کد خبر : 1729
تاریخ انتشار : شنبه 26 نوامبر 2022 - 19:24
45 views بازدید

قیمت و خرید بهترین دستگاه آبسردکن تصفیه دار بدون مخزن آبسردکن رومیزی دیجی کالا

بی شک هیچ چیز به اندازه خوردن آّبی خنک و گوارا در روزهای گرم سرد سال لذت بخش و مهم نخواهد بود و می توان گفت برای فراهم بودن همیشگی آب آشامیدنی خنک در خانه یا ادارات نیاز به یک دستگاه آبسرد کن شدیدا احساس می شود. چرا که برای مثال استفاده از دیگر روش هایی چون استفاده از کلمن دردسرهای هر روزه ای را […]

بی شک هیچ چیز به اندازه خوردن آّبی خنک و گوارا در روزهای گرم سرد سال لذت بخش و مهم نخواهد بود و می توان گفت برای فراهم بودن همیشگی آب آشامیدنی خنک در خانه یا ادارات نیاز به یک دستگاه آبسرد کن شدیدا احساس می شود. چرا که برای مثال استفاده از دیگر روش هایی چون استفاده از کلمن دردسرهای هر روزه ای را به همراه خواهد داشت، به عنوان مثال شما برای تامین آب خنک کلمن بایستی هر روز درون آن مقداری یخ بیندازید. این در حالی است که خرید یک دستگاه آبسرد کن به راحتی تمامی این مشکلات را برطرف خواهد نمود و شما در هر لحظه به راحتی می توانید از آب سرد و البته بهداشتی درون آبسرد کن استفاده نمایید.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین دستگاه آبسردکن تصفیه دار بدون مخزن آبسردکن رومیزی دیجی کالا

راهنمای خرید بهترین دستگاه آبسردکن

در این مطلب ما سعی کرده ایم شما را با انواع دستگاه های آبسرد کن آشنا نماییم و نکاتی را برای خرید یک آبسرد کن مناسب یادآور گردیم. از آن جایی که این روزها تنوع مدل های آبسرد کن های موجود در بازار بسیار زیاد است نیز در ادامه لیستی از بهترین آبسرد کن های موجود در بازار در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت تا از بین آن ها بتوانید دستگاه مناسبی را برای خود انتخاب نمایید.

مروری بر تاریخچه دستگاه آبسردکن

اوایل دستگاه آبسرد کن با هدف تامین آب آشامیدنی سالم ساخته می شد و در این بین سرد کردن آب چندان برای افراد اهمیتی نداشت. ساخت اولین دستگاه آب سرد کن مشابه نمونه های امروزی در سال 1906 و توسط افرادی به نام تیلور و هاسلی ویلارد انجام شد. این دستگاه به منظور تامین آب آشامیدنی سالم برای مدارس ساخته شد. در سال 1911 نیز فردی به نام هاوز که بر اثر مصرف آب آلوده و درگیری با بیماری تب صبه پدر خود را از دست داده بود موفق به اختراع و ثبت اولین شیر آب خوری شد.

دستگاه آبسردکن

دستگاه آبسرد کن در واقعی دستگاهی است که با استفاده از انرژی الکتریکی (غالبا برق شهری) به روش هایی چون تبرید تراکمی و سرمایش ترمو‌الکتریک آب را سرد، خنک و مناسب آشامیدن خواهد نمود. این روزها دستگاه های آبسرد کن انواع مختلفی دارند که در ادامه بیشتر با هر یک از آن ها آشنا خواهیم شد.

آشنایی با انواع دستگاه آبسردکن

1.       دستگاه آبسرد کن بدون بطری

این نوع از آبسرد کن ها مستقیما به آب لوله کشی شهری وصل خواهند شد.

 

مزایای آبسرد کن بدون بطری

در این نوع از آبسرد کن ها نیازی نیست که هر چند وقت یک بار مخزن تعویض و یا پر شوند و از آن جایی که در این مدل نیازی به شستشوی مخزن آب نمی باشد می توان گفت که بهداشتی تر است.

 

معایب آبسرد کن بدون بطری

 نصب این نوع از آبسرد کن ها مستلزم برقراری اتصال میان دستگاه و آب لوله کشی می باشد و همچنین در صورت قطعی آب امکان استفاده از این دستگاه نیز وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن چنانچه زیاد از دستگاه استفاده شود تا مدتی آب آن گرم خواهد بود.

 

 • آبسرد کن های دارای بطری

به طور معمول این مدل از آبسرد کن ها به منظور نگهداری آب از یک مخزن پلاستیکی برخوردار می باشند که آب درون این مخزن بایستی به صورت روتین و روزانه تعویض شود.

مزایای آبسردکن های بطری‌دار

این نوع از آبسرد کن ها جهت راه اندازی به لوله کشی آب شهری نیازی نخواهند داشت. از این رو امکان جابجایی آن ها به راحتی وجود داشته و تا زمانی که مخزن آّب سرد خالی نشده است می توان از آن استفاده نمود. این آبسرد کن ها حتی در صورت قطعی آب نیز دارای آب سرد می باشند.

معایب آبسردکن های بطری دار

تعویض آب بطری این آبسردکن ها بایستی به صورت روزانه انجام شود و مخزن نیز به منظور حفظ بهداشت نیازمند شستشوی مرتب می باشد. چنانچه از مخزن به گونه ای که مخزن خالی شود استفاده نمایید نیاز است که مجدد آن را پر کرد.

 • آبسردکن ایستاده

این نوع از آبسردکن ها در واقع همان نمونه بطری دار می باشند. این آبسردکن به راحتی قابل قرارگیری بر روی کابینت، زمین و یا هر وسیله دیگری می باشد. گنجایش بطری آب این دستگاه 5 لیتر است و از اکثر سوپرمارکت ها قابل تهیه می باشد. نحوه قرارگیری بطری آب بر روی این دستگاه به صورت وارونه خواهد بود.

 • آبسردکن دیواری

این مدل از آبسردکن ها را نیز می توان در دسته بدون بطری ها قرار داد و مستقیما به آب شهری وصل خواهند شد. بایستی به منظور تخلیه، فاضلاب در اختیار داشته باشند و به طور معمول خود دارای مخزن کوچکی هستند و از این رو فرد برای سرد شدن آب منتظر نخواهد ماند. لازم به ذکر است که این آبسردکن ها از دستگاه تصفیه آب بی بهره می باشند.

 • آبسردکن کابینتی

این آبسردکن ها به روزترین نمونه دستگاه آبسردکن می باشند. محل قرارگیری این آبسردکن ها درون کابینت است و به طور مستقیم به آب لوله کشی شهری وصل خواهند شد.

استفاده از دستگاه آبسردکن چه مزایایی به همراه دارد؟

هر چند این روزها به طور معمول بیشتر یخچال ها مجهز به آبسردکن می باشند اما در صورتی که یخچال فعلی شما فاقد این قابلیت باشد هزینه دوباره برای خرید یک یخچال فریزری که دارای آبسردکن باشد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود. در چنین شرایطی بهترین گزینه خرید یک دستگاه آبسردکن می باشد. برخلاف ذهنیت برخی از افراد که تنها با شنیده نام آبسردکن به یاد دستگاه های بزرگ آبسردکن مورد استفاده در محیط های عمومی خواهند افتاد این روزها تنوع آبسردکن های موجود در بازار بسیار زیاد می باشد و شما حتی قادر به خرید نمونه های کاملا جمع و جور و رومیزی خواهید بود.

از دیگر مزایای دستگاه های آبسرد کن بهره مندی از آب جوش می باشد. به طور معمول بیشتر دستگاه های آبسردکن امروزی به صورت دومنظوره خواهند بود و در واقع شما با خرید یک دستگاه در کنار آب خنک همواره آب جوش نیز در اختیار خواهید داشت.

نکات قابل توجه و کاربری به هنگام خرید دستگاه آبسردکن

 • قیمت دستگاه

به طبع قیمت اولین چیزی است که به هنگام خرید یک دستگاه به آن توجه خواهیم نمود. در رابطه با دستگاه های آبسردکن نیز امکانات دستگاه تعیین کننده قیمت نهایی آن خواهد بود. البته تنوع قیمتی آبسردکن های موجود در بازار سبب شده است که بتوان به راحتی بسته به بودجه خود دستگاهی را از بین برندهای موجود انتخاب نمود.

 • آبسردکن دومنظوره

به طور معمول آبسردکن های امروزی به صورت دومنظوره می باشند. در واقع امکان استفاده از آب سرد و گرم را به صورت همزمان فراهم خواهند نمود. خرید این نمونه از آبسردکن ها به نوعی یک تیر و دو نشان می باشد.

 • نوع آبسردکن

در بین انواع دستگاه های آبسردکن موجود در بازار نمونه های با بطری و بدون بطری بیشترین استفاده را دارند. به منظور رعایت بهداشت و حفظ سلامتی انتخاب مدل های با قابلیت اتصال به آب شهری و دارای بطری داخلی از جنس استیل ضد زنگ مناسب تر خواهد بود.

 • توان سرمایشی و گرمایشی

منظور از توان سرمایشی مدت زمانی است که دستگاه جهت سرد کردن آب نیاز خواهد داشت و در رابطه با توان گرمایشی نیز به همین شکل می باشد. هر چه توان سرمایشی و گرمایشی یک دستگاه بیشتر باشد به طبع در زمان کمتری قادر به سرد و یا گرم کردن آب خواهد بود. به طور معمول مدل های برتر آبسردکن قادر به کاهش دمای آب تا 5 درجه بالای صفر و نیز افزایش دمای آب  تا 90 درجه می باشند.

 • قفل ایمنی آب جوش (قفل کودک)

آبسردکن های دارای قابلیت قفل کودک جای هیچ نگرانی از بابت آسیب دیدگی کودکان بر اثر سوختن با آبجوش به جای نخواهد گذاشت.

 • جنس بدنه

به طور معمول از پلاستیک برای ساخت بدنه آبسردکن ها استفاده خواهد شد، اما در این بین در برخی از نمونه ها قسمت پشتی از فلز ساخته شده است. مقاومت بدنه این مدل ها به نسبت سایرین بالاتر خواهد بود.

 

 • وزن دستگاه

وزن دستگاه نیز از دیگر موارد حائز اهمیت به هنگام خرید یک آبسردکن می باشد. بهتر است که وزن دستگاه انتخابی شما پایین باشد تا به راحتی امکان جابجایی آن برای شما وجود داشته باشد البته گفتنی است که پایین بودن بیش از حد وزن آبسردکن نیز عدم تعادل آن در ایستادن و افتادن های مداوم را در پی خواهد داشت.

 

 • چکه گیر

وجود چکه گیر آب در دستگاه آبسردکن مانع از ریختن آب اضافی لیوان در اطراف آبسردکن خواهد شد. چکه گیر در واقع یک محفظه توری شکل می باشد که محل قرارگیری آن در بخشی زیری لیوان است.

 • جا لیوانی

در صورتی که قصد خرید آبسردکن برای محیط های عمومی و محل کار را دارید بهتر است که به سراغ دستگاهی بروید که دارای جا لیوانی باشد. این قابلیت باعث خواهد شد که نیازی به قرار دادن لیوان های یکبار مصرف بر روی دستگاه نباشد که مدام با کوچکترین حرکتی بر روی زمین خواهند افتاد.

 • برخورداری از فیلتر

اکثر دستگاه های آبسردکن مجهز به فیلترهای تصفیه کننده آب می باشند. در صورتی که قصد استفاده از آب تصفیه نشده را دارید این مدل ها انتخاب بسیار مناسبی خواهند بود.

 

 • صدای موتور

صدای عملکرد موتور دستگاه نیز موضوع بسیار مهمی خواهد بود که نباید نادیده گرفت شود و البته در رابطه با مصارف خانگی این موضوع پراهمیت تر خواهد بود چرا که ممکن است باعث بر هم خوردن آرامش شما شود.

 • برچسب انرژی

برچسب انرژی نیز فاکتوری است که در مورد خرید هر وسیله برقی باید مدنظر قرار داده شود. نزدیکی برچسب انرژی به حرف لاتین A کاهش مصرف برق را به همراه خواهد داشت.

نکاتی کلیدی جهت نگهداری از دستگاه آبسردکن

·         دستگاه آبسردکن نیز همچون هر وسیله دیگری برای ماندگاری و دوام بیشتر نیازمند مراقبت و نگهداری صحیح می باشد.

·         حتما برای دستگاه یک محافظ الکترونیکی تهیه نمایید. با این کار در زمان قطع و وصلی ناگهانی برق بخش الکترونیکی دستگاه صدمه ای نخواهد دید.

·         در صورتیباکیفیت نبودن آب آشامیدنی شما، توصیه می شود برای دستگاه از آب تصفیه استفاده نمایید و در صورتی اتصال مستقیم دستگاه به آب بهتر است به سراغ دستگاه های آبسردکن مجهز به تصفیه کننده آب بروید.

 

·         به منظور استفاده از آبسردکن در محیط های کاری و تنها برای ساعاتی مشخصی در روز بهتر است بعد از رسیدن پایان ساعت کاری، اقدام به خاموش نمودن دستگاه کنید تا موتور آن بهتر استراحت کند و دوام بیشتری داشته باشد.

رعایت نکات عنوان شده در این مطلب به شما امکان خرید یک دستگاه آبسردکن مناسب را خواهد داد. در ادامه نیز برخی از بهترین دستگاه های آبسردکن موجود در بازار آورده شده است که همگی در نوع خود انتخابی ایده آل خواهند بود.

 

1.        آبسردکن هیوندای مدل 300U

این آبسردکن ایستاده از برند نام آشنای هیوندای می باشد و در آن، تامین آب ورودی از راه منبع آب قابل نصب بر روی آن انجام خواهد شد. طراحی شیک و ساده این دستگاه آن را به گزینه ای ایده آل برای استفاده در محیط های مختلف چون ادارات، سالن های انتظار امکان اداری تجاری و… تبدیل نموده است. این دستگاه دارای دو خروجی آب سرد و گرم می باشد و از این رو افراد در کنار استفاده از آب سرد، همواره آب جوش لازم برای تهیه نوشیدنی هایی چون چای را در اختیار خواهند داشت. مخزن آب سرد این آبسردکن دارای ظرفیتی 4 لیتری است و مخزن آب گرم آن نیز 2 لیتر گنجایش دارد.

 

2.       آبسردکن تهران سرد مدل TGA-0002

در حال حاضر آبسردکن های استیل در خیلی از ادارات، محلات، مساجد و مراکز آموزشی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. مخزن این دستگاه تمام استیل و کاملا بهداشتی می باشد. استفاده از ورق استیل در ساخت بدنه این دستگاه نیز مقاومت آن را در برابر زنگ زدگی بسیار بالا برده است. مخزن این آبسردکن دارای گنجایشی 40 لیتری می باشد.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات