کد خبر : 1940
تاریخ انتشار : شنبه 3 دسامبر 2022 - 12:05
165 views بازدید

قیمت و خرید بهترین سنتور مبتدی ارزان سنتور همایون دیجی کالا

سنتور، سازی ذوزنقه ای شکل بوده که از سیم های زیادی برخوردار می باشد و با نواختن دو زخمه چوبی بر روی آن صدای دلنشینی ایجاد می گردد. در بین سنتورها متداول ترین نوع سنتور 9 خرکی بوده که تعداد سیم های آن 72 عدد بوده و در واقع به صورت 18 دسته 4 تایی دسته بندی شده اند. این ساز از سازهای قدیمی و […]

سنتور، سازی ذوزنقه ای شکل بوده که از سیم های زیادی برخوردار می باشد و با نواختن دو زخمه چوبی بر روی آن صدای دلنشینی ایجاد می گردد. در بین سنتورها متداول ترین نوع سنتور 9 خرکی بوده که تعداد سیم های آن 72 عدد بوده و در واقع به صورت 18 دسته 4 تایی دسته بندی شده اند. این ساز از سازهای قدیمی و سنتی ایران به شمار آمده که البته در دیگر کشورها نیز به نام های دیگری وجود دارد. صدای این ساز بسیار پرطرفدار بوده و به نوعی سنتور یک ساز زهی ضربه ای بوده که از شکلی کاملا هندسی برخوردار می باشد.

قیمت و خرید اینترنتی بهترین سنتور مبتدی ارزان سنتور همایون دیجی کالا

راهنمای خرید سنتور

سنتور از یک جعبه تشدید صدا برخوردار بوده که بین جنس و نوع آن با اثر گذاری صدا رابطه مستقیمی وجود دارد. بر روی سطح بالایی سنتور دو ردیف پایه چوبی به نام خرک قرار داشته که هر ردیف دارای 9 خرک بوده و باعث تقسیم بندی فضای سنتور به 4 بخش شده و در واقع هر بخش بسته به نوع و جنس سیم های مورد استفاده بر روی خرک قادر به تولید صدای مشخصی می باشند. قدرت صدای سنتور همچنین به عواملی نظیر جنس بدنه و سیم ها و بخش های دیگر آن بستگی خواهد داشت. هر چه صدای ایجاد شده توسط این ساز نرمی و روانی بیشتری داشته بی شک صدای آن بیشتر به دل نشسته و به همین دلیل نیاز بوده که در زمان خرید این ساز دقت لازم  به کار برده شود. در ادامه ما سعی نموده لیستی از بهترین سنتورهای موجود در بازار که قیمت آن ها نیز کاملا مناسب بوده را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

 

معرفی بهترین سنتورهای موجود در بازار ایران

 1. سنتور بیوک مدل سه مهر

کمپانی بیوک را می توان یکی از معتبرترین برندهای ایرانی به شمار آورد که در زمینه تولید سنتور فعالیت دارد. این برند موفق به تولید نمونه های مختلفی از سنتورها شده که این روزها در بازار موجود می باشند. این ساز از ظاهری جذاب و صدایی خوش برخوردار بوده و بی شک صدای این ساز یاد نوازندگی های استاد اردوان کامکار را در دل شما روشن خواهد نمود. یکی از سنتورهای ساخته شده توسط استاد بیوک سنتور سه مهر می باشد که در واقع این استاد برای آن که کیفیت کار حفظ گردد و با توجه به حساسیت و دقتی که این کار داشته تعداد سازهای ساخته شده توسط آن در یک سال از 20 عدد تجاوز نمی کند. اگر به ساختمان سنتور نگاه کنید به خوبی زیبایی مثال زدنی ساختمان و دقت بالای به کار رفته در کلاف گذاری را متوجه خواهید شد. این ساز از نظر رنگ نیز بسیار جذاب بوده و نگاه افراد را به خود جلب خواهد نمود. این ساز دارای گوشی هایی روان و دقیق بوده که  برای مدتی طولانی ساز را کوک نگه خواهند نمود. در ساخت این ساز از چوب گردو استفاده شده که در واقع بهترین نوع چوب برای ساخت سنتور می باشد. این ساز بی شک انتخاب مناسبی برای افرادی بوده که قصد نوازندگی حرفه ای و بی نقصی را دارند. با خرید این ساز یک هارد کیس و مضراب و جعبه مضراب و آچار کوک نیز به شما هدیه داده خواهد شد.

 1. سنتور کد ۱۰۱۰

این ساز نیز با قدرت صدا و زیبایی که داشته گزینه ای مناسب برای نوازندگی به شمار خواهد آمد. سنتور 1010 ساخته شده از چوب گردویی مرغوب بوده و از این رو جذابیت خاصی را به خود گرفته است. در این ساز حتی خرک ها نیز ساخته شده از چوب گردو بوده و از این رو بدنه ی این سنتور بسیار باکیفیت از آب در آمده است. این ساز از برند نام آشنای سپهر بوده و همواره توانسته نظر موسیقی دانان و نوازندگان را به خود جلب نماید. این ساز به همراه یک کیس برزنتی ذوزنقه ای شکل و مضراب نمد خورده ارائه می شود. قیمت این ساز کاملا مناسب می باشد.

 1. مضراب سنتور باربد مدل دو مهر کد ۰۰۱

برای نواختن ساز سنتور به دو چوب نازک که مضراب نام داشته نیاز است. مضراب سنتور باربد برخلاف نمونه های قدیمی مضراب ها نمد دار بوده و این موضوع سبب شده صدای سنتور لطیف تر از پیش شود. در واقع به غیر از فرد نوازنده عواملی چون نوع سنتور و نیز مضراب در تعیین صدای ایجاد شده موثر خواهند بود. از این رو در صورت برخورداری از مضرابی استاندارد بی شک صدای ایجاد شده نیز از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود. لذا از اهمیت این موضوع غافل نشوید. نوع مضراب برای تمامی افراد خواه مبتدی بوده و خواه حرفه ای یکسان می باشد و به طور کلی یک نوازنده برای اجرای یک نوازندگی مطلوب به ابزار صحیحی نیاز خواهد داشت. این مضراب قابل استفاده برای سازهای دو مهر می باشد.

 1. مضراب سنتور باربد مدل یک مهر کد ۰۰۲

این نوع مضراب به منظور کار با سنتورهای یک مهر به کار برده می شود. اگر چه در گذشته مضراف ها فاقد نمد بودند اما در حال حاضر مضراب های سنتور باربد از نمد برخوردار بوده و در نتیجه باعث شده صدای سنتور لطیف تر به گوش برسد. می توان این گونه گفت که شما برای ارائه کیفیت صدایی مطلوب به عنوان قدم اول به مضراب استانداردی نیاز خواهید داشت. مضراب سنتور باربد به شما در تولید آوایی دلنشین و صدایی نرم کمک خواهد نمود.

 1. سنتور صالحی مدل تک مهر دلدادگان کد PG-02

همان طور که گفتیم سنتور سازی ایرانی بوده که از دیرباز افراد بسیار را به خود جذب نموده است. این ساز به نوعی یکی از سازهای قدیمی ایرانی بوده و در واقع ریشه در فرهنگ ما ایرانیان دارد. سنتور استاد صالحی مدل تک مهر دلدادگان با کد PG-02 انتخابی عالی برای افراد تازه کار تا حرفه ای به شمار آمده و از آن جایی که از چوب گردوی خشک دو ساله ساخته شده لذا از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. از مهم ترین مشخصه های این ساز می توان به دوام بالا و صدایی دلنشین اشاره نمود. در ساخت تمامی کلاف ها و صفحات این ساز نیز از چوب گردو استفاده شده و خرک به کار رفته در این ساز نیز از چوب گردو می باشد و از آلیاژ کروم ضد زنگ نیز برای گوشی خرک در این ساز بهره برده شده است. در این ساز، سیم های قرمز BEDRA آلمان و سفیدها ساخته شده از استیل کرده می باشند. همراه با این سنتور مضراب نمد دار چوب گردو، آچار کوک و هارد کیس با ضربه گیر فوم یونولیت نیز عرضه می گردد. این ساز از 9 خرک سل کوک برخوردار می باشد.

 1. سنتور پرنیان مدل استاندار

سنتور به عنوان سازی اصیل و ایرانی در بین ایرانیان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. از بین معروف ترین سازهای ایرانی می توان به سنتور پرنیان اشاره نموده که کاملا استاندارد می باشد و با توجه به آن که از چوب گردو ساخته شده از مقاومت و عمری طولانی برخوردار می باشد. به منظور ساخت خرک های این سنتور نیز از چوب گردو استفاده شده و گوشی کوک سنتور پرنیان از استیل ساخته شده است. این ساز نیز به همراه خود از یک هارد کیس، مضراب، جعبه مضراب و نیز آچار کوک برخوردار می باشد.

 1. مضراب سنتور باربد مدل S262

برای نواختن ساز سنتور به دو چوب نازک یا همان مضراب نیاز می باشد. مضراب سنتور باربد مدل S262 برخلاف نمونه های قدیمی دارای نمد بوده و به همین دلیل صدای سنتور را بسیار لطیف و دلنشین تر می سازد. در کیفیت صدای تولید شده به غیر از نوازنده نوع سنتور و مضراب نیز بسیار حائز اهمیت خواهند بود. لذا شما با داشتن مضراب استاندارد شانس بیشتری برای ارائه بهترین کیفیت صدا را خواهید داشت. از این رو از اهمیت نوع مضراب غافل نگردید. هر نوازنده ای چه حرفه ای و چه تازه کار بایستی برای داشتن یک نوازندگی حرفه ای و زیبا به ابزاری احتیاج داشته که بایستی انتخاب آن ها درست صورت گرفته باشد. از این مضراب ها در مورد سازهای دو مهر استفاده می شود.

 1. سنتور عشقی مدل ۳ مهر

سنتور عشقی در واقع یکی از برندهای معتبر و نام آشنای اصفهانی بوده که در زمینه ساخت سنتور از سابقه ای تقریبا 50 ساله برخوردار می باشد. در ساخت تمامی سازهای استاد عشقی از چوب گردو استفاده شده و دقت و حساسیت به کار برده جهت سوار نمودن خرک ها بر روی این ساز نیز تاثیر مطلوبی بر روی صدای سیم ها به جای گذاشته است. این ساز به همراه جعبه سنتور، مضراب، نمد، آچار کوک و جعبه مضراب عرضه می گردد. اگر به دنبال سازی با قیمت مناسب برای یادگیری نوازندگی سنتور هستید توصیه می کنیم حتما این ساز را انتخاب نمایید.

 1. سنتور عشقی مدل ۴ مهر

سنتور عشقی در واقع یکی از برندهای معتبر و نام آشنای اصفهانی بوده که در زمینه ساخت سنتور دارای سابقه ای تقریبا 50 ساله است.  تمامی سازهای استاد عشقی از چوب گردو ساخته شده و دقت و حساسیت به کار برده شده جهت سوار نمودن خرک ها بر روی این ساز نیز تاثیر مطلوبی بر روی صدای سیم ها به جای گذاشته است. به همراه این ساز یک جعبه سنتور، مضراب، نمد، آچار کوک و جعبه مضراب هدیه داده می شود. اگر به دنبال سازی با قیمت مناسب برای نوازندگی حرفه ای سنتور هستید این ساز می تواند انتخابی مناسب برای شما محسوب گردد.

 1. سنتور عشقی مدل کلاسیک

ساز سنتور عشقی مدل کلاسیک یکی از آثار استاد عشقی بوده که از چوب گردوی قدیمی ساخته شده است و این موضوع سبب شده این ساز به لحاظ صدا و جذابیت در سطح بسیار مطلوبی قرار داشته باشد. در این ساز جای گیری خرک ها با دقت و زیبایی هر چه تمام تر انجام شده و صدای سیم ها نیز کاملا دقیق و دلنشین انتقال می یابد. این ساز به راحتی قابل کوک می باشد. به منظور اطمینان از اصل بودن این ساز بر رو بدنه این ساز مهر استاد عشقی آورده شده است. این ساز نه تنها برای افراد مبتدی بلکه برای حرفه ای های این زمینه نیز گزینه مناسبی می باشد. این ساز به همراه هارد کیس، مضراب، آچار کوک و جعبه مضراب عرضه می گردد.

 1. سنتور وفایی مدل1

برند وفایی نیز از برندهای معتبر در زمینه تولید سنتور به شمار آمده که سنتورهای خود را برای مقاومت و زیبایی هر چه بیشتر از چوب گردوی خشک می سازد. از مهم ترین مشخص های سازهای این برند می توان به دوام بالا و نیز صدایی مطلوب اشاره نمود. چوب به کار برده در ساخت تمامی کلاف ها و صفحات این ساز چوب گردو بوده و حتی خرک ها نیز از جنس چوب گردو می باشند. همچنین آلیاژ مورد استفاده در ساخت گوشی خرک نیکل می باشد. یک هارد کیس یونولیت و مضراب و نمد مضراب نیز به همراه این ساز ارائه می گردد.

 1. سنتور وفایی مدل یک مهر

سنتور سازی ایرانی و بسیار پرطرفدار می باشد. در بین برندهای سازنده این ساز می توان به سنتور وفایی اشاره نمود که بدنه آن ساخته شده از چوب گردو می باشد. این ساز از دوام و مقاومت بالایی برخوردار بوده و در ساخت خرک های آن نیز از چوب گردو استفاده شده و نیز گوشی کوک این سنتور نیز از آلیاژ نیکل است. این ساز به همراه یک کیف سنتور و مضراب ارائه می گردد.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Likes0Dislikes0
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات