کد خبر : 3864
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فوریه 2023 - 10:32
951 views بازدید

قیمت و خرید اینترنتی بهترین چادر مسافرتی ضد آب و سرما ۸ نفره ضد اب دیجی کالا

یکی از اصلی ترین لوازم مورد نیاز برای سفرهای دسته جمعی در فصل های سرد و گرم سال چادر مسافرتی می باشد. بدون شک به همراه داشتن یک چادر مسافرتی مناسب در سفرهای دسته جمعی و یا با تور بسیار به کارتان خواهد آمد.   راهنمای خرید چادر مسافرتی از آن جایی که تنوع و قابلیت های مختلف چادرهای مسافرتی باعث شده انتخاب یک چادر […]

یکی از اصلی ترین لوازم مورد نیاز برای سفرهای دسته جمعی در فصل های سرد و گرم سال چادر مسافرتی می باشد. بدون شک به همراه داشتن یک چادر مسافرتی مناسب در سفرهای دسته جمعی و یا با تور بسیار به کارتان خواهد آمد.

 قیمت و خرید اینترنتی بهترین چادر مسافرتی ضد آب و سرما ۸ نفره ضد اب دیجی کالا

راهنمای خرید چادر مسافرتی

از آن جایی که تنوع و قابلیت های مختلف چادرهای مسافرتی باعث شده انتخاب یک چادر مسافرتی کار چندان راحتی به نظر نرسد ما در این مقاله قصد داشته به معرفی انواع چادرهای مسافرتی پرداخته و ویژگی های یک چادر مسافرتی خوب را عنوان نموده تا در این زمینه انتخاب مناسب تری را تجربه نمایید.

ظرفیت چادر

در زمان خرید چادر مسافرتی پیش از هر چیزی بایستی ظرفیت آن را در نظر بگیرید. شما بایستی ببینید که اغلب چند نفری به مسافرت رفته و پس از آن به هر تعدادی که رسیدید گنجایش را با دو نفر بیشتر در نظر بگیرید. برای مثال اگر اکثر سفرهای شما خانوادگی بوده و تعداد افراد خانوادتان 6 نفر می باشد بهتر بوده چادر انتخابی شما دارای گنجایش 8 یا 9 نفره باشد. با این کار فضا باز تر بوده و حتی اگر گاهی اوقات دوستان شما نیز با شما همسفر شدند برای آن ها نیز جا خواهد بود و نیازی به آوردن چادر دیگر نخواهد بود.

انتخاب چادر مسافرتی با توجه به  فصل مورد نظر

چادرها به طور معمولا به صورت فصلی دارای سطح حفاظتی مختلفی می باشند. زیرا چادر مسافرتی بایستی به خوبی بتواند از شما در مقابل وضعیت آب و هوا محافظت نموده و ایمنی لازم را برای شما فراهم نماید. از این رو شما بایستی با توجه به فصلی که به سفر رفته چادر مسافرتی مناسبی را انتخاب نمایید.

چادر متناسب برای سه فصل

این نمونه از چادرهای مسافرتی سبک بوده و برای سه فصل بهار، تابستان و پاییز انتخاب مناسبی می باشند. پنجره های این چادرها از پارچه های توری و شبکه بندی ساخته شده و از این رو هوا به راحتی در درون چادر جریان پیدا نموده و البته امکان ورود حشره ، پرنده و حیوانی نیز از طریق این پنجره ها به درون این چادرها وجود نخواهد داشت. اما به هر حال این پارچه های توری محافظ خوبی برای گرد و خاک نخواهند بود. این چادرها در مقابل آب از خود مقاومت بالایی نشان داده و در صورت بارش باران شما در امان خواهید بود اما خب طبیعی است که این چادرها محافظ خوبی در برابر طوفان؛ بادهای بسیار وحشتناک و برف‌ و تگرگ زیاد به شمار نخواهند رفت.

چادر مناسب برای سه یا چهار فصل

این نمونه از چادرها برای مسافرت های انجام شده در اول بهار، تابستان و نیمه دوم پاییز مناسب بوده و البته در مقابل برف متوسط نیز مقاومت خوبی از خود نشان خواهند داد. این نمونه از چادرها علاوه بر امکان تهویه هوای درون چادر این امکان را به شما داده تا در روزهای سرد هوای درون چادر را گرم نگه دارید. پایه و گیره های این چادرها به نسبت نمونه قبلی بیشتر بوده و پارچه توری کمتری در آن ها به کار رفته  و به همین دلیل در گرم نمودن هوا عملکرد بهتری از خود نشان داده و مقاوم تر نیز خواهند بود.

چادر مناسب برای ۴فصل

این نوع از چادرها برای چهار فصل سال مناسب بوده و به راحتی می توان در هر زمان از سال آن ها را با خود به سفر برد. این چادرها با توجه به مقاومت بالایی که در مقابل طوفان زیاد، باران‌های رگباری و شدید، برف و کوهنوردی از خود نشان داده بیشتر در ارتفاعات و سرما مورد استفاده قرار خواهند گرفت. یکی از مشخصه های انحصاری این نمونه از چادرها تعداد پایه‌های زیاد و پارچه‌های ضخیم و سنگین بوده و علاوه بر آن برای جلوگیری از تجمع برف بر روی سقف این چادرها به طور معمول سقف آن ها به شکل گنبدی می باشد.

خصوصیات ظاهری چادر مسافرتی

بلندی چادر مسافرتی

چنانچه مایل بوده لباس های خود را درون چادر به صورت ایستاده تعویض نموده و یا طبیعت بیرون از چادر را ایستاده تماشا نمایید حتما در نظر داشته باشید که چادر انتخابی شما از ارتفاع مناسبی برخوردار باشد. به طور معمول چادرهای کابین دار دارای ارتفاع بیشتری بوده و برای مسافرت های خانوادگی گزینه بسیار ایده آلی به شمار خواهند رفت. این چادرها به شما امکان تقسیم بندی فضای داخلی را داده و علاوه بر آن سایه بان جلوی درب ورودی نیز برای شما قابل استفاده خواهد بود.

چادرهایی که دارای سقف گنبدی شکل بوده اگر چه مرتفع تر هستند اما به دلیل شیبی که برای جلوگیری از بروز مشکل در زمان وزش باد و یا بارش تگرگ داشته از فضای کمتری برخوردار می باشد. اگر قد شما بلند بوده و یا این که احساس می کنید بایستی فضای بیشتری در اختیار شما قرار داده شود بهتر بوده به جای چادر معمولی ۸۴ تا ۸۸ اینچی به سراغ چادرهای 90 اینچی بروید.

اندازه چادر مسافرتی

در زمان خرید چادر مسافرتی حتما در هر دو حالت باز و بسته بودن چادر سایز آن را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه در صورت بسته بودن، فضای زیادی را اشغال نموده بدون شک حمل و جابجایی آن در سفر کمی برای شما مشکل خواهد بود. در حالت باز نیز بایستی به بخش کف آن توجه نموده و ببینید که این فضا برای استراحت کل خانواده و همچنین نگه داری وسایل مورد نیاز شما کافی می باشد یا خیر؟ سایز چادر در زمان نصب نیز بسیار اهمیت خواهد داشت چرا که برخی از مکان ها شرایط نصب چادر بزرگ را نداشته و این مسئله ممکن بوده برای شما محدودیت و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

ایجاد مرز در  فضای داخلی چادر مسافرتی

برخی از چادرهای مسافرتی برای جداسازی بخش های مختلف چادر و نیز ایجاد محدوده شخصی از پارچه های نازکی برخوردار می باشند. این نمونه از چادرها برای مسافرت های گروهی انتخاب مناسبی خواهند بود.

وزن چادر مسافرتی

وزن  و میزان سنگینی، یکی از مواردی است که در زمان خرید چادر مسافرتی بایستی به آن توجه شود. هر چه یک چادر مسافرتی سبک تر بوده خیلی راحت تر جابه جا شده و شما توانسته آن را پیاده با خود ببرید. این را در نظر داشته باشید که شما طی سفر برخی اوقات ممکن بوده بخشی از راه را پیاده رفته و بایستی وسایلی چون مواد خوراکی، کیسه‌خواب، کوله‌پشتی و دیگر لوازم را با خود همراه داشته باشید؛ از این رو هر چه چادر انتخابی شما وزن کمتری داشته شما کمتر برای حمل آن دچار اذیت خواهید شد.

پایه های نگه‌دارنده لوازم جانبی چادر مسافرتی

میله ها و گیره ها را می توان از اصلی ترین قطعات یک چادر مسافرتی به شمار آورد چرا که این قطعات بوده که باعث استحکام چادر شده و به شما امکان استفاده از چادرهای مسافرتی را برای سال های متوالی خواهند داد. از این رو از کیفیت و استحکام بالا و همچنین ضدزنگ بودن آن ها اطمینان پیدا نمایید. به طور کلی در ساخت گیره ها از جنس های مختلفی نظیر فایبرگلاس، آلومینیومی و کربن استفاده شده که در این بین گیره ها و میله های فایبرگلاسی بیشتر در چادرهای ارزان تر استفاده شده و به نسبت دو نمونه دیگر اگر چه از قیمت کمتری برخوردار بوده اما به همان میزان نیز وزن آن ها بالاتر بوده و ماندگاری کمتری خواهند داشت. گیره های آلومینیومی از قدرت و دوام بیشتر و وزن کمتر برخوردار بوده و گیره های فایبر کربنی نیز که بیشتر در چادرهای باقیمت بالا استفاده شده وزن پایینی داشته و استحکام آن ها بالاتر می باشد، البته قیمت آن ها نیز به مراتب بالاتر خواهد بود.

ساختار پایه چادر مسافرتی

از دیگر موارد حائز اهمیت در چادرهای مسافرتی اسکلت بندی آن ها می باشد و در واقع در چگونگی نصب آن ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود. امروزه دیگر نیازی به نصب چادرهای جدید بر روی زمین نبوده و مانند گذشته که هر چه تعداد پایه ها و ستون های چادر بیشتر بود نصب چادر نیزسختی های بیشتری می طلبید نیست و برای نصب راحت تر چادرها بندها و گیره هایی در نظر گرفته شده و پایه های دیگری کارایی نخواهند داشت.

درب و پنجره چادرمسافرتی

در زمان خرید چادر مسافرتی از دیگر مواردی که بایستی مورد توجه قرار گرفته درب و پنجره آن می باشد. در صورتی که بیشتر اهل سفرهای دسته جمعی هستید بهتر بوده چادر انتخابی شما دست کم دارای دو درب باشد. از باز شدن آرام درب ها مطمئن گردید تا در زمان خواب دیگران بدون ایجاد مزاحمت بتوانید ورود و خروج داشته باشید. استقامت زیپ های به کار رفته برای درب و پنجره ها را امتحان کرده تا در صورت ضربات احتمالی خیالتان از بابت آسیب ندیدن آن ها آسوده باشد. هر چه تعداد پنجره های چادر انتخابی شما بیشتر بوده نور کافی، دید مناسب تر و تهویه مناسب تری را در درون چادر در اختیار خواهید داشت.

ضدآب بودن چادر مسافرتی

پوشش ضد آب سقف چادرهای مسافرتی از ورود آب به داخل چادر جلوگیری نموده و درون چادر را گرم تر نگه خواهند نمود از این رو برای فصل زمستان چادرهایی که از این پوشش در سقف خود برخوردار بوده مناسب تر می باشند. دو نوع از چادرها از این قابلیت برخوردار می باشند؛ نمونه ای از این چادر ها تنها دارای سقف ضد آب بوده و از نظر ورود نور و دید هیچ محدودیتی ایجاد ننموده و نوع دوم نیز کل چادر را این پوشش ضد آب در برگرفته و در هوای بارانی و طوفانی ایمن می باشند.

سایه‌بان چادر مسافرتی

در روزهای بارانی وجود یک سایه بان در کنار درب و پنل از خیس شدن کفش ها جلوگیری خواهد نمود. این قابلیت را در اکثر چادرها می توان یافت و شما با توجه به شرایط جوی و بر حسب نیاز می توانید آن را به کار بگیرید.

حلقه درونی و جیب

در مرکز بعضی از چادر ها از سمت داخل حلقه ای در نظر گرفته شده که برای آویزان نمودن چراغ و فانوس کاربرد خواهد داشت؛ و علاوه بر آن حلقه های کنار هم که در برخی از چادرها وحود داشته به شما امکان آویزان نمودن لباس و وسایل را از آن ها خواهد داد. از جیب های درون چادر نیز توانسته برای نگه داری وسایلی مانند موبایل، چراغ قوه و… استفاده نمایید.

چادرمسافرتی های تک دیواره و دو دیواره

چادرهای تک دیواری به نسبت سایر چادرها دارای روش نصب ساده تری بوده و سبک تر نیز خواهند بود. اما احتمال داشته سطح محافظتی این نوع از چادرها چندان زیاد نبوده و فضای نگهداری نیز در آن ها کاهش خواهد یافت. چادرهای دو دیواره در مقابل تک دیواره ها دارای فضای داخلی بیشتری بوده و سطح محافظتی نیز در آن ها بالاتر بوده اما وزن آن ها نیز سنگین تر می باشد.

نصب و راه اندازی چادر مسافرتی

نصب بعضی از چادرها پیچیده بوده و معمولا افراد بایستی پس از خستگی سفر و یا یک کوه نوردی طولانی بایستی برای نصب چادر مدت ها با آن کلنجار بروند؛ از این رو برای جلوگیری از چنین مشکلاتی بهترین کار این بوده که از همان ابتدا از نصب آسان چادر انتخابی خود مطمئن گشته و یا حداقل پیش از سفر چند بار آن را درون منزل امتحان نموده و به خوبی نصب آن را یاد بگیرید.

جنس چادر مسافرتی

به طور معمول چادرهای مسافرتی از جنس های مختلفی تشکیل شده و با توجه به سطح کیفی و چگالی که داشته قیمت آن ها نیز متفاوت خواهد بود. بعضی از چادرها اگر چه از پنبه ضد آب ساخته شده اما در صورت خیس شدن و ماندن زیر باران بیش از حد سنگین خواهند شد. چادرهای پلاستیکی و پلی‌استری نیز در مقابل آب مقاومت بالایی از خود نشان داده اما پس از مدتی بر اثر تابش آفتاب دچار رنگ پریدگی، کهنگی و پوسیدگی می گردند. در صورت باز نبودن درزهای این چادرها امکان نفوذ به داخل آن ها وجود نخواهد داشت. این چادرها از علامتی به نام  D یا Denier برخوردار بوده که این علامت نشان دهنده آن است که وزن هر نه هزار متر از نخ استفاده شده در ساخت این پارچه چقدر می باشد. اگر چه این علامت در انتخاب شما تاثیرگذار بوده اما تنها در صورتی امکان مقایسه دو چادر با علامت D برای شما وجود داشته که هر دو از یک جنس باشند.

در صورتی که کاور رویی چادر از پلی اورتان و سیلیکون ساخته شده باشد بهتر بوده که تمامی سطح بالایی و پنل و درها را پوشش دهد تا به خوبی از چادر در مقابل باد و باران محافظت نماید. علاوه بر آن در درزهای آن نیز بایستی از نوار پارچه ای مرغوبی استفاده شده باشد.

کفی چادرمسافرتی

معمولا برای کفی چادرها از جنس مرغوبی استفاده نشده و به همین دلیل ممکن بوده مواردی چون سنگ ریزه ها، خار و خاشاک و همچنین زمین خیس باعث شما را اذیت نماید به همین دلیل در زمان انتخاب چادر مطمئن گردید که کفی چادر انتخابی شما کاملا مناسب و ضدآب باشد.

انواع چادر مسافرتی

برای صرفه جویی در هزینه ها شما توانسته به سراغ چادر مسافرتی ساده A-frame بروید چرا که این چادرها ارزان بوده و سبک نیز هستند اما گفتنی است که شیب دیواره های آن باعث کاهش فضای داخلی چادر شده است. این چادرها از آن جایی که ممکن بوده با وزش باد دچار نقص در پایه های خود گردن لذا برای شرایط جوی نامناسب به هیچ عنوان توصیه نمی شوند. این چادرها داری روش نصب بسیار ساده ای بوده و البته با این حال باز هم بایستی نصب و راه اندازی آن ها بر روی پایه انجام شود.

چادرهایی که دارای سقف گنبدی شکل بوده از فضای داخلی بیشتری برخوردار می باشند. این چادرها همچنین از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار بوده و به کمک یک میله شکل گنبدی به خود گرفته و با توجه به وزن پایینی که داشته برای پیاده روی بسیار مناسب می باشند.

چادرهای ژئودستیک نیز از مقاومت بالایی برخوردار می باشند. میله های این نمونه از چادرها با عبور از روی سطح در تقاطعی مثلث مانند به هم اتصال پیدا خواهند نمود. این کار باعث شده فشار در تمامی اسکلت چادر پخش شده و از همین رو در شرایط بد جوی مقاوت بالایی از خود نشان داده و به همین دلیل برای کوهنوردی در زمستان بسیار ایده آل می باشند.

چادرهای VIS-A-VIS یا رو در رو از دو جای مخصوص جهت استراحت برخوردار بوده و در دو طرف جایگاه وسط جای خواب در نظر گرفته شده است. بخش وسطی این چادرها یا همان بخش نشیمن ممکن بوده گنبدی شکل باشد.

از دیگر چادرهای مسافرتی می توان به نمونه های تونلی و حلقه ای اشاره نموده که در عرض خود دارای یک یا چند تیرک به شکل حلقه بوده که باعث تونلی شدن دیواره چادر شده و فضای بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

در صورتی که نصب و راه اندازی چادر برایتان کار سختی بوده بهتر است از همان اول به سراغ چادر های خودکار بروید. هر چند که این چادرها نیز به تنها با یک کلید و به طور اتوماتیک نصب نخواهند شد، بلکه دارای تعدادی پایه و بست بوده که با وصل شدن به پارچه های چادر و باز نمودن این پایه ها، چادر خیلی سریع باز و راه اندازی خواهد شد.

بودجه خرید چادر مسافرتی

یکی از اصلی ترین مسائل در رابطه با خرید چادر مسافرتی هزینه ای بوده که شما برای خرید آن کنار گذاشته اید. شما بایستی با توجه به نیاز و البته توان مالی خود چادر مناسبی را انتخاب نمایید. از بین ویژگی های عنوان شده در بالا می توانید ویژگی های موردنیاز خود را انتخاب نموده و باقی را حذف نماید تا بتوانید خرید ارزان تری را در این زمینه تجربه نمایید. اما این را نیز باید یادآور گردیم که خرید یک چادر مسافرتی خوب و باکیفیت شما را تا سال ها از خرید دوباره معاف نموده و سال ها می توانید در سفرها از آن استفاده نمایید. چنانچه قصد داشته چادری خریده که در وضعیت جوی مشکل، با سرما و یخبندان و طوفان وحشتناک نیز مقاومت بالایی از خود نشان دهد بهتر بوده به سراغ چادرهای درجه یکی بروید که اگر چه گران بوده اما از جان شما در برابر شرایط دشوار محافظت خواهند نمود.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات