویید خرید وسیله ای ساده مانند سوهان ناخن که دیگر نیازی به راهنمای خرید نخواهد […]

یکی از وسایل ضروری و غیر قابل جدایی در بین لوازم آرایشی خانم ها سوهان ناخن می باشد. اما به نظر شما ویژگی های یک سوهان ناخن خوب چه می باشد؟ در این مقاله ما قصد داشته نکاتی را برای خرید یک سوهان ناخن خوب عنوان نماییم.

شاید با خود بگویید خرید وسیله ای ساده مانند سوهان ناخن که دیگر نیازی به راهنمای خرید نخواهد داشت. اما واقعیت آن است که خرید سوهان ناخن چندان نیز ساده نمی باشد.  چرا که سوهان های ناخن دارای گریت های مختلفی بوده و هر یک از آن ها برای نوع خاصی از ناخن مناسب خواهند بود و بی اطلاعی از این موضوع ممکن است باعث خرید یک سوهان ناخن نامناسب شده و به نوعی پول دور انداختن است.

در صورتی که شخصی کاشت ناخن انجام داده حتما در این باره اطلاعات کاملی خواهد داشت.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین سوهان ناخن دستی برقی سوهان ناخن کاغذی دیجی کالا

راهنمای خرید سوهان ناخن

اما برای افرادی که تخصص نداشته ممکن است خرید سوهان ناخن نامناسب منجر به آسیب دیدن ناخن ها گردد. اگر شما نیز قصد خرید سوهان ناخن را داشته توصیه می کنیم حتما این مقاله را تا انتها دنبال نمایید، چرا که ما اطلاعات کاملی را در رابطه با سوهان ناخن آورده ایم که بدون شک کمک زیادی به خرید یک سوهان ناخن مناسب خواهد نمود.

نکات قابل توجه در زمان خرید سوهان ناخن مناسب

  • نوع گریت سوهان ناخن

منظور از گریت یا درجه زبری در واقع عددی بوده که نشان دهنده میزان زبری سوهان می باشد. به نوعی می توان گفت که میزان گریت یک سوهان ناخن براساس تعداد ذرات ساینده در هر سانتی‌متر مربع یا سایر واحدهای سطح به دست خواهد آمد. هر چه سوهان ناخن دارای گریت بالاتری بوده به طبع از نرمی بیشتری برخوردار خواهد بود. اما گریت پایین نشان دهنده زبری سوهان می باشد. خیلی از افراد بر این باور بوده که هر چه سوهان زبرتر بوده مناسب تر خواهد بود در حالی که هر درجه از زبری سوهان های ناخن دارای کارکرد مختلفی می باشند. از سوهان های زبرتر برای شکل‌ دادن به ناخن‌های کلفت، مثل ناخن شست پا یا ناخن‌های کاشت اکریلیک استفاده شده و برای ناخن های طبیعی سوهان های نرم مناسب تر می باشند چرا که از وارد شدن صدمه ای به بافت ناخنجلوگیری خواهند نمود.

برای سوهان کردن ناخن های طبیعی کمترین گریت مورد استفاده گریت 180 می باشد. گریت های پایین تر دارای زبری بیشتری بوده و مناسب ناخن های طبیعی نمی باشند. در صورتی که ناخن هایی شکننده و ضعیف داشته به هیچ عنوان از سوهان هایی با گریت زیر 180 استفاده نکنید. حتی برخی مواقع بهتر بوده از سوهان هایی با گریت بالاتر که نرمی بیشتری داشته استفاده شود.

از گریت های نزدیک به 500 در مواقعی استفاده شده که بخواهید زبر کمی که ناشی از سوهان کشیدن با سوهان های زبر به وجود آمده را نرم کنید. گریت های حوالی 1000 نیز بیشتر جهت کار کردن بر روی سطح ناخن ها به کار برده می شود. سوهان هایی با گریت 1000 به بالا نیز برای برق انداختن ناخن ها بسیار مناسب خواهند بود.

  • جنس سوهان ناخن

به غیر از درجه زبری سوهان ناخن، در زمان خرید سوهان بایستی به جنس سوهان نیز توجه شود، به طور کلی سوهان های ناخن از جنس های زیر ساخته خواهند شد:

سمباده‌ای

سوهان های سمباده ای دارای سطحی مانند کاغذ سمباده بوده که به کمک چسب بر روی بدنه نواری سوهان قرار خواهند گرفت. عملکرد این سوهان ها نیز تقریبا همچون سمباده بوده و به کمک ذرات سمباده ای خود برای تراشیدن لبه ناخن مناسب می باشند. از این رو ممکن بوده در زمان لمس لبه ناخن های خود کمی زبری احساس کنید. البته این موضوع وابسته به درجه زبری سوهان می باشد. برای سوهان کشی با سوهان های سمباده ای توصیه می شود سوهان کشی را تنها در یک جهت انجام داده و برای جلوگیری از صدمه دیدن ناخن هایتان از سوهان کشیدن به صورت رفت و برگشتی خودداری نمایید.

در برخی از منابع آورده شده که احتمال داشته استفاده از سوهان های سمباده ای بعد از مدتی ناخن ها ضعیف، شکننده و پوسته پوسته گردند. همچنین این نمونه از سوهان ها دارای سطح سایشی چندان مقاومی نمی باشند. امکان ضد عفونی کردن این سوهان ها وجود نداشته و بایستی مرتب تعویض گردند. چرا که ذرات ناخن و کثیفی ها در داخل سطح متخلخل سوهان گیر کرده و قارچ و باکتری ها رشد خواهند نمود. لذا در صورتی که دوست دار محیط زیست بوده احتمال داشته عمر کم این سوهان ها چندان برای شما موضوع خوشایندی نباشد.

فلزی

به طور معمول سوهان های فلزی در دو نوع ساخته شده اند. یک نوع از سوهان های فلزی ساخته شده از پوسته های بسیار نازکی از فلز چسبیده شده بر روی بدنه ای فلزی یا مقوایی بوده و نمونه دیگری نیز سوهان هایی فلزی بوده که از بدنه ای با سطحی ساینده برخوردار می باشند. البته در هر نوع از سوهان های فلزی با هر بار سوهان کشی بخشی از پوسته فلزی این سوهان ها جدا شده و سطح سوهان نرمی بیشتری پیدا خواهد نمود. با این حال دوام و استقامت سوهان های فلزی از نمونه های سمباده ای بیشتر می باشد.

همچنین گفتنی است که سوهان های فلزی نیز ممکن بوده در صورت استفاده نامناسب باعث صدمه دیدن ناخن های ضعیف گردند. در زمان سوهان کشی ناخن ها با سوهان های فلزی نیز بایستی تنها در یک جهت سوهان کشیده شود.

اما از نظر بهداشتی از آن جایی که فلز غیر متخلخل بوده به شدت نمونه های سمباده ای باکتری ها در آن ها رشد نکرده اما با این وجود باز هم امکان گیر کردن ذرات ناخن و آلودگی‌ها در لابه‌لای دندانه‌ها و چسبیدن آن ها به بستر سوهان وجود خواهد داشت. در رابطه با مسائل زیست محیطی نیز باید یادآور گردیم که سوهان های فلزی به نسبت نمونه های سمباده ای برای محیط زیست مناسب تر می باشد. برای ساخت این سوهان ها درختی قطع نشده و البته برای تجزیه زمان زیادی را می طلبند.

شیشه‌ای یا کریستالی

طبق تحقیقات صورت گرفته برای سلامت ناخن ها، نمونه های کریستالی انتخاب مناسب تری خواهند بود. این سوهان باعث زبر ماندن لبه های ناخن نشده و البته باید این را نیز بگوییم با توجه به آن که در گریت های بالا ساخته شده و نرم بوده چندان برای تنظیم ارتفاع ناخن گزینه مناسبی نمی باشند. از این رو بایستی ابتدا ناخن های خود را با ناخن گیر کوتاه نموده و به اندازه دلخواه رسانده و بعد به سوهان کشی بپردازید.

این نوع از سوهان ها برخلاف دیگر نمونه ها قابل شستشو با آب خواهند بود. این سوهان ها همچنین دچار خوردگی و زنگ زدگی نیز نشده و دارای جنس غیرمتخلخل و بهداشتی می باشند. حتی امکان ضدعفونی نمودن این سوهان با الکل نیز وجود داشته و همچنین دارای دوام بیشتری می باشند. خطر این سوهان ها برای محیط زیست بسیار کم بوده و بسیار بادوام می باشند و حتی بعد از دور ریختن نیز امکان بازیافت آن ها وجود خواهد داشت.

البته باید این را نیز باید یادآور گردیم که قیمت یک سوهان کریستالی خوب از دیگر نمونه ها بیشتر می باشد. اما بایستی در استفاده از آن ها محتاط بوده تا شکسته نشوند.

در این مقاله ما سعی نموده برای خرید یک سوهان ناخن مناسب نکاتی کلیدی را عنوان نماییم. در زمان خرید سوهان حتما جنس و درجه زبری سوهان توجه داشته باشید. و همان طور که به آن اشاره نموده هر سوهان با هر درجه زبری و جنسی که داشته دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشند.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات